Jump to content

Moto Zajednica

Presvlacenje sedista

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Šta ti kao mušterija imaš sa njegovim drugim obavezama? Neposlovnost je zakazivanje termina na takav način da ga zivkam pa da će mi neki drugi put zakazati termin. A još veća neposlovnost je da mi uzme sedište da bi to sedište potom 8 dana kod njega kupilo prašinu pre nego li se on odluci da se lati posla oko mog sedišta.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 5.11.2018. at 1:05, stanebane je napisao:

Ko ima nameru da narucuje gel nek se spremi u NEDELJU.  Ovo mi se cini povoljna kupovina.

U cemu je, osim u boji, razlika izmedju plavog i zutog gela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 7 minuta, Savan je napisao:

Šta ti kao mušterija imaš sa njegovim drugim obavezama? Neposlovnost je zakazivanje termina na takav način da ga zivkam pa da će mi neki drugi put zakazati termin. A još veća neposlovnost je da mi uzme sedište da bi to sedište potom 8 dana kod njega kupilo prašinu pre nego li se on odluci da se lati posla oko mog sedišta.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

I to sto kazes stoji. Ja, na primer, kao neki mali privatnik, gledam da ispostujem svaku stranku maksimalno, gledam da ispostujem svacije vreme, i da imam odredjenu dozu razumevanja za sve i svakoga, a sa druge strane i ocekujem da i drugi ispostuju mene i moje vreme. Ipak, uzajamno postovanje nije bas uvek obostrano, ili barem ne na istom nivou.

Ti posmatras stvari kao stranka sa novcem koja bi sve i odmah, jer, imas novaca. To mozda funkcionise negde "tamo", ali kod nas je malo drugacija prica, a poseban zacin na sve je da nema u okolini 20 vrhunskih majstora iste struke, koji se bore za musteriju vise, vec nekoliko majstora, kod kojih je navala ogromna, i kod kojih se MORA cekati na red. Ili se moze kupiti brendirano u nekoj finoj radnjici, za xyz vise novca, i ne cekati uopste... ili ipak cekati da se dostavi iz nekog magacina, skladista, ili fabrickog lagera.

Valjda sto i dalje plivam ovde gde jesam, imam vise razumevanja za nacin na koji OVDE stvari funkcionisu. A i cena proizvoda/usluge mi je itekako bitan faktor, pa sam toga radi spreman da u vezi nekih stvari pristanem na kompromis.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo
pre 31 minuta, SHOKLA je napisao:

U cemu je, osim u boji, razlika izmedju plavog i zutog gela?

Mozda u ukusu neznam nisam probao:lol3: jucer mi je plavi stigo probacu ga Jos koliko ujutru Al samo ako ti narucis zuti I javis name kog je ukusa :P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 4 minuta, stanebane je napisao:

Mozda u ukusu neznam nisam probao:lol3: jucer mi je plavi stigo probacu ga Jos koliko ujutru Al samo ako ti narucis zuti I javis name kog je ukusa :P

XEXEXE...!!!  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
I to sto kazes stoji. Ja, na primer, kao neki mali privatnik, gledam da ispostujem svaku stranku maksimalno, gledam da ispostujem svacije vreme, i da imam odredjenu dozu razumevanja za sve i svakoga, a sa druge strane i ocekujem da i drugi ispostuju mene i moje vreme. Ipak, uzajamno postovanje nije bas uvek obostrano, ili barem ne na istom nivou.
Ti posmatras stvari kao stranka sa novcem koja bi sve i odmah, jer, imas novaca. To mozda funkcionise negde "tamo", ali kod nas je malo drugacija prica, a poseban zacin na sve je da nema u okolini 20 vrhunskih majstora iste struke, koji se bore za musteriju vise, vec nekoliko majstora, kod kojih je navala ogromna, i kod kojih se MORA cekati na red. Ili se moze kupiti brendirano u nekoj finoj radnjici, za xyz vise novca, i ne cekati uopste... ili ipak cekati da se dostavi iz nekog magacina, skladista, ili fabrickog lagera.
Valjda sto i dalje plivam ovde gde jesam, imam vise razumevanja za nacin na koji OVDE stvari funkcionisu. A i cena proizvoda/usluge mi je itekako bitan faktor, pa sam toga radi spreman da u vezi nekih stvari pristanem na kompromis.

Ne mora odmah, poštujem tudje vreme. Ali očekujem da on otvori svoj rokovnik i da kaže termin kada može. Znaci ako je za mesec dana, neka bude, ako je za 2 meseca, neka bude i to. Ali neka upise moj termin i da ispoštuje to. Potom očekujem da tad to i bude stvarno. Moje sedište sto je došlo kod njega 8 dana prerano je njemu samo smetalo a meni je nedostajalo jer bih se možda provozao.

To nema veze sa tim da li ‘imaš pare’. Čista poslovnost i ništa drugo.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Niko jos nije probao da na dogovorenu cenu "podmaze" malo majstore, da bi se nasao raniji termin, i ubrzala prerada??? Ili je probao, ali mudro cuti, i cuva aduta za neko sledece sediste?

Inace, ja sam dogovorio termin sa Ivicom, poslao sediste po dogovoru za dan-dva, i dobio ga nazad, ponovo po dogovoru. Msm da je sve ukupno, sa slanjem i povratkom sedista bilo oko 10 dana. Ali sam ja to odradio u mrtvoj sezoni, sto se voznje motocikala tice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, x-man je napisao:

El zavrseno sediste?
Ja narucio grejace ali gel nisam, hteo sam prvo da se konsultujem sa vama. Kako se postavljaju ovi grejaci i gel, sediste-gel-grejac ili sediste-grejac-gel? Da nece mozda vremenom ovaj grejac da rastopi gel?
Ja bih povezao grejace da se ukljucuju preko prekidaca na guvernali. Sto znaci da bi morao da imam neki dzek-brzu spojku izmedju motora i sedista a sediste skidam cesto jer su mi ispod sedista kukice za drzanje kaciga. Ima li neko ideju za taj dzek-brzu spojku?

Stiglo sediste poodavno :aha:

 

IMG_20181108_160058.jpg

 

IMG-20181108-151056.jpg

 

IMG_20181108_160127.jpg

 

IMG-20181114-133143.jpg

 

Sto se brze spojke tice, vrati se na predhodnu stranu i videces da ima komplet celu instalaciju (rele, osigurac, prekidac, dzek, zicke) ili ti sve sta ti treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 10 sati, Satelis je napisao:

Stiglo sediste poodavno :aha:

 

IMG_20181108_160058.jpg

 

IMG-20181108-151056.jpg

 

IMG_20181108_160127.jpg

 

IMG-20181114-133143.jpg

 

Sto se brze spojke tice, vrati se na predhodnu stranu i videces da ima komplet celu instalaciju (rele, osigurac, prekidac, dzek, zicke) ili ti sve sta ti treba.

Extra izgleda. Cena zadovoljstva? Utisci sa terena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Izgleda mekse i malo vislje. I sam izgled sedista je ekstra.

Nisam znao da tu ima i neki relej, sad cu bas da pogledam.

Edit, sva ta instalacija se dobija uz grejace?

 Ja narucio neke grejace bez instalacije. Kod tebe ide onaj obican relej sa 4 pina? Mislio sam da stavim samo na jedan prekidac pa ako mi bude pretoplo da stavim neki potenciometar ispod sedista pa da stelujem. Da li je u tom slucaju potreban relej ili moze direktno da se poveze struja sa prekidaca?

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, SHOKLA je napisao:

Extra izgleda. Cena zadovoljstva? Utisci sa terena?

 

Pre 3 sati, x-man je napisao:

Izgleda mekse i malo vislje. I sam izgled sedista je ekstra.

Nisam znao da tu ima i neki relej, sad cu bas da pogledam.

Edit, sva ta instalacija se dobija uz grejace?

 Ja narucio neke grejace bez instalacije. Kod tebe ide onaj obican relej sa 4 pina? Mislio sam da stavim samo na jedan prekidac pa ako mi bude pretoplo da stavim neki potenciometar ispod sedista pa da stelujem. Da li je u tom slucaju potreban relej ili moze direktno da se poveze struja sa prekidaca?

Da se ne bi ponavljao, ovde ima koja rec vise o sedistu.........

80eur je kostalo da Ivica odradi trazeno

Sto se grejaca tice, ovaj set je porucen, sadrzi sve sta treba. Nisam jos povezao instalaciju jer cekam da mi stigne stabilizator napona za "maglenke" i nosac pa da dvaput ne rasturam motor. Kad mi sve bude na gomili, pisacu u NC temi kako, sta, odakle i tako to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Kolege ubacio bih ovaj gel debljine 2cm u sediste Aliexpress .

 

Pitanje posto bih samo to radio, znaci ne treba mi nikakvo presvlacenje sedista, prepravke i ostalo, jel to izvodljivo na nekom drugom mestu osim Ivice i Bobana, odnosno jel moze to neki tapetar da odradi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posao od 15/20min, bilo koji tapetar... Ili kupi heftalicu i skalpel pa sam odradi, jednostavnije ne moze biti, plus osecaj zadovoljstva i povezivanja sa motorom zbog odradjenog u sopstvenoj reziji... :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Ajde ako kazes da je lako pokusacu sam :jee:

 

Jel ima ovakav gel kao sa alija jos negde kod nas da se kupi ili da porucujem od njih pa da cekam 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Krajem Decembra provozah ata na kratko, oko 70km, utisci su pozitivni sto se udobnosti tice, dobar posao je odradio Ivica iz Nis.

 

sto se grejaca sedista tice, ovakva je situacija

IMG-20181222-185810.jpg

 

IMG-20181222-190556.jpg

 

posle par minuta

IMG-20181222-190627.jpg

 

posle 5-6min (na 2-ci)

IMG-20181222-190733.jpg

 

nesto o potrosnji struje, zelena led lampica ili ti 1-ca

IMG-20181222-191218.jpg

 

prelaskom na 2-ku ukljucuje s ecrvena led lampica

IMG-20181222-191327.jpg

 

u fazi mirovanja nema potrosnje struje

IMG-20181222-191305.jpg

 

Temperatura se vrtela izmedju 5 - 8C, grejac je radio na 1-ci, probao sam 2-ku citavih 5min.

Postaje fino toplo tako da je vracena 1-ca i nastavljena voznja, tamanica.

Ako se neko odluci na ovakav vid prepravke sedista....... nema greske, samo napred.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

@satelis
Šta ide prvo ispod guze,
Gel ili grejač.


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nisam bio pored majstora kad je radio ali po zdravoj logici sundjer-gel-sundjer-grejac-sundjer-presvlaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kako mislis gornje donje levo desno.... pisao sam odozdole na gore, kao sendvic kad pravis.

Turis lebac pa maslac, aleva paprika pa duvan cvarci, grejanje pratis sa domacu rakiju :)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Aaaa Boco to zavisi od samog sedista, dal ima ili nema prostora za manevrisanje, dal hoces da ide u visinu ili hoces da bidne nesto nize od fabrickog (znaj da i tad ide tanak sloj sundjera izmedju).

Pre ugradnje imao sam gel oko 2 meseca da ekperimentisem, uzeo dveno stolice pa se igrao sa kombinacijama sundjera i gela ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vrhunsko je sedište pogotovo crveni detalji. Uvek sam se oduševljavao grejačima sedišta. Ako se ne varam samo ih BMW ima fabrički. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Alekre je napisao:

Vrhunsko je sedište pogotovo crveni detalji. Uvek sam se oduševljavao grejačima sedišta. Ako se ne varam samo ih BMW ima fabrički. 

I Burger 650, kako za vozača tako i za suvozača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X

Da se ukljucim malo u diskusiju, radim kao tapetar skoro 10 godina, odradio sam dosta sedista od motora, jer su to bile lake pare za gazdu, visak skaja manje-vise osrednjeg od 10e metar, ako treba pokrpiti i preko sedista uglavnom 1cm n50 sundjera (n50 -gustina sundjera(tvrd)) jedna bodna napred, crn skaj, crn konac, presvuceno i sve uradjeno za manje od sata. Naplaceno par crvenih.

To sto smo mi radili je bilo presvlacenje sedista onako kakvo je bilo (uz dodavanje 1-2 cm ako je neko insistirao na tome, jer mu je nisko sediste).

E sad sediste koje imamo svi na motoru je od sundjera koji se radi u kalupu, i svaki tapetar u komsiluku ce moci da vam ga presvuce kakvo je i bilo ili eventualno doda koji cm sundjera, pokrpi rupu... Retko koji ce se upustiti u to sto ovi momci rade, jer nema npr, noz za sundjer, masinu dvoiglovku, otpatke tvrdog sundjera, ne zna ko radi vez (kod koga da odnese) i nema iskustva u prepravljanju sedista... Lakse je uraditi 4 stolice i uzeti neke pare, nego se je*avati sa sedistem.

 

Ovo sto ovi momci rade je nesto vise, seku fabricki, dodaju novi sundjer, prepravljaju oblik sedista, koliko sam primetio obojica stavljaju keder, koriste konce u boji motora, prave vezove, logo-e... Razlika u ceni je u tome sto po mom misljenju Boban (ako se ne varam iz BG) radi duze, zna se za njega (procuo se), i radi u Beogradu, momak iz Nisa ne zaostaje nista za njim sto se tice rada, ali nije jos stekao tu klijentelu i osvojio trzite kao Beogradjan i radi u Nisu a ne u BG (velike su razlike u ceni zanatskih usluga u Bg i u drugim gradovima u Srbiji).

Verujem da koriste isti sundjer (madjarski ili iz Pazove), skaj kao skaj, ne koriste najjeftinije, koriste isprobane, koji nece ispucati od znoja i sunca. I jako lepo rade, dupli stepovi su pravi kao strela, 2 razlitita skaja, vez, nema faltica, lepota za oko, a verujem i za dupe. 

 

Ko hoce sam da radi, mislim da ne vredi sa rucnim pistoljem raditi, jer nema snage da ukuca klamaricu. Za sundjer mozete videti u makisu (www. Makis .rs). Ako fabricko ima bodnu, kod bilo koje krojacice neka vam usije bodnu, jer tesko da cete uspeti bez falti da izvucete. Ukucate prednu i zadnju stranu pa onda natezete bocne...

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Meni srpski nije materinji a opet sam razumio sve....


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja