Jump to content

Moto Zajednica

Presvlacenje sedista

Recommended Posts

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 5.1.2018. at 16:58, Lunja je napisao:

Ja na mom motoru imam Stivovo sedište a na vespi px Bobanovo. Dakle od oba majstora. Konverzacija i dogovor i sa jednim i sa drugim sasvim korektna, pristojna i prijateljska kakva treba da bude u odnosu mušterija - majstor. Možda i više od toga. Zadovoljan sam sa oba ali razlika u samoj ceni nije baš tako mala kako neke kolege ovde navode. Razlika je daleko veća od spominjanih 30e. 

Evo ja bih pitao posto taj deo kvantne mehanike (materijala za izradu sedista) ne znam,kao laik ako ispred sebe imam Bobanovo sediste i sediste Stiva iz Nisa kako da prepoznam koje je cije...osim ako na njima ne pise cena,sta je to sto ih razlikuje i kako da znam koje je bolje ili da se rukovodim onom narodnom ako ne znas sta je dobro vidi sta je skupo tako nekako valjda glasi izreka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R
3 minutes ago, Sveta 5. said:

Evo ja bih pitao posto taj deo kvantne mehanike (materijala za izradu sedista) ne znam,kao laik ako ispred sebe imam Bobanovo sediste i sediste Stiva iz Nisa kako da prepoznam koje je cije...osim ako na njima ne pise cena,sta je to sto ih razlikuje i kako da znam koje je bolje ili da se rukovodim onom narodnom ako ne znas sta je dobro vidi sta je skupo tako nekako valjda glasi izreka

Tako jeeeeee idemoooo vile i baklje, katran i perje za Bobana, ima da radi za džabeee, živeo el komandante iz Niša, Robin hud tapacirerski

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ako mene pitate, ovde je kvalitet izrade i materijala osetno na Bobanovoj strani sto, donekle, opravdava razliku u ceni. 

 

Stivovo sediste je takodje ok i podseca me na sam pocetak Bobanovog rada i sedista koje je tada pravio. Dobra stvar je sto Stiv ocigledno ima potencijal da dodje do Bobanovog nivoa ali je pitanje da li ce i cena ostati ista ? Naravno, ako i kada ga stigne. 

 

 

bob.jpg

stiv.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Da se ne shvatimo pogrešno i da ne pričamo o tome ko je bolji, za sve koji neznaju Bobana

Boban je počeo da šije kožu pre 30 godina, i ne šije samo sedišta. Trebalo je da vidite njegove čizme, jakne i drugo.

Uostalom, ima ugovor sa Amerikom, Danskom... Bisage, novčanici... Sašio je hiljade i hiljade proizvoda za izvoz. Njegovi čoperi su bili najlepši po dizajnu u zemlji. Jednostavno ima dara i znanja za to. Stekao je reputaciju vrednim i kvalitetnim radom. To mogu da kažem jer ga znam preko 30 godina, i jako smo dobri prijatelji. Pišem ovo jer se bez veze prepucavate na forumu. Da ima kvalitet ima, a kome je njegova cena visoka ne mora da radi kod njega. Na kraju krajeva o njegovom kvalitetu pišu amerikanci, koji su i te kako zadrti po tom pitanju. 

Nemojte da sada počinjete novu raspravu o ovome, jer mi nije namera da to postignem ovim tekstom, jednostavno hteo sam da kažem ko je Boban, i ne shvatite ovo kao preporuku, radite tamo gde mislite da treba i gde možete da sebi to priuštite

Veliki pozdrav braćo bajkeri

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 1/7/2018 at 3:12 AM, ZEMZEM said:

Božić je pa ti neću odgovoriti pravom merom na ovaj komentar.

Srecni praznici kolege!

Salimo se malo... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Sto se iskljucivosti i opredeljenja za jednog od navedene dvojice majstora tice, hajdemo ovako:

javno obecavam da cu sediste svog sledeceg motocikla odraditi kod Bobana, ukoliko cene istog bude spustio na nivo Stiv-designa.

Pitanje je hoce li i kolege iz druge grupe korisnika sedista neko od svojih sledecih sedista odradjivati kod Stiva, ukoliko mu radovi postanu odlicni po ceni kao i Bobanovi?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Aj pitanje, ja sad kao francuska sobarica...

A kako vam svima taj skoro univerzalni oblik odgovara? Gledam i na enduro i na sportak siju isti oblik. Pricam o tome da neko je visok 160, a neko 190. Neko 70, a vecina 100+ kg? Pogotovu na enduro, sedis maltene na rezervoar, nema povlacenja unazad? Plus te ivice u plasticnoj gurtni, pa pod pravim uglom, kao caferacer? Zar ne bi trebalo enduro da ima ravan sic, gel, neklizajuci materijal je opcija naravno...

Cenu ne komentarisem, svako svoj rad moze da ceni koliko hoce...tako da o tom nema govora.

 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
49 minutes ago, Gvozden said:

Aj pitanje, ja sad kao francuska sobarica...

A kako vam svima taj skoro univerzalni oblik odgovara? Gledam i na enduro i na sportak siju isti oblik. Pricam o tome da neko je visok 160, a neko 190. Neko 70, a vecina 100+ kg? Pogotovu na enduro, sedis maltene na rezervoar, nema povlacenja unazad? Plus te ivice u plasticnoj gurtni, pa pod pravim uglom, kao caferacer? Zar ne bi trebalo enduro da ima ravan sic, gel, neklizajuci materijal je opcija naravno...

Cenu ne komentarisem, svako svoj rad moze da ceni koliko hoce...tako da o tom nema govora.

 

Moj drugar je originalni Bagster (doduse vec dosta star i u ne bas reprezentativnom stanju) razvalio kod Bobana i napravio normalno enduro sediste. Ovo sto se radi sa ovom stepenicom je recept za nesrecu na off roadu...kad treba da se povuces nazad udaris u onaj stepenik i izgubis kontrolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
59 minutes ago, Gvozden said:

Aj pitanje, ja sad kao francuska sobarica...

A kako vam svima taj skoro univerzalni oblik odgovara? Gledam i na enduro i na sportak siju isti oblik. Pricam o tome da neko je visok 160, a neko 190. Neko 70, a vecina 100+ kg? Pogotovu na enduro, sedis maltene na rezervoar, nema povlacenja unazad? Plus te ivice u plasticnoj gurtni, pa pod pravim uglom, kao caferacer? Zar ne bi trebalo enduro da ima ravan sic, gel, neklizajuci materijal je opcija naravno...

Cenu ne komentarisem, svako svoj rad moze da ceni koliko hoce...tako da o tom nema govora.

 

To su vise modeli putnih - turing sedista koje stavljamo na svoje motocikle kada u planu imamo duze voznje i udobnost na istima. Na sportski motor koji bih derao po stazi, kao i na hard enduro ili kros motor kojim bih divljao po terenu, i kod kojih je agilnost i promena polozaja primarna stavka, sigurno ne bih, a verujem ni da vecina kolega ne bi ugradjivala ovakva sedista. Osim, ako te dvotockase ne bi koristili za pokazivanje od kafica do kafica, cega, jel'te ima u izobilju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Evo, imamo i da se malo pohvalimo, sedište za Beverly, baš lepo sređeno za normalnu cifru. Presvučeno sa nekim neklizajućim materijalom. Bilo je baš fino pocepano.bd0f1f31ace07eb4662c406cc76feda3.jpg471e97d36ec3a66de72ac2b4ffa3756d.jpge3b12fd135622be15605a58feb0331c4.jpg58a0501d71162d81630dfcab31ee9210.jpg4dc9be0b59eb06a9cfb2443a1c7b117e.jpgeab8ec9875b3981798147069fda0889e.jpg

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ako nekoga interesuje, majstor Sveta je u pitanju, u Beogradu se nalazi, kada od Laste na auto putu kreneš ka VML-u. Ulica Milošev Kladenac 14v 0637727209

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: suzuki v strom DL 650
Pre 7 sati, Satelis je napisao:

2 crvene je koštalo to zadovoljstvo, više nego korektvo.

Ugradjen kofer od BMW, sad putuje dalje kod Stiva na izradu naslanjaca :)

20180111_163256.jpg

20180111_163302.jpg

20180111_163312.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 1/11/2018 at 9:04 AM, Satelis said:

2 crvene je koštalo to zadovoljstvo, više nego korektvo.

Sada ce da krene lavina pljuvacine, jer cena, jel'te, govori da je rad totalno bezvredan. Ako se u obzir uzme da je uradjeno u Bgd-u, a da je kostalo samo toliko koliko je kostalo, verovatno ce vec za 8 - 13 godina do izrazaja doci nekvalitet materijala i izrade...

Pratim reakcije!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre 3 sati, SHOKLA je napisao:

Sada ce da krene lavina pljuvacine, jer cena, jel'te, govori da je rad totalno bezvredan. Ako se u obzir uzme da je uradjeno u Bgd-u, a da je kostalo samo toliko koliko je kostalo, verovatno ce vec za 8 - 13 godina do izrazaja doci nekvalitet materijala i izrade...

Pratim reakcije!

 E ako si reko ovim fensistima koji bi trebalo da otvore poseban forum.... jedan mi koji nemamo toliko para... i drugi oni ... koji su jelte bogom dani jer.... samo ko ima pare i dedu u diplomatiji može da ima motor ....:P

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

“Na kraju krajeva o njegovom kvalitetu pišu amerikanci, koji su i te kako zadrti po tom pitanju. “

Eto ja nisam mogao da izdrzim a da ne odreagujem na ovo
Meni licno se od toga amerikanci, americki kvalitet, amerikaaa , beskraj itd itd
Dokle ce vise da se provlaci ta prica o njima i necemu tamo
ono sto mogu kazem - tamo je sve GO KURAC onako po srpskom i prostom
Ja sam upravo slusajuci ko dete legende o toj americi , o necemu u njoj cim mi se ukazala prilika otisao u tu ameriku da zivim a onda vodjen tim sto su nam prosipali kao sto i ti sad druze ovde pises , poceo lagano da obilazim tu istu da se uverim i potvrdim. I tako sam imao sta da vidim , sranje da vece ne moze da bude. O tome bih ovde mogao da napisem malo vise ali ne vidim smisla!!!
Realna amerika , ruralna vlaska krajna, necivilizacija , divljastvo itd itd
Manite me toga nyc, miami, vegas, san diego etc nije amerika 5 gradova , ne nasedajte na te price
A sad o kvalitetu i proizvodima tamo - ako niste znali klipnjace za harli, fordove i jos mnogo sta se prave u srbiji, firma albena u rumi. Sunda i kurcevog kvaliteta mnogo, dobra stvar je bila tamo- kupim nesto, nisam zadovoljan kvalitetom, vratim bez problema. A cesto se desavalo , cak vise nego u nekim drugim drzavama gde sam ziveo pa I srbiji. Roba je kineska i juzna amerika, meksiko.
Ima kolega koji imaju pse , i stalno se provlaci prica kako je tamo u americi neka odgajivacnica vrh - kvalitet o kome moze da se sanja. A ja ne videh vise nepravilnosti i bolestija nego tamo. Da ne sirim vise
suma sumaru - AMERIKA NIJE REPER nikakvog kvaliteta niti su oni meroddvni da daju svoja misljenja
Evropa pa i srbija su daleko ispred i merodavniji e a sad sto su nas ti isti unistili to je vec druga prica



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Apropo kvaliteta kojim se Ameri odusevljavaju:

Nekoliko mojih drugara tera terence - dzipove u dzombu, i to relativno cesto. Onako, amaterski, nista top ekstremno. Drugar koji vozi Jeep Wrangler, ni posle jedne voznje nije dosao u totalno istom stanju, kao sto je i posao. Vazda se nesto otkaci, polomi, uzjebe, popusti, obicno oko pogona, a njegovo samoteshenje je: to nije skupo, npr, krst poluosovine, kvalitetniji kosta svega 15-tak evra. E, sada, to sto Ameri trpaju u svoje ultimativne terence kojima se odusevljavaju, sto bi Wrangler i trebao biti, kod nas posle uvoza u boljem kvalitetu kosta 15e. Poredjenja radi, Mercedes je u svoju G klasu (Puch G) na isto mesto stavio homokineticki zglob od 600e. O cemu dalje pricati???

I, sada bi americki kvalitet trebao da nam sluzi kao reper?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja