Jump to content

Moto Zajednica

NSU 175 pretis restauracija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Taj bocni deo cu najverovatnije resiti drugim rezervoarom koji je u boljem stanju.Druga mogucnost je da se odradi u drugoj boji  mozda neka krem a u toj bi onda trebale biti i linije na motoru.Varijanta ponovnog hromiranja je preskupa tako da se verovatno za nju necu odluciti.Ako nekom bude trebao zadnji lancanik za pretisa nasao sam koji odgovara malte ne bez ikakve prepravke,u pitanju je lancanik sa  Cagive cougar 125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big

Pozdrav, evo par fotografija od motocikla ali jos nisam postigao dogovor da ga kupim, nadam se ce i taj dan doci.

received_2540216586117300.jpeg

received_2540216619450630.jpeg

received_2540216616117297.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa, izgleda lepo, samo moraš dobro da ga pregledaš jer onaj ko ga je sređivao - nije baš bio dobro upućen u NSU -a. Karburator je loše montiran, treba da skineš lonče i da ga prebaciš sa unutrašnje strane ( iza cilindra ) jer će se ovako upropastiti . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 10/28/2017 at 22:40, štampar je napisao:

П.С

Точкови и не изгледају тако лоше али овај тип обруча се никад не рестаурира,узми нове обруче од ИЖ-а

 

On 10/28/2017 at 23:23, štampar je napisao:

Обручеве од ИЖ-а није тешко пронаћи,могли би и од јаве а МЗ-ови Алуминијумски би нарушили оригиналност.

Naravno da se sve može restaurirati:

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/34674-restauriranje-zicanih-felni/&do=findComment&comment=1708243

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 10/28/2017 at 21:42, dfast je napisao:

veruj mi, sve mimo originalnosti na ovakvom ili slicnom motoru kvari opsti utisak. 

Naravno da je tesko sve naci ili platiti, ali se isplati.

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Pedjo koliko vidim sa slika Nsu je odlican,sto kaze Lisica odmah prebaci lonce da ne bude izlupano kurblom(ako vec nije),nek je sa srecom.

Ja sam nabavio jos nekih delova za :originalne gume siceva kao i gume rezervoara takodje originalne,staklo fara sa socivom,rezervoar sa dosta dobrim hromom i jos nekih sitnica.Obrucevi ce najverovatnije ostati originalni samo sto ce biti plastificirani u crno ako ne nadjem dobre.Zista nemam nameru da dam 300e za ponovno hromiranje dva obruca.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Onda se radi o reparaciji a ne o restauraciji oldtajmera. Ako su obruči AlMg neka legura, grejanjem pri plastifikaciji se trajno upropasti omekšavanjem. Ima još načina da se spoljni izgled dovede približno originalu i da ne košta mnogo, a da originalnost ne bude trajno osujećena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

DES Novi Sad 021 527995 bave se hromiranjem proobaj kod njih,skoro sam kod njih nesto radio za brod,samo moras doneti ili poslati opeskareno.A cena za dva obruca nije veca od 50e al proveri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 18 minuta, konstruktor je napisao:

 

Tako je sam elektrohemiski proces nije previse skup ali treba doci do njega.

Ovo je točak koji je renoviran, nema par godina, bilo jeftino. Iako je motor stalno u garaži i ne vozi se po mokrom, krenula je korozija svuda po malo, žice se skroz nekako izmatirale i požutele, na stranu što je "stručnjak" totalno promašio sled i pokrivio ih sve pa stalno motor vibrira ko da je na federima,  ima šezdesetak žica a kao nova je neka Honda. Odbio sam pripremu i uputio kako da reši sam sada.

 

IMG_20170403_182314.jpg.e529a0ab60b26a7a3f5ba30576deca21.jpg

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

U Des-u rade sve od pripreme do hromiranja samo bez peskarenja,sad ce dve god kako su mi hromirali resetku od plinskog sporeta,hrom jos uvek stoji kao prvog dana,sta mu rade ne znam ali hrom stoji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 7 minuta, štampar je napisao:

 

Па може то и јефтино да се уради а резултат се види.

Мени понекад донесу нешто па кажу ''ајде само умочи у ту каду па како изађе...'',то не прихватам јер ћу увек ја бити крив а нико неће рећи да сам то бесплатно урадио ''па како изађе'' јер муштерија ''нема пара''...

 

"Mi,( čoperisti), se kunemo u ....", reko, da, zato što je jeftino a i nestručno, uvatio se za glavu kad je vido lenjir:

 

IMG_20170331_204133.jpg.dcf9ba44d0c9f82934ba1fd6de08244a.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250
Pre 2 sati, milanns je napisao:

DES Novi Sad 021 527995 bave se hromiranjem proobaj kod njih,skoro sam kod njih nesto radio za brod,samo moras doneti ili poslati opeskareno.A cena za dva obruca nije veca od 50e al proveri.

Cuo sam za njih, prvenstveno ih nisam kontaktirao jer su neki od mojih prijatelja kojima su radili delove bili jako nezadovoljni kvalitetom.Drago mi je cuti da neko ima pozitivna iskustva,zovnucu ih da proverim sta nude i koliko to kosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 12/29/2017 at 21:39, milanns je napisao:

DES Novi Sad 021 527995 bave se hromiranjem proobaj kod njih,skoro sam kod njih nesto radio za brod,samo moras doneti ili poslati opeskareno.A cena za dva obruca nije veca od 50e al proveri.

 

On 12/30/2017 at 0:34, konstruktor je napisao:

Cuo sam za njih, prvenstveno ih nisam kontaktirao jer su neki od mojih prijatelja kojima su radili delove bili jako nezadovoljni kvalitetom.Drago mi je cuti da neko ima pozitivna iskustva,zovnucu ih da proverim sta nude i koliko to kosta.

 

On 12/29/2017 at 22:33, đunta je napisao:

Ovo je točak koji je renoviran, nema par godina, bilo jeftino. Iako je motor stalno u garaži i ne vozi se po mokrom, krenula je korozija svuda po malo, žice se skroz nekako izmatirale i požutele,...

 

Pošto je pomenuti "stručnjak" iz okoline Novog Sada, a i po ceni, skoro sigurno da su ovi točkovi hromirani i novosadskom DES-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Obrni okreni, celik je zakon kada se pogleda odnos ulozeno/dobijeno. Zbicani (zicani) tockovi su za moj pojam estetike prelepi, sem tomosa automatika, nisam posedovao motor sa istim, ali sam cuo da su najizdrzljiviji kada je deformisanje u pitanju. Ipak, po meni se veoma lako zeznu kada se nestrucno odrade, o aluminijumu necu ni da pricam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Ne hvalim Des niti imam ikakve koristi od toga,samo prenosim moja iskustva,kao klincu su mi radili blatobrane za zoljicu,mz,i ostale motore i kvalitet je bio odlican.Isto kao sad sa resetkom za plinski sporet,ponovo kazem mora biti opeskareno.A na KP ima decko koji isto to radi i izgleda fantasticno na slikama pa probaj kod njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre sat vremena, milanns je napisao:

Taj strucnjak verovatno je zaposlen u Des-u  a radi u Kacu u kuci tako da nije isti kvalitet u fabrici i u supi.

Ne, govorim o "stručnjaku" koji je rasklapao i sklapao točak, učinivši što se vidi na slici i verovatno nosio na hromiranje u Novi Sad pošto je u njemu i radio inače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Nisi me razumeo taj sto je zaposlen u Des-u kuci, u Kacu je improvizovao nekakve kade i bazene i tamo radio niklovanje i nije se dobro pokazalo,znam dosta ljudi koji su tako prosli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja