Jump to content

Moto Zajednica

NSU 175 pretis restauracija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Veceras stigao jedan pretis koga ocekuje potpuna restauracija.Motorce je u dosta dobrom stanju,vecina delova je na njemu sto je jedan od bitnijih preduslova da se odradi kako treba.Nisam stigao da ga islikam jer me vec uhvato mrak kad je istovaren ali sutra pada slikanje pa ce biti i ovde postavljene.Cilj je uraditi da tako kazem funkcionalnu restauraciju,znaci sto pribliznije fabrici ali bez obaveze da sve bude u originalu .Sam agregat nije paljen preko deset godina ali nije zaribao tako da ce i on biti otvoren i prekontrolisan i zamenjeni delovi koji nisu u dobrom stanu.Za veceras ovoliko sutra slike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ovo može biti i poučno pored toga sto će biti i zanimljivo :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Zanimljivo sigurno a i poucno u svakom slucaju, bilo da se vidi kako treba ili kako ne treba restaurirati motor ha haha.Elem danas islikao pa evo da se vidi kakvo je trenutno stanje.Ima interesantnih inovacija,kao sto je rebrasto staklo fara i sl. a i delova sa Mz-a i Jawe.

20171028_120312[1].jpg

20171028_120329[1].jpg

20171028_120338[1].jpg

20171028_120357[1].jpg

20171028_120406[1].jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Al tu ima posla:staa2:

E a bas lep motor,jako zanimljivo izgleda.Ovaj sat na faru izgleda bajkovito.Samo mi ruzna ona cev od auspuha,sto je onako tanka ko za radijator:)Srecan rad majstore,i da bude delova da ne zapinje nigde!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Preko te cevi izduva je isao niklovani "U" profil celom duzinom , koji doduse nije mnogo stititio jer je bio prilicno vreo, ali je esteski vrlo lepo izgledalo. Auspuh mi izgleda kao originalan, ako jeste sredi ga na fino i polako jer s njim motor ima veoma lep zvuk.

Ovaj hladnjak ulja mu je budzevina, tako da ga slobodno izbaci, danas postoje dovoljno kvalitetna ulja tako da mu to ne treba.

Fali ti poklopac filtera vazduha i prednja znacka na blatobranu, zadnaj stopaljka i mozda jos par sitnica. Prilicno je originalan i kompletan, a delovi se zahvaljujuci internetu mogu danas naci lakse nego ikad pre, narocito u Nemackoj. Puno srece u nastavku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Da da auspuh je originalan ali fali taj zastitnik,hladnjak ulja leti napolje a zadnja lampa je od Jawe,retrovizor od MZ-a.Znacka je vec nabavljena a Nsu shop.de je  kontaktiran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Sto se tice funkcionalnosti koju si naveo u prvom postu, veruj mi, sve mimo originalnosti na ovakvom ili slicnom motoru kvari opsti utisak. 

Naravno da je tesko sve naci ili platiti, ali se isplati. Recimo sedista, propala su ili vec trula, original zadnje svetlo ili prednji far... nema toga puno bar na ovom motoru, i da uzimas po jednu od tih stvari u 6 meseci na kraju ce ti se isplatiti, jer ce biti kako treba a takvih je malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Najveci problem je naci originalne delove,sedista nisu problem to ima da se kupi i nisu preterano skupa.Problem se javlja u delovima koje Pretis nije delio sa originalnim Nsu-om a tu spada koliko mi se cini i zadnja lampa.Nisam jos uvek sve dobro istrazio koji su delovi isti a koji se razlikuju to cemo u narednih par veceri sunjati po netu.Sto se tice odstupanja od originalnosti mislio sam na detalje tipa,bandasi se na primer jako tesko mogu naci novi i u nemackoj a njegovi su toliko losi da je hromiranje gotovo nemoguce pa onda ostaje varijanta plastifikacije u crnu boju ili koriscenje bandasa od nekog drugog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

prvo rasturi motor,proveri isplativost projekta, onda redom. Imao sam ovaj motor kao srednjoskolac, pre 30 godina. Najcesci problemi kod ovog motora su izmedju ostalog: lose resen mehanizam kurble, a da bi se doslo do njega rastura se ceo motor, zatim biksne na polugama koje pokrecu bregastu, zbog problematicnog podmazivanja i uljne pumpe. Cesto je punjenje problem, tj dinama i za danasnje uslove problematicna 6v instalacija. Ovaj motor je radjen u Sarajevu par godina i mislim da nikada nije sklapan u Nemackoj, tako da ne znam kako doci do novih delova. Kod nas ih ima dosta u rashodu tako da polovnih delova ima. U svakom slucaju zelim ti puno srece na realizaciji ovog projekta, pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

E ovde je neko vec nabudzio paljenje od Tomosa.To sto ne moze da se nadje originalno paljenje mi ne predstavlja nikakav problem dobice elektronsko sa isprogramiranim cdi-om i resen problem i to je jedan od detalja koji ce odudarati od originala.Za divno cudo kurbla radi to sam morao odmah danas da proverim.Stampar svaka cas za predlog obruceva,nije mi iž uopste pao na pamet ja vrteo po glavi da stavim od Etz-a aluminijumske.Nego gde naci obruceve ya Iža,yna li ko?

Miko radjen je u nemackoj i nosio je oznaku Nsu 175 maxi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Karburator je pogrešno montiran, lonče karburatora treba da stoji između tela karburatora i rama. Ovako pri kurblanju kad se pusti kurbla, vrati se u gornji položaj, sklopi i opali po lončetu koje se polako ulubljuje pa na kraju zaglavljuje plovak.  Biksne na polugama hoće da crknu ako bregasta nije dobro nivelisana, ili ako se ne postavi o-ring gumica između glave i konzole koja nosi bregastu.  Videću , mislim da bi trebao da imam negde onaj limeni štitnik za izduvnu granu . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Video sam da karb nije lepo montiran a nisam siguran i da li je originalni.Super bi bilo ako imas Lisice taj zastitnik.Trebace ovde vazda delova,tako da svaka informacija gde sta ima za nabaviti je dobro dosla.Neki okvirni plan je da do juna bude zavrsen.Sad rasklapanje,pa limarija ide na peskarenje i zastitu epoxi primerom zatim na farbanje.Kad sam vec kod farbanja,radi li ko izvlacenje linija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Za farbanje imam proverenog coveka,smem da garantujem da je najbolji u Srbiji vec mi je radio farbanje u nekim ranijim restauracijama i to je fantasticno odradjeno.Linije me muce,pomoglo bi mi i da uspem da nadjem cetkice jer mi je supruga slikarka pa bi ona to lako odradila ali njene slikarske cetkice ne odgovaraju za taj posao.Ako nista ne uradim onda cu kontaktirati Farbaca.Evo jednog dela od Galeba 150 kojeg sam restaurirao a kod tog tipa je farbano.

farbanje (4).jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Dzeri ima nekoga u Milanovcu ili okolini ko mu izvlaci te linije na BMW-ima rucno, pa ga pitaj. Cini mi se da nije jeftino. Farbac koristi tockice.

Ako se dobro secam NSU ima linije samo na bocnim kutijama. One prate ispupcenja na poklopcima sto mnogo olaksava stvar. Ako supruga hoce da se zeza time naruci joj cetkicu. Trazi pod striping brush ili striping tool. Cetkice su $10-$20 a kit sa tockicima znatno skuplji. Cini mi se da za to ide i posebna farba.

Ako se ne snadjes do tada sledeceg leta mogu da ti ustupim 2-3 gajbice sa delovima za Pretisa. Skoro sam siguran da je medju njima i taj stitnik auspuha, dinama, km sat...

Svako dobro

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Hvala Predraze,svakako ce dobro doci tih par gajbica delova.Sad kad sam malo ozbiljnije pregledao motor siguran sam da je rok koji sam sam sebi postavio da bude gotov do juna malo preambiciozan,bice dobro ako bude gotov u junu ali 2019god.Sto se linija tice,narucene cetkice pa ce moja gospodja uskoro da pocne da vezba ruku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big

Pratim i ja jer sam mozda  u prilici da kupim jedan Nsu supermax 250  iz 1951godine 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250
Pre 2 sati, Pop84 je napisao:

Pratim i ja jer sam mozda  u prilici da kupim jedan Nsu supermax 250  iz 1951godine 

Ako si u prilici da ga kupis nemoj to propustiti,250ice su kod nas jako retke.

Drago mi je da ima ljudi koje interesuju stari motori i rad oko njih.Moram naglasiti da mi ovo nije prva restauracija pa se moze reci da imam nekog iskustva sta i kako raditi.Neki moj sistem je da ne pocinjem sa rasklapanjem motorcikla dok ne nabavim bar 50% delova koji su mi potrebni tu razdvaljam delove potrebne za agregat i ostale delove.Za sta prvo dobavim delove odatle krecem sa radovima.Na ovome ce pocetak biti od rama i ostalog oko rama jer za agregat trenutno nisam nasao ama bas nista delova.Jednom sam se samo zeznuo pa sam rasklopio motorcikl i poceo sa radovima pre nabavljenih delova,to su bile igre bez granica posto se desavalo da neki deo trazim par meseci a bez tog dela ne mogu da nastavim dalje radove.Pa se onda malo zaboravi gde je ono sta islo,od tad samo ovaj sistem i nema greske.

Da se zahvalim Lalu(drumskoj lisici)koji mi je fotokopirao kompletno uputstvo ukoricio i poslao,imao sam uputstvo u kompu ali  puno je lakse kada je u rukama nego na monitoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big
pre 6 minuta, konstruktor je napisao:

Ako si u prilici da ga kupis nemoj to propustiti,250ice su kod nas jako retke.

Drago mi je da ima ljudi koje interesuju stari motori i rad oko njih.Moram naglasiti da mi ovo nije prva restauracija pa se moze reci da imam nekog iskustva sta i kako raditi.Neki moj sistem je da ne pocinjem sa rasklapanjem motorcikla dok ne nabavim bar 50% delova koji su mi potrebni tu razdvaljam delove potrebne za agregat i ostale delove.Za sta prvo dobavim delove odatle krecem sa radovima.Na ovome ce pocetak biti od rama i ostalog oko rama jer za agregat trenutno nisam nasao ama bas nista delova.Jednom sam se samo zeznuo pa sam rasklopio motorcikl i poceo sa radovima pre nabavljenih delova,to su bile igre bez granica posto se desavalo da neki deo trazim par meseci a bez tog dela ne mogu da nastavim dalje radove.Pa se onda mlo zaboravi gde je ono sta islo,od tad samo ovaj sistem i nema greske.

Da se zahvalim Lalu(drumskoj lisici)koji mi je fotokopirao kompletno uputsvo ukoricio i poslao,imao sam uputsvo u kompu ali  puno je lakse kada je u rukama nego na monitoru.

Ovaj Nsu sto sam u prilici da kupim ima problem sa papirima, covjek na koga se vodi kao vlasnik umro je 1964 godine a njegov si ga posle toga vozio i on je umro 1992 godine, i sad meni u policiju traze papir o ostavinskom postupku da ima dostavim i da vide ko su naslednici toga motora o citava procedura da se sprovede, e sad videcemo dokle ja mogu to sve da izguram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big
pre 4 minuta, Pop84 je napisao:

Ovaj Nsu sto sam u prilici da kupim ima problem sa papirima, covjek na koga se vodi kao vlasnik umro je 1964 godine a njegov sin ga posle toga vozio i on je umro 1992 godine, i sad meni u policiju traze papir o ostavinskom postupku da ima dostavim i da vide ko su naslednici toga motora o citava procedura da se sprovede, e sad videcemo dokle ja mogu to sve da izguram.

Dogovorio sam se oko cijene i ona je 500e ,motor je kompletan, ali nebih ga kupovao u koliko nemogu da ga prevedem na svoje ime, a zakon o old tajmerima u Crnu Goru ne postoi. U svakom slucaju ako to nekako rijesim kupicu ga i naravno da cu postaviti fotografije i obratiti se za savjet.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 14 minuta, Pop84 je napisao:

 

Mora da se sprovede postupak za " naknadno pronađenom imovinom " .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Nista bolja situacija nije ni u Srbiji sto se tice oldtimera.Nesto sam nacuo da postoji mogucnost da se kod notara uradi dopuna ostavinskog resenja ali to nije provereno.Kako funkcionise u Crnoj Gori  nemam pojma,ali proveri kod notara(ako ih ima tu).Mada dosta ljudi kupuje i sredjuje oldtimere iako papirologija nije kompletna,nadajuci se da ce doci i taj dan kada ce i to biti regulisano.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja