Jump to content

Moto Zajednica

Pločice za stazu

Recommended Posts

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Gume smo rešili, sad imam sledeću nedoumicu koju bih raspravio sa svima koji znaju ili ne znaju ...

Dakle, interesuje me mišljenje koji proizvodjač pravi kvalitetnije i dugovečnije pločice.

Ima brdo marki, ali na sreću nas siročića možemo naći Galfer, Brembo, Nissin i druge slabijeg kvaliteta. Interesuje me top ponuda, sta radi na stazi? Da li EBC i SBS valjaju ... carbon lorane itd.

Ove godine sam na početku sezone stavio Nissin sinter st pločice, i trajale su do ... danas. Tj 10 track daya, 1000 km Avale i koji metar oko zgrade. Dok su radile radile su po meni fenomenalno i nisu gubile na snazi kočenja tokom trke. 

Da preciziram, tema su pločice, ne creva, cilindri itd. jer ok znamo da ako cilindar i crevo nisu koji trebaju da budu, nista od kocenja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6
1 hour ago, hard_rock said:

Zapraticu temu. Interesuju me sinter plocice i van staze pa mozda neko nesto opsirnije napise oko ovoga :)

Ajde @ARES cekamo detaljno objasnjenje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
3 hours ago, Toreador said:

Da li planiras da menjas i diskove za stazu ili samo plocice na standard diskove?

I to je pitanje.

ne menjam diskove i oni su nissin trebalo bi da su dobri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Nisam bas najbolje shvatio sta tacno zelis da dobijes. Ako mislis da poboljsas trajnost mislim da jedne plocice po sezoni voznje na stazi uopste nije los reziltat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
4 minutes ago, dvlns said:

Nisam bas najbolje shvatio sta tacno zelis da dobijes. Ako mislis da poboljsas trajnost mislim da jedne plocice po sezoni voznje na stazi uopste nije los reziltat.

To me interesuje izmedju ostalog. Tacno zelim da znam koji proizvodjac je bolji i koja smesa. Galfer se brzo trosi, brembo ne znam, nissin mi je bio dobar ... negde je mozda bolje da razmenimo misljenja sta ko misli nego da menjam plocice na 3 meseca pa da budem pametan, kao ove godine sto sam menjao gume ... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

SBS na ebayu ima dual carbon koje su za nijansu skuplje ali su kazu bolje, i dual sinter koje su duplo skuplje ali one su za trkace ... (a sta meni fali ahahah ). Da li je neko kocio sa SBS plocicama ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Galfer, Brembo, Nissin, SBS, i Braking su po meni sam vrh ponude. Svako id njih ima nekoliko stepena "tvrdoce". Sto su "tvrdje" plocice vise ce ti trositi diskove a oni su skupi (menjao sam pa znam).

 

Trenutno sam na Garfer plocicama sinter sport i Galfer diskovima i za mene je super.

 

Imas i TRW kod nas od jeftinijih (opet imas i tu mislim SRQ i CRQ gde si prve sinter druge Carbon ako ne gresim) pa ni one nisu jeftine.

 

Mislim da ako si bio zadovoljan ne treba nista da menjas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
1 minute ago, dvlns said:

Galfer, Brembo, Nissin, SBS, i Braking su po meni sam vrh ponude. Svako id njih ima nekoliko stepena "tvrdoce". Sto su "tvrdje" plocice vise ce ti trositi diskove a oni su skupi (menjao sam pa znam).

 

Trenutno sam na Garfer plocicama sinter sport i Galfer diskovima i za mene je super.

 

Imas i TRW kod nas od jeftinijih (opet imas i tu mislim SRQ i CRQ gde si prve sinter druge Carbon ako ne gresim) pa ni one nisu jeftine.

 

Mislim da ako si bio zadovoljan ne treba nista da menjas

Jesam, bio sam jako zadovoljan, ali mozda ima nesto bolje za sta ne znam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Napisao sam omanji sastav i nestao je 

 

Galfer, Brembo i Nissin nikako nisu losiji proizvodjaci kako si napisao nego upravo suprotno oni su medju najboljim i najskupljim. Uglavnom ljudu traze alternativu za njih jer su skupi a ne losi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
1 minute ago, dvlns said:

Napisao sam omanji sastav i nestao je 

 

Galfer, Brembo i Nissin nikako nisu losiji proizvodjaci kako si napisao nego upravo suprotno oni su medju najboljim i najskupljim. Uglavnom ljudu traze alternativu za njih jer su skupi a ne losi.

Onda u redu drzacu se ovih najskupljih :) I dalje mislim da sam spor zbog sebe a ne motora, ali eto zelim da otklonim nedoumice, da me ne koci yamaha, mozda da predjem na hondu ahahahaha (sala). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Pazi Brembo i Nissin proizvode ceo kocioni sistem (pumpu, diskove, plocice, celjusti zapravo ne znam da li Nissin proizvodi diskove mislim da ne) a u Brembo mozes da ulozis jos jednu vrednost tvog motora ako hoces da se igras.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
3 minutes ago, dvlns said:

Pazi Brembo i Nissin proizvode ceo kocioni sistem (pumpu, diskove, plocice, celjusti zapravo ne znam da li Nissin proizvodi diskove mislim da ne) a u Brembo mozes da ulozis jos jednu vrednost tvog motora ako hoces da se igras.

 

 

rekose mi da su diskovi nissin ... valjda su ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Kazem ne znam mozda i pravi. Mozda pravi diskove ali pod drugim brendom ne moras se bas na moje pisanje puno obazirati mozemo izguglati.

 

Za sve ovo sto mi vozimo fabricke stvari odradjuju posao a to sto si do sada ulozio u kocnice je po meni sasvim dovoljno. Ako ti imas dobar osecaj i poverenje nema razloga da diras.

 

Elem sto se tice vremena prvo da ti kazem da uopste nisi spor i ne znam zasto si toliki imperativ sebi nabio. Vreme ces sigurno popraviti na Navaku ali to i dalje nece znaciti da si brz. Onda odes negde na drugu stazu i shvatis koliko brzih ima. Skidanje vremena "na silu" uglavnom vodi do pada a to sigurno ne zelis. 

 

Trazenje sekundi na kocenju (ako ti je to namera) se ne radi kada si amater kao ti ili ja i to se radi tek kad sve ostalo dovedes do maksimuma a onda na kocenju nema sekundu nego desetinki.

 

Imao sam sve te dileme koje imas pa ti zato pisem prilicno otvoreno. Na Panoniji je nas drug pitao Ohlins majstora sta mu preporucuje za zadnji amortizer. Majstor je rekao koje vreme vozis i kad je cuo rekao je do 2:05 ne diraj nista vozi kada budes na 2:05 onda dodji. Naravno da je i to proseravanje ali u sustini fabricki cak i moj motor 12 godina star je sposoban za sve nase zahteve. Podrzavam svaku promenu koja ce ti doneti vise samopouzdanja ali veruj mi nece ti nuzno doneti sekunde sta god da uradis.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
1 minute ago, dvlns said:

Kazem ne znam mozda i pravi. Mozda pravi diskove ali pod drugim brendom ne moras se bas na moje pisanje puno obazirati mozemo izguglati.

 

Za sve ovo sto mi vozimo fabricke stvari odradjuju posao a to sto si do sada ulozio u kocnice je po meni sasvim dovoljno. Ako ti imas dobar osecaj i poverenje nema razloga da diras.

 

Elem sto se tice vremena prvo da ti kazem da uopste nisi spor i ne znam zasto si toliki imperativ sebi nabio. Vreme ces sigurno popraviti na Navaku ali to i dalje nece znaciti da si brz. Onda odes negde na drugu stazu i shvatis koliko brzih ima. Skidanje vremena "na silu" uglavnom vodi do pada a to sigurno ne zelis. 

 

Trazenje sekundi na kocenju (ako ti je to namera) se ne radi kada si amater kao ti ili ja i to se radi tek kad sve ostalo dovedes do maksimuma a onda na kocenju nema sekundu nego desetinki.

 

Imao sam sve te dileme koje imas pa ti zato pisem prilicno otvoreno. Na Panoniji je nas drug pitao Ohlins majstora sta mu preporucuje za zadnji amortizer. Majstor je rekao koje vreme vozis i kad je cuo rekao je do 2:05 ne diraj nista vozi kada budes na 2:05 onda dodji. Naravno da je i to proseravanje ali u sustini fabricki cak i moj motor 12 godina star je sposoban za sve nase zahteve. Podrzavam svaku promenu koja ce ti doneti vise samopouzdanja ali veruj mi nece ti nuzno doneti sekunde sta god da uradis.

 

 

Hvala na iskrenosti, nikako drugacije. Sto se tice vremena, verujem da mogu biti brzi, ali ne zelim da budem mnogo brzi, samo jos malo, pa jos malo ... :). Nadam se da cu za dve nedelje biti na Serresu pa cu imati sanse da treniram. Za prvu godinu navaka sam umereno zadovoljan, nisam potpuno ... 

Za plocice sam pitao zato sto su se ove potrosile, radile su dobro, ali ... problem je sto meni SAD trebaju zamenske, a nema ih na stanju do Marta. To je nesto sto me iritira kod nas jer nikad nema nista sto je premium kvalitet. Sve se narucuje na nevidjeno i pomozi boze se ceka. Zato sam voleo da znam nesto vise o kvalitetu drugih proizvodjaca koji se eventualno mogu naci u ovoj nasoj Drzavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Inace ljudi koji dobro voze na Serresu prave okvirno ista vremena kao na Navaku. Znaci ako na Serresu budes tu negde sa vremenom kao na Navaku mozes da kazes sam sebi da si dobar vozac ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1053 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Vozio sam ja SDS dc,tvrdje su ok koce ali mora da se greju,normalna je cena.Po kisi uopste ne koce,ume da bude nezgodno van staze,u saobracaju.

Sds ds su mnogo bolje ali i duplo skuplje,oko 130e su po disku.

Na skupljim motorima imas sve to odmah,mekana kocnica ne greje se,koci odmah,abs,dtc...

Mislim i da je svaka za prvu ugradnju super za stazu.E sad sto posle svasta stave..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Za njegov neki stil voznje i vreme svaka sinter plocica je manje vise ok. trw sinter, sbs sinter...

Sto se tice nissin-a ok koce ali su se meni brzo trosile, pritom i sumnjam u kvalitet koji se prodaje u Srbiji.

Trw preporucujem SRQ (ovo bih ja stavio), odlicno koce, ne treba da se greju previse ali se trose. Mada ne moze i jare i pare.

Trw CRQ su dobre ali zhtevaju grejanje isto kao i SBS dual carbon pritom vodu ne podnose.

Brembo zaobidji, galfer previse para za ono sto nude i sto nama treba.

Ja recimo vozim plocice za koje nisi nikada cuo (Hell) a lepo se vozim na Navaku.

Odlicne plocice su i recimo neke marke koje nisu uopste zastupljene kod nas, Vesrah, Bendix....

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Ok kao i sa gumama, dilemu sam resio nakon 3 seta u 5 Navaka i kao sto kazu, skola se placa, a ja sam kako vidim Na Sorboni. Tako da sam sad kupio Galfer Sinter sport za 150€ da vidim sto je to duplo skuplje od nissinovih. 

Moj stil voznje ... pa za 10 td koliko sam bio sa 1.47 na 1.34 neki bi rekli da nisam retardiran. Da sam slusao savete drugih koji kazu, da za moje vreme koje vozim trebam da vozim ss2 ja bih i dalje bio na 1.45. 

Negde vidim preponu svaki put kad povedem temu o nekom napretku tj, ulaganje u osecaj sigurnosti, bezbednosti i opustenosti. 

Za ovih godinu dana naucio sam da podesim motor do te mere da su gume u fabrickom stanju nakon trke, ogibljenje mi ne zvace, ne trza, ne bezi, znaci pegla, vremena koja vozim su solidna od nas 194 ja sam 78 sto je meni u redu, jer vozim za sebe a ne za baklave. Hocu da kazem, sve sto mi je motor bolji ja sam bolji. 

Zadnji put sam bio u crvenoj grupi u kojoj su po sudu drugih, trebali da me pojedu ... Nije bas tako, bio sam sigurniji i imao sam bolji kontinuitet voznje jer sam pratio, a uz to video gde gresim. Cak sam i prihvatio sugestije iskusnijih, i na kraju nisam bio najsporiji ;).

Mislim da je glup komentar da za vreme vreme koje vozim i stil voznje je nesto dovoljno. Negde se osedim kako ne zelim a onda se naljutim :). Recimo moj motor je najlepsi i yamaha je, pa ne objasnjavam onom sa nekim drugim motorom slabijim i losijim da je zalutao. Imati i zeleti dovoljno je stvar licne prirode, ako je nekom nesto dovoljno mozda meni , sigurno nije :) Hvala 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja