Jump to content

Moto Zajednica

Honda Dominator zamjena teflona(gumica)ventila

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Kakve simptome daje, pa sumnjas na njih? A sto se zamene tice radi se isto kao kod 90% motora, Skidanje glave,pa redom. Moze i na licu mesta uz specijalni alat, najbolje je u s.manualu naci sliku rasklopljene glave i nema greske. Koliko imas znanja i iskustva za ovakav poduhvat, to ne znam. Pozz i srecno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Velika verovatnoca da si u pravu, mada uradi jos jedan test. Na vecoj nizbrdici ga rastegni trecom brzinom na 3/4 gasa i pusti gas skroz, ako gumice nisu dobre mora na auspuhu pojaviti plav dim. Ako ga nema, ja ne bih nista dirao jer se na svasta moze naici kad se glava otvori. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ajde lepo sad proveri stanje dekompresora. Da izbacuje na levi onda bi sumnjao na teflone , ovako jok. Kad Domi prenoći na ćopavoj nagne se na levo i SVO ulje u glavi se slije na levu stranu ( više puta video ) dok desna strana glave ostane suva ( ne bukvalno )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Kako da prvjerim stanje dekompresora,mislim svejedno moram skinuti poklopac jer dihtung pusta ulje,i da napomenem nema nikakvog dima kada se ugrije,koliko god da se da gasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Može i bez skidanja glave, al ti treba specijalni alat, dobar kompresor . . . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
On 30.10.2017. at 0:11, Grnca je napisao:

Ajde lepo sad proveri stanje dekompresora. Da izbacuje na levi onda bi sumnjao na teflone , ovako jok. Kad Domi prenoći na ćopavoj nagne se na levo i SVO ulje u glavi se slije na levu stranu ( više puta video ) dok desna strana glave ostane suva ( ne bukvalno )

Kako da prvjerim stanje dekompresora,mislim svejedno moram skinuti poklopac jer dihtung pusta ulje,i da napomenem nema nikakvog dima kada se ugrije,koliko god da se da gasa

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: Honda Dominator

Drugari, nadam se da nije problem da ovdje postavim pitanje, da ne otvaram novu temu

Da li su gumice ventila iste i za verziju RD02 i za RD08. Naime, nasao sam gumice ventila za koje u opisu pise da su za modele do '97. Moj dominator je '98, pa me zanima da li ce odgovarati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 12/25/2018 at 9:26 PM, Supermoto_fan said:

Drugari, nadam se da nije problem da ovdje postavim pitanje, da ne otvaram novu temu

Da li su gumice ventila iste i za verziju RD02 i za RD08. Naime, nasao sam gumice ventila za koje u opisu pise da su za modele do '97. Moj dominator je '98, pa me zanima da li ce odgovarati?

Ja sam stavio od Honde Jazz i pasuju 1/1 , rade kao besne

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja