Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem windstopere za kolena

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: ER- 5

Kupujem windstopere za kolena.Nista preterano komplikovano,zastita od vetra i mozda malo protektirano.Ko ima neka nudi.

 

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Meni doneo Sekula iz Louisa prošle godine ove i nisam ih nikada koristio jer sam, ubrzo nakon toga, kupio moto pantalone. Verovatno ću ih pokloniti burazu koji je nedavno kročio u svet velikih motora, i još nema ništa sem moto jakne. Ne znam kakvi su, ali verujem da rade posao:

 

https://www.louis-moto.co.uk/produkte/knee-warmers/813

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: ER- 5
Meni doneo Sekula iz Louisa prošle godine ove i nisam ih nikada koristio jer sam, ubrzo nakon toga, kupio moto pantalone. Verovatno ću ih pokloniti burazu koji je nedavno kročio u svet velikih motora, i još nema ništa sem moto jakne. Ne znam kakvi su, ali verujem da rade posao:
 
https://www.louis-moto.co.uk/produkte/knee-warmers/813
 
 
 
 
Ako su na prodaju,koja velicina?

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Mislim da ih neću prodavati jer, rekoh, brat je kupio motor pa sad čeka polaganje vožnje - sumnjam da će odoleti da se ne vozi po hladnijem vremenu, tako da ću mu pokloniti. Naruči preko Sekule, meni pre par dana doneo poluge kvačila i kočnice, ide svako malo do Louisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Kupujem windstopere za kolena.Nista preterano komplikovano,zastita od vetra i mozda malo protektirano.Ko ima neka nudi.
 
Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока
 
 

Ja sam uzeo Pontis iz Kraljeva duzu varijantu 2 i nesto hiljade a ima ih i u Maxmomentu, samo zastita od vetra i hladnoce bez protektora

Sent from my BV8000Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: ER- 5

Sve je to ok..ali kada ja 2x svracam u radno vreme radnje i udaram nosom o vrata.Postovanje vlasnicima,ali . . .

 

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Haha, ja sam isto dva puta poljubio vrata, do duse mojom krivicom. Oni tu zive tako da na poziv uvek sidju do radnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja kupio kracu varijantu pontisovih stitnika. Mimo njih, vec par godina imam i one gore louisove, koji ovima nisu ni prici. Najveca je razlika jer luisovi su od neoprena i predvidjeni su za na golu kozu i tu rade skroz ok posao, ali meni su potrebni sa windstoperom, i za golu nogu i za preko pantalona, tako da je pontis dosao kao logicna evolucija.

Pre kupovine sam prvo provozao duzu varijantu i nisu mi se dopali. Spadaju kada stojim ili malo se krecem, i pritom su znacajno veci za pakovanje, sto mi je bilo dovoljno da se ipak odlucim za kracu varijantu. Istina, zafali u voznji nekada taj duzi donji deo, ali koleno, kao cilj zastite, je svakako sjajno izolovano.

 

Definitivno jedan od boljih komada opreme koje sam kupio, poreporuka :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

I Louisovi su predviđeni da mogu da se nose preko pantalona... Ovako kako si napisao ispada da je neki hendikepto to što su od neoprena . Ja sam zimi znao da stojim u Dunavu i pecam zimske maniće, a na nogama sam imao obične gumene ribarske čizme, čarape i preko njih neoprenske "čarape", na rukama neoprenske rukavice sa otvorima za prste. Tako da......ne diraj mi neopren! :popovanje: 

https://www.louis.eu/artikel/louis-knee-warmer/205626?list=82cfbcd0c83bfb5f284ed0c5ce661538

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Imam druze i jedne i druge, mislim da sam kompetentan da donesem sud :).

Prosto, neopren nije windstop materijal, tacka. Ti grejaci super rade kada u njih ne duva vetar, sto je na motoru, ako ih nosis preko odece, nikad. Neopren reflektuje toplotu tela natrag i to je njegova magija grejanja. Neopren unutra, a spolja windstop materijal je super opcija, ali kao sam, i licno sam se uverio, ne radi bas najbolje. Daleko je prijatnije nego bez njih, ali u poredjenju sa ovim pontisovim, skroz drugi univerzum.

 

A to sto si pecao u Dunavu samo ide u prilog ovome sto pricam. Ronilacka odela se prave od neoprena, jel da? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ja sam takođe nedavno kupio Pontisove štitnike/grejače kolena, i svima bih preporučio dužu varijantu. Razlika u ceni je par stotina dinara, ali razlika u vožnji po ovakvom hladnijem vremenu je fenomenalna, Mislim da je bolja duža varijanta :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
pre 48 minuta, kosooki je napisao:

Imam druze i jedne i druge, mislim da sam kompetentan da donesem sud :).

Prosto, neopren nije windstop materijal, tacka. Ti grejaci super rade kada u njih ne duva vetar, sto je na motoru, ako ih nosis preko odece, nikad. Neopren reflektuje toplotu tela natrag i to je njegova magija grejanja. Neopren unutra, a spolja windstop materijal je super opcija, ali kao sam, i licno sam se uverio, ne radi bas najbolje. Daleko je prijatnije nego bez njih, ali u poredjenju sa ovim pontisovim, skroz drugi univerzum.

 

A to sto si pecao u Dunavu samo ide u prilog ovome sto pricam. Ronilacka odela se prave od neoprena, jel da? :D

Dobro, neopren se koristi, pre svega i najčešće, za ovo što smo spominjali ali sumnjam da Pontis koristi Gore-tex, Simpatex i slične materijale koji prave barijere vetru i vodi. I u toj sumnji odem na Pontisov sajt da pokušam da pronađem od čega su štitnici kolena koje spominjete i vidim sledeće:

 

https://www.pontismotori.com/katalog/oprema-za-motocikliste/pojasevi-stitnici-windstoperi/stitnici-grejaci-kolena.html

 

Tako da, druže moj kosooki, tvojim kolencima je izgleda bilo toplo zbog onoga što je bilo u džepu... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Apsolutno se nisam bavio koriscenim materijalima za stitnike :). A za 2000+ dinara sam siguran da nisu neke svemirske membrane u pitanju, ali svakako materijal koji ne dozvoljava spoljnim uticajima da prodru u unutrasnji termoizolacioni sloj, eto, neopren konkretno u ovom slucaju, sto je jos bolje.  Ali i dalje nije pobijena moja teza da neopren, samostalno, nije dovoljan kao zastita od vetra.

Ajde da ti ilustrujem to o cemu pricam. Obuci neku tanku suskavu trenerku zimi. Da li ti je toplo? Sumnjam. Obuci dzemper, i bice ti sigurno toplo. Ali ako dune vetar, topli dzemper postaje nefukncionalan. Medjutim, ako preko dzempera obuces tu tanku trenerku, resio si kompletan problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pusti sad "teze", daleko smo mi od stručne polemike o materijalima, niti ja imam ambiciju da se "nadmudrujem" bilo sa kim, pa ni sa tobom... Nisam spomenuo da je neopren dovoljan, pogotovo ne da je najbolja zaštita od vetra - nemoj da skrenemo u pogrešnom pravcu. Meni samo malo idu na konehos, u ovim našim laičkim raspravama, stavovi koji se završavaju sa " i tačka" pogotovo kada se radi barem o "tri tačke". Adios!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Druze, na luisovoj slici jasno stoji da su stitnici na goloj nozi i to im je najbolja namena, a mozes da ih omotas i oko auspuha ako ti to pricinjava kakvo zadovoljstvo. Takodje, nije nadmudrivanje niti laicka rasprava, nego potpuno logicko zakljucivanje i pride empirijska studija, jer, kao sto rekoh, imam OBE vrste stitnika i OBE sam nosio u slicnim uslovima i u obe kombinacije, na golu nogu i preko civilnih pantalona i kazem da su pontisovi u obe varijante bolji za klasu, jer za razliku od luisovih, zbog pomemutog windstop debelog materijala mnogo ih teze vetar rashladi i time dozvoli da koleno oseti hladnocu. Takodje, luisove grejace sam nosio na goloj nozi, ispod pantalona i preko pantalona, i u prvoj varijanti duplo bolje rade posao. Zato sto neopren ne stiti od vetra, a reflektuje emitovanu toplotu. Ako ga izlozis vetru, a termicki tekstilom izolujes od koze, dobijes jedno veliko skoro nista. Ako nosis na pecanju, sto im nije namena, verovatno ce i jedni i drugi slicno raditi posao.

Sto se mene tice, rezime. Luisovi solidno rade posao, posebno na golu nogu, vrlo pozeljno ispod pantalona, a pontisovi miljama ispred, u svim varijantama, posebno duzi model. A taman je toliko i razlika u ceni, pa kome se sta vise svidja.

 

I zaista mi nije cilj da se prepucavam, nadmudrujem, tackam i adiosem sa nekim koga ne poznajem, a pritom oko gluposti, ali sam morao odreagovati na nepotpune savete i tvrdnje, jer bi nekoga odvele stranputicom kod odlucivanja sta da kupi, a tema je o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

   Ja imam Louisove. Zahvaljujuci ovoj temi, saznao sam za Pontisove, narucio duzu varijantu i danas ih dobio. Odusevljen sam kvalitetom izrade. Svaka im čast.

   Ovih dana cu ih svakako koristiti prvenstveno jer idem biciklom na posao i njima cu stititi kolena od hladnoće ( preko farmerki). Ujutru bude oko 1-5 stepeni a kad se vracam sa posla ( temperatura oko 15) ih vec necu stavljati nego idu u ranac. Upravo za ovu namenu sam i koristio Louisove.

    Preporuka od mene za Pontisove u odnosu na Louisove :)

    Ali sa napomenom- moje iskustvo je sa biciklom a drugo je moje licno misljenje da su Pontisovi bolje uradjeni, puno kvalitetnije, bolje legnu oko kolena ( Louisovi su golemi pa se sve zbrckaju i pucaju po materijalu al ipak drze).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 10/27/2017 at 10:54 PM, DraganNS said:

Meni doneo Sekula iz Louisa prošle godine ove i nisam ih nikada koristio jer sam, ubrzo nakon toga, kupio moto pantalone. Verovatno ću ih pokloniti burazu koji je nedavno kročio u svet velikih motora, i još nema ništa sem moto jakne. Ne znam kakvi su, ali verujem da rade posao:

 

https://www.louis-moto.co.uk/produkte/knee-warmers/813

 

 

 

 

Ovakve imam ja, i koristim ih vec godinama. Neopren je u pitanju, najniza klasa je u pitanju, takva je i cena, ali meni sasvim odgovaraju i vrse posao za zastitu od hladnoce. Na bilo kakvu mehanicku zastitu sa ovim proizvodom zaboravite u potpunosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym cruisym 300

Postoji onaj pojas za fitnes koji devojke obmotaju oko struka kad vezbaju. Materijal kao neka guma sa cicak trakom na kraju. Obmotam jedan krug iznad kolena pa jedan krug preko kolena pa jos jedan krug ispod kolena i zalepim traku. Fenomenalno toplo a verujem da ne probija vetar. Posle pola sata gradske voznje na 8-9 stepeni ujutru, farmerice budu vlazne od znoja na kolenima kad ih skinem. Probajte

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja