Jump to content

Moto Zajednica

FZS 1000 Fazer 2003

Recommended Posts

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On ‎1‎.‎11‎.‎2017‎. at 8:55, grof je napisao:

toliko o savršenosti BMW ogibljenja..... 

    Ma sta ogibljenja, eno puni forumi lomova svega I svacega. Najbolji razbijaci mitova o BMW motociklima su sami ljudi koji ih stvaraju, projektuju I sastavljaju na trakama, t.j. sama fabrika. Casopis MOTORRAD koji je za mene najstrucniji casopis na svetu, koji grabim kad god imam priliku, sastavljen od totalnih posvecenika I cije nalaze gutam kao svoju mentalnu hranu vec silne desetine godina, testira sve znacajno sto izadje iz belosvetskih fabrika. Doduse, nekad je naklonjenost izvesnim (njima domacim) proizvodjacima malo providnija, ali opet vaze tehnicka merenja I istali podaci….. E pa takvim Nemackim posvecenicima tehnickim novinarima daju na supertest jedan (BMW) motor, raspadne se mrela. U drugoj prilici daju drugi model na supertest, raspadne se kvacilo I menjac koji dalje skrljaju I mrelu djuture. Doduse, ram I kocnice su ovde ostali... Trecem se raspadne kardan, a uostalom, koliko ste slucajeva raspadausa transmisije BMW videli na Y.T. ili cak ovom forumu? Prelistate samo nase putopise? Potuno je razumljivo sto se stvara efekat prestiza, nadmoci, pa to je samo za odabrane, ali nije obavezno I najbolje za svakog. I meni se svidja, pun mi je racunar BMW-a, voze ga mnogi moji drugari, ali ga svojim novcem nisam platio. Nemam nista protiv sto drugi jesu, a kada se rasprndace nasred druma, pomoci cu im svakako.

    Mislim, hteo sam od svega da kazem... kolega da lepo proda Fazer, lep motor, srecno bilo...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Tih 45 konja manje se ogleda u 1.5 sec slabijem ubrzanju 0-100. Ali isto tako i u nesto vecem obrtnom momentu na doosta nizim obrtajima nego na FZS, bolja zastita od vetra, a verujem i da bi Jevti bolje legao od FZS-a. Mislim da bi mu najvise smetalo sto bi dobio koje kilo vise, a taman se zategao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Gledao sam cene na polovnim automobilima pa sam stekao takav utisak. Suzuki 1250 Bandit  Honda CBF 1000  oba 2006  ili Fazer karb. Dvoumim se . Kolega je u pravu za Suzuki, ima max obrtni momenat na 3500 obrtaja, ludilo kako povlaci. S druge strane Honda najkvalitetnija, a oba su ajspric. Opet Fazer i on ima tu snagu samo na visokim obrtajima. Dao sam oglas da prodajem ovaj skuter beverly 250 ie Turer 2010, ili ako neko ima neki predlog za zamenu za navedene motore.

40164756_265192577653084_1699830983538245632_n.jpg

40236502_241667066526644_3639915110400524288_n.jpg

40396327_1945512012201023_8664300988657565696_n.jpg

41488581_313116302807766_3378707564668649472_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 31.8.2018. at 0:53, marshall je napisao:

    Ma sta ogibljenja, eno puni forumi lomova svega I svacega. Najbolji razbijaci mitova o BMW motociklima su sami ljudi koji ih stvaraju, projektuju I sastavljaju na trakama, t.j. sama fabrika. Casopis MOTORRAD koji je za mene najstrucniji casopis na svetu, koji grabim kad god imam priliku, sastavljen od totalnih posvecenika I cije nalaze gutam kao svoju mentalnu hranu vec silne desetine godina, testira sve znacajno sto izadje iz belosvetskih fabrika. Doduse, nekad je naklonjenost izvesnim (njima domacim) proizvodjacima malo providnija, ali opet vaze tehnicka merenja I istali podaci….. E pa takvim Nemackim posvecenicima tehnickim novinarima daju na supertest jedan (BMW) motor, raspadne se mrela. U drugoj prilici daju drugi model na supertest, raspadne se kvacilo I menjac koji dalje skrljaju I mrelu djuture. Doduse, ram I kocnice su ovde ostali... Trecem se raspadne kardan, a uostalom, koliko ste slucajeva raspadausa transmisije BMW videli na Y.T. ili cak ovom forumu? Prelistate samo nase putopise? Potuno je razumljivo sto se stvara efekat prestiza, nadmoci, pa to je samo za odabrane, ali nije obavezno I najbolje za svakog. I meni se svidja, pun mi je racunar BMW-a, voze ga mnogi moji drugari, ali ga svojim novcem nisam platio. Nemam nista protiv sto drugi jesu, a kada se rasprndace nasred druma, pomoci cu im svakako.

    Mislim, hteo sam od svega da kazem... kolega da lepo proda Fazer, lep motor, srecno bilo...

A koji je ovo motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 854 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Posto mi je ovo omiljena tema na forumu,da napisem ovde :) 

postao sam vlasnik Yamahe FZ 8 SA.

malo sam je provozao nedovoljno za pravi utisak. Ali zanimljiv motor ,samo nekako lagan posle RT-a :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
On 29.10.2017. at 22:11, punisa 16 je napisao:

hibrid / mutant.

Nedovrseni turing,degenerisani sportak. Ko hoce nesto takvo treba da kupi FJR ,ovo je neko resenje za lozace koji bi i malo komfora. 

E pa u sreci ga vozio i malo se lozio :lol3:

:takoje:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja