Jump to content

Moto Zajednica

2018 Kawasaki Z900RS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Bas lep motor.. i mnogo bolji od obicnog z900.. .valjda ce i njega updatovati sa ovim stvarirma.. :) samo cena ce biti sigurno oko 10k.. :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Drago mi je da neko zeli da napravi motocikl koji izgleda kao motocikl a ne kao neki insekt il neko cudoviste. 

Prelep motor. 

Sto se kaze "pravi" . 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Ne razumem sto vam je ovo napokon motor a npr XSR 900 nije bio.. mislim nista ovaj nije bolji u pogledu kvaliteta u odnosu na z900 obican.. ako izuzmemo styling.. ali i dalje su to slicni materijali.. hocu da kazem imam utisak da vam je ovo napokon motor samo jer izgledom lici na stare grdosije, koje su ruku na srce bile impozantne jer kad pogledas svaki deo je bio od metala i masivan.. :) ovo sada je sve marketing i xsr serija i ova sad kawe, i honda sto izbacuje neo racing..  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Upravo sada, miki89 je napisao:

Ne razumem sto vam je ovo napokon motor a npr XSR 900 nije bio.. mislim nista ovaj nije bolji u pogledu kvaliteta u odnosu na z900 obican.. ako izuzmemo styling.. ali i dalje su to slicni materijali.. hocu da kazem imam utisak da vam je ovo napokon motor samo jer izgledom lici na stare grdosije, koje su ruku na srce bile impozantne jer kad pogledas svaki deo je bio od metala i masivan.. :) ovo sada je sve marketing i xsr serija i ova sad kawe, i honda sto izbacuje neo racing..  :)

pa meni je napokon jer konacno motor izgleda kao motor a jok ko svemirski brod :D mozda je vrijeme da se opet takvi motori (tog izgleda) prave :) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Ako je sto se izgleda tice to razumem.. meni je ovaj prelep.. samo se nadam da nece biti razocaranje uzivo kad se vide detalji.. govorim o uticaju masovne proizvodnje.. :)  jer mozak povezuje sa nekim ranijim secanjima.. :) kod svemirskih modela, nekako lakse prelazis preko plastika etc.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Brutalna je Kawurda, uzeo bi je pre nego bilo kojeg ove nove iz Z serije
Svidja mi se ovaj retro fazon, trebao bi svaki proizvodjac ovako da ozivi neki svoj legendaran model.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

poslao zeni link za YT, i napisao da moze slobodno da me iznenadi za godisnjicu braka sa novim motorom. dobio odgovor: "naravno, racunaj na to, i hvala sto nisi precizirao za koju tacno godisnjicu"....tako da sam se ja obezbedio ovom lepoticim, samo je pitanje koliko godina cu morati da je cekam...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
On 10/26/2017 at 20:13, Z750SA je napisao:

Odlican!, samo su pretjerali sa preporucenom cijenom, ispadne 2000$ skuplja od xsr900

I treba da je skuplji jer je 20x lepsi od Yamahe :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Jes da ozivljavaju stari dizajn, ali su bar mogli da stave pristojne diskove napred, a ne 267mm, ako je istina ono sto sam procitao o specifikacijama.

Sto se tice cene, takodje, ukoliko ce biti 2000$ skuplja od XSR900 nece se proslaviti s prodajom, jer ulaze u drugu nishu. Oni koji nemaju tih magicnih 2000$ vise ce ostati pri XSR900 (-20kg laksa + isto odlican motor od MT09), dok oni koji imaju tih 2000$ idu na uslovno receno vise premijum marke BMW Nine-T i Triumph-ove retro motore. Honda sa preskupom CB 1100 se nije proslavila, a ako Kawa uradi isto, mislim da ce slicno proci. No videcemo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ništa ovo njih neće posebno više koštati, tako da sumnjam da je "izbačen" da bi prodajom zasenio konkurenciju...što je dobrodošlo svakako. Nego, vidim da je dosta toga isto kao i na Z900, ovom, nazovimo ga "modernijem". Znači oprobani recept reciklaže, uz po koju, mahom, estetsku razliku.

Prednji kraj u celosti (po mom mišljenju) deluje baš tanko. Pominje se prečnik štapa viljuške od 41mm....sad, ako je kojim slučajem njena unutrašnjost uradjena iznad proseka, onda važi...mada sumnjam.

Čujem da je Kawa napustila proizvodnju W modela, koji je gamu proizvoda upotpunjavao tim kao retro izgledom na malo moderniji način. Izbor jeftinijih rešenja može da utiče na nešto nižu cenu, mada to se baš nešto često i ne dešava. Mislim da se razumemo, ja bih ovo rado posedovao, mnogo pre raznih drugih...vakih i nakih, bržih i jačih (ne obavezno i boljih), ali će sva moja veza sa ovim novitetom ostati u ovih par redova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne fuj nego povracanje, ne znam ni zasto ga zovu "Z900" kad nema nista zajednicko sa filozofijom legendarnog "Z", jbt kad pogledam ono grozno sediste vec me zaboli guzica, a mogu tek da zamislim kako je do jaja saputnici, osim ako ima 30 kg, onda joj mozda bude udoban.

Trebali su nekako drugacije da nazovu tu novu seriju "Z"koja je krenula sa 750-tkom 20003 godine, to je vise Strit Fajter, nego Klasik Nejked.

RS je naslednik koji je trebao da nasledi seriju Zephyr 550-750-1100.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja