Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1100RT ili Honda ST1100 koji da odaberem?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
On 7.5.2018. at 16:48, Sveta 5. je napisao:

Ja se sa ovim sto si objavio apsolutno slazem i upoznat sam sa tim da je izbacena iz upotrebe  engleske policije Honda ST 1300 Pan European zbog nekih vibracija pri vecim brzinama.Jedan policajac je cak i poginuo moje pisanje se odnosi na ST 1100 koja je  predmet polemike ako ja ne gresim i koju ja imam.Honda je mozda sa tom 1300 evropom napravila jedan korak unazad s cim se verovatno nece sloziti mnogi zadovoljni  vlasnici

Navodno je razlog pogibije i izbacivanja iz upotrebe Honda ST 1300 Pan European  bio "pretovar".

Oprema za komunikaciju, prvu pomoc i ostala oprema koju je nosila na sebi je bila previse teska.

Ta tezina je promenila motociklu centar tezista i zato je na motoru pri vecim brzinama dolazilo do problema.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 14 sati, Dr@g@n je napisao:

Navodno je razlog pogibije i izbacivanja iz upotrebe Honda ST 1300 Pan European  bio "pretovar".

Oprema za komunikaciju, prvu pomoc i ostala oprema koju je nosila na sebi je bila previse teska.

Ta tezina je promenila motociklu centar tezista i zato je na motoru pri vecim brzinama dolazilo do problema.

 

 

Moguce nisam se mnogo interesovao oko te problematike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
On 7.5.2018. at 16:48, Sveta 5. je napisao:

Ja se sa ovim sto si objavio apsolutno slazem i upoznat sam sa tim da je izbacena iz upotrebe  engleske policije Honda ST 1300 Pan European zbog nekih vibracija pri vecim brzinama.Jedan policajac je cak i poginuo moje pisanje se odnosi na ST 1100 koja je  predmet polemike ako ja ne gresim i koju ja imam.Honda je mozda sa tom 1300 evropom napravila jedan korak unazad s cim se verovatno nece sloziti mnogi zadovoljni  vlasnici

 

izvini na kasnjenju , nisam bio tu ;)

 

priznajem , propustio sam da pricas u proslom vremenu , moja greska .

Mada , kad je to engleska policija vozila 1100 ???   ja sam ziveo u Londonu do pre 5-6 godina , ne pamtim jednu jedinu policijsku , samo nekoliko ovih za prvu pomoc . Obezbedenje bakingemske palate vozi Honde VFR 1200 , kazu da je jedan od princeva motorista , pa da ga mogu pratiti , valjda ...

 

da se razumemo , da je izbor ko sto je postavljen , ST 1100 ili RT 1100 postoji dobra sansa da bi i ja odabrao Hondu 

 

sve to za dva naspram 4 cilindra , i potrosnju ulja ( valjda ? ) stoji

ali prvi put cujem da je 1100 RT imao problem sa kardanom . Cini mi se , bas suprotno da je cak i kod uljem hladenog 1200 motora probleme sa kardanom imao samo GS model , a mnooogo rede ,( ako uopste ?) , RT model 

Mozda gresim ....

 

Bilo kako bilo , ne osporavam tvoje argumente ni izbor , trebao sam dva puta da procitam , valjda ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovako, pod kardanom može da smatra ceo prenosni sklop od menjača do točka, a može i samo vratilo. Kod serije 1100 i 1150, vratilo je razdelno otprilike na sredini i nije podložno kvarenju neovisno od modela i upotrebe, većina crkavanja je usled nepravilne montaže pri post održavanju, lako se napravi omaška. Kod modela 1200 je vratilo iscela i nema rizika greške prilikom održavanja, ali kraci sila i njihovi momenti su samo teoretski dobro proračunati dok praksa nosi kao i uvek nus pojave, opet je samo održavanje krivac, ali  svakako i kako je napravljen, donkele se može korigovati i produžiti trajnost, nisam siguran da je hod vešanja baš uzrok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Da li to ima veze sa štelovanjem zazora u kardanu. Pričao mi prijatelj oko tih štelovanja. Da se štelovanje vrši papirom koji se izmeri mikrometrom i ostale cake koje ja ne znam ali su poznate ljudima koji se bave tim poslovima. I još mi je reko da nista nije komplikovanije od štelovanje zazora kardana na Tamiću! :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne, što se tiče samog vratila, ali podešavanje zazora ima uticaj na ležaj diferencijala kod serije 11xx, dok kod 1200 su noseći ležajevi potpuno slobodni, odnosno, veliki  nema mogućnost podešavanja niti korigovanje gaženja zupčanika utiče na par nosećih lagera točka. Samo podešavanje je relativno prosto, ali propratne radnje su mukotrpne malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Nisam u tim vodama tako da ne poznajem poso oko mehanike ali bih voleo ako uzmem motor sa slika koje sam postavo da osnovne servise radim u društvu uz kaficu, pićance itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Dobro jutro svima! Uz jutarnju kafu na poslu dok se spremam za radni dan, da se pohvalim!

Stigo ljubimac! Prvi utisci su da je veoma udoban, lako se vozi i koči za sve novce! Navikavam se na grublji zvuk menjača, jer nisam dosad vozio ovog tipa motore, tj sa odvojenim menjačem i suvim kvačilom. Iz Švajcarske je,uz njega sam dobio komplet alata original BMW-ov, set za krpljenje guma sa CO2 bočicama i servisnu knjigu! Uradio sam mali servis, još mi je ostalo sledeće godine za početak sezone akumulator nov da kupim!

 

Pozdrav!

IMG_20180529_190717.jpg

IMG-4b26fd46b23be1f4368bb5a84a016ab0-V.jpg

IMG-547d3d35a7bbf135662b07ea82665eca-V.jpg

IMG-842ee5ee487c206544343a71bb90a007-V.jpg

IMG_20180529_190738.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

bravo za odluku vozices se slatko sa njim a mozes i da ga ostavis naslednicima da se voze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Hvala svima. Da se zahvalim svima sa foruma na informacijama koje su mi  pružili , a koje su mi bile od značaja prilikom odluke za kopovinu! I još nesto da dodam. Pričaju mi prijatelji koji voze bmw da ću sa vremenom da se naviknem na vožnju i na samo šaltanje brzina , tako da će se i manje čuti kad se menjaju brzine.Što i polako uvidjam! Ili umišljam, ko će ga znati!

U zdravlje i da nas put nanese nekad!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav  evo da ponovim malo temu dal da kupim bmw 1100 rt ili ...kazte sta ...imamponuda pan...europa ...yamaha gts 1000 ili jos da se strpim ili varadera ili tdm 

 

 

tipujem na 1100 rt al sta kaze glas razuma   mislim Vi ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Hmmmm... 

I ja sam imao sličnu nedoumicu, samo što ja nisam imao Varadera kao opciju zato što nisam hteo pogon preko lanca. Elem, Yamaha mnogo lepa i udobna kao i BMW i Honda ali ima mnogo "egzotičnu" vilu. Zanimljivu ali "egzotičnu" tako da sam nju optisao. Ostali su BMW i Honda. Ako baš voliš da nosiš plavo belu značku uzmi BMW, nećeš pogrešiti. Ja sam se opredelio za Hondu stavljajući kao prednost dugotrajnost, jeftino održavanje i pouzdanost. I nisam se pokajao. Eto to je moj izbor moje mišljenje. 

Promenio član (B)ubica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Kod mene je bilo u uzem izboru RT,Panka ili FJR.Preovladao je RT i nisam se pokajao.Jedino sto me golica FJR,i nadam se da cu i njega pazariti dogodine.BMW naravno ostaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja