Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1100RT ili Honda ST1100 koji da odaberem?

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Nije problem tezina , ja sam 184 i oko 95 kg. Dilema je prisutna. Bice to da koji bude u boljem stanju taj ce da padne. Mada Bmw mi je za nijansu lepsi. Stvar ukusa! Znaci mi svaki komentar Vas.

U zdravlje mi  ostajte. 

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
...po kivinama lezi ko pegla, tera se do kraja (brze se trosile gume sa strane nego po sredini).

.....

Sa zenom, prepuna tri kofera, rancem tank torbom, pretovareni potrosnja do mora i nazad 5,2l, gumu pojeo do mora po krivinama.

Pozdrav


Za takve motore i takve uslove Michelin ima GT verziju neke gume npr pilot road 4 GT
Ne znam jel i druge marke praktikuju tako nešto.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Kod Pan Europe je problem sto je zadnja guma u dimenziji 160 70 17.

Vislji je malo profil i predvidjena je da trpi veci teret.

A retke su gume u toj dimenziji pogotovo kod nas.

Tako da ili nabavka iz Inostranstva ili mnogi stavljaju 170 60 17 mada nije to to.

Obicna 160 60 mu nikako ne odgovara, dosta je nizi motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pazi stvarno, dosta sužen izbor u toj meri. Nisam znao za te zackoljice.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Zdravo društvo! 

Da osvežim temu malo. Probao sam projateljev bmw r850rt koji želi da proda.

Utisci su sledeći: Mala doza straha od same velicine , ali nestane posle par metera dk se ne krene inače posle kraće vožnje sam se naviko i vozi se kao bicikla.

Drugo što sam primetio je da prilikom menjanja brzina sam menjač ima grublji zvuk u odnosu na japance i to me je malo zabrinulo, mada svi koje sam pitao mi kažu da se tako čuju menjači kod bmw-a.

Evo slika d abacite pogled, inače motor je dovežen iz Švajcarske i on je prvi vlasnik , prešo 59000 i 99 godište je!

IMG-05ee7b87751e205a06b94844efc6744c-V.jpg

IMG-d3158b1709df9bb2f48001f1d15f4af6-V.jpg

IMG-f743fc672b02d39ce8ff7d9fb2c7948c-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Da me ne čuju ovi moji Hondaši :) Meni se svidjaju i moja Pan Evropa koja je carica druma i BMW RT koji je takodje motor za uživanje i respekt. Vozio sam RT-a 1150 i oduševljen sam kao i mojom Hondom. Tačno, ima malo čudan zvuk menjača ali i Honda hoće da zazvoni ako je na manjim obrtajima prebaciš. RT boxer motor traži malo privikavanje na zvuk, malo ljuljanja kad krećeš :) ali je vrhunski motor za onoga ko ne uzima motor da bi krivinario, cepao po uličicama itd. E sad 850 ... to bi morao da iskomentariše neko ko ima iskustva i sa 850 i sa 1150. U svakom slučaju nećeš pogrešiti ni malo. što se veličine tiče.... kad sam prvi put seo na Panku ... kao kuća je bila... Sada... mogu da sedim i sa strane i jednom rukom držim korman, čini mi se i kad sednem na manji motor ... ko na hm... nebitno.. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Jeste da traži vreme privikavanja na gabarite, ali sve u svemu mojim gabaritima odgovara. Malo mi je zvuk samog motora slabiji da ne kazem kao na skuteru ali tako je kako je! Ako se sklope kockice trebalo bi ubrzo da ga pazarim. Inače odrađen mu je mali seris(zamena ulja u motoru, menjaču i kardanu) traba još samo nov alumulator. I ima i top case nego je skinut .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Što se zvuka tiče...... Pa to je Turing motor za duge puteve. Zamisli da ti se dernja i cijuče, pijuče  kao da će klipovi da iskoče, na putu odavde do Grčke recimo. Pa već kod Smedereva bi ti glava bila ko bundeva :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Milane ,ti si koliko vidim ustvari opredeljen za BMW pa samo trazis potvrdu.Zimus sam i ja bio u dilemi Honda ST ili Diverzija 900 posle Afrike RD 04.Diverzija zato jer nije bilo Honde ST uopste u ponudi.Hteo sam da izbegnem vibracije koje neminovno proizvode dva cilindra kod Afrike  pri odredjenom broju obrtaja.Zbog cega mi BMW nije bio opcija. Prvo zbog dva cilindra,hteo sam 4 cilindra.Ta prica o njegovom diferencijalu za koji nije neobicno da se pokvari a popravka je dosta skupa.Zatim potrosnja ulja koja se navodi kao fabricki dozvoljena u nekoj tamo kolicini pri odredjenoj kolometrazi.Kako da znam da li trosi ulje a motor je OK ili zato sto je motor istrosen .Ta teorija vazdusno hladjenje mora da trosi ulje po meni ne stoji.Imam Harlija sa 39000km ne trosi uopste ulje a imao sam i kamion Magirus takodje vazd. hladjenje isto nije trosio ulje. E sad  ako je to specificnost BMW-a to je onda nesto drugo.Gde mu to ulje prodje kad je na copavcu pa  trosi to mi bas nije jasno.Dalje 1150 ccm sto bih eventualno pazario ima EFI koji ne zelim a i tih 50 ccm zbog kojih je registracija u najvecoj zoni i nije bas toliki problem ali je jos jedan minus.Sto se tice Honde prethodnici u ovoj objavi koji je duze voze su dossta rekli o njoj.Navode se neke mane teska zatim provlacenje po gradu.Tezina  mi nije problem a za provlacenje skunes kofere pa se provlaci do mile volje svaki motor kad mu se nakace koferi ima problem u gradu.Potrosnja izuzetno niska za tu kubikazu i snagu 5l do 120 km/h.A  ustvari najveca preporuka meni je bila ta sto je Hondu ST vozila policija Engleske ,Australije i jos nekih zemalja racunam da su mnogo bolje  poznavali materiju od mene pri izboru motora za policiju.Kazu da je na tenderima redovno pobedjivala BMW cime ne zelim da umanjim vrednost BMW motora.Za Afriku sam se takodje opredelio citajuci o onom englezu( Ian Coat) koji je pod stare dane sa RD04 obilazio svet i nisam pogresio. U  svakom slucaju kad su polovni u pitanju kupi onaj koji je u boljem stanju ,ako imas izbor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 22 minuta, Sveta 5. je napisao:

Milane ,ti si koliko vidim ustvari opredeljen za BMW pa samo trazis potvrdu.Zimus sam i ja bio u dilemi Honda ST ili Diverzija 900 posle Afrike RD 04.Diverzija zato jer nije bilo Honde ST uopste u ponudi.Hteo sam da izbegnem vibracije koje neminovno proizvode dva cilindra kod Afrike  pri odredjenom broju obrtaja.Zbog cega mi BMW nije bio opcija. Prvo zbog dva cilindra,hteo sam 4 cilindra.Ta prica o njegovom diferencijalu za koji nije neobicno da se pokvari a popravka je dosta skupa.Zatim potrosnja ulja koja se navodi kao fabricki dozvoljena u nekoj tamo kolicini pri odredjenoj kolometrazi.Kako da znam da li trosi ulje a motor je OK ili zato sto je motor istrosen .Ta teorija vazdusno hladjenje mora da trosi ulje po meni ne stoji.Imam Harlija sa 39000km ne trosi uopste ulje a imao sam i kamion Magirus takodje vazd. hladjenje isto nije trosio ulje. E sad  ako je to specificnost BMW-a to je onda nesto drugo.Gde mu to ulje prodje kad je na copavcu pa  trosi to mi bas nije jasno.Dalje 1150 ccm sto bih eventualno pazario ima EFI koji ne zelim a i tih 50 ccm zbog kojih je registracija u najvecoj zoni i nije bas toliki problem ali je jos jedan minus.Sto se tice Honde prethodnici u ovoj objavi koji je duze voze su dossta rekli o njoj.Navode se neke mane teska zatim provlacenje po gradu.Tezina  mi nije problem a za provlacenje skunes kofere pa se provlaci do mile volje svaki motor kad mu se nakace koferi ima problem u gradu.Potrosnja izuzetno niska za tu kubikazu i snagu 5l do 120 km/h.A  ustvari najveca preporuka meni je bila ta sto je Hondu ST vozila policija Engleske ,Australije i jos nekih zemalja racunam da su mnogo bolje  poznavali materiju od mene pri izboru motora za policiju.Kazu da je na tenderima redovno pobedjivala BMW cime ne zelim da umanjim vrednost BMW motora.Za Afriku sam se takodje opredelio citajuci o onom englezu( Ian Coat) koji je pod stare dane sa RD04 obilazio svet i nisam pogresio. U  svakom slucaju kad su polovni u pitanju kupi onaj koji je u boljem stanju ,ako imas izbor

u sustini se vise manje slazem sa iznetim , samo si propustio ovo , jos 2007 godine ... posle tog vremena izuzetno redko su mogle da se vide Honde Pan European kod policije , jedino jih je jos vozila prva pomoc na motoru po Londonu , racunali su oni ionako ne idu brzo ...

 

https://www.motorcyclenews.com/news/2007/may/may1407policewithdrawpanoversafetyconcerns/

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre sat vremena, Velimlje2 je napisao:

u sustini se vise manje slazem sa iznetim , samo si propustio ovo , jos 2007 godine ... posle tog vremena izuzetno redko su mogle da se vide Honde Pan European kod policije , jedino jih je jos vozila prva pomoc na motoru po Londonu , racunali su oni ionako ne idu brzo ...

 

https://www.motorcyclenews.com/news/2007/may/may1407policewithdrawpanoversafetyconcerns/

 

 

Ja se sa ovim sto si objavio apsolutno slazem i upoznat sam sa tim da je izbacena iz upotrebe  engleske policije Honda ST 1300 Pan European zbog nekih vibracija pri vecim brzinama.Jedan policajac je cak i poginuo moje pisanje se odnosi na ST 1100 koja je  predmet polemike ako ja ne gresim i koju ja imam.Honda je mozda sa tom 1300 evropom napravila jedan korak unazad s cim se verovatno nece sloziti mnogi zadovoljni  vlasnici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Honda je isto ozbiljan motor, ja sam imao Afriku RD04 ali Pan Evropa u odnosu na BMW mi se cini da polozaj tela nije kao na BMW-u. Na Bmw-u su mi ledja prava,tj.pravo se sedi dok je na Evropi polozaj tela blago prema napred. To je ono sto me vise vuce na stranu BMW-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Kada je suviše uspravan položaj sedenja,hoće da se javi bol u trtičnoj kosti posle vožnje od 500-600km,tako da prija malo povijanje u napred čisto da se oslobodi pritisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

To kao kad kod kuce gledas tv ne sedis pravo ni zavaljen nego se povijes napred kao na motoru pa ti je prijatnije ako sam dobro razumeo, pokusacu tako da probam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Još nisam čuo za ST 1100 da mu se raspao menjač,ili kardan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 15 minuta, triton je napisao:

Još nisam čuo za ST 1100 da mu se raspao menjač,ili kardan

Čuo ili pročitao?;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
20 hours ago, millan said:

I veoma je malo ST1100 u ponudi na oglasima da bi se probala malo duze. Doduse vidoh skoro ima jedna u Senti ako se ne varam.

https://www.polovniautomobili.com/motori/12279038/honda-paneuropean-1100st

obrati paznju. 1993 godiste idu samo u beloj, crvenoj, plavoj i zelenoj. nema ih u sivoj boji. sivi su 91 i 92

 

anyway...ja ti nudio max sredjen st1100 za dosta manje para pre par meseci ako se dobro secam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja