Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1100RT ili Honda ST1100 koji da odaberem?

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Zdravo!

Posle dužeg vremena opet se vraćam u svet motora posle Afrike Twin RD04 i imam dilemu za koji od ova dva motora da se odlučim.

Svaki savet i pomoć bi mi dobro došla. Nepoznaica su mu BMW-ovi motori .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Baš sam u dilemi. Na jednu stranu me vuče da uzmem BMW zato sto je to moja marka i auto mi je BMW, na drugu Honda i njeni pouzdani agregati. 

Mada kog Pan Evrope je V4 agregat poprečno postavljen te da je teže možda i delovi da se nađu za njega. 

Samo neko moje mišljenje je to, ne mora da znači da je tačno, jer da znam sve ne bih tražio od vas savet i pomoć.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4672 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Najbolje bi bilo da probaš oba pa onda da se odlučiš. Bitno je sta tebi odgovara. Oba motocikla su odlićna, nećeš pogrešiti bilo koji da uzmeš.

 

Ali kako stoje stvari vrv će neko uskoro ubaciti još neki drugi  sličan motor u opciju hehehe 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Potreban mi je savet ljudi koji su vozili ili voze ova dva modela. Kao što ja znam vrline i mane motora koje sam posedovao , tako znaju i vlasnici modela motora koji mene interesuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6800 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Svojevremo sam se zanimao za oba modela. Oba su kvalitetni i dobri motori sa istom namenom ali drugacije izvedeni. U ovom slucaju BMW ima prednosti jer ima status aristokratskog motocikla. Probaj oba, sta ti klikne to kupi. Tesko da ces na forumu dobiti objektivan savet pa bi moj bio da kupis ono sto je u boljem stanju, sto je odrzavano i o tome ima nekakav pisani trag.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Imam za dobru cenu Bmw-a 98 god iz Svajcarske . Prijatelj moj ih dovozi za prodaju. On je do pre nekoliko godina vozio samo Afrike ali već duže  vreme samo vozi GS-ove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Moram reći kako je Honda kod ove usporedbe u prednosti.
Puno je uglađenija od Bavaraca, bar što se rada motora, vibracija i getribe tiče. Vozim često frendovog r1100rt, nije to na razini Honde.



Gesendet von meinem S8 mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ха... прође много времена од постављања ове теме. Тако да не знам да ли си се одлучио... Такође сам се у једном тренутку двоумио између ова два модела. Разлог због којег сам се одлучио за рт1100 је што сам га купио од познатог власника и што доста другара има тај или сличне моделе годинама уназад и већ имају сав алат и сами одржавају ове машине.

Ево моје виђење из угла после једне целе сезоне од 14000км на рт1100. Што се тиче удобности,заштите и саме вожње ту бих дао чисту  10ку. Вибрације постоје и то доста,тежина мотора се осети при маневрима у месту и малим брзинама,поготово кад се возе серпентине узбрдо. Како рече Ђунта,што се тиче одржавања мора све кад треба и кад пише да се замени,јер овај  мотор не прашта одлагање,површност и аљкавост. Што се потрошње тиче ту ме је купио дефинитивно. Мотор од скоро 300 кг и ја упола од тога кад се вози нормално До 120 км/ч не прелази 5.5л/100км. Хонда ст1100 у тој причи с обзиром да има 4 карбуратора не троши испод 8 л/100км како чујем од људи који их возе. Оба су после тешка за продати,скупа за редовно одржавање,ако возиш доста по сезони... уколико имаш новца за Хонду СТ 1300 ееее то је већ нешто што вреди и што ћу ја следеће ако Бог да купити.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 13 minuta, BigRider je napisao:

Вибрације постоје и то доста,... Хонда ст1100 у тој причи с обзиром да има 4 карбуратора не троши испод 8 л/100км како чујем од људи који их возе

Prekomerne vibracije koje i navode na izneti zaključak su znak da nešto nije dobro na motoru. Kad je sve kako treba, moj neki komparativni opis rada BMW boksera je slikovito kao da je šestak a ne agregat sa dva cilindra. Drugar mi vozi ST 1100, navodi daleko manju potrošnju čak i pri visokim putnim brzinama, sad, ako laže mene i drugare, laže i sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Sto kaze BIgRider ne znam da li je kasno ali evo par reci:

Naime ja sam imao dilemu izmedju r1150rt i st1100 i posle voznje (vise komada) rt-a, citanja po nemackom forumu i holandskom forumu, i voznje samo dve st1100 ja sam se bez razmisljanja odlucio za st1100.

Razlog:

BMW je motor za ljude koji imaju novaca da ga odrzavaju,iz iskustva ljudi sa D i NL foruma posle 10 godina eksplatacije dolazi do cestog pojavljivanja kvarova,vecina vozaca kupuje alat i zna popraviti isti,kada je vruc a ulje retko a stoji na ,,copavoj,, ulje se slije u cilindar i prilikom paljenja dosta dimi, na brzini od 130-160 trosi ulje, strada lamela koja nije skupa oko 100 tinjak evra ali je skupo menjanje oko 300-400e kod nas koliko sam se ja raspitivao,a preko je dosta skuplje.... Vibracije su neizbezne jer je bokser ali za mene su bile veoma neprijatne jer nisam navikao i imao sam osecaj da na malim brzinama ,,bezi,, ceo motor,subjektivno misljenje.

ST1100 sam video kod mog prijatelja u Pancevu,seo upalio,i svidelo mi se(nisam bio odusevljen).Dosao kuci i poceo juriti po forumuma Pan European D-SK-NL i dosao do jako dobrih informacija. Garancija na agregat koju je Honda dala ako se odrzava u ovlascenom servisu je 500.000 km,veliki servis se radi kao kod auta na 120.000 km i kosta sve ukupno oko 35000-40000 dinara i miran si narednih 120.000 km,ulje u kardanu se menja i kosta oko 150 dinara, mali servis(ulje i filter) 3500 din,elektronika stabilna,agregat pouzdan. Nasao sam na netu st1100 otisao probao i zaljubio se na prvih 100m. jako tezak i jako dobro izbalansiran motor,cela tezina u donjoj tacki,lako se vozi i ako je tezak,ja sam 140 kg i supruga 85 i on pliva,ne oseca, vibracija nema ili skoro da nema, jako lep polozaj sedenja...  Da potrosnja, prijatelj iz PA koji vozi st mi je rekao da je potrosnja prosecna na putu do mora bila ispod 5(on,supruga ,stvari) i ja sam sa mojom potvrdio da je u medjugradskoj voznji oko 5l, bez potrebe nekog laganja ili smanjivanja potrosnje.

Subjektivni zakljucak je :

ST1100 ili ko ima stredstava ST1300

BMW nov da ili starije serije pre '90

opet naglasavam LICNO I SUBJEKTIVNO MISLJENJE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
pre 41 minuta, Baki Vrsac je napisao:

Sto kaze BIgRider ne znam da li je kasno ali evo par reci:

Naime ja sam imao dilemu izmedju r1150rt i st1100 i posle voznje (vise komada) rt-a, citanja po nemackom forumu i holandskom forumu, i voznje samo dve st1100 ja sam se bez razmisljanja odlucio za st1100.

Razlog:

BMW je motor za ljude koji imaju novaca da ga odrzavaju,iz iskustva ljudi sa D i NL foruma posle 10 godina eksplatacije dolazi do cestog pojavljivanja kvarova,vecina vozaca kupuje alat i zna popraviti isti,kada je vruc a ulje retko a stoji na ,,copavoj,, ulje se slije u cilindar i prilikom paljenja dosta dimi, na brzini od 130-160 trosi ulje, strada lamela koja nije skupa oko 100 tinjak evra ali je skupo menjanje oko 300-400e kod nas koliko sam se ja raspitivao,a preko je dosta skuplje.... Vibracije su neizbezne jer je bokser ali za mene su bile veoma neprijatne jer nisam navikao i imao sam osecaj da na malim brzinama ,,bezi,, ceo motor,subjektivno misljenje.

ST1100 sam video kod mog prijatelja u Pancevu,seo upalio,i svidelo mi se(nisam bio odusevljen).Dosao kuci i poceo juriti po forumuma Pan European D-SK-NL i dosao do jako dobrih informacija. Garancija na agregat koju je Honda dala ako se odrzava u ovlascenom servisu je 500.000 km,veliki servis se radi kao kod auta na 120.000 km i kosta sve ukupno oko 35000-40000 dinara i miran si narednih 120.000 km,ulje u kardanu se menja i kosta oko 150 dinara, mali servis(ulje i filter) 3500 din,elektronika stabilna,agregat pouzdan. Nasao sam na netu st1100 otisao probao i zaljubio se na prvih 100m. jako tezak i jako dobro izbalansiran motor,cela tezina u donjoj tacki,lako se vozi i ako je tezak,ja sam 140 kg i supruga 85 i on pliva,ne oseca, vibracija nema ili skoro da nema, jako lep polozaj sedenja...  Da potrosnja, prijatelj iz PA koji vozi st mi je rekao da je potrosnja prosecna na putu do mora bila ispod 5(on,supruga ,stvari) i ja sam sa mojom potvrdio da je u medjugradskoj voznji oko 5l, bez potrebe nekog laganja ili smanjivanja potrosnje.

Subjektivni zakljucak je :

ST1100 ili ko ima stredstava ST1300

BMW nov da ili starije serije pre '90

opet naglasavam LICNO I SUBJEKTIVNO MISLJENJE

 

Da... I ja sam se svojevremeno isto tako dvoumio i na kraju uzeo Hondu ST1100 ABS/TCS iz istih tih razloga. Prezadovoljan sam. Ove sezone sam prešao oko 12000 km... i prezadovoljan. Zaštita od vetra...kiše...odlična... u vožnji dobro izbalansiran... Iako su slične veličine.... i ja sam preko 100 kg.... nekako mi je za moje gabarite bolje legao ST... Sve u svemu razlozi su isti kao i tvoji zašto sam se odlučio sa Hondu. Skoro mi je ponudio lik da se menjamo za 5 godina mladji RT. Nisam pristao.. Moju Hondu poznajem u dušu i toliko me dobro služi da nesmem ni da mislim da je izneverim .. :)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
On 12.12.2017. at 8:35, đunta je napisao:

Prekomerne vibracije koje i navode na izneti zaključak su znak da nešto nije dobro na motoru. Kad je sve kako treba, moj neki komparativni opis rada BMW boksera je slikovito kao da je šestak a ne agregat sa dva cilindra. Drugar mi vozi ST 1100, navodi daleko manju potrošnju čak i pri visokim putnim brzinama, sad, ako laže mene i drugare, laže i sebe.

Ne laže te.Moja ST 1100,97 godište sa pteđenih 97000 troši između 5,1 i 5,6 l.na 100 normalne vožnje(do nekih 140-150) e već što ideš bliže 200-220 hoće da proguta i 7l.Pričam o vožni sa dve osobe i prtljagom pride.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Za ST-a moras imati misice i blize 100 kila.Fenomenalan u voznji ali kada stanes i ako malo izgubis ravnotezu pusti ga da padne a onda povuci potegni.Zastita od vetra odlicna na 3000 obrtaja on vec juri 100-tku.Sada imam RT-a koji mi dodje kao bicikl posle ST-a imam svega 200-tinak kilometera sa njim pa ti jos uvek ne mogu reci nesto veliko.Bokser je i malo je drugaciji osecaj u voznji u odnosu na V4.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 12/12/2017 at 8:35, đunta je napisao:
  On 12/12/2017 at 8:21, BigRider je napisao:

Вибрације постоје и то доста,... Хонда ст1100 у тој причи с обзиром да има 4 карбуратора не троши испод 8 л/100км како чујем од људи који их возе

 

On 1/28/2018 at 15:28, (B)ubica je napisao:
On 12/12/2017 at 8:35, đunta je napisao:

 Drugar mi vozi ST 1100, navodi daleko manju potrošnju čak i pri visokim putnim brzinama, sad, ako laže mene i drugare, laže i sebe.

Ne laže te.Moja ST 1100,97 godište sa pteđenih 97000 troši između 5,1 i 5,6 l.na 100 normalne vožnje(do nekih 140-150) e već što ideš bliže 200-220 hoće da proguta i 7l.Pričam o vožni sa dve osobe i prtljagom pride.

Mi smo skloni stereotipu, moj ne troši ništa a tuđi da Bog sačuva, moj komentar je u pozitivnom smislu bio što se tiče Honde, nisam zapamtio navode, to je to što si ti naveo.

 

On 1/28/2018 at 17:08, vazlan je napisao:

Za ST-a moras imati misice i blize 100 kila.Fenomenalan u voznji ali kada stanes i ako malo izgubis ravnotezu pusti ga da padne a onda povuci potegni

Svaki motor preko 160-180 kila je već težak pri padanju, kad se podiže tehnikom a ne snagom, nije jednako al nije ni od prevelikog značaja, ima klip gde policajka diže Hondu Gold Wing na jedan, u svakom slučaju oba motora spadaju u težu kategoriju. Ta težina je bitnija pri običnom parkiranju na nizbrdici i kad treba povući motor u nazad, oba se lako dižu sa ćopave i na centralni.

 

On 12/17/2017 at 10:00, Baki Vrsac je napisao:

BMW je motor za ljude koji imaju novaca da ga odrzavaju,iz iskustva ljudi sa D i NL foruma posle 10 godina eksplatacije dolazi do cestog pojavljivanja kvarova,vecina vozaca kupuje alat i zna popraviti isti,kada je vruc a ulje retko a stoji na ,,copavoj,, ulje se slije u cilindar i prilikom paljenja dosta dimi, na brzini od 130-160 trosi ulje, strada lamela koja nije skupa oko 100 tinjak evra ali je skupo menjanje oko 300-400e kod nas koliko sam se ja raspitivao,a preko je dosta skuplje.... Vibracije su neizbezne jer je bokser ali za mene su bile veoma neprijatne jer nisam navikao i imao sam osecaj da na malim brzinama ,,bezi,, ceo motor,subjektivno misljenje.

Ništa BMW delovi nisu skuplji nego za bilo koji motorcikl, dodatna oprema jeste, intervalno održavanje takođe nije skupo, već dublji kvarovi i njihova opravka jesu. To što si čitao da se javlja posle 10 godina, mahom proizilazi zato što su ti isti ljudi tokom tog perioda "održavali" svoje motore ubeđeni da sve znaju, a u stvari su ga degradirali malo po malo i uprkus jako velikoj izdržljivosti BMW-a, na kraju se ipak pokvari. Primer od pre neki dan, obična zamena filtera za gorivo, nestručno skinute i vraćene šelne i dolazilo je do curenja creva, pumpa radila non stop umesto ciklično, naravno da joj je radni vek skraćen. Opšte je poznato da se BMW ne drži dugo na ćopavaj, čovek je menjao karike zbog tog belog dima, ima tema. Svaki motor lapa ulje i to svako, na iberturi, BMW je zahtevniji po pitanju ulja zbog više radne temperature, kad je sve kako treba, potrošnja u intervalu zamene od 10.000km je 0,6-0,8L. Interno se lamela kontroliše na 100.00km, ima motora koji bez problema voze preko 150K. Prerano propadanje opet potiče od neukog podešavanja, ostane blago pritisnuta lamela, ne oseća se nikakvo proklizavanje a stalno je prisutno šlajfanje koje pored lamele, potroši i obe potisne ploče, nekad i lepezu, pri zameni se tu ništa ne tretira, a treba, pa druga traje kraće nego predhodna. Nova lamela košta, ali se reparacija celog seta može uraditi za simboličnu cenu, zamena ipak košta i ovde i napolju jer se ujedno i uradi ceo servis prenosnog kardana. Kad se pogleda presek boksera, on je ko vaga uravnoteženih masa, kad su cilindri sinhronizovani, puna čaša vode stoji na rezervaru bez da se prospe kap, opet je problem u podešavanju, BMW izričito navodi šta se ne sme dirati, al niko to ne poštuje a retko ko ume da simetrira kroz ceo opseg i naravno da se u nekom režimu jave prekomerne vibracije. Prisutno je blago zabacivanje u stranu na leru pri dodavanju gasa, to je karakteristika agregata sa izrazitoo visokim obrtnim momentom pri malim obrtajima, u vožnji se to ne oseća šta god ko rekao. Neki, uslovno nedefinisani osećaj koji se ljudima javlja kad prvi put sednu i neki period posle je zbog sistema vešanja koji razdvaja uticaj kočenja od upravljanja, nema ni neke naročite promene međuosovinskog raspona i ugla prednje viljuške, pa sve to neobično deluje u odnosu na uobičajeno i očekivano, potrebno je neko vreme da se shvati i navikne. Mislim da nova Honda ima sada sistem prednjeg oslanjanja ovog tipa, s jedne strane se ponaša konstanrno kao R, sa duge ko dugohodni enduro.

 

On 12/17/2017 at 10:00, Baki Vrsac je napisao:

ulje u kardanu se menja i kosta oko 150 dinara, mali servis(ulje i filter) 3500 din,

U diferencijalu, kod BMW-a staje 0,18-0,25l kako koji model, menja se na 20-30k, ulje u agregatu staje 4l i menja se na 10k, može i kvaliteno mineralno, filter ulja je nešto skuplji u kvalitetu, u svakom slučaju minorna stavka da bi bilo od nekog naročitog značaja.

 

LM, moj drugar  i još nekoliko sa raznim Hondama, ne pametuju ko "Bmwejaši" i održavaju svoje motore kod servisera što smatram za + kad je u pitanju izbor polovnjaka, kad dođe i odlazi taj sa ST-om, uvek izađem da pogledam motor, drugim rečima, lični afinitet je naj bitniji uz prihvatenje osobenosti i upotrebne namene.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Ma sve je stvar afiniteta.Može da nam se sviđa bilo kakva marka i model motora,ako nam "ne legne" sve ostaje na statusu tj.ono ajde da se hvalim sa markom koju vozim.

BMW,HONDA,YAMAHA ...treba ti vrema da voziš i vidiš da li je to to što ti odgovara.Ako si promašio menjaš i tražiš dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Mislim da je posle Djuntinog posta sve jasno i tesko da ko moze da doda bilo sta na njegovo pisanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Pozdrav svima! Tema je jos uvek aktuelna mada sam sada vise na strani BMW-a. 

Nekako mi bolje lezi: Probao i jedno i drugo. Polozaj ruku i ledja mi vise odgovara kod RT-a.

Za odrzavanje nisam siguran da li uopste ima neko u mojoj blizini ko odrzava BMw-e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Posedovao Pan "Erotiku" ili ST1100 nekih cetiri ipo godine, nema gde nisam stigao sa njom vozio u svim mogucim uslovima, bilo i OFF Road (kanjon reke Uvac...) i mogu samo reci hvale da kazem.

Sa Stroma 1000 presao na nju i odusevio se.

Ja sam 190cm i 110kg i tezina mi nije predstavljala problem. Oseca se samo u mestu, cim se krene vozi se ko bicikla. Udobnost vrhunska, takodje zastita od vetra, kocnice dobre, po kivinama lezi ko pegla, tera se do kraja (brze se trosile gume sa strane nego po sredini).

Potrosnja na otvorenom do 120kmh ispod 5L, do 150-160kmh 6L, preko ne znam niti teram.

Sa zenom, prepuna tri kofera, rancem tank torbom, pretovareni potrosnja do mora i nazad 5,2l, gumu pojeo do mora po krivinama.

Samo redovno odrzavanje i nikakvih problema.

Jedini mana zadnji amortizer koji je malo slabiji za toliki motor, ali i to se resava.

Agregat perfekcija, radi mirno, nema vibracija, vuce sa malih obrtaja (ugusis ga u serpentini das gas povlaci bez trzaja).

BMW RT1100 probao na kratko tako da necu da ga hvalim niti kudim jer nisam merodavan, jedina stvar u startu koja me je odbila u odnosu na Hondu je u proseku 1000e veca cena a nista bolji ni kvalitetniji motor.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
pre 41 minuta, NIKOLA 1 je napisao:

Posedovao Pan "Erotiku" ili ST1100 nekih cetiri ipo godine, nema gde nisam stigao sa njom vozio u svim mogucim uslovima, bilo i OFF Road (kanjon reke Uvac...) i mogu samo reci hvale da kazem.

Sa Stroma 1000 presao na nju i odusevio se.

Ja sam 190cm i 110kg i tezina mi nije predstavljala problem. Oseca se samo u mestu, cim se krene vozi se ko bicikla. Udobnost vrhunska, takodje zastita od vetra, kocnice dobre, po kivinama lezi ko pegla, tera se do kraja (brze se trosile gume sa strane nego po sredini).

Potrosnja na otvorenom do 120kmh ispod 5L, do 150-160kmh 6L, preko ne znam niti teram.

Sa zenom, prepuna tri kofera, rancem tank torbom, pretovareni potrosnja do mora i nazad 5,2l, gumu pojeo do mora po krivinama.

Samo redovno odrzavanje i nikakvih problema.

Jedini mana zadnji amortizer koji je malo slabiji za toliki motor, ali i to se resava.

Agregat perfekcija, radi mirno, nema vibracija, vuce sa malih obrtaja (ugusis ga u serpentini das gas povlaci bez trzaja).

BMW RT1100 probao na kratko tako da necu da ga hvalim niti kudim jer nisam merodavan, jedina stvar u startu koja me je odbila u odnosu na Hondu je u proseku 1000e veca cena a nista bolji ni kvalitetniji motor.

Pozdrav

Istina!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja