Jump to content

Moto Zajednica

NIU N1S - smart e-bike

Recommended Posts

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

NIU N1S - elektricni skuter kineskog porekla. U Kini ga zovu "iphone" medju skuterima.

Upravo mi je postao jedino prevozno sredstvo pored bajsa u Kini. U ovoj temi dacu svoje utiske voznje, pohvale, kao i zamerke.

Inace NIU se probio na evropsko trziste takodje, kao jako atraktivna igracka za urbane sredine.

Link jednog testa - http://www.smartshanghai.com/articles/shopping/tested-the-niu-scooter

Vise razlicitih modela postoji, razlika je u snazi motora kao i kapacitetu baterije.

Moj je NIU N1S Sport - 1200 W / 60V / 26 AH.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Leleee pa sta radis ti tamo nesreco? Malo ti srbija i evropa nego si otisao u kitai.
Taj tvoj jednooki dzek mozda i nije los ali A mene nije. Kad god sam seo na nesto sa malim tockovima umalo glavu nisam slomio. Izvini na off topic, videh te pa nisam mogao da se ne nasalim...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Eee Shelle... da mi je neko pricao da cu da budem ovde onomad kada si ebavao po Bugarskoj, Grckoj i Rusiji samo bih mu se nasmejao.. srpska posla, trbuhom za kruhom druze... ne zalim se :)

elem, nisam ja zaljubljenik u male tockove kao ni ti, ali nesto na pocetku nisam objasnio, dobro si me podsetio...

Shenzhen, mesto gde mi sada zivimo ima 20 miliona dusa. Tu se proizvodi sve sto vredi u svetu elektronike danas. Zagadjenje pre par godina bio problem, a i danas naleti 15-tak dana u godini kada se ne otvaraju prozori a namenskin filteri budu jedini spas.

Elem, ovde su zabranjeni motorcikli sa unutrasnjim sagirevanjem. Samo panduri voze i to neke sklopocije od 200 kubika. Brza iva moja “vespa” :) 

Zato ceo grad tera elektricne. Oni nisu legalni na zalost takodje, al tera 5 miliona ljudi pa se ne moze puno protiv toga, recimo da su polulegalni, precutno se radi, a i pomogne ako nisi Kinez. Elem rizik da me zaustave i oduzmu postoji, nije da se nije desavalo. Nasem liku letos recimo.

Nemoguce ga je registrovati i dobiti tablicu :) ali da ubije nostalgiju za mojim motorom koji stoji u garazi na Vozdovcu, neprocenjivo, pa neka uzmu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Nema sta da se zalis, dobro je da mozes tako.
A to da ti je neko pricao ... e da je i meni neko pricao da cu da bacim sidro u moskvu, ja bih mu rekao da je ono sto se ne jede, hahaha
Jedino sto moram da vidim dok sam sad ovde u srbiji sa nasim bajkerima i kolegama pojedinim da mi naprave neku kombinaciju sa vukovima jer koliko mogu da primetim. I cujem price da postoji neka jaka konekcija. Mnogo njih koji valjaju neku robu ( citaj uvaljuju) ili trebaju da uzmu neku kintu na zajam kunu se u najrodjenije a pored toga novi trend “ ako treba mogu i nocni vukovi da urgiraju, garantuju, potvrde za mene” tako da te razumem zasto si otisao tamo negde trpuhom za kruhom.
Interesantno sa tim tvojim trotinetom, javi kad naprave nesto sa vecim tockovima, imam dovoljno oziljaka
I muljni kosooku za mene 🤣🤣🤣🤣🤣



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

NIU – N1S pametni e-skuter

59f29903878bc_MOtorfrejm.thumb.png.b690c7fa4bd4a92c74f91433d4d44fc9.png

Tezak 95 KG, moze da ponese max tezinu od 155 kg ili ukupno 250kg bruto.

Dimenzije.thumb.png.696a94ef4905412a1a7f3bf6509b9c30.png

Medjuosovinsko 1280 mm

Autonomija po specifikaciji 80km

Max brzina po specifikaciji 45 km/h

Max uspon na kom moze da startuje 15 stepeni.

Jos neke od detalja mozete videti ispod na slikama.

Specifikacija.thumb.png.1361c9fa1564c7f89e5e1e45c77d4764.png

 


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

NIU N1S - Baterija

Kao sto sam vec rekao snaga ovog modela je 1200W a baterijja je PANASONIC 60V / 26AH lithium-ion (Samsung I LG takodje prave baterije za NIU modele).

Baterija.png.92f4edab7446a6418ae669dc487cdf68.png

Kako baterija participira oko 40% ukupne cene skutera pocecu od nje. Nalazi se ispod nogu vozaca I taj odeljak se otkljucava kljucem a brava se nalazi ispd sedista. Ovo je radi zastite, mada plastiku moze razvaliti svako bilo kojim alatom. Postoje odredjene poluge koje se montiraju I zakljucavaju radi zastite. Kako se baterija lako skida I teska je svega 9,9Kg predvidjena je da se unese u kucu I puni preko noci. Vreme punjenja oko 5 sati od miniumuma do maksimuma.

59f2980ac6ec8_Baterijaizvadjena.png.bb43670cdbb7a758fd79857ca29844dd.png

Autonomija sa jednim punjenjem je prema specifikaciiji oko 100 km. Postoji mogucnost kupovine jos jende baterija koja idealno leze u deo ispod sedista pa se autonomija duplira lako.

59f29877f1ee9_Prtljaznikispodsedista.png.7908a4f0b65f7406dd627ffb8f0f7c47.png

Mislim da je skuter ove kategorije predvidjen za urbano “zujanje” I da ovaj kapacitet upravo odgovara jednom danu voznje u gradu. Mnogi ce zameriti autonomiji, ali, ne punimo li telefone svaki dan (nekada I vise puta u toku dana)? Nekada je bio trend telefona kome baterija traje duze, a danas, sto veci ekran… Vreme se menja.

Kada se naviknes, automatizam punjenja baterije preko noci je sastavni deo koji ne oduzima vreme. Usteda u gorivu je znacajna. Ne bih da sada pricam o "masnom" motoru sa unutrasnjim sagorevanjem da  me neko ne napadne, ja volim miris benzina, zato izmedju ostalog vozim motor, ali urbano zujanje, zamena za automobile, prija besumno krstarenje I nikakvi mirisi kada ga kao ja recimo liftom unesem u stan :) (sta cu kad volem)

Koliko realno skuter moze da predje sa jednim punjenjem?

Skuter ima 3 brzine I u zavisnosto od toga kojom vozis povecavas ili smanjujes autonomiju. Max brzina (ali o tome detaljno kasnije) je 52 km/h (relanih jer ovaj skuter ne laze brzinu (ima ugradjen GPS u sebi). Ako se dostize ta brzina, a lako se odstice jer je moment od 120NM dobar baterija traje max 50 km. Ako se vozi drugom brzinom I pazi malo baterija ide 60-70 km, ako se vozi 20km/h onda moze 80-100km.

59f298144b763_KMsat.png.8b0433b01752ed05b45d66f51222ff7a.png

Meni licno dovoljno 50 km na dan u gradu, a ako zatreba sa jednim satom punjenja dodam jos 10-15 km meni licno dosta. 25 km do posla I nazad

Kada baterija spadne na 20% motor automatski limitia mah brzinu na 20km/h I onda sigurno stizes kuci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

NIU – N1S – SMART MOTOR I KOCENJE

 

NIU nosi BOSCH-ov motor I to mu daje odredjenu pouzdanosti I blago ga udaljava od klasicnih “kineza”.

 

 59f8048855ad5_SlikaBOSHizhodnika.thumb.png.c9c394663734750dc444f057d87888a8.png

U u realnom vremenu, u FOC kontrolise raspolozivost struje sistemu tako da BOSCH motor dobija dovoljno struje da efikasno koristi raspoložive resurse.

59f8047fa41ef_SemakontrolemotoraKompjuter.thumb.png.2e4f8a7784c0cbf9ae36f5789c3fe2f4.png

 

U pokušaju da poboljšaju ukupne performanse vozila na električni sistem kočnica (EBS) i FOC optimizaciji energije NIU je razvio efikasno recikliranje energije u određenim periodima kocenja (znaci baterija se puni tokom kocenja) i ograničavanja izlaza energije tokom ubrzanja. NIU tvrdi da se za jedno koriscenje baterije ona samodopuni 6% odnosno sa tim se moze preci oko 4 km (lepo zvuci).

 

 59f8048e58551_Slikareciklazekocenja.thumb.png.223c8a4af92b2a8b191cf212cc533085.png

Zajedno sa BOSH motorm NIU je uspeo da napravi vozilo koje daje 120 NM momenta I zaista ubrzava odlicno za ovako skroman skuter, Maksimalna brzina je po specifilaciji 45km/h ali ja sam vozio 52 I to po GPS-u, I nisam jedini, ovo je brzina koju dostize ovaj model. Relanih 52 km/h (sada ce neko da kaze “jurimo 30”) je vise nego dovoljno za grad, I nekada mi je drago sto ne moze brze, pogotovo u Kineskoj guzvi, nije lako “razviti’ ni tu brzinu, cak ni silnim I mnogobrojnim Tesla vozilima koja zuje svuda okolo (ali to je posebna tema o kojoj cu da pisem).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

NIU N1S – Aplikacija, GPS I alarm.

 

Prilikom preuzimanja novog motora dobija se kutijica, sa rezedvnim kljucem I daljinskim.

59f977acc1105_NIUKljuceviAPP.png.4de05a08f57f63f508eaa6e144a29d86.png

 Unutra je I knjizica sa instrukcijama u kojoj ima jako malo potataka, svega nekoliko informacija o broju sasije, motora, modelu i boji.

 

Zasto malo???

 

Zato sto na kraju poslednje 2 strane se nalaze 2 QR koda koja skeniras, prvi sadrzi info o app koju treba da skines a druga je kod tvog motora… I eto ga, na telefonu dobijas sve sto ti treba da znas o istom,

59f9773e03669_NIUapplogo.png.8433475b9cc8705eb0f020235e7a9f9a.png

Motor poseduje alarm koji funkcionise jako dobro, ako neko pokusa da pomeri bilo sta na motoru krece da dreci tako da se cuje I vidi (sva svetla se popale). Najbitnije od svega… alarmira app na telefonu tako da postoji “real time” informacija koja ti govri da neko cacka.

59f9774108aba_PocetnaAPP.thumb.png.0aee8df08e7fc19d24d276f86a92c047.png

Kako ovo radi. NIU ima instaliran GPS uredjaj koji kao I bilokoji GPS koji se moze instalirati u bilo koje vozilo, verujem, daje pregrst informacija o skuteru, recimo, stanje baterije, lokaciju, dijagnostiku, statistikusvoh voznji (nije dobro ako skitate a zena instalira app :) ) I najbitnije, alarmira momentalno ako se ukljuci alarm. Meni licno jako korisno.

59f9774381771_Putanjeapp.thumb.png.e6207a57cd750a1a91be5e177dd2be0f.png

 

Ovo je fensi stvar koja meni licno ne koristi puno, osim kod 2 stvari, alarm, I stanje baterije ako se zaboravim a motor nije pored mene, cisto da mogu da isplaniram jel imam struje za od tacke A do tacke B.

MANA: Ako se baterija izvadi radi punjenja skuter ostaje totalno bez struje I onda nema ni alarma…

glupost, to su mogli da rese dodatnom, ,malom baterijom koja bi se dopunila iz velike nakon vracanja pune velike, ali ocigledno bi to ugrozilo autonomiju pa su zazmureli… alo svakako planiram da im pisem za to :) 

Primer pokazivanja trenutne lokacije. Daje mir kada mi padne na pamet "gde lije... da li je..."

 

59f9773c9b085_Lokacijaapp.thumb.png.452fda85b32bc70f1efbeadafc18a33e.png

 

Meni fali engleski u interfejsu, obzirom da se NIU prodaje u Evropi sigurno ima, ali iskreno, mora da nadjem u app da li moze da se prebaci na engleski inace cak mi sada vise ni ne treba toliko jer sam skontao sta je sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Hvala na komentarima. Zavrsio sam sada sa oficijalnim predstavljanjem, ako hoce bolje neka plate, :) Pisem ovde jer mi se malisa opasno svideo, meni koji skutere (osim moje stare Vespe) ne vozim (blago receno :) )

Sto se tice cene.... to je relativna stvar, pa je zato nisam ni spomenuo ovde ranije.

Cena u EU je 2500 eura za model kao sto ja imam. Ja sam ga platio 900 u prodavnici. Mogao sam da prodjem sa 850 ako porucim on-line I onda mi isporuce (verovali ili ne) na paleti ali se to ceka 7 dana (ko ce da ceka???), I puno cimanja sa kinezima koji te zovu na telefon za dogovr oko isporuke I ne odustaju kada shvate da ne govoris kineski (ili ne shvate)... Svakako volim da pipnem I probam pre kupovine :) Srbin covek.

Vozim svaki dan i vec imam prve utiske koji su nedovoljni da bih podelio ovde iskreno, zelim da sacekam malo da se ne ujedem za usnu posle.

Zasto? Zato sto su prvi utisci odlicni. Voleo bih da ga vidim malo na kisi posto sam cuo da kisa zna da ga zbuni pa umesto pametan postane glup :) ali otom potom.

I jos nesto, moja supruga, koja se nikada nije usudila da vozi skuter (a voli da se vozi na motoru samnom) ovaj vozi. :) I to samo pici, a osmeh na licu. Necujnost I glatkost u voznji joj daje samopouzdanje. Kada sam joj rekao posle prve voznje da ovaj skuter tezi od vespe... hmmm nije joj bilo sve jedno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2397 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Sjajno!!! :D

Lego si mi ko kec na jedanaes'....

 

Upravo sam pre koji dan gledao ovaj motor.

2500e je kod nas. Planiram da prodam mog kymca 250 i da za grad kupim upravo ovo.

 

Prvo, već duže vreme sam OPSEDNUT elektro vozilima. Stalno čitam, pratim, gledam blogove, istražujem, sve žive smaram o istima.

I oduvek sam govorio da će elektro vozila  prvu ekspanziju dobiti u skuterima, jer je logika skutera upravo osmišljena za elektro.

1. voze se samo po gradu, do 50km je više nego dovoljno.

2.  brzine nisu potrebne da idu preko 60kmh.

3. twist and go - kao i do sada što je bio varijator

4. elektro motor ima krivu obrtnog momenta koja je gotovo linearna, kroz ceo diapazom obrtaja.

5. u start-stop režimu njemu se autonomija povećava

6. nema održavanja (ok, ima ali je sprava daleko jednostavnija i pouzdanija).

 

Računica za "uštedu" je takođe jako laka.

Ne bih sad da davim, ali mogu i to napisati.

Daj još slika, piši utiske, drago mi je da imam koga da pitam iz prve ruke :)

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Lici mi na moj ludix:)

Odgledao sam par snimaka, i meni se jako svidja, samo mi malo puno 2,5keura.

Dankan kako ubrzava u poredjenju sa dvotaktnim 50cc?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e
19 hours ago, ZoranP said:

Lici mi na moj ludix:)

Odgledao sam par snimaka, i meni se jako svidja, samo mi malo puno 2,5keura.

Dankan kako ubrzava u poredjenju sa dvotaktnim 50cc?

Imao sam prilike da vozim Vespu ET50 koju smatram prilicno dobrom za 50 cc, mada nisam vozio nesto puno drugih modela od 50cc... NIU je bolji neuporedivo, on izlazi na 40 prakticno odmah, a 52  km/h dostize takodje brzo (maksimalna brzina), poredjenja radi, na semaforu sam ubedljivo ispred svih u startu. Ono sto dugujem ovde jeste voznja na uzbrdici... Ovde u Shenzhenu toga nema puno, ali se moze naci, a ja jos nisam uhvaito vremena da to probam. Normalne uzbrdice savladjuje gotovo bez gubitka snage, a izlaz iz moje podzemne garaze, prilicno strm nekih 25 metara do vrha izadje na 20km/h sa polaskom iz mesta posto kinezu treba vremena da podigne rampu.  

Ovde za NIU ima pregrst aftermarket delova, tako da gldeam i cak i kupjem neke stvarcice. Naletim u radnji NIU na modul koji se ugradi u motor, kao neka vrsta cipa, i onda brzina dostize realnih 66 km/h sto je prava stvar jer onda nema muke sa autobusima koji kao da uzivaju da te iseku. Mene trenutno sprecavaju dve stvari da kupim. Prvo ne znam kako ce da se odrazi na bateriju i na motor u kompletu (da ne pocne nesto da ispasta) a drugo ne daje mi se 110 Eura.

Sto se tice cene, zato sam i rekao da je to realna stvar. Ovaj motor je dobar, kvalitetan, imao sam prilike da se vozim na jednom koji je zgazio 14.000 km sada vec, nisam osetio nikakvu razliku u odnosu na moj 14.000 za skuter od 50cc (ako to poredimo) nije malo... Ali cena od 2500 je mnogo, mnogo je kada je uporedim sa cenom ovde, i onda shvatis da se neko dobro ugraduje, iako je cinjenica da troskovi postoje, ali ne toliko. Ja mislim da je njemu relana cena u Evropi odnosno kod nas izmedju 1500 i 1700 eura. Jako korisna informacija je da baterija prelazi 30.000 km. Meni to malo cudno, obicno se prica o broju punjenja, ali eto tako oni kazu... :)

59fc972ab0f34_IMG_67192.JPG.8a84c800f1d4cf5989c8ef3be925401e.JPG

Evo dobio je reflektujuce oci na viziru kao i bocne reflektujuce stikere. Narucene bocne lajsne sa strane nogu kao zastita od grebanja (stubici i sl) stavicu slike.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Не волим скутере као форм фактор двоточкаша, али "струјни" погон ми је интересантан. Има још нешто у Кини да је мање-више сличних карактеристика, али у форми мопеда, као што је овај "Супер Соко":

 

 

Сад, тест баш није неки, али ако вас интерсује, лако се нађе додатних информација о мопеду. Мени је интересантан јер се у рам мопеда може спаковати још једна додатна батерија, па се домет дуплира. Видим да их има у овој модерној варијанти у клипу, али и у некој која би била нешто као ретро, тј, са неким назови ретро елементима дизајна. Цена у Кини је... да л' нешто око 1500 долара... Мислим, није нешто криминално, а додатна батерија, ако сам разумео из неких других клипова, око 700 долара.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Super soko. Bio 3 dana kod mene pre kupovine NIU na testu. Presao oko 40 km sa njim. Cisto radi poredjenja, cena u kini mu je 750 eura. Odlucio sam se za NIU iako je skuplji iz razloga sto dostize nesto vecu brzinu, startniji je (jaci motor i baterija veceg kapaciteta) i kao skuter ima vise prostora za kupovinu, ispred nogu i ispod sedista, a i skuter je nije imitacija motora. Soco je zanimljiv ali kada mi je zena rekla da izgledam kao da sam ukrao igracku motora od nekog deteta odustao sam. Imitacija sportskog motora sa uskim gumama i juri 43km/h... nisam mogao :) generalno lepa igracka, ne mogu da se ogresim. Evo ovaj mi je bio na testu. Prijatelj ga vozi vec godinu dana. 

7FC87BDF-62D3-46F1-898C-AAB892BACF40.thumb.jpeg.dd4b1387a35f297c16462413e32632b4.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e
23 hours ago, ZoranP said:

Znaci kad se sve sabere i oduzme jedina prednost dvotaktnog je onaj miris sagorele mesavine...

 

To je svakako prednost :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja