Jump to content

Moto Zajednica

Obrada glave granitnom plocom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Hvala ljudi sto ste mi pomogli i dali savete :) Planiram tokom novembra da rasklopim i vidim sta dalje. Imam spijun iliti merac zazora, kako ga vec zovete, kojim sam stelovao ventile pa cu njima da proverim koliko je glava kriva... Ukoliko bude sve ravno onda superica, samo zamena dihtunga, ako je pokrivljeno onda ce ici na masinsko, taman i sicevi ventila da se odrade i da dobijem profi zavrsen pos'o. Jes' da je prosta masina ali ipak sam pocetnik i ovo mi je prvi motor, ima vremena da izucim materiju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Ma ne sumnjam ja da je kamen merodavan. Sve to stoji...vec momak bi to sam radio, ubio bi se od posla, a rezultat je pitanje. Mozda bi to sve i bilo ok, ali ja licno vise verujem masinskoj. Da ne skrecemo s teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 9 sati, MARKO9966 je napisao:

Hvala ljudi sto ste mi pomogli i dali savete :) Planiram tokom novembra da rasklopim i vidim sta dalje. Imam spijun iliti merac zazora, kako ga vec zovete, kojim sam stelovao ventile pa cu njima da proverim koliko je glava kriva... Ukoliko bude sve ravno onda superica, samo zamena dihtunga, ako je pokrivljeno onda ce ici na masinsko, taman i sicevi ventila da se odrade i da dobijem profi zavrsen pos'o. Jes' da je prosta masina ali ipak sam pocetnik i ovo mi je prvi motor, ima vremena da izucim materiju :D

 

Ako je u pitanju glava EN500 nema se tu sta pokriviti, jer je mala. Kao sto vec neko rece samo je dobro ocisti i zamjeni dihtung ( preporucujem original ) i glavu stegni moment kljucem obavezno. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 A i za stezanje glave moment ključem ( kilo kljuć ) - postoji šema stezanja po kojoj se steže. Potraži negde. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin
On 10/24/2017 at 10:58, Utjerivac je napisao:

 

Ako je u pitanju glava EN500 nema se tu sta pokriviti, jer je mala. Kao sto vec neko rece samo je dobro ocisti i zamjeni dihtung ( preporucujem original ) i glavu stegni moment kljucem obavezno. ;)

Glava jeste mala ali je po sredini podjeljena velikim kanalom za lanac i baš je sklona uvijanju, kao i cilindar, to nije toliki problem dok god ga ne pregriješ, a čak i da ga rastavljaš iako je glava bila dobra neophodno je opet obraditi i nju i cilindar. Da mu uspije da to radi kako treba samo sa dihtungom bio bi jedan u 100. Tuđe iskustvo, čovjek ih pljuje na sva usta, ali vodio je tri trkačka tima sa tim mašinama u EX500, 12 godina, pa nešto kontam da možda zna o čemu priča

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
2 hours ago, arnyman said:

Glava jeste mala ali je po sredini podjeljena velikim kanalom za lanac i baš je sklona uvijanju, kao i cilindar, to nije toliki problem dok god ga ne pregriješ, a čak i da ga rastavljaš iako je glava bila dobra neophodno je opet obraditi i nju i cilindar. Da mu uspije da to radi kako treba samo sa dihtungom bio bi jedan u 100. Tuđe iskustvo, čovjek ih pljuje na sva usta, ali vodio je tri trkačka tima sa tim mašinama u EX500, 12 godina, pa nešto kontam da možda zna o čemu priča

FOG ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

kupi bre jednu granitnu podnu plocicu 90*90 za 1000 din i reseno ako ti bas merak da trljas sam.Vidi nek je spanska kazu precizne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Glava i ventili su sredjeni masinskim putem :) A povrsinu cilindara cu sam da odradim na komadu podebljeg stakla i pastom za obradu ventila. Nije bilo nikakvih pokrivljenja i slicno (osim gomile garezi i naslaga na ventilima zbog prebogate smese). A dihtung verovatno nije originalan pa je popustio vremenom i napravio problem, uporedicu ga sa originalnim kad mi bude stigao. Uhvaticu se posla ove ili sledece nedelje pa cu okaciti slike posto vidim da ovde par ljudi zanima procedura tusiranja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Jes da si zavrsio poso, al da se nadovezem. Radio sam u masinskoj radionici deset godina i bar jednom mesecno sam rucno ravnao glave. Postoji gvozdena ploca, savrseno ravna, otprilike 60x40, bas za to i sluzi. Preko nje se zategne smirgla 60, ne finija i udri.  Glava mora stalno da se okrece da ne bi otisla koso. Tu sam ravnao glave koje samo trebaju malo da se skinu ili one koje su takvog oblika da ne mogu da se stegnu na frez masinu. Ili konzole lezajeva kada treba malo da se smanji rupa. Moze da sluzi i za proveru da li je kriva glava, npr mercedes 1213, redni sestak, svaka je kriva zbog duzine. Ta tvoja glava nije teska, pa moze na staklu ili debeloj iverici.

Sve u svemu regularan postupak obrade.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Odradih, da kažemo, polovinu posla danas. Koristio sam pastu za obradu ventila. Pasta kreće sa granulacijom od 120, pa polako postaje sve finija dok ne postane maltene prah. Staklo 40x40cm, debljina 6mm, ispod stakla 2 ravne ploče medijapana, i ispod toga deblja ploča iverice. Ostala su 2 udubljenja na hilznama, vidi se na zadnjoj slici, sutra ću još jednom da istuširam. Moraće i sredina još malo da se obradi, nisam mogao da provučem špijun 0.04mm ali mogu da vidim svetlost kad stavim lenjir preko cilindara. Slike su u razmaku od nekih 40ak minuta :) 

FJIMG_20171201_135951.jpg

FJIMG_20171201_144509.jpg

FJIMG_20171201_153158.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500
1 hour ago, sreten75 said:

Glava mora stalno da se okrece da ne bi otisla koso.

Zato je preporučeno da se vrti u osmicu, usput i sprečava da se istuče neki deo više ako površina na kojoj se obrađuje ima pokrivljenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja