Jump to content

Moto Zajednica

Sta tu ima da se gleda, to je proveren motor....

Recommended Posts

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Pitanje na koje tesko kazem ne, "Aj sa mnom da pogledam jedan motor sa oglasa", rece kolega, sto sa posla sto po tocku!


Gledamo oglas, motorce kao lutka, to je ta boja, kilometraza realna, gume nove! Next step, zovemo vlasnika, samo reci hvale, "Ma ljudi odusevice te se, motor je kao iz fabrike da je izasao..."

Naravno mi nestrpljivi, cinjenica da je motor od nas udaljen jedva 40km, mi pravo sa posla u kola i gas.
Stigli mi, al nema vlasnika, dodje posle dobrih 20min, "Ajde ajde ovde je motor, upadajte"
Kako smo videli motor, jasno nam je bilo zasto je slikan iz daljine, obe bocne maske izguljene i to dobro, bolje receno zatupljeno al aj dobar farbar leci sve...
Polugica kocnice vise lici na znak pitanje nego na sebe samu, auspuh dobro ubijen al aj po te pare nije strasno, sve je to kozmetika koju resava zimska carolija, daj da mi proverimo srce junacko...

Upali kao mina i ako je bio hladan, osmeh se kolegi nazire vec, radi motor cirka 7min al dovoljno da se gremlin probudi ispod poklopca glave, u prvi mah pomislih da obrtaji sami skacu kad ono sat od temperature a napolju jedva 12 stepeni.

Dok mi pokusavamo da skontamo da li su ventili ili lanac mi primetimo da se jedna grana usijala ko da je u blokadi 10-15 minuta i da je spremna za kamp kobasicu.

Aj kad smo tu da ga bar provozamo i ako nam je jasno da od ovog bezimo ko Djavo od krsta, provoza ga kolega i vraca se smejuci se i kaze: "E, pa ovo je zadnji vid tehnologije, zapamtio gde mu kuca pa sam mota u dvoriste".

Klimamo mi glavom prodavcu i slusamo ga kako iznosi u naslovu pomenutu recenicu i ne verujemo.

Kaze kolega vidno iznerviran i razocaran ajmo kuci, i tako se zavrsi taj dan neuspesnom kupovinom odlicno ocuvanog motora!!! :D:D:D 

 

Danas mi na poslu, i ja mu predlozim da odemo do momka od kog sam ja kupio motor i koji me je odusevio sto samim pristupom sto sa motorima koje nudi i iskrenoscu, pristade uz pricu da idemo neobavezno da pogledamo sta nudi i da popijemo rakicu sa covekom, mislim da je to prelomilo! :D 

 

Posle kafe, rakice i dobre sprdnje...media-share-0-02-05-30227d7f657f1df620ecd4f54c831863c51740fd17b6e0dbf226db1ce067ba92-0ce42ee2-5e5d-45c2-91ce-38aaae179374.thumb.jpg.dd5b311cf45e6b10fa9f5f4ac4bbb44e.jpg

 

Sad odoh na cast, mlaci mi se pivo...

 

P.S. Prodavac motora je Denis iz Vladimiraca, okolina Sapca, osoba koja ne zivi od toga i nije mu stalo da uvali nekome nesto, radi kao profesor i porodican je covek, jedina zamerka: RAKIJA MU JE MNOGO JAKA!!!

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Bravo za tekst. To i jeste suština, ako prodaješ nešto upozori na sve loše stvari, šta je propalo, šta iskrivljeno...

Cenu traži bilo koju ali ne laži o onome što prodaješ, možda neko plati, možda ne.

Neko ko nema pojma može poginuti zato što nije znao da stvar koju je kupio ne valja

Uvek sam spreman da potrošim neki dinar više ali da znam šta ne valja nego neki manje a da je nepoznato.

To se zove savesnost. Sve ređa osobina ljudi

 

Sent from my mobile device using Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
E svaka čast za tekst  Ovaj naš Throttle vazda dobre tekstove piše U zdravlju da se vozi kolega. Bravo 
Samo da se ne vatam zapisnika :) :) :)

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Dobra ti je finta profesore, das malo dobru ljutu rakiju, otvori se dizna pa onda i posao krene lakse

Sallim se Throttle, vidi se da je motor u vise nego dobrom stanju, nek je cestito i safe drive

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Dobra ti je finta profesore, das malo dobru ljutu rakiju, otvori se dizna pa onda i posao krene lakse
Sallim se Throttle, vidi se da je motor u vise nego dobrom stanju, nek je cestito i safe drive
Pusti profesora, izvinjava se, prljave mu sve casice za rakiju pa nam sipao u soljice do duse za NES :)

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Upravo sada, Throttle Addict je napisao:

Pusti profesora, izvinjava se, prljave mu sve casice za rakiju pa nam sipao u soljice do duse za NES :)

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Reko ja, zna covek kako da opusti klijenta :) ni manje ni vise, u "saljice" za nes

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Nek je kolegi srecna kupovina. Znam par ljudi koji su kupili motor od Denisa i svi su zadovoljni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
19 minutes ago, MOTO Iannone said:
Što taj Denis ne dođe malo na bjb? 
Ima svašta lepo ovde ko voli motore. 
A imali bi i kontakt za pitati ga šta se nudi šta se nabavlja. 
Ko će u Šabac i okolinu svaki put. 
Pa ja. 

To vec ne znam, ali znam da je komunikacija sa njim na nivou i da sve ponude salje na viber...
Juce mi je bas spomenuo da mu stize Transalp 700, Varadero 1000, TDM 850 i mislim da je spomenuo cak i neki maxi skuter, a sad trenuto ima Fazer-a 600 i FJR-a,

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/11041505/yamaha-fjr-1300-abs

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/11050553/yamaha-fazer-600-fz6s

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja