Jump to content

Moto Zajednica

Provera ulja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Kako se pravilno meri ulje juce sam sipao nekih 900 ml. ulja i danas kad sam proveravao motor je bio na centralnom stenderu i bio je hladan, ulja skoro da nije bilo.

Skuter je Keeway ARN 125 4t. Mozda gresim ili treba proveriti nivo ulja dok je motor zagrejan na radnoj temperaturi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Nema prozorce na ovom modelu , a kad je hladan ulja uopste nema na sipkici za proveru i to sam probao ne mogu da verujem da je potrosio skoro litar ulja za predjenih 50 km...

Motor radi lepo ne dimi , ne curi nigde.... Nije mi jasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Mozda centralne previse podizu zadnji kraj, stavi motor da stoji ravno po svim osama, oba tocka na zemlji ili na centralnoj ali podbaci nesto ispod tocka da oba tocka budu na jednakoj visini od zemlje i da nije navijen levo desno jer i mali nagib dosta menja nivo ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

...biće da ti je kratka šipkica merača....Moguće,da je neko u passingu napravio čejndž....Haladan motor,naslonjen uz zid(što vertikalnije-nađi mu vagu) i onda proveri nivo ulja.Parkiraj ga uvek na isto mesto jer ćeš tako uvek imati predstavu o curenju ulja...možda pušta na šrafu za istakanje(ubaci mesinganu podlošku),mogu i brezoni na bloku da popuste....Sve je to očigledno,ali da popije litar ulja na 50Km a ti i dalje u rebusu:stabre: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Danas sam opet proverio bio je celu noc na centralnom stenderu i kad izvukao sipkicu za merenje bila je do vrha cak se i ulje videlo u otvoru. Ne znam u cemu je fora ali uglavnom sad ima. Na Suzukiju lepo ima prozorcic na kom se prati nivo ulja, a i pravo da vam kazem nikad skuter nisam vozio ovo mi je prvi u zivotu. Hvala na odogovorima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Stajao je navijen kada si merio, sada namesti da stoji ravno, uzmi spric i crevce i izvlaci dok ne dobijes nivo normalan na sipkici, pretpostavljam da se meri bez zavijanja meraca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Pa vidi sto se tice skutera ja ih licno ne volim i nikad ih nisam vozio. Razlog ne znam ni sam evo jedan banalan pozicija sedenja kao na wc solji mi je jako cudna, dosta je lagan bar ovaj od 125 ccm mali tockovi... itd. Prednosti su te sto izuzetno malo trosi lepo ide sto me je iznenadilo ima oko 10 konja i ide 80 km na sat sto je za grad sasvim dovoljno i jeftina registracija. Suzukija sam prodao jer sam se u medjuvremenu preselio i nisam imao gde da ga drzim to je jedini razlog moje prodaje. U sustini sam zadovoljan :). Za sad neka bude skuter, a kasnije videcemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
6 hours ago, ghostrider323 said:

Pa vidi sto se tice skutera ja ih licno ne volim i nikad ih nisam vozio. pozicija sedenja kao na wc solji

Ahahahaha, i ja isto tako kažem za skutere. :D

Ja takođe ne volim skutere jer nemaju manuelni mjenjač, ali trenutno imam najjeftiniji kineski 50cc 4T skuter dok ne skupim pare za veći motocikl.

I zapravo nije ni loš, prešao sam 3500 km ove sezone bez problema (kupio novog za 700 evra).

Što se tiče tvog pitanja u vezi ulja, najbitnije je da podloga bude idealno ravna i da uvijek mjeriš na istom mjestu.

Postavi ga na centralni stender, prednji točak na podlozi a zadnji u vazduhu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Evo jutros sam opet merio hladan motor na centralnom stenderu. Kad sam izvadio sipkicu bila je do pola obrisao krpom i vratio unutra i kad sam opet izvukao skoro nista na njoj cista kao suza bez ulja. Sad ne znam neki kazu da se ulje meri kad je hladna masina a neki kad je vruc motor. Inace podloga na kojoj sam merio je ravna. Bas trip ne mogu da verujem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ispusti u cistu posudu,vidi koliko ima pa vrati u masinu,tako ces sigurno znati dali je potrosio ili ne meris pravilno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Da tako sam i merio sa odvrnutim meracem. OK hvala na odgovorima ali nikako da dodjem do odgovora da li se meri kad je hladna masina ili vruca....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Nebitno je, u svakom slučaju se većina ulja slije na dno i nema velike razlike.

Kad je vruć, teoretski bi trebao pokazivati malo manje ulja, jer se nije kompletno ulje slilo na dno, ali kod tebe je izgleda obrnuto.

Pada mi na pamet da je ulje možda pregusto tj. previše viskozno ili čak prljavo.

Ako nije odavno mijenjano, kupi novo, polusintetsko 15W-40, ali za taj Keeway ne moraš neko skupo, možeš praktično bilo koje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre 9 sati, ghostrider323 je napisao:

Da tako sam i merio sa odvrnutim meracem. OK hvala na odgovorima ali nikako da dodjem do odgovora da li se meri kad je hladna masina ili vruca....

Nebitno,samo da se slegne....neće nivo bitno da varira.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja