Jump to content

Moto Zajednica

16. MotoGp - Phillip Island 2017

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Eh da mi je videti tu trku gde bi Stoner pobegao i pobedio u duelu MM...


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 9 minuta, Sponja je napisao:

Eh da mi je videti tu trku gde bi Stoner pobegao i pobedio u duelu MM...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa ne bi,MM bi ga udario dva-tri puta pa bi se ovaj povukao(inace misllm da je Stoner uzeo tituli samo zato sto je tad Dukati bio extremno dobar

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Šalu na stranu, Stoner je bio brutalan, ekstremno brz vozač, ali imam utisak da nije kao MM, jer je MM u stanju da uvek i svugde bude brzi od ostalih. Za MM nema staze na kojoj je loš i na kojoj se zna da će se neko lakše protiv njega boriti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Ma ja se slazem da je MM podigao sve na visi nivo i vidi se da ostali veoma tesko mogu da prate igru. Svima mora da se poklopi dobar motor, gume, dan, vreme... a njemu ide pa ide  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
52 minutes ago, Sponja said:

Eh da mi je videti tu trku gde bi Stoner pobegao i pobedio u duelu MM...

Ako ga je Dovi dobio i po suvom i po kiši, zašto misliš da ga Stoner ne bi dobio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure
Ako ga je Dovi dobio i po suvom i po kiši, zašto misliš da ga Stoner ne bi dobio?

Nemojmo molim vas biti bukvalisti . Moji postovi su bili upućeni kao osvrt na neko mišljenje koje provejava svako malo, a to je da se Stoner sada vrati, da bi se prošetao kroz šampionat bez po muke, a mišljenje se bazira na jednoj sezoni 2011, u kojoj je dominirao i u kojoj je realno imao samo jednog konkurenta -Lorenza. Imam utisak da bi isto tako pričali i da Rossi nije imao glupavu epizodu u Ducati-u i da se povukao posle sezone 2010. i loma noge. Svi bi pričali o nepobedivom Rosiju kojem su “igrom slučaja” pobegle dve titule ‘06 i ‘10. i kako bi Rossi sada vozio sa ovom ekipom, a prethodne sezone su nam pokazale da niko nije nepobediv, i niko dominantan,naravno sem MM.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pa ne bi,MM bi ga udario dva-tri puta pa bi se ovaj povukao(inace misllm da je Stoner uzeo tituli samo zato sto je tad Dukati bio extremno dobar

Sta je bilo sa drugim vozacima koji su te sezone vozili ekstremno dobar Ducati?

 

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Rosi, Stoner, Lorenco i Markez su doneli svako po nesto novo u GP. Naravno i pre njih mnogi ali pricam o oaktivnim plus Stoner. 

 

Rosi je doneo duel borbu kako neko rece malo prljavu , Stoner je doneo slajdovanje, Lorenco nevidjenu stabilnost i voznju na hronometar a Markez sve to zajedno po malo plus neverovatnu sposobnost da upravlja motorom koji se otima ispod njega..

 

Osim Stonera ovu trojicu imamo priliku da gledamo u isto vreme na stazi i po meni veoma jasno se vidi da je Markez ispred ove dvojice. Njima mora da bude dobar dan za dobar rezultat a Markez je u stanju da sam sebi napravi dobar dan.

 

Misljenja sam da od pocetka "Rosijeve ere" ovim ove cetvorice ostali igraju epizodne uloge a i rezultati to govore. Pedrosa, Doviciozo a mislim i Vinjales mogu da osvoje samo titulu koju ovi ispuste padovima, odustajanjem... Na kraju krajeva i pokojni Hejden je tako osvojio titulu. To je po meni razlog zasto se razmislja o duelu Stoner-Markez kao i cinjenica da se Stoner povukao dok je jos bio vise nego konkurentan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Mislim da intuitivna vožnja Stonera, tačno, odmah i uvek do samog limita, a vrlo retko preko, tj. talenat zbog koga je to mogao da čini, nema presedana u motociklizmu u poslednjih 15-20 god (za ranije ne znam).

 

MM je veliki šampion u nastajanju, možda u budućnosti bude i najveći, neverovatno talentovan, neverovatno fokusiran i neverovatno^2 strpljiv sa svim obavezama koje život vrhunskog gp vozača nosi (ima jedan poučan klip na motogp.com iz koga može da se nasluti kako izgleda njihov dan!), ali njegov talenat nije kao Stonerov. MM vozi siledžijski, testira limite, prelazi ih i pokušava iznova i iznova da ih napada, a Stoner ih je osećao intuitivno, uvek i odmah do samog limita... puno profesionalaca iz MotoGP priča o tome.

 

Zato svi toliko i žalimo za Stonerom, za tim potencijalom koji se nije u potpunosti razvio, nije ostvario sve što mu je bilo dato... Nesumnjivo njegov izbor na koji ima svako pravo, ali ja lično voleo bih da ga vidim makar još neku sezonu na stazi. U bilo kom takmičenju.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 11 minuta, dvlns je napisao:

Rosi, Stoner, Lorenco i Markez su doneli svako po nesto novo u GP. Naravno i pre njih mnogi ali pricam o oaktivnim plus Stoner. 

 

Rosi je doneo duel borbu kako neko rece malo prljavu , Stoner je doneo slajdovanje, Lorenco nevidjenu stabilnost i voznju na hronometar a Markez sve to zajedno po malo plus neverovatnu sposobnost da upravlja motorom koji se otima ispod njega..

 

Osim Stonera ovu trojicu imamo priliku da gledamo u isto vreme na stazi i po meni veoma jasno se vidi da je Markez ispred ove dvojice. Njima mora da bude dobar dan za dobar rezultat a Markez je u stanju da sam sebi napravi dobar dan.

 

Misljenja sam da od pocetka "Rosijeve ere" ovim ove cetvorice ostali igraju epizodne uloge a i rezultati to govore. Pedrosa, Doviciozo a mislim i Vinjales mogu da osvoje samo titulu koju ovi ispuste padovima, odustajanjem... Na kraju krajeva i pokojni Hejden je tako osvojio titulu. To je po meni razlog zasto se razmislja o duelu Stoner-Markez kao i cinjenica da se Stoner povukao dok je jos bio vise nego konkurentan.

Apsolutno se slazem sa svim sto si napisao i to po meni i jeste tako,ono boldovano je i to tacno ali u to vreme kad je Rosi to radio te stvari nisu pravilima bile "zabranjene"pravilnicima,danas lad su to malo regulisali MM to mnogo zesce radi ali mu se gleda kroz prste.Mozda nisam u pravu ali ja to tako vidim i to je ono sto mi smeta,kao sto su u F1 zbog Sumaherovih prljavih poteza uvodili nova pravila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Kad si vec spomenuo F1 secas se kada je Montoja dosao u F1 da se odmah zakucao u Sumahera. Tako je i Markez uleteo Lorencu, isfrustrirao Pedrosu da ovaj bezo kad ga vidi i jedino mu je vremena trebalo da se sa Rosijem upusti u klinc. Mislim da je samo delimicno razlog sto je znao da ce Rosi da vrati a da je glavni razlog "armija navijaca" VR-a.

 

Zarko je stigao ove godine kao trinaesto prase u GP i odmah primenio Markezov recept. Ali kad pogledas sve to je u Moto GP doneo upravo Rosi i tako stekao najvecu popularnost ikada. Logicno je da i drugi usvoje recept koji je doneo tako veliki uspeh.

 

Usudio bih se reci da je do Lorenca jedini Stoner izdrzao da se bori ne saml protiv Rosija nego i protiv navijaca koji su vise fudbalski nego Moto GP navijaci. Max, Sete i ostali su pukli po meni izmedju ostalog sto je to prvi put bilo da publika ne "stiti" mirnijeg vec fanaticno navija za agresivnog. Sumaher nikada nije imao ni pedeseti deo Rosijevih navijaca on je uglavnom imao Ferarijeve navijace. 

 

Sve u svemu mislim da je Rosi i socioloski fenomen mozda i vise nego vozacki jer kao sto sam rekao ja ne pamtim da je pre njega vecinska publika podrzavala "loseg momka" u bilo kom sportu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Ustvari, najvatrenije Rosijeve pristalice su žene i deca. Žene vole loše momke, to je prosto tako. A deca ko deca. Eto ti sociološkog objašnjenja  :lol3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

 

pre 22 minuta, drs je napisao:

Ustvari, najvatrenije Rosijeve pristalice su žene i deca. Žene vole loše momke, to je prosto tako. A deca ko deca. Eto ti sociološkog objašnjenja  :lol3:

Cerkica mi trci po stanu i stalno vice Desmo Dovi! da li treba da se zabrinem?!? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja