Jump to content

Moto Zajednica

16. MotoGp - Phillip Island 2017

Recommended Posts

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Trka odlicna,da je vise ovakvih.5 vozaca se smenjuje na mestu 1.

Zare dileja to se i ocekivalo.46 odlican MM poceo i da taktizira sve je komplikovaniji.

Trebali bi ovakvu stazu cesce da voze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure
Malo me frustrira "orkestrirano navijanje" za Zarka. Kao prihvatljiv je i Rosijevima i Markezovima i Lorencivima pa mu se gleda kroz prste. Imao je nekoliko Janoneovskih poteza i svi su kao u fazonu ok to je trka. Kada tako nesto uradi MM onda je supak, kada uradi Lorenco onda je pi..ka, Rosi je smrad, Janone je kreten ali eto Zarko je ok. 

Francuski šupak .
Svi su oni manje više isti, onaj koji je fin se vozi pozadi i to je to.



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1
Pre sat vremena, dvlns je napisao:

Malo me frustrira "orkestrirano navijanje" za Zarka. Kao prihvatljiv je i Rosijevima i Markezovima i Lorencivima pa mu se gleda kroz prste. Imao je nekoliko Janoneovskih poteza i svi su kao u fazonu ok to je trka. Kada tako nesto uradi MM onda je supak, kada uradi Lorenco onda je pi..ka, Rosi je smrad, Janone je kreten ali eto Zarko je ok. 

Uze mi rec iz usta :) Nema sumnje da ima potencijal da bude u vrhu motogp, ali ima bas te neke bubice kao Janone. Na konferenciji posle trke su se svi slozili da je agresivnost povecana, ali da je i dalje to sasvim normalno i da je borba u finisu sezone.

Vinjales extra odvezao trku, takticarski.

Janone opet zamalo da zabode nekoga od nazad, dedu naterao da ide siroko pa obojica i zgubise pozicije.

Markez smireno i planski odradio posao. Steta sto nismo videlu borbu za prvo mesto do zadnjeg kruga u ovoj trci.

Ne znam za vas, ali trka je bila fantasticna. Neizvesno glupa kao moto3 ali mozda jedna od najboljih ove sezone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kad smo kod Zarka , malo je preterao sa agresijom ali je osetio da moze pa se ispalio.... ali sve ukupni utisak je da je odradio najveci deo posla za Marqeza i Hondu... , da je pustio VIN i Rosija da odmagle i zadrzava MM , mozda bi Rosi pustio Vinalesa da uzme pobedu ali ovako je svako za sebe vozio sto je skroz OK !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Aprilia RS 250 mk1, Aprilia rs 250 mk2, Honda cbr600rr(2005)

Trka odlicna, kao sto je postalo i uobicajno poslednjih godina u Australiji. Mene je odusevilo sto su na kraju svi bili srecni i niko se nije mnogo bunio. Posto sam Rosijev fan svaki put se uplasim kad vidim Zarka iza njega jer znam da ce pokusati neko agresivano obilazenje koje ce ih obojcu usporiti, odlican je vozac i mene je skroz demantovao jer sam mislio da nije kalibar za MotoGP ali ne razmislja mnogo, cini mi se da samo srlja da bude ispred velikih imena i ne preza da agresivno napada umesto da nekad prati i pokusa takticki da stigne do bolje pozicije. Ianone i Zarko su nas kostali trke za prvo mesto. Marquez sampionski kako samo on to zna, Rosi dobar kao i Vinjales, Dovi nazalost podbacio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Poenta mog posta nije Zarco nego navijaci. Ko ne kapira da se svih dvadeset i nesto njih na gridu ponasa manje vise isto ili pak kapira ali gleda kroz navijacke naocare ne mora ni da komentarise "objektivno".

 

Svaki trkac ce u trci kada vidi da moze krenuti da obidje samo su okolnosti drugacije. Realno opet je Markez pokazao da najmanje vodi racuna o okolnostima jer bez odzira sto je mogao da se zadovolji sto je ispred Dovicioza on je opet ulazio u duele i isao na pobedu. Koliko god navijao za Rosija ovo je sampionski gen.

 

Jedna stvar je kada kao Lorenco u najboljim danima na startu pobegnes a potpuno druga je kada si nekoliko trka za redom u bodovnoj prednosti ali ulazis u duele stalno. Imao je sigurno informaciju gde je Doviciozo i mogao je da se cuva duela, sto verujem da bi isti taj Doviciozo radio, ali nije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 2 sati, Mare90 je napisao:

Trka odlicna, kao sto je postalo i uobicajno poslednjih godina u Australiji. Mene je odusevilo sto su na kraju svi bili srecni i niko se nije mnogo bunio. Posto sam Rosijev fan svaki put se uplasim kad vidim Zarka iza njega jer znam da ce pokusati neko agresivano obilazenje koje ce ih obojcu usporiti, odlican je vozac i mene je skroz demantovao jer sam mislio da nije kalibar za MotoGP ali ne razmislja mnogo, cini mi se da samo srlja da bude ispred velikih imena i ne preza da agresivno napada umesto da nekad prati i pokusa takticki da stigne do bolje pozicije. Ianone i Zarko su nas kostali trke za prvo mesto. Marquez sampionski kako samo on to zna, Rosi dobar kao i Vinjales, Dovi nazalost podbacio.

Sto se Zarca tice, mene podseca na MMa sa pocetka u GP klasi. Brz, sposoban ali bez previse taktiziranja. Pogotovo sto je na pocetku imao priliku da vodi karavan pa ga je to jos uzdiglo. Ali verujem da ce da se malo "umiri" i malo da ga posavetuju. To bi moglo da ga ubaci u potencijalnog osvajaca sledece godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
4 hours ago, dvlns said:

Imao je sigurno informaciju gde je Doviciozo i mogao je da se cuva duela, sto verujem da bi isti taj Doviciozo radio, ali nije.

Izgleda da nije imao informaciju:

 

That is why I asked my team not to put Andrea’s position on my board. Sometimes too much information just complicates things. In fact, at the mid-race point I looked over my shoulder a couple of times to see where Dovizioso was and when I saw him way behind I realised that it was time to attack.

 

https://www.gpone.com/en/2017/10/22/motogp/marquez-more-pleased-with-the-33-points-than-with-the-win.html

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind
Pre 12 sati, SkoMy je napisao:

Vredelo je ne spavati :lol3:Trka je bila brutalna. Posto je legenda osigurala 1. mesto, svim silama sam navijao za Suzuki i Iannone-a, zaista mi je drago kada neko pokusa i donekle uspe da poremeti (pa bar i na kratko) monotonost na prve 3. pozicije. Rins i dva KTM-a za svaku pohvalu. Zarco dao 110% sebe, kapa dole!

Legenda je,na zalost,bila druga...;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 8 sati, dvlns je napisao:

Malo me frustrira "orkestrirano navijanje" za Zarka. Kao prihvatljiv je i Rosijevima i Markezovima i Lorencivima pa mu se gleda kroz prste. Imao je nekoliko Janoneovskih poteza i svi su kao u fazonu ok to je trka. Kada tako nesto uradi MM onda je supak, kada uradi Lorenco onda je pi..ka, Rosi je smrad, Janone je kreten ali eto Zarko je ok. 

A što je najgore kad neko njega pogura ili preseče plače kao devojčica. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure
Sto se Zarca tice, mene podseca na MMa sa pocetka u GP klasi. Brz, sposoban ali bez previse taktiziranja. Pogotovo sto je na pocetku imao priliku da vodi karavan pa ga je to jos uzdiglo. Ali verujem da ce da se malo "umiri" i malo da ga posavetuju. To bi moglo da ga ubaci u potencijalnog osvajaca sledece godine.

Slažem se da je Zarco agresivan, ali mišljenja sam da mu i ne preostaje ništa drugo. Da je Iannone u njegovoj koži bio bi isti takav, kao i svaki drugi nabrijani vozač, EsA i ostali da ne imenujem sad. Stvar je u tome, da on u Tech 3 ekipi ima podršku i motor koji vozi a koji mu svojim limitom ne dozvoljava previše izbora sem da bude agresivan ako želi da udje u kolo sa fabričkim ekipama. EsA i Iannone bi to isto radili ali njihovi motori još nisu na tom nivou da im fali samo agresivnost i eto ih među fabričkim (Honda, Yamaha, Ducati). Malo konfuzno sa moje strane ali shvatićete.

Svaki od tih satelitskih motora je dobrano limitiran u odnosu na fabricku ekipu (dovoljno je da kasni po krugu 0.150s ili čak ni toliko)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
On 22.10.2017. at 5:46, GuybT je napisao:

Luthi nije zaslužio šampionsku titulu ove sezone. Gotivim ga, navijao za njega, ali ovako ne voze šampioni. Naprotiv, razočarava. :(

Slazem se (osim u delu da sam navijao za njega) ,on mi je nesto kao Dovi u GP...

Drago mi je da je KTM poceo da funkcionise sa Binderom,nadam se mnogo boljem izdanju u 2018.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
14 hours ago, dvlns said:

Ma svka cast Zarku mene navijanje nervira. Inace Crutchlow je na istoj toj Tech3 bio skoro redovan na podiumu ako se dobro secam

И редовно губио од тимског колеге Довија... Иначе, изгледа да је ове године боље возити модел 2016 (Т3) него 2017 (фабрички тим).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure
И редовно губио од тимског колеге Довија... Иначе, изгледа да је ове године боље возити модел 2016 (Т3) него 2017 (фабрички тим).

Da je bolje voziti T3 nego fabricku verziju onda bi Zarco bio 3. ili 4. u šampionatu, a ne Vinales i Rossi


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Да је Зарко толико добар био би у фабричком тиму... Лепо каже dvlns, није проблем Зарко него навијачи. Када Дови добије Маркеза живео Дови, када укења мотку сви су знали да од њега нема ништа. Када Лути победи општа подршка, када зајебе - распни га, распни. Психологија масе.

Жао ми је што Лоренцо није на Т3, баш ме занима шта би урадио. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Ja navijam za Dovicioza ali sam apsolutno svestan da je Markez mnogo bolji vozač i da je realno minimalna šansa da Ducati bude šampion. Ali zato i dalje nastavljam da navijam za njih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Odgledah snimak trke. Realno odlična gp trka, ali mi se sve zajedno ništa ne sviđa rezultat... :lol: Navijao sam za neizvesnost do kraja sezone. 

 

Za moto2, jako mi je drago za oliveiri i naročito bib-a... I ne budite strogi prema Lutiju, verovatno ste izgubili iz vida da se razvalio na wup u nedelju. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja