Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem tablet

Recommended Posts

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6
Nema potrebe za razumevanjem mog postupka, mogao si i avansno da ga platis...
 
Zao mi je, razumem tvoja osecanja, ali na stanju mi nije ostao vise nijedan tablet. Mogu da ti ponudim 3 mobilna telefona i laptop starijeg datuma u ne tako dobrom stanju...
 
Cijena? Prava sitnica.
 
Taman sad klincu da objasnis kakvi su ljudi. 
Aj sto mu nisi prodao tablet al sto ga jos zajebavas

Sent from my S30 using Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 18 sati, Jupiter je napisao:

Nema potrebe za razumevanjem mog postupka, mogao si i avansno da ga platis...

 

Zao mi je, razumem tvoja osecanja, ali na stanju mi nije ostao vise nijedan tablet. Mogu da ti ponudim 3 mobilna telefona i laptop starijeg datuma u ne tako dobrom stanju...

 

Cijena? Prava sitnica.

 

Taman sad klincu da objasnis kakvi su ljudi. 

Auuuuu, pokretac teme stvarno treba klincu ako je dovoljno zreo da iscita temu, ja cu svom svakako... Da vidi da nije sve ruzicasto i da ga necu vecno stititi od ovakvih...

Ajd prodao si, mozda ti je novac bio potreban odmah, ne ulazim u razloge ali dalje ukljucivanje u temu je suvisno... Iskreno izvinjenje i bez obrazlaganja verujem da bi bili dovoljno...

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ajde i ta ciganija i sve to,al jos podjebavanje...:staa2:  Na forumu bi svi trebali biti kao drugari neki.... ode sve u tri lepe...:jok:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tako i ja dozivljavam forum, nekako po defaultu verujem... Dosta je nas preko deceniju ovde, neki odnos postoji i bez licnog kontakta, ovako kroz pisanje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Misija uspesno obavljena. Kupljen Samsung tab 3 3g Gt-P5200,subota je jos uvek,obecanje mom Aleksi ispunjeno.

 

Hvala svima na ponudama.

20171021_191040.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Prvo, cestitam na uspesnoj kupovini tableta. Drugo, moje izvinjenje koje sam cak i javno uputio jeste bilo iskreno (naglasio sam da nije do pokretaca teme, vec do neodgovorne kurirske sluzbe i mene nestrpljivog). Trece, gde su mladi tu je i sala. Cetvrto... Sta cetvrto? Cetvrto, da li sam ja u navedenoj situaciji u moralnoj obavezi da prodam robu odredjenom kupcu, ili ipak da je prodam onom ko izvadi lovu, o tome mozemo raspravljati. Postoji avans, postoji kapara. To je jedino obavezujuce za prodavca. Nemojte da navodim primere ljudi sa foruma koji su davali kaparu za motore samo nakon telefonskog razgovora. Ili da spominjem one koji motor plate odmah na licu mesta nakon dogovora, pa po njega dodju one tamo srede.

 

Princip je isti, sve su ostalo nijanse.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ja sam recimo isto tako imao peh kao prodavac, sa nekim hard diskovima za kolegu iz Nisa. Coveku sam obecao poslati hard diskove, medjutim nesto se iskomplikovalo oko mog posla tako da sam bio kao muva bez glave.

Covek tek posle mesec dana dobio hardove, sreca pa mu se nije zurilo i nije bio problem.

 

Prodavaca ima svakakvih, isto tako i kupaca. Bitno je samo razumevanje

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1134 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Kao neko ko se bavi proizvodnjom hrane i dalje se iznenadim kad vidim da su ljudi najkvarljivija roba,sramota kakvi smo postali:tras2:jos ga nije sramota da zajebava.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Care, u ovom momentu, ništa na svijetu nije sigurnije od toga da si ti bio u svakoj mogućoj obavezi da ispoštuješ dogovoreno...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislim da se malo preteruje. Čovek je prodao tablet kome on hoće, niti je kome uzeo pare niti je koga prevario. Potrefila se 2 potencijalna kupca istovremeno od kojih je jedan bio malo brzi a drugi malo bliži. Razumem da ovom drugom kupcu koji nije uspeo da dobije tablet za sitnicu bude krivo zbog propuštene šanse ali svi ostali komentatori se uzaludno mešaju.
Koliko sam razumeo trenutna situacija je takva da je i potencijalni kupac zadovoljen i da je našao tablet tako da bi katanac na temu bila logična posledica.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Naravno da je prodao tablet kome on hoce, njegov je... Iz teme zakljucih da je kupovina bila vec dogovorena, obavezu nikakvu nije imao sem moralne koja je po mojim shvatanjima takodje obavezujuca.

Tvoja misao nije sud, postupak sigurno ne bi branio da si na mestu kupca...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kog kupca?

Ako vratiš film unazad pročitaćeš da je čovek naručio bex i da je imao lomatanje sa njima i da nisu 2 dana dosli po tablet. Razumem da je čoveku možda dopizdelo da se zajebava sa njima, ionako ‘poklanja’ tablet i sad još i zajebancije ima oko toga. Pojavljuje se drugi kupac i rešava ga ‘problema’. Izvinio se prvobitnom interesantu najljudskije.

Ja kad nešto prodajem na NL kupujem-prodajem iskljucivo naglasim da može samo ako će da dodju po robu. Nemam vremena/volje da idem da tražim kutijice i da pakujem/šaljem.

Ali svakako to je nešto između njih dvojice ukoliko nešto ima da se ispriča i po meni se to resi na PP bez uplitanja cele zajednice oko jedne neuspele kupovine.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 6 minuta, Savan je napisao:

Ali svakako to je nešto između njih dvojice ukoliko nešto ima da se ispriča i po meni se to resi na PP bez uplitanja cele zajednice oko jedne neuspele kupovine.

Sa ovim se slazem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Svako je rodjen da jednom umre, cast i bruka zive doveka.

Kao da je 1389 godina :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Savan,ja mislim da bas propustas poentu.

Po meni je poenta cele price REC. I ne samo ove price nego bilo koje price kojom idem kroz zivot.

 

Pre oko 10godina,najpopularniji sajt u Srbiji za kupoprodaju je bio limundo,licitacije.

 

Tamo sam kupio i prodao ko zna koliko predmeta.

 

Jednom prilikom sam stavio na prodaju neki nov pripaid broj koji je vredeo prilicno(od 100-200e tada),sada jos vise,jer su cifre bile vrhunske 2x po 3 iste,npr 654-654.

 

Ja sam zeznuo i stavio da jako kratko traje licitacija tipa 24h ili tako nesto,i skoro niko je nije ni video. Zavrsila se na 108dinara. 

Clan koji je pobedio je dobio moje podatke,ali se nije javljao nekoliko dana. Ja ga nazovem peti dan i pitam,jel on izlicitirao,jeste,jel pobedio jeste i pitam kad zeli da mu posaljem. Covek me ladno pita jel ti mene zezas,daces mi broj za 108dinara??? Kazem mu necu,poslacu ti samo plati postarinu,108din castim. Covek odusevljen,kad budes dolazio u moj kraj,javi mi se....

 

Oduzio sam,ali poenta je da se rec odrzi,nebitno dal je lepo ili ruzno u pitanju,ali moje obecanje i moja rec su me kostale dosta puta u zivotu i to ne mislim na materijalno samo. Ja sam tako naucen i tako postupam uvek.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 36 minuta, Savan je napisao:


Kao da je 1389 godina :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Moze biti i 2345 god. kakve veze ima,kod nekih naroda cast i obraz ne blede sa godinama a ti pripadas tom narodu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, Savan je napisao:

Kog kupca?

Ako vratiš film unazad pročitaćeš da je čovek naručio bex i da je imao lomatanje sa njima i da nisu 2 dana dosli po tablet. Razumem da je čoveku možda dopizdelo da se zajebava sa njima, ionako ‘poklanja’ tablet i sad još i zajebancije ima oko toga. Pojavljuje se drugi kupac i rešava ga ‘problema’. Izvinio se prvobitnom interesantu najljudskije.

Ja kad nešto prodajem na NL kupujem-prodajem iskljucivo naglasim da može samo ako će da dodju po robu. Nemam vremena/volje da idem da tražim kutijice i da pakujem/šaljem.

Ali svakako to je nešto između njih dvojice ukoliko nešto ima da se ispriča i po meni se to resi na PP bez uplitanja cele zajednice oko jedne neuspele kupovine.

"Kog kupca?" ?!?  Prvog, jedinog i pravog kupca kojem je on licno, sam i nicim izazvan ponudio nesto sto mu skuplja prasinu, sam odredio cenu, i jedinog kupca sa kojim je sve dogovorio a onda pogazio dogovor. Olos. A onda jos i zajebava. Ljudski sljam.

 

"Narucio bex" i popismanio se. Namerno nije poslao. 

 

"prvobitni interesent" nije interesent nego osoba koja je postavila oglas i jedini interesent kojem je olos ponudio da mu proda tablet koji mu skuplja prasinu i za koji nije on postavio oglas pa da ima gomilu interesenata. 

 

"uplitanje zajednice" je pokrenuo olos svojim izdrkavanjem pa je jos i dete nasao za shodno da pomene... Boze sacuvaj kako (ce) tek on njegovu (citaj: decu) vaspitava.

 

Savane postujem te, ali ovde si ispao iz konteksta, da ne napisem koloseka.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
3 hours ago, miksamgm said:

Savan,ja mislim da bas propustas poentu.

Po meni je poenta cele price REC. I ne samo ove price nego bilo koje price kojom idem kroz zivot.

 

Stvarno postujem primer koji si naveo u vezi prodaje sim kartice. Secam se tog doba, placao sam 100dem i vise karticu.

 

Evo primera odavde, jedno jutro proslog avgusta, nedelja, pojavi se link prema online trgovini gde mozes kupiti krevet za juniore po nekoj smesnoj ceni, tipa 10eura. Mozes zamisliti da ih je mnogo kupilo, ukljucujuci i mene iako mi nije trebao bas odmah taj krevet. Automatizovanim emailom potvrdjeno samo je pitanje oko datuma isporuke, javice jos tacan datum.

U utorak ako se ne varam stize drugi email sa izvinjenjem da je greska u pitanju i da im je zao. Vratice mi novac i kao kompenzaciju ce mi dati 10 ili 20% popusta ako kupim bilo koji drugi krevet kod njih. Sta sad da im radim..ocigledna greska...idemo dalje sa zivotom. Ponuda je bila ogranicena vremenski i iako verovatno ne bih kupio, sledeci put kad sam gledao drugi krevet videh da je istekla ponuda. Negde i ispravan tok dogadjaja. Ova prica je vise apropo tvoje o sim kartici a ne u vezi sa tabletom. Vezano za tablet, cini mi se da si ti  u jednom postu napisao sta si mislio i da si nasao spokoj sa time. A sad jos ostatak druzine :D

 

2 hours ago, bdada said:

Moze biti i 2345 god. kakve veze ima,kod nekih naroda cast i obraz ne blede sa godinama a ti pripadas tom narodu.

Ima veze, ne ide se u boj, ne pricamo o Brankovicima i Obilicima jer tako su mi zazvucale te reci. Sa ogromnom tezinom. A to o pripadanju jednom narodu cu te podsetiti u skorije vreme, bez brige :D

 

53 minutes ago, PremieRacing said:

"Kog kupca?" ?!?  Prvog, jedinog i pravog kupca kojem je on licno, sam i nicim izazvan ponudio nesto sto mu skuplja prasinu, sam odredio cenu, i jedinog kupca sa kojim je sve dogovorio a onda pogazio dogovor. Olos. A onda jos i zajebava. Ljudski sljam.

 

"Narucio bex" i popismanio se. Namerno nije poslao. 

 

"prvobitni interesent" nije interesent nego osoba koja je postavila oglas i jedini interesent kojem je olos ponudio da mu proda tablet koji mu skuplja prasinu i za koji nije on postavio oglas pa da ima gomilu interesenata. 

 

"uplitanje zajednice" je pokrenuo olos svojim izdrkavanjem pa je jos i dete nasao za shodno da pomene... Boze sacuvaj kako (ce) tek on njegovu (citaj: decu) vaspitava.

 

Savane postujem te, ali ovde si ispao iz konteksta, da ne napisem koloseka.

Pazi, necu da nacinjem novu dramu oko svega ovog. Moje misljenje je da je to nesto izmedju njih dvojice da rese. Ovde na forumu nisu sklopili sporazum jer miksa je pristao na ponudu ukoliko postoji racun kako bi sa njim mogao da ostvari pravo na garanciju. Racun nije nadjen i time nema pisanog sporazuma o kupovini. Naknadno su se culi telefonski i sklopili nekakav dogovor za koji ne znam i u koji ne zelim nikako da se uplicem a upravo to savetujem i svima koji su digli galamu i maltene osudili coveka na vesanje zbog nekog moguceg nepostovanja dogovora. To je kao sto rekoh na pocetku ovog posta nesto izmedju njih i van ove zajednice. Toliko o uplitanju outsidera - ukljucujuci i mene.

 

I to nepostovanje dogovora, ajde da uzmemo da je tako, ne zelim da sudim, sastoji se od toga da mu nije prodao svoju licnu stvar. Ok, rekao je da ce prodati pa nije..o cemu pricamo, o tabletu koji nikakav bitan znacaj nema, nisu lekovi u pitanju, niko nije ostecen tim postupkom, nije uzeta kapara, nije prevara, sem sto nije ispostovana rec. Ok, rec nije ispostovana, ipak mu nije prodao svoj tablet. Bez ikakvih daljih posledica. Mogao je da se predomisli, mogao je da slaze da je ipak odustao, da je otkrio da nece da upali i da je pokvaren..ne branim jupitera ali vidim da je posteno rekao sta se desilo i izvinuo se coveku. Vise pridajem znacaja tom iskrenom priznanju i izvinjenju nego u ovom slucaju mozda toj neodrzanoj reci.

 

I da zavrsim, po meni najbitnija stavka iz cele price je da je mali Aleksa nije ostao uskracen srece i da je otac mu uspeo da ispostuje dato obecanje. I to su onda vec bitne stvari gde rec ima veci znacaj. Ja licno bih se tu vise sekirao nego oko nekog ko je mislio da ce mi prodati nesto pa mi nije prodao iz bilo kog razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
2 hours ago, Savan said:

Ima veze, ne ide se u boj, ne pricamo o Brankovicima i Obilicima jer tako su mi zazvucale te reci. Sa ogromnom tezinom. A to o pripadanju jednom narodu cu te podsetiti u skorije vreme, bez brige :D

A kom to narodu pripadas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Potpuno nebitno za celu ovu priču. Ali ako te bas zanima slobodno pošalji konkretno i jasno pitanje na pp.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja