Jump to content

Moto Zajednica

Avantura 2018  

41 članova je glasalo

  1. 1. Koja destinacija ti odgovara u Maju 2018 god. ?

  2. 2. Koji termin ti odgovara ?

    • 05.05. - 12.05.2018
    • 12.05. - 19.05.2018
    • 19.05. - 26.05.2018
  3. 3. Koliko kilometara iskustva na motoru imas ?



Recommended Posts

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure
pre 18 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

Dobro ce vam leci Sardinija, raj za brzu voznju i fenomenalni putevi (sem par izuzetaka za sportske motore). Bas sam je obisao ove godine pocetkom juna, 1400km u 3 dana (posle Korzike u aprilu),  i jos uvek sam pod utiscima. Korzika je za uzivanje u fenomenalnim pejzazima, a Sardinija za fenomenalne puteve i brzu voznju. Samo prasi bez milosti.

Jedino ogranicenje vam je grupa od 14 ljudi, koja zahteva bas dobru organizaciju u odnosu na grupe od 5-6 ljudi. Zbog toga ste i obavezni da se svako vece vracate na isto mesto da spavate, vise manje istim  putem, sto moze biti smor, ali je razumljivo jer je tesko naci za svako vece bar 7 soba. No putovanje i u velikim grupama ima svojih cari, ko voli.  U svakom slucaju srecno!

 

Slazem se u potpunosti i zelim samo da dodam da iz mesta Arbatax ima 3 pravca u koja moze da se vozi.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

150 trajekt, 270 hotel sa doruckom i vecerom. Do trajekta iiz BGD imas oko 1100 km u 1 pravcu. Tamo racunaj jos jedno 2500 km. Dodaj gorivo, putarine, rucak, potrosnju guma, sokice, griclalice, neplanirane troskove, ono sto ce ti uzeti zena da imas mir u kuci sto ides bez nje pa saberi sam

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Racunaj da ti realno treba onako grubo nesto ispod 1500 eu. Pa plus koliko ti bude trebalo da podmitis zenu.
7 nocenja na Sardiniji

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure
Pre 2 sati, dekicook1 je napisao:

Pa nije strašno može se priuštiti još jedno pitanje , koliko je to na kraju ukupno dana.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 

 

7 dana na licu mesta plus 2 dana do hotela i 2 dana nazad.

Brod putuje oko 10 sati, tako da i na brodu ima spavanja.

Mislim da je cifra nesto malo preko 1000 € realnija nego 1500 € u zavisnosti koliko neko voli da troska pare ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

To je sve ok i više od toga, jedino broj dana mi probija limite jer valja posle toga voditi porodicu na odmor , jbg uvek ima nešto "što devojci sreću kvari"

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ja sam ovako kalkulisao minimalni trosak u evrima (motor je BMW GS 1200 Adventure) :

 

150 trajekt

270 spavanje sa druckom i vecerom na Sardiniji

100 (otprilike) spavanje po 1+1 noc u dolasku i povratku

520+ gorivo (cca 5000 km)

100 (otprilike) putarina u oba pravca

130 pola veka trajanja guma (Metzeler tourance Next)

+ hrana u dolasku i odlasku

+troskovi za dodatnu hranu i pice na Sardiniji

+neplanirani troskovi

 

Varijantu da natovarim svoj i jos neciji motor na neku prikolicu pa da podelim gorivo za auto sa njim ili da idem pravcem BGD-Bar, pa Bari-Napulj odakle bi opet hvatao trajekt za Sardiniju nisam obracunavao, ali verujem da je cifra tu negde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GS
1.  BMW K1200R
2. Lucky Vladano

Za zene ima bolja varijanta: ostavimo ih u Milanu, Veneciji ili tome slicno. One uzivaju u sopingu, mi u prangijanju, posle ih pokupimo i svi srecni

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 

3.Milos


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja bih....da idem....a to je malo verovatno...pravio par kombinacija. Brodska, po meni najlogičnija je; Zadar-Ancona i Civitavecchia-Arbatax. Proveriti dostupnost i cene, ali je definitivno najkraće vreme "na vodi". Kroz Bosnu i Toskanu zagrevanje za Sardiniju ;).

Bari i Napulj su kopnom bespotrebno daleko, mada, naravno, ko tako želi....Može i iz Marseja ili Barselone ;).

Čoveče, već preeedugo ne putujem motorom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

jeste li pomorci, bajkeri ili p.... kakvi trajekti u okviru 10 dana voznje od toga cca 2000 km za odlazak i povratak. ako je trajekt u opciji dijela puta onda  nema one draži putovanja kroz nešto novo a u konacnici troškovi dođu na isto pa i vremenski možda i dulje. Uostalom jeli to avantura ili gimnazijska exsurzija. 

Pula je tu negdje oko pola puta pa vam mogu organizirati smještaj za sve na jednom mjestu sa bazenom jer u to vrijeme kod nas se vec kupamo i u moru.

Kako god vidim da ce biti interesantno a Milane tebi poseban pozdrav uz sugestiju da se i ti možeš spustiti do Pule pa svi skupa Pula, Trieste, Livorno.

Pronto stvarno se malo voziš, jeli kuca gotova? pozdrav tebi i obitelji.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure
Pre 5 sati, mile fazer je napisao:

jeste li pomorci, bajkeri ili p.... kakvi trajekti u okviru 10 dana voznje od toga cca 2000 km za odlazak i povratak. ako je trajekt u opciji dijela puta onda  nema one draži putovanja kroz nešto novo a u konacnici troškovi dođu na isto pa i vremenski možda i dulje. Uostalom jeli to avantura ili gimnazijska exsurzija. 

Pula je tu negdje oko pola puta pa vam mogu organizirati smještaj za sve na jednom mjestu sa bazenom jer u to vrijeme kod nas se vec kupamo i u moru.

Kako god vidim da ce biti interesantno a Milane tebi poseban pozdrav uz sugestiju da se i ti možeš spustiti do Pule pa svi skupa Pula, Trieste, Livorno.

Pronto stvarno se malo voziš, jeli kuca gotova? pozdrav tebi i obitelji.

 

Mile, puno hvala na pozivu ! ali mislim da bi svi mogli da se nadjemo naj kasnije u Livornu pred trajektom.

Za nas sa severa bas idealno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Pronto, po google maps iz Beograda za vreme potrebno da dodjem do Zadra mogu da stignem do Venecije. Meni malo nelogicno da idem na Zadar, jedino ako bi hteo da prodjem bosanske planine. Ja bi to ostavio za neke druge, krace ture.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

PRATIM.

Jedino sto nisam skontao odakle vam polazi trajekt? Iako tih 2500km su verovatno BG-Roma-BG, ili nesto slicno.

P.S. jebo ja sebi mater sto zivim u Skoplju :(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Pre 10 sati, BMW K1200R je napisao:

 

Mile, puno hvala na pozivu ! ali mislim da bi svi mogli da se nadjemo naj kasnije u Livornu pred trajektom.

Za nas sa severa bas idealno.

Ne zezaj, zivis u jako lepom gradu, nista mu ne fali. Bio dosta puta, i svaki put se radujem kad dolazim.

Kao sto je Milan (BMW K1200R) predlozio, jedno od mesta ukrcavanja moze da bude Livorno. 1100 km daleko od Beograda. Ako se prikljucis, ekipa iz Srbije ce se verovatno organizovati da ide zajedno, pa si dobrodosao da se prikljucis :takoje:

Mali off: iz kog si dela Skoplja? Pojedi koju turu cevapa umesto nas kod Destana  :takoje: :takoje: :takoje: 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 18 minuta, LuckyVladano je napisao:

Ne zezaj, zivis u jako lepom gradu, nista mu ne fali. Bio dosta puta, i svaki put se radujem kad dolazim.

Kao sto je Milan (BMW K1200R) predlozio, jedno od mesta ukrcavanja moze da bude Livorno. 1100 km daleko od Beograda. Ako se prikljucis, ekipa iz Srbije ce se verovatno organizovati da ide zajedno, pa si dobrodosao da se prikljucis :takoje:

Mali off: iz kog si dela Skoplja? Pojedi koju turu cevapa umesto nas kod Destana  :takoje: :takoje: :takoje: 

Drago mi je da imas lepo misljenje za Skoplje, ali moje kukanje je bilo da sam daleko od svega interesantnog, ipak ekipa iz BG i okolice je u prednosti u odnosu na mene, Rumunija, Bosna, pa i sama Srbija, narocito oko Uzice i sl. Inace sam iz Kisela Voda

Destan? Ima boljih cevapa od Destana, odma do njega u staroj carsiji ima mesto "Kaj Goce" i tamo su najbolji cevapi u Skoplju i pojascemo zajedno kada dodjes.

Aj sada u vezi ture. Znas da vec planiram juznu Italiju za August, tako da ovo necu moci da izdrzim finansijski. Cak sto vise u medjuvremenu treba da kupim jos jedan motor ko moj (donator delova) mozda i farbanje, tako da ovakvo druzenje ostavljam za neki drugi put, da ne kazem za 2019g. :)

Jednostavno cu da vas pratim sta ce se sve desavati i preko vas "putovati". Najvece HVALA na ponudi da se prikljucim i zelim vam dobro vreme i bezbedni put.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Hvala na lepim zeljama! Moja supruga je rodjena u Dracevu, a njena najbolja drugarica se udala za momka iz Djorce Petrov naselja. Sad zive u MZ Novo Selo. Pravio sam sa zenom i sinom turu po Grckoj 5-20 septembra ubili 3000 km, i u odlasku i u dolasku smo spavali kod njih. Da pohvalim i odmoriste "Straza" i njihove mekike :takoje: 

Dobar deo ekipe koji je glasao znam licno, i svi su OK momci ili i vise od toga. Ako se predomislis i podjes na Sardiniju mislim da se neces pokajati, bar sto se drustva tice. Ja cu verovatno u povratku malo "zalutati" na Dolomite :lol3: sve zavisi koliko budem umoran

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 5 minuta, LuckyVladano je napisao:

Hvala na lepim zeljama! Moja supruga je rodjena u Dracevu, a njena najbolja drugarica se udala za momka iz Djorce Petrov naselja. Sad zive u MZ Novo Selo. Pravio sam sa zenom i sinom turu po Grckoj 5-20 septembra ubili 3000 km, i u odlasku i u dolasku smo spavali kod njih. Da pohvalim i odmoriste "Straza" i njihove mekike :takoje: 

Dobar deo ekipe koji je glasao znam licno, i svi su OK momci ili i vise od toga. Ako se predomislis i podjes na Sardiniju mislim da se neces pokajati, bar sto se drustva tice. Ja cu verovatno u povratku malo "zalutati" na Dolomite :lol3: sve zavisi koliko budem umoran

Ovo "spavali kon njih" ti je veeeeeliki minus. Bio tu i nisi se javio. Hahah, to "Mekicite od Straza" je postalo institucija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@LuckyVladano

Nisam računao trošak, ali za razdaljinu koju pominješ...od Bg do Venezie, može da se bude već na drugom ukrcavanju...u mestu Civitavecchia. To je nešto severnije od Rima, a usput se vozi isključivo magistralnim putevima u prelepom pejzažu. Opet ponavljam da se na bilo koji put može bilo kojom rutom, u zavisnosti od afiniteta i finansija...možda i vremena na raspolaganju, pa je moj predlog samo jedna od varijacija na temu. Možda nekome bude interesantan, a nema ga u vidu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Deutschland
  • Motocikl: S1000rr

Evo i mene da se zvanicno prijavim. Odgovara mi i termin i Sardinija.

 

Ucesnici Avanture 2018 / Sardinija / 19.05. - 26.05.2018

 

1.  BMW K1200R

2.  LuckyVladano

3.  Milos32

4.  Miki D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja