Jump to content

Moto Zajednica

Avantura 2018  

41 članova je glasalo

  1. 1. Koja destinacija ti odgovara u Maju 2018 god. ?

  2. 2. Koji termin ti odgovara ?

    • 05.05. - 12.05.2018
    • 12.05. - 19.05.2018
    • 19.05. - 26.05.2018
  3. 3. Koliko kilometara iskustva na motoru imas ?



Recommended Posts

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Matera:

IMAG5779.jpg

IMAG5781.jpg

Tratoria MORGAN, preporuka:

IMAG5786.jpg

 

Alberobello:

IMAG5800.jpg

IMAG5801.jpg

IMAG5809.jpghost pictures

 

Polignano a Mare, predivan gradic, a cene .... cene jeftinije nego u Grcku, Hrvatsku, ..... na kraju cu da kazem rec-dve o cenama u Juznu Italiju

IMAG5817.jpg

IMAG5822.jpg

IMAG5826.jpg

IMAG5828.jpg

IMAG5831.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Чачак / Duesseldorf
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K9*Husqvarna Nuda 900R*Yamaha RD350YPVS*Honda XR650R
znaci trebalo vas je potaknuti da se raspišete.
sad navalite.




Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

I tako to je moja avantura za 2018g, .... moj put DO i OD Sardinije.

Ostali ucesnici neka sami kazu njihovu avanturu, dok ja cu da zavrsim ovo sa par reci u vezi cenama za Juznu Italiju.

Godinama sam isao u Severnu Italiju i tamo su cene lude!!! Na moje prijatno iznenadjenje, cene na jugu su 50% jeftinije. Kafa/Espresso, najcesce je 1,5e, iako u puno slucajeva je bilo i samo 1e. veoma retko sam platio 2e, a 3e samo u Amalfi i 4e u Kapri (Capri).

Pice su od 7 do 10e, i to u dobrim picerijama, na primer u Napoli se nalaze par NAJstarijih (Port'Alba iz 1738g) dok u onako jeftinijim moze i za 5e. A jedna pica je dovoljna da se najedes.

Pivo u tratoriji/restoranu je oko 4e. Samo ono lokalno ICHNUSA toceno pivo u Sardiniji je bilo skuplje, i to duplo od bilokoje drugo. Spritz je bio 6e, morske salate oko 8e, suveniri (osim Capri) 2-3 komada magneta za 5e ..... dok je benzin bio skup ... U PM SKUP!!! ....... najjeftiniji sto sam platio bio je 1,7e dok uobicajeno je 1,8-1,9, a na autoputu platio 2,022e.

Platio sam i jednom putarinu, morao sam, i Roma-Napoli je bilo 14,3e. Ipak, u Juznu Italiju NEMA putarina, ili ih je lako izbeci, tako da to je olaksavajuca okolnost za sve nas.

Privatni smestaj preko airbnb u proseku je bio otprilike oko 17e po coveka na dan. Spavanje u Rim, Napoli, Castelammarre di Stabia, Matera.

Putevi su vrhunski, ali Sardinija ima asfalt koji nigde nisam video, drzi ko ludo.

 

Toliko od mene, vidimo se na putu negde

P.S. Mile, tebe nisam upoznao ...... valjda ce da bude druge prilike

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Чачак / Duesseldorf
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K9*Husqvarna Nuda 900R*Yamaha RD350YPVS*Honda XR650R

Свака част Вортекс. Све у свему лепо дружење!

 

🤝

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Evo i od mene jedan mali video. Moj opis avanture Sardinija 2018 sledi uskoro, trenutno sam veoma zauzet pa nemam vremena da pišem. Pozdrav za sve ucesnike avanture :zdravo:

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 18 sati, nick-mik je napisao:

IMG_1546.JPG

kako je fino vidjeti kad bmw sektaš klekne pred made in Japan.

ja bi ponovio Sardiniju još jednom sa mojom ekipom, Gajom, Nick Mickom i ovim momkom sa slike ( samo da prije vožnje sredi tlak u gumama )  uz to da se ostali ne naljute i to negdje oko sredine Aprila.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Ja svoje utiske još sumiram, ali su me ove fotke i klipovi podstakli da napišem par redova... Bilo je nezaboravno!

Pre nego što sam krenuo na put dilema je bila čime da krenem? R1200GS ili FZ1R? Odluka pala na GS-a zbog dužine putovanja i mogućnosti da komotno ponese tri kofera :)

Nisam se pokajao... Iako sam vozio na "kompromis" gumama (TKC 70), vozio sam uglavnom u brzoj grupi (dok Bato i ja nismo rešili da krenemo da istražujemo ostrvo) ali sam uspešno parirao R-ovima. Jbg... nema baš mnogo pravaca gde bi mogli da mi pobegnu a obrtni moment GS-a čini čuda u prolasku kroz krivine :takoje:

Okačiću i ja ovih dana viđenje iz moje perspektive, a videli smo dosta više od R-ovaca ;)

 

U svakom slučaju nezaboravno iskustvo koje bih ponovio svake godine (ozbiljno!). Ono što fascinira je gde god da kreneš imaš predivne puteve sa kivinama koje mame na zavrtanje gasa, izostanak policije (mislim da smo naišli samo na dve patrole) i fantastičan grip koji pruža asfalt na Sardiniji.

Ono za čim malo žalim jeste više off-roada, jer Sardinija ima brdo prelepih nacionalnih parkova koje vredi obići alternativnim putevima. Bato i ja smo obišli sardinijske peščane dine. Utisak je kao da si prešao u (ipak daleku) severnu Afriku, ali nismo iskoristili pun potencijal ostrva u tom smislu. Sledeći put kad odem (a hoću sigurno) biće manje po gasu a više razgledanja. Pa jbt, prva tri dana nismo ni videli more, samo peglanje po krivinama i odvrtanje gasa!

 

Ima tu još štošta da se doda, naročito u odlasku, predivna jadranska magistrala koju smo prošli punom dužinom i pehovi koji su nam se dešavali usput. Još jedan pouk a to je da gde god da te snađe problem naći će se neki bajker da ti pomogne. Sreća ili pravilo?! Ma nije ni bitno sve dok se sve dobro završi! :jee1:

 

Pisaću uskoro. Nadam se :) 

 

A do tada pozdrav za nezaboravnu ekipu!

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Чачак / Duesseldorf
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K9*Husqvarna Nuda 900R*Yamaha RD350YPVS*Honda XR650R
kako je fino vidjeti kad bmw sektaš klekne pred made in Japan.
ja bi ponovio Sardiniju još jednom sa mojom ekipom, Gajom, Nick Mickom i ovim momkom sa slike ( samo da prije vožnje sredi tlak u gumama )  uz to da se ostali ne naljute i to negdje oko sredine Aprila.



Миле, хвала на позиву . Биће дана и прилике...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 7/14/2018 at 10:21 AM, vortex4borg said:

Polignano a Mare, predivan gradic, a cene .... cene jeftinije nego u Grcku, Hrvatsku, ..... na kraju cu da kazem rec-dve o cenama u Juznu Italiju

Sa druge strane čizme na jugu su favele, šuplja cigla i pustinja...

Možda se ovaj deo oko Barija drži malo bolje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 2 sati, X8 Vračar je napisao:

Sa druge strane čizme na jugu su favele, šuplja cigla i pustinja...

Možda se ovaj deo oko Barija drži malo bolje ...

Od onoga sto sam video ne mogu da se slozim. Isao sam godina u Severnu Italiju, najjuznije San Marino, Ankona i sl, znaci Genova, Firenca, Bergamo, Milano i sve ostale popularne i manje popularne gradove sam obisao po par puta ....... i mogu da kazem da je Juzna isto tako prelepa. Ipak video sam mal deo, sledece godine cu ostatak pa sve do Siciliju. Mozda se tada i suglasim sa tobom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Calabria, tacno da ne znas da si u Italiji, mislio bi da si na Balkanu....djubre i trava pored puta, haos u saobracaju, neuredjenost...ali emocije i neposrednost...na kvadrat...nesto sto se na severu Italije ne moze ni zamisliti, tako da i pored toga Calabria :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Mislim da je Calabria mnogo prljavija i zapustenija nego Balkan, zato mi se nije ni svidela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja