Jump to content

Moto Zajednica

Avantura 2018  

41 članova je glasalo

  1. 1. Koja destinacija ti odgovara u Maju 2018 god. ?

  2. 2. Koji termin ti odgovara ?

    • 05.05. - 12.05.2018
    • 12.05. - 19.05.2018
    • 19.05. - 26.05.2018
  3. 3. Koliko kilometara iskustva na motoru imas ?



Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 6 minuta, LuckyVladano je napisao:

Milane, pravi i meni rutu, castim DVE vecere na Sardiniji   :nanana:  :lol:  :zdravo:

Šta dve, 10 castim :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Drugari, moram nesto da kazem u ime organizatora: nemojte da pogresno shvatite nase polu-ozbiljno caskanje o brzoj i sporijoj grupi. NIKO NECE BITI OSTAVLJEN SAM, NITI NA CEDILU. NE MOZETE DA BUDETE PRESPORI, NA SMETNJI, TERETU I SLICNO.

Dovoljno je da probleme ostavite kod kuce, a sa sobom ponesete dobro raspolozenje i usi. Zasto usi? Pa da se ne bi smejali oko glave na pauzama, jer je koliko vidim do sad prijavljena ekipa fantasticna   :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure
pre 38 minuta, mile fazer je napisao:

1. zato sam i rekao da se krene dan ranije, opušteno.

enciklopedija:

Najbliže kopno je francuska Korzika, koja se nalazi na 11 km severno od Sardinije (razdvaja ih moreuz Bonifasio), dok je od kopnenog dela Italije udaljena oko 190 km.
Sardinija se proteže dužinom od 240 km i širinom od 120 km. Njena teritorija je pretežno brdsko-planinskog karaktera, sa čak 68% površine ostrva prekrivene planinama. Najviši vrh je Punta La Marmora (1.834m).
2. opseg Sardinije je 740 km.  naravno to su ravne crte, cestovno je više ali ipak znatno manje od navedenog. kada se napravi krug pa uzduž i popreko tamo gdje ima šta za viditi je ukupno max.2000 manje više. mislim da necete baš u svaku uvalu zavirit jer nema se šta vidjeti, jedna je ko i sve ostale. ako ste baš tako naumili onda stoji tvojih 1500 km, ali teorijski gledanao a to je za najavljeni tempo dva dana. sada ako ipak turizam prevlada onda.....
u svakom slucaju mislim da cu dio ekipe otpratiti magistralom .......
 

 

 

Mile, upises ime na spisak i odemo brate svi lepo zajedno da proverimo teoriju i realnost  :takoje:

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja moguce krenem sam,pa se mejbi nadjemo negde na putu.Al ja bi preko Albanije,pa na trajekt tamo.Sve zavisi od moje zdravstvene situacije,zato se ne prijavljujem...a i Laki kad god proletim pored tebe poplasis se...:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Preporuka: sledecih nedelja ce biti postavljeno uputstvo za uplatu za hotel. Ko ne uplati tada, uplacuje po ceni koja bude vazila u trenutku uplate. Obecana nam je cena po osobi za 7 nocenja sa doruckom, VECEROM i PICEM (uz veceru) od 270 eu.

Probao sam sad na booking.com da vidim posto je noc. Evo rezultata za taj hotel:

 

https://www.booking.com/hotel/it/arbatax-park-resort-borgo-cala-moresca.html?label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaMEBiAEBmAExuAEGyAEM2AEB6AEB-AECkgIBeagCAw;sid=f9e7d8fdb624a9ebbb79772a6867992b;all_sr_blocks=24221401_88443921_0_1_0;checkin=2018-05-19;checkout=2018-05-26;dest_id=-110581;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;hapos=1;highlighted_blocks=24221401_88443921_0_1_0;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srepoch=1509225216;srfid=264b4b8f753aeec57490385a3d38ddf082780eccX1;srpvid=7d20953fb0e700f1;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

 

I preko njih je TRENUTNA cena oko 270 eu, ali BEZ VECERE I PICA. Iskustvo kaze da je to bar 20-30 eu dnevno ustede ako se ne jede u LIDL-u i sl.

 

 

@Sashac: ja sto vise razmisljam, to mi se ova varijanta preko Crne gore (mozda i Albanije) vise svidja. Imam dosta planova za putovanja sledecih godina, ali ni u jednom nije juzna Italija. Ovo bi mogla da bude prilika da je bar malo "okrznem". Vracam se 99% sa Gajom Jadranskom magistralom. Sve ce to uostalom biti predmet dogovora sa kolegama kada definisemo spisak putnika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre sat vremena, LuckyVladano je napisao:

 

 

@Sashac: ja sto vise razmisljam, to mi se ova varijanta preko Crne gore (mozda i Albanije) vise svidja. Imam dosta planova za putovanja sledecih godina, ali ni u jednom nije juzna Italija. Ovo bi mogla da bude prilika da je bar malo "okrznem". Vracam se 99% sa Gajom Jadranskom magistralom. Sve ce to uostalom biti predmet dogovora sa kolegama kada definisemo spisak putnika. 

Uzivacete,kako god da okrenete...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Nemacka
  • Motocikl: -BMW R1200GS LC -BMW F800 S

 

Ucesnici Avanture 2018 / Sardinija / 19.05. - 26.05.2018

 

1.  BMW K1200R          BMW R 1200 LC

2.  LuckyVladano         BMW R 1200 ADV

3.  Milos32                    BMW R 1200 LC ADV

4.  Miki D                       BMW  S 1000 RR

5.  srdjan1987              Honda VFR 1200 F

6.  Holger                      BMW R 1200 R

7.  Gajo Sevojno           Kawasaki Z 1000 SX

8.  nick-mik                   Suzuki GSXR 1000

9.  Radmilo Ts              BMW S 1000 RR

10. Junge                      BMW R 1200 LC

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 11 sati, BMW K1200R je napisao:

 

 

Mile, upises ime na spisak i odemo brate svi lepo zajedno da proverimo teoriju i realnost  :takoje:

 

 

 

Milane hvala na pozivu ali dva putovanja su vec na stolu za odabir i prije nego si otvorio temu 2017, samo je pitanje kojega cu odabrati od njih. volio bi i sa vama samo kada bi mogao vremenski i još bitnije financijski.

siguran sam da cete vi sami provjeriti pa cemo citati u putopisu. pozdrav.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure
  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Hotel izgleda fenomenalno. Doplata za večeru je 200 eura za 7 dana, tako da je ovo super ponuda.

Možda će nekome značiti - 40 eura izađe skuplje da imate mogućnost otkazivanja 5 dana pred put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure
pre 9 minuta, mradomir je napisao:

Hotel izgleda fenomenalno. Doplata za večeru je 200 eura za 7 dana, tako da je ovo super ponuda.

Možda će nekome značiti - 40 eura izađe skuplje da imate mogućnost otkazivanja 5 dana pred put.

 

Imamo coveka u grupi koji je na " izvoru " sto se cena tice, tako da mi dobijamo ponudu za 270 € sa doruckom,

vecerom i vinom uz veceru, po osobi u dvokrevetnoj sobi ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3958 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

8-13 svibnja-maja sam na hodočašću u Armeniji.
Nemoguće mi je iskombinirati godišnji zbog obaveza na poslu.
Biće ako Bog da neka druga zgoda.
Guštajte svom snagom i svim bićem svojim.


Gesendet von meinem S8 mit Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Drugovi, posto se ozbiljno razmisljam i gledam svega i svacega, zanima me kako ste stigli za cenu ferija od 150eura? Jer ja trazim, gledam i nema nista za 2018, samo DO sredine Januara.

Zasto pitam, jer bi na vracanje isao preko Rima/Nepoli, pa preko juznu Italiju preko Bar-Durres i eto mene kuci :)

Znaci, isao bi preko celu bivsu jugu i grupi sa kolegama iz Beograda, i preko Livorno na Sardiniju, to znaci karta samo za jedan pravac.

Vracanje kako sam vec pomanuo, e tu sam zaglavio kako da uracunam trosak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure
pre 39 minuta, vortex4borg je napisao:

Drugovi, posto se ozbiljno razmisljam i gledam svega i svacega, zanima me kako ste stigli za cenu ferija od 150eura? Jer ja trazim, gledam i nema nista za 2018, samo DO sredine Januara.

Zasto pitam, jer bi na vracanje isao preko Rima/Nepoli, pa preko juznu Italiju preko Bar-Durres i eto mene kuci :)

Znaci, isao bi preko celu bivsu jugu i grupi sa kolegama iz Beograda, i preko Livorno na Sardiniju, to znaci karta samo za jedan pravac.

Vracanje kako sam vec pomanuo, e tu sam zaglavio kako da uracunam trosak.

 

Cene za trajekt izlaze tek 6 meseci pre starta, zato sada vidis samo sve do Aplila.

Ako hocs da stedis lovu i da ne bukiras krevet na brodu, nego da kosistis fotelju, onda je racunica od prilike sledeca:

 

U jednom pravcu : Oko 35 € za 1 osobu + oko 15 € za motor + 2 evra za fotelju ili oko 50 € za krevet. Naravno da je i veoma bitno iz koje luke polazis, jer sto dalje od Sardinije, to skuplje. Ovo su ti neke okvirne cene i sto pre se bukira to jeftinije.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure
pre 8 minuta, vortex4borg je napisao:

hvala ti , josh samo jedno pitanje poshto nisam razumeo dobro , jel ide samo mushka ekipa ili moze sa partnerkom ?

 

Koliko vidim do sada, su prijavljeni samo muskarci, sto naravno jos moze da se promeni......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Pustam vam nekoliko snimkaka od bajkera " Valle on Tour " ( prva 3 filma sa engleskim prevodom ), koji u njegovim filmovima mnogo lepo opisuje putovanje do i po Sardiniji, pa bacite pogled sta vas ceka i sta je sve portebno poneti na putovanje ;) ........

 

Marko, koliko mi je poznato, ti si ga upoznao kod Touratecha........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Pitam jer ja bi isao sa partnerkom i ne bi da budem crna ovca (a bogami i cura da bude jedino zensko) tako da ako neko ide ili razmislja da ide sa partnerkom neka kaze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F
8 hours ago, BMW K1200R said:

 

Imamo coveka u grupi koji je na " izvoru " sto se cena tice, tako da mi dobijamo ponudu za 270 € sa doruckom,

vecerom i vinom uz veceru, po osobi u dvokrevetnoj sobi ;)

Ja sam za, samo mi je obavezna opcija mogucnost otkazivanja, sto bih naravno doplatio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Ja bih da se prijavim..prodao sam GSA, trenutno vozim prvu-karburator verziju Honde Varadero 1000..ako ne kupim nista drugo do tada, isao bih Varaderom, potpuno je ispravan, nadam se da mogu da pratim ekipu..

Послато са SM-N9100 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja