Jump to content

Moto Zajednica

Prvo BJBikers BMW okupljanje, 14.10.2017.

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Posto vec neko vreme imam odgovarajucu opremu resio sam da okupim ovdasnje bmw-jase pa da se malo ispricamo. 

 

Priprema:

 

rgsvwk5e_o.jpg

 

z9LoHu2A_o.jpg

 

Pocetak je bio otvaranje viber grupe sa clanovima iz mog telefonskog imenika. Neke brojeve sam dodatno morao da saznam. Onda ide klasicno, ja mogu, ja ne mogu, ali datum je ostao zacementiran. Jer, nekog drugog datuma, samo neko drugi ne bi mogao da dodje.

 

Dogovor sa nekoliko vlasnika BMW iz Lazarevca je bio da budemo zajednicki domacini i da zajednicki pripremimo sve za nase goste. Medjutim, kako se datum primicao, tetke kojima je trebalo nositi lek su bile sve bolesnije, tako da sam ostao sam. Dobra strana toga je da sam imao odresene ruke da sve spremim kako ja zamisljam da treba da bude.

 

Rostilj se podrazumeva, racunao sam 500 grama po coveku. Cevapi, rostiljska kobasica, rolovani pileci raznjici, nesto snicli od vrata. Ostaju salata i pice. Sto se ovog drugog tice, napravio sam gresku nabavivsi dosta piva, koje, ispostavilo se, prakticno niko nije pio. Trebalo je da se setim i sam. Oktobar i pivo. Bajkeri i pivo. Zato su kisele vode i CocaCole zavrsile posao. A i Pecina sljivovica :) Dan ranije, sve se naslo u starom Obodinu podesenom na "gnojava angina" polozaju. Da dodam da sam zajedno sa picem kupio i ogromnu dzezvu za 5-6 Don Cafe crvenih solja i kupio jos nekoliko samih solja.

 

Za salatu sam odabrao tradicionalnu srpsku kraljevsku salatu - prepecene paprike sa belim lukom. Dva dana pre susreta poceo sam sa pecenjem paprika, kao da spremam zimnicu :) Nameravao sam da je napravim ranije, jer svaki pravi gurman zna da je takva salata najlepsa kad malo odstoji. Za ljubitelje ljutog, prepekao sam i izvesnu kolicinu ljutih paprika iz moje baste, ukljucujuci i zloglasni habanero. Naravno, tu je bila i pristojna kolicina seckanog crnog luka, za ljubitelje klasike.

 

QX5Ik3Ur_o.jpg

 

FtdsIu7s_o.jpg

 

3aQzlUPC_o.jpg

 

Zatim sredjivanje dvorista - trimer nije stao celo popodne, ukljucujuci i prilazni put. Orezivanje ruza (da ne "vataju" Goretex), postavljene nove museme na stolove, nabavljeni dodatni prohromski tanjiri i pribor za jelo :)

 

Kao finale, resio sam da napravim i nesto slatko za kraj. To je znacilo napraviti jednu "gomilicu" od pedesetak palacinki nafilovanih pekmezom od kajsije i secerom :)

 

9KbK8yIL_o.jpg

 

VH07PLWb_o.jpg

 

Dan Sastanka:

 

CB5fO2Ck_o.jpg

 

0N7exnC3_o.jpg

 

Prvi stize Jadza, do duse ne sa svojim 1200GS vec novim Meganom, zbog cega je ceo dan ispastao. Jos se nije ni smestio, zacula se grmljavina 1200GSA LC, stigao je Marokanac, a odmah za njim i Laki Valdano, takodje 1200GSA.

 

0NSdIzg6_o.jpg

 

Potom Markone, pa Peca BMW... prilazni put do moje garaze je zacas postao zakrcen tako da su ostali morali da se parkiraju van dvorista.

 

5RuF7dq3_o.jpg

 

WubtDt71_o.jpg

 

tFK3OYVU_o.jpg

 

Potom je sastanak mogao da pocne. Odmah su se razvile teme i kvarovima i popravkama, servisu, navigacijama i slicno. Na zalost, dobr deo sam propustio jer je trebalo skuvati kafe, izneti pice, trckarati i docekivati zakasnele goste. Na srecu, imao sam pomagace, tako da je jedan preuzeo kuvanje kafa, a drugi pecenje mesa, kad sam ja konacno raspalio cumur.

 

3KA0HTbz_o.jpg

 

Y3reosDc_o.jpg

 

TqYhbY4Z_o.jpg

 

xOFssy5S_o.jpg

 

Bambus i njegov najbolji prijatelj Djunta u pregovorima oko sredjivanja Bambusovih leptira na 1100S :)

 

xbawvgcW_o.jpg

 

KlFMtvot_o.jpg

 

Stvar se zahuktava :)

 

SxlL1kzl_o.jpg

 

wPY5OqrE_o.jpg

 

8wGCeZq2_o.jpg

 

qTrt0DUp_o.jpg

 

Nesto kasnije (ali ne prekasno, sto se rostilja tice) stize i Sasha P, na svom Triple Black 1200GSA.

 

16cekhM7_o.jpg

 

bf5TJOG2_o.jpg

 

Kako vlasnik boksera jede palacinke?? (Pecin komentar: zao mi je sto nemam K model)

 

54kbd0Dj_o.jpg

 

I koliko ce da izadje sredjivanje leptira??

 

ltY4ZwJv_o.jpg

 

Potom nekako spontano odlazimo da pogledamo motore i uz pricu razmenjujemo iskustva u otklanjanju kvarova i nabavljanju delova. Evo nesto od masinerije:

 

rRAhdiUF_o.jpg

 

i2S95SBO_o.jpg

 

huIaS9g5_o.jpg

 

k4xYakmM_o.jpg

 

Ag3ILp1o_o.jpg

 

I tako, pred vece, doslo je vreme za rasanak. Aca, poznat po izuzetnoj orijentaciji je poveo grupu za Beograd.

 

ZBgnLKzd_o.jpg

 

Ostao je samo Peca sa kim sam popio jos jednu crnu jaku za srecan put.

 

Toliko do sledeceg okupljanja. Meni znacajno iskustvo, tako da ce vec sledece biti bolje i rutinski organizovano. Zahvaljujem se svima koji su bili, bilo mi je jako drago da vas ugostim.

 

Vidimo se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kakvi kvarovi na BMW-jima, kakvi bakrači...sve su to zlobni jezici druže........

Kda vidim kakvo probrano društvo se okupilo, žao mi je što nisam "potegao" iz Ljubljane. Ali zato sledeče  godine.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znaci i ja bih se tu uklopio :) lepo druženje, marka motora je samo izgovor ;)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da ponovim što sam napisao u Viber grupi, odavno se nisam tako prijatno osećao među motorciklistima, jednom rečju normalno. Domaćinu kapa dole za sve, pre svega za ideju koja će sigurno postati tradicionalna, ponudio sam obalu Save u Adi Ciganliji u Beogradu uz moj splavić, a i "prozvani" Lalajkovi zemljaci su obećali da će se iskupiti. Lepo je bilo konačno upoznati i sklopiti prijateljstvo sa ljudima sa kojima se virtuelno dugo znam. Da, bilo je tehničke diskusije sa plastičnom demonstracijom, sinhronizacija dve palačinke. Veliko hvala svima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Kao mladom propelerašu,bilo mi je veliko zadovoljstvo da budem pozvan na ovo druženje,a Lalajku

svaka :care: bi bila preskromna za gostoprimstvo koje nam je priredio i organizaciju ovog celog druženja.

Takodje mi je bilo veliko zadovoljstvo da se vidim sa ljudima koje već znam a i da upoznam neke koje sam

znao samo preko nika na BJB forumu

Mnogo se tu imalo šta i naučiti i razmenjena su,mislim na obostrano zadovoljstvo,dosta informacija.

Sve pohvale za one koji su spremili sve ono što je posluženo(ma ništa nije falilo,samo da je bilo više....naravno šala)

jer svega je bilo na pretek.

Najvažnije je da smo se baš lepo družili a nadam se uradiću sve što je u mojoj moći da se ovako

skupimo barem jednom godišnje negde.

                                                                                          Veliko hvala svima:jee1::BMW2:

20171014_114816.jpg

20171014_120659.jpg

20171014_130117.jpg

20171014_135043.jpg

20171014_163356.jpg

20171014_163420.jpg

20171014_163433.jpg

20171014_163451.jpg

20171014_163525.jpg

20171014_163529.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!
Pre 1 sat, štampar je napisao:

Какав скуп ...али зашто већина нема косу?:D

:stabre:Sve je to zbog loše sinhronizacije hormona i viška sexa.....

E druže nije nama ćelavcima lako da postizavamo...:BMW2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Živ sam se pojeo što nisam mogao da budem prisutan. 

Četrnaesti oktobar je dan 63. Padobranske Brigade i tog dana se na niškom aerodromu tradicionalno okupljaju bivši i sadašnji pripadnici ove jedinice (kojih ima rasutih po celom svetu).

Nažalost, nisam imao izbora!

Drugi put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam mogao da dodjem,ali me nisu zvali. Ne uklapam se. Imam dugu kosu, ne vozim BMW. Sta? BMW? Aaaaaa... Vozim,ali moj se ne kvari... Hehehehe... :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Lalajko, jedno veliko hvala! :takoje:

 

Sjajno druženje u super društvu. :)

 

A jednom ćemo se valjda i ispričati... Jer te maltene nisam ni video kasnije. ;) Samo si zujao okolo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 20 sati, Boban je napisao:

Bambus poceo BMW da vozi? Ehm...:stabre:

 

Pre sat vremena, sasamajstor je napisao:

Propast...

 

On 10/15/2017 at 20:24, lalajko je napisao:

Bambus i njegov najbolji prijatelj Djunta u pregovorima oko sredjivanja Bambusovih leptira na 1100S :)

 

Eeeeeee, ne znate kako ide S, Boxer Cup motor, a tek kako može, ne  znam ko će propada, al u jendek, kad prođe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja