Jump to content

Moto Zajednica

Pomagajte bracooo

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zeta
  • Motocikl: Pezo

Imam problem sa skuterom Pezo V-Clic nema sile da mogu da ga upalim. Treba mi pola sata verglanja i kurblanja da bi skutre upalio. 

Dok verglam , kad skinem svjecicu ona je suva. Bobina baca struju. El cok je ispravan (kad ga prikopcam na aku iglica izlazi) Promijenio sam mu pumpu od goriva, stavio sam KN filter... Zanimljivo je da je skuter odjednom poceo da zeza. Prije par dana sam dosao sa njim, garazirao ga , sjutra ujutru kao da ga puska pogodila.

 

Inace, skuter kad upali, na ler nece da radi dok sa njim ne uhvatim jedan krug. Cim se on zagrije, onda pali na prvu zub. Posle pola sata mirovanja, opet ista stvar sa njim, nece  da upali... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zeta
  • Motocikl: Pezo

Ma vratio sam ja pumpu, isto sve brate... :) Problem je nesto drugo, ali ne znam sta... Samo mi nije jasno da posle 15 min verglanja i kurblanja svjecica je potpuno suva... Baca struju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha tdm 3vd

ili da proveri creva od goriva dosla hladnija vremena pa se ukrutila creva jos ako ima veci ugao pa do se ne zagreje motor sa time i crevo slabije prolazi gorivo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 19 sati, druskan je napisao:

Imam problem sa skuterom Pezo V-Clic nema sile da mogu da ga upalim. Treba mi pola sata verglanja i kurblanja da bi skutre upalio. 

Dok verglam , kad skinem svjecicu ona je suva. Bobina baca struju. El cok je ispravan (kad ga prikopcam na aku iglica izlazi) Promijenio sam mu pumpu od goriva, stavio sam KN filter... Zanimljivo je da je skuter odjednom poceo da zeza. Prije par dana sam dosao sa njim, garazirao ga , sjutra ujutru kao da ga puska pogodila.

 

Inace, skuter kad upali, na ler nece da radi dok sa njim ne uhvatim jedan krug. Cim se on zagrije, onda pali na prvu zub. Posle pola sata mirovanja, opet ista stvar sa njim, nece  da upali... 

 

Naprskaj K&N filter sa WD40 pa pokusaj paliti. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Redak je WD... Guscim uljem premazati filter (sada svaku pecurku zovu KN), ili navuci carapu na filter pa probaj hoce li povuci gorivo..

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Skini karb, detaljno oribaj, provera nivoa, stanja iglice, mozda i u UZ kadu na pranje i posle ce da radi.

Nemoj nov karb kupovati molim te, on sam po sebi ne moze da "crkne" tako da odjednom motor ne radi, karb se vremenom "trosi" ali to nije problem koji se manifestuje trenutno, problem napravi prljavstina.

Pokusaj da na kratko zatvoris usis vazduha od karburatora dok verglas, verovatno ce se i tad javiti...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zeta
  • Motocikl: Pezo

Pokusavao sam brate nekoliko puta da zatvorim usis vazduha, ali nista... to je nevjerovatno... Po nekad zadrzim ruku na usis dok gorivo ne pocne da izlazi... 

 

Zanimljivo, kad upalim i dam mu pun gas, na mjesto dje se stavlja KN filter tacno se vidi gorivo da izlazi (kao rasprasuje se). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ili kontaktiraj Bokilica ili mi posalji komplet karb postom. Sa sve el suh(g)om; boosterom.

Kupis novu svecicu za taj model i bice reseno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zeta
  • Motocikl: Pezo

Pozzz bajkeri, nocas sam ga pokusao upaliti (upalio je posle nekih 10-tak minuta kurblanja i verglanja).

Najprije sam zaverglao par puta, stavio ruku na rupu dok povuce, onda sam nastavio verglati...

Nakon toga sam presao na kurblanje (kurbla mi se bas tesko vrace).

Posle nekoliko pokusaja skuter je upalio. Na mali ler gas nece da radi, vec se gasi. Povecao sam mu ler dok se nije ugrijao. Nakon toga sam smanjio ler na najmanju i nevjerovatno je da nece da se ugasi. Posle pet minuta rada uhvatio sam krug i sve je super, vuce kao lud. Stigoh kuci i nesto me yaintrigira cep od mjeraca ulja, kad sam ga odvrnuo po prvi put je iz njega ulje izlazilo kao pod pritiskom, sta to znaci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema lamelni ventil ili ti flater jer nije 2T vec 4T motor.

To sto ti je izbacilo kako kažeš ulje pod pritiskom nije ulje vec mešavina ulja iz motora i benzina, otkud benzin u ulju.....dospelo je preko vakum creva pumpe goriva.....zameni pumpu goriva.

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zeta
  • Motocikl: Pezo

Danas sam verglao i makao crijevo od vakuuma i opet je dok sam verglao izbacao ulje iz mjeraca... motor uopste ne dimi niti nista slicno da bih rekao da su karike posle... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja