Jump to content

Moto Zajednica

Transalp ili kle koji je gabartitniji.

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Skuplja se lova da predjem na nesto vece, prvi pik mi je klepetalo, transalpa sam probao od druga koji sam mogao da uzmem ali je delovao dosta raskantan i ima zastareo izgled. Ono sto me zanima posto do sada jos nisam imao priliku da probam klea, kakav je gabaritno u odnosu na transalpa, on mi je legao savrseno. I od kojeg godista nemaju problema sa magnetom.

 

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

94 god je ispravljen magnet na Kle. 

Mada mislim da ti je Transalp krupniji i bolji motor.

Al Kle zato ima registraciju od 13000  pa ti gledaj.. 

Ja bi uzeo Kle. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Koliko se krecu ti magneti i mogu li uopste da se nadju kad bude zatrebalo.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Moguca li je ugradnja maske od novijeg modela na stariji tip. Znam da je odlican motor samo mi ga spreda bas ne hvata oko.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
15 hours ago, brdy said:

Moguca li je ugradnja maske od novijeg modela na stariji tip. Znam da je odlican motor samo mi ga spreda bas ne hvata oko.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 

 

 

Mislis na Transalpa,izvini ali ja ne vidim o kojim godistima pises?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
12 hours ago, shoyyka said:

Suzuki freewind ti se na svidja?Malo mu je šire sedište samim tim i udobnije...

 

Meni su u jednom periodu zivota u garazi stajali jedan pored drugog Transalp 650 i Freewind....ovaj drugi je delovao kao igracka,Transalpom sam obisao Makedoniju,Bosnu,HR,Srbiju,Freewind je sluzio vise kao zamena za apenca,voznja ova dva motora su potpuno razlicita prica,neuporedivi su.Naravno ovo je moje misljenje i misljenje onih oko mene koji su probali oba motora tad...svakako onom ko razmislja o Transalpu ne bih savetovao Frewind!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Zbog visine od 194, freewind otpada, transalp sam vozio od druga par sati, polozaj za volanom je odlican, malo mi je bilo nezgodno jer se maska ne rotira sa pomeranjem volana, nisam do tada vozio takav motor, dok se nisam naviko, povlaci fino, primetio sam da je prednja kocnica dosta slaba, i da se sve trese na njemu dok radi na leru, ali nije pazen. U skorije vreme kad uzimam uvek biram one sa skupljom cenom, jeftine stvari su ne uvek skupo kostale.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 9 sati, Mc SREMac je napisao:

 

Meni su u jednom periodu zivota u garazi stajali jedan pored drugog Transalp 650 i Freewind....ovaj drugi je delovao kao igracka,Transalpom sam obisao Makedoniju,Bosnu,HR,Srbiju,Freewind je sluzio vise kao zamena za apenca,voznja ova dva motora su potpuno razlicita prica,neuporedivi su.Naravno ovo je moje misljenje i misljenje onih oko mene koji su probali oba motora tad...svakako onom ko razmislja o Transalpu ne bih savetovao Frewind!

Prva opcija je Transalp naravno,veći je,jači...ja sam uporedjivao winda sa KLE-om...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 hours ago, brdy said:

Zbog visine od 194, freewind otpada, transalp sam vozio od druga par sati, polozaj za volanom je odlican, malo mi je bilo nezgodno jer se maska ne rotira sa pomeranjem volana, nisam do tada vozio takav motor, dok se nisam naviko, povlaci fino, primetio sam da je prednja kocnica dosta slaba, i da se sve trese na njemu dok radi na leru, ali nije pazen. U skorije vreme kad uzimam uvek biram one sa skupljom cenom, jeftine stvari su ne uvek skupo kostale.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 

Meni je ovo bio tako veliki problem kada sam presao na Tdm. Mislio sam da cu morati da ga prodam. Ja sam mucninu imao prvih 500-1000 km . Kao morska bolest. Muke.. 

A onda samo paf. Prestalo je. . Sad ne primecujem to.

Mislio sam da sam jedini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

O kawi KLE i transalpu su sve price vec ispricane. KLE-a sam imao 96' godiste,imao je stari tip magneta. Mene je on sluzio odlicno,vozen je i na auto putu i u blatu. Te price o magnetu,kocnicama i neudobnom sedistu su donekle tacne . Al ako cemo u detalje svaki motor ima svoje mane. Imao sam prilike i Transalpa da vozim,nije mi legao nikako. U niskim obrtajima lepo potegne al u visokim nista mrtvilo,za laganu voznju je ok ako vozis ostrije razocaraces se. Da napomenem da sam na kle seo sa R-a i nikakav problem mi nisu predstavljale kocnice,navikao sam se posle 15 min voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Imao sam KLEa ide dobro ali mora da se cepa da bi bio živ inače je mrtav i dosadan ko 125ccm 2t, ne ide, ne ide, pa poludi. Za neku lepu turisticku voznju je TransAlp bolja opcija !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Nisam ljubitelj brzine, lagana voznja do 100 km je brzina koju preferiram, vise mi se svidja on i na izgled, i sto je manja potrosnja, i registracija, a moram vec i dva auta da registrujem. Ybr ostaje, zao mi je da ga prodam, mnogo je zahvalan motor, bukvalno me nikad nije izdao niti ima sta da mu se pokvari, dobija sad nove gume i sluzice ko moed.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Gabaritno su to vrlo slični motori, skoro jednako se na njima sedi i položaj tela je isti, Treba izmeriti trougao rastojanja fuzaster - sedište - guvernal da bi se tačno uporedilo mesto gde sedi vozač ali, kažem ti, veoma je slično.

 

Slično koče, jedino što ubrzavaju shodno vrsti agregata - redna dvojka kod KLE se "vuče" do nekih 5000 1/min pa onda skoči dok V2 kod Trandže vuče "iz podruma", linearno.

 

Boluju od istih mana - regler crkava najdalje posle 10 godina, kod KLE hoće da se razleti frajlauf a i magnet (kod starijih modela), tu je Honda mnogo bolja.

 

Gume 21/17 coli traju prosečno 25000 km i par je znatno jeftiniji od onih 19/17...

 

Uglavnom, dobra "marva" za svakodnevnu potrčicu ali bez problema obilaziš i Evropu sa njima ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Imao prilike da probam i jedno i drugo motorce, oba su bili stariji modeli i moj glas ide definitivno za  Transalpa iako nisam ljubitelj Honde. Trandza gabaritniji i udobniji po meni i ima bolju zastitu od vetra. Ako sumnjas da ti je ipak to nedovoljno kupi Super Teneru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Zna li neko ovu teneru kaze vlasnik da ima i plin. Licno tenera mi se svidja kao i africa, ali africanci se mnogo cene.

763b4978667539da1c4d7bfa24e5ba07.jpg

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja