Jump to content

Moto Zajednica

BMW 1150 GS ADV: Dim na paljenju

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova

Pozdrav svima,

prilikom prvog paljenja motora pojavi se bijeli dim, ali samo kada je motor na bocnoj nogari - copku. Kada motor stavim na centralnu nogaru ne pojavljuje se.

Promijenio sam karike, gumice ventila, ali se opet isto desava.

Ako moze pomoc ili ako je neko imao iskustva sa istim kvarom.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Džaba si krečio, pri stajanju na ćopavoj ulje usled nagiba prođe malo u kompresioni prostor i naravno da izgori uz dim pri paljenju, kad je na centralnom, to se ne dešava. Takođe vodi računa o pravilnom merenju i količini ulja u motoru. Informiši se malo o motoru, vrlo je specifičan i ne povodi se za savetima ala zamena koju si učinio bespotrebno izgleda.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Jasno je meni da je u redu da izbaci mali oblak dima, ali ovo je malo veci :). Motor je svakako trebao osvjezenje, tako da nisam bas dzaba krecio, jedino sam mislio da cu sa ovim rijesiti i problem dimljenja. Ulje u motoru je pravilno izmjereno i nije vazno jeli na minimumu, maksimumu ili na pola, ali uvijek ispusta dim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zamena karika na Bokseru je izuzetno retko potrebna, ne pre dobrog pregleda i merenja pritiska. Sa očitavanjem nivoa ulja u BMW-u je cirkus, olako mu se nalije i litra više pa nije za čudo da troši i dimi, na ćopavoj obavezno, što duže stoji nakrenut to će više ulja da se pretoči u komoru sagorevanja. Ako ima viška ulja, a to se vrlo često sreće, dospe u vazdušnu kutiju i nataloži se u levo usled nagiba na ćopavoj,  i pri paljenju se usisa i sagori, može čak i da detonira u samom usisnom vodu. Sama ćopava je podložna krivljenju i tako još više utiče, razlika između centralnog i nje je evidentna, kao što si i napisao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Kod mene isto pri duzem stajanju na copavoj izbaci oblak dima prvih par sekundi. To sam rocitao na dosta mesta kao normalnu pojavu na ovom motoru. Obzirom da se lako dize na centralni uvek ga tako i ostavljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja