Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki bandit 600n ili sv650 2000 godište?

Recommended Posts

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Vozio sam Sv650 N dve sezone, motor je skroz lud na ivici da postane supermoto  (samo zbog premekane prednje viljuške). Mada ja nikada nisam uspeo ispod 4.8 na 100km, uglavnom je bio 5,5 do 6 l

0-100 ide 3,2 sec tako da je kao 1000ccm.

Sto se tice putne brzine bez problema drzi 135 do 145 u proseku. Mada ko toliko uopste i vozi !

Rado bih ga opet posedovao !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Zna li neko u čemu je problem kod sv-a da trese kada se baš jako koči? To mi se desilo nedavno. Išao sam da probam motor koji se prodavao. Probao sam par komada i taj je izgledao sasvim pristojno, kao i cena ali to me je nateralo da razmislim. Drugar mehaničar ima svoje mišljenje o tome ali bih voleo da čujem i mišljenje kolega sa foruma.Kupovina je još uvek aktivna, verovatno sv-a. Ne znači da neću uzeti i baš taj ako se ne proda ali ne žurim jer možda izleti neki bolji. Pozdrav i hvala svima na komentarima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
8 minutes ago, MAREMAX said:

Koliko kostaju novi diskovi? Plocice su oko 25-30 evra. Ne znam da li se isplati staviti polovne diskove?

Ne isplate se polovni. 

 

Imas na ebayu diskove. Ja sam kupio za gpz-a izaslo me sa postarinom iz Singapura oko 7000din mislim. To su oni azijski/kineski diskovi i nista im ne fali ako ne vozis na stazi. Nece se pokriviti, istopiti, puknuti itd. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Obicno je jedan disck kriv retko kada oba. Skines levu kandzu, stavis dasčicu  kao blokadu pločica i selotejpom stegnrš klešta malo uz viljušku,i probas pa posle vratis a drugi blokiras i onda vidis koji trese. Home made, ako nemaš komparater sa stalkom :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Lik iz SU traži za nove 120€ po disku. Odmah sam računao da diskovi sa pločicama izlaze oko 300€. Plus lanac, lančanici, ulje, filteri...Izadje i preko 500€ vrv. Ovom motoru je trebala i prednja guma da se zameni. Tako da ću da skupim još para i nadjem model u pristojnom stanju, u koji ne moram odmah da ulažem, za malo više para. Bar je to moje mišljenje, ako imate neki savet ili da mogu jeftinije da prodjem slušam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kad zaboravis disk lock i krenes malo ostrije, ode disk, možda i još po nešto :moto2: !!

Vulkanizeri hoce da ga dobro iskrive... :jok:

A i sve ima svoj kraj ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Naravno da sve ima svoj rok upotrebe. Ali kada se već govori o kupovini, mora se voditi računa o troškovima i lepo se sagledati činjenično stanje motora što je bolje moguće. Mislim da većina nas ima granicu što se tiče finansija. To su sve stvari koje se gledaju kada se kupuje ili prodaje. Svako ima neku svoju računicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
On 10.11.2017. at 21:26, srbac je napisao:

Potrosni materijal na vozilu nije bitna stavka. ! :)

Bogami, jeste... Gume set - 220 eur, lanac i lančanici set - 120 eur, pločice (napred 2x, zadnje 1x) - 75 eur, ulje i filteri (uljni, vazdušni i za gorivo) - oko 60-70 eur, znači ukupno oko 480 eur! A ovo je samo osnovno, a gde su još sajle, antifriz, kočione tečnosti... Malo li je?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
On 11/10/2017 at 5:43 PM, Jupiter said:

Krivi diskovi su najcesce posledica pregrevanja i naglog hladjenja losijeg materijala. Znaci ono kad vozis, kocis, kocis, vozis i pravo u perionicu.

Ne mora biti los. Pokrive se od pregrevanja samo, narocito oni fiksirani diskovi. Plivajuci su u mnogo boljoj situaciji sto se toga tice. Znaci voznja na stazi, previse kocenja po nizbrdicama i vremenom pokrive se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Pa ako ti se motor inače svideo i sve ostalo je ok, što ne bi probao da spustiš cenu za nekih 100-200 evra i pokrio si diskove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
27 minutes ago, hard_rock said:

Ne mora biti los. Pokrive se od pregrevanja samo, narocito oni fiksirani diskovi. Plivajuci su u mnogo boljoj situaciji sto se toga tice. Znaci voznja na stazi, previse kocenja po nizbrdicama i vremenom pokrive se.

Не мора, наравно. Написао сам лошији јер је код њих израженије. Квалитетнији материјали могу свашта да претрпе. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Taj sv koji sam gledao je dostigao najnižu cenu od strane prodavca. Tako da se ne uklapam finansijski nikako. A iskreno ne bih da eksperimentišem, nemam ni vremena ni živaca. Radije ću sačekati pa ako naleti, naleteo je, ako ne, onda "skupljam" pare i čekam dalje. Hvala svima na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R & KTM 250SX

Lepo navedeno. Ovo su redovni troskovi za svaki motor, i to u idealnom slucaju. Onda ide registracija 200eur, pa neko novo parce opreme... godina nema sanse da prodje ispod 500-600eur, u proseku, i to pod uslovom da je motor ocuvan i ne stariji od 8-9 god.
Bitno za sve one koji ulaze u pricu...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja