Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki bandit 600n ili sv650 2000 godište?

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Sve zavisi da li si opušteni tip i hoćeš da ti sve ide tečno i predvidivo ili imaš malog đavola u sebi koji bi povremeno da se izluduje.

Ja sam godinama obučavao na SV 650. Odličan motor, lagan upravljiv, ali V mašina i to Suzuki pa je pri kretanju malo "suroviji" a u vožnji traži rad preko 3000 obrtaja da bi promenio brzinu što je za prve korake na motoru veliki problem.

Bandit jeste teži ali za odraslog momka to nije nekakva težina koja bi trebala da predstavlja problem i da presudi u odluci.

4 redna se ponašaju mirno i uglađeno i na niskim obrtajima, samo kretanje iz mesta je lakše, motor predvidljiviji, za početnike lakši.

Sve su to finese koje su od značaja početnicima, ako se već dobro snalaziš na motoru to je sve zanemarljivo, tako da odlučujuće "poene" u donošenju odluke treba da donese odgovor na pitanje ...... za ŠTA ćeš ga najviše koristiti ?.......  i koji od njih najviše odgovara tvom temperamentu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Obucavao sam se na Sv-u, ali u s varijanti i nije mi se svideo taj polozaj sedenja, sve ostalo je manje vise bilo dobro. Nisam znao da se sv pravi u n varijanti do skoro, jer nisam obracao paznju. Sada se i sam vise okrecem sv-u ali i dalje stoji da bi bilo da probam i bandit. Hvala na savetu instruktore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Pre 2 sati, Jupiter je napisao:

Bandit ima 3 komada?!

IMG_20171012_115654.jpg

to sto si ti okacio je 1000% fotoshop! ;)

ja gledao specifikaciju na 

https://www.bikez.com/motorcycles/suzuki_sv_650_2000.php

Sto bi Djole rekao, ako su lagali mene, i ja lazem vas...

Front brakes:

Single disc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

Evo jedna slika mog SV i usput moja preporuka. Ovo je druga generacija, naked sa vodenim hlađenjem i efi. Pravi uličar i extra zabavan u krivinama, nije za neke divlje brzine po autoputu i slično, ali se ispaljuje kao raketa. Moj ima Mivv otvoreni izduv i zvuk mu je po meni vrhunski, valjda stvar ukusa. Mašina kao mašina je dokazano pouzdana i neprobojna, uz redovno održavanje naravno. U odnosu na bandit definitivno pobjednik, po mom mišljenju.

DSC_0173.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

To je greska u tim specifikacijama. Od kad postoji SV ima 2 diska. Jedino ako mozda postoji ustrojen model za svajcarsko trziste, pa da zbog manje snage ima samo jedan disk, ali nisam nikad procitao takav podatak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ja sam se dvoumio izmedju Honde Hornet 600 i SV650/SV650S, ali posto sam menjao motor za motor, uzeo sam SV650S. On mi je prvi motor ovog tipa i za moje potrebe je i vise nego odlican. Kad sam ga uzeo razmisljao sam da uzmem delove da mogu da vrsim konverziju u N ali sam odustao jer mi ovaj polozaj nije naporan za voznju.
Ima ga na forumu na prodaju, ali je u S verziji, evo link

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

Evo i ja da iznesem moje iskustvo. Tri godine sam vozio SV650N 2000god. i slatko se navozao. Popriličnu kilometražu prešao što po gradu, što na otvorenom i nikad nikakav problem nisam imao. Pouzdana mašina, zabavan i motor koji je meni lično savršeno legao.  

Prodao sam ga zato što sam hteo da promenim, i zeznuo sam se. Posle njaga sam vozio Kawasaki ER6N 2008god (totalno razočarenje) i Suzuki GSX750F 2000god. GSXF je sjajan motor, 4 cilindra redno, masivan, moćan, udoban za put, ali kad sam od drugara uzeo ponovo SV da provozam  posle 10m se razvukao osmeh na licu i nije se skidao sve vreme vožnje. Šta da se radi, volim V2 mašinu. 

Sve u svemu moj glas ide za SV. Motor koji će ti, po mom mišljenju, teško dosaditi.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidiš, ja sam stavio tvoj motor u šortlistu.

Čak mi stiže i mejl da si spustio cenu i htedoh da pitam da li ga neko poznaje.

Kad smo već tu-Poznaje li neko ovaj motor sa veze iz prethodnog posta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Nista? Hajde ja onda bar delimicno da odgovorim na postavljeno pitanje.

 

Krajem prosle godine Igor XT je gledao za mene ovaj motor (ja mu uredno za to platio). On covek vrlo korektno uradio svoj posao, detaljno pregledao motor i izneo svoj objektivan stav i strucno misljenje. Dobra strana motora je (i dalje) ta sto je mehanicki u vrlo dobrom stanju (gume, lanac, potrosni delovi...), a losa sto je motor farban i jasno je da je padao. Ja sa tim generalno nemam problem, meni je vazna tehnicka ispravnost i bezbednost vozila, a narocito jer govorimo o motoru starom 14 godina.

 

Detaljnije moze sa nekim ko ima da ponudi nesto u zamenu, ili hoce da izvadi kes. Ja bih ga najradije dao, doplatio i zavrsio to bez mnogo cimanja, gledanja raznih motora iz oglasa. Kad smo kod cimanja i gledanja, kada sam ga ja kupovao ovo je bio najbolji SV po razumnoj ceni. Za kes cena jos niza (jer novac je roba i ima svoju cenu), kao sto sam i samom postavljacu teme rekao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja