Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki bandit 600n ili sv650 2000 godište?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Na internetu ces naci vise glasova za SV 650 jer je on 5 puta zanimljiviji za voznju.

 

Koristi se jako puno u amaterskom trkanju/motociklizmu bas zbog zanimljivog agregata.

Tako da ako ti zvuk nije presudan....          Bandit je veci po gabaritima tako da je pogodniji za dvoje i za prtljag. U svem ostalom, mislim da je 650 bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Meni je SV ružan kao đavo...dok mi je Bandit prelepa mašina, ali probao sam Bandita i razočarao sam se u performanse. Niti poteže onako iz ˝podruma˝ (ja valjda navikao na VFR750 i njegov V4 agregat), a i generalno ubrzanje po meni, mu je kilavo, ali je zanimljiv za vožnju po gradu jer se vozi kao biciklo. Model koji sam probao je 600N iz 2002 godine (čini mi se). SV-a nisam imao prilike da probam, ali kontam da je zanimljiv za vožnju zbog V agregata. Jedino što ga ja nikad ne bi kupio baš zbog tog njegovog specifičnog ˝nedovršenog˝ izgleda maske, koji mi se nikako ne sviđa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Bandita sam samo probao, i prva razlika je u potezanju (ogromna razlika, SV je jedan od boljih do 100) i veca masa. Samim tim je i potrosnja dosta veca na banditu, SV  trosi oko 4,2 do 4,5l ako se ne pegla bas momacki. Mislim da Bandit tesko ide ispod 5,5l. Na drug stranu jeste nekako meksi i udobniji za put, ali opet je SV za krivine bolji jer ima dobar ram i veoma malu masu (suv svega 169 kg S verzija, 165 N).
Sto se pouzdanosti tice, mrka kapa. Oba agregata su se pokazala odlicno i prelaze mnogo km bez problema, uz naravno redovno odrzavanje.
SV ne voli da se tockira, to zna da ga zakolje, za bandita taj podatak ne znam.
P.S. Ko voli da slajduje i da se lepo voza kroz krivine, SV ce ga dugo drzati nasmejanog.


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Zagledao sam bandit, iako nikada nisam probao. Ali pre neki dan probam SV naked. Motor extra. A i iskreno isto godište, sv je jeftiniji od bandita za onoliko koliko mi nedostaje da kupim bandita:(Hteo sam samo da čujem mišljenje ljudi koji su vozili oba modela. Hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Meni se svidja N verzija oba sv650 a od S samo druga generacija.

Inace bas zbog tih performansi koje je naveo kolega painkiller, Bandita cesto zovu Blandit.

SV-u bi na primer bolje stojao naziv bandit.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Sv-a u varijanti bez prednje maske nema nešto

mnogo po oglasima. A i veliki je raspon cena istog godišta. Ne znam da li je zbog stanja motora ili je nešto drugo u pitanju. Koliki je problem promeniti S u N? Najviše znog volana pitam jer ne volim položaj sedenja kao na R motorima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ove godine sam imao Bandita 600N iz 1998,  izuzetna masina. Prelep zvuk, 4 cilindra redno :) Dosta tezak motor, lepo se obara, dobro povlaci iz visih obrtaja, do 7/8000 obrtaja izuzetno pitom motor ali preko pocne da ludi... To to naj-jaci motor koji sam imao tako da sam snagom odusevljen bio.

Po meni jedan od najlepsih naked motora, masivan i kompletan bez eksperimentisanja bas kako jedan naked motor i treba da izgleda.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

bas kao sto rece Darko, bandit se tek posle 7000 probudi. do tada je bas pitoma masina...i daleko od toga da je kilav na ubrzanju...

meni moj Bandit - prva verzija 600,posle Bokilica trosi 5.5l. zamerke koje sam imao: sediste jer je fabricko neverovatno neudobno...pa sam u Nishu pravio drugo. Odmah druga pesma....onda jako tih fabricki auspuh sto sam resio kod Roberta, i guvernal koji meni uopste nije odgovarao pa stavih siri i ravniji...

o SVu ne znam ama bas nista, i ne mogu da ga poredim, mada bih ga vrlo rado prodjirao jer deluje kao zanimljiva sprava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja bih ti mogao reci da jos pogledas i kawasaki zr7. Nije popularan kao bandit i mozda ces ga teze prodati, ali ne verujem da razmisljas o tome kako ces ga prodati. 
Po performansama su tu negde, zr7 bi trebao imati vise obrtnog momenta. Cak je i po izgledu tu negde, za nijansu manje privlacan ali kontam posto vidim da se natezes sa cenom, oni se slabije prodaju pa bi se mogao cenkati. 

 

 

Ipak, bilo bi najbolje da mozes probati i bandita i sv650, ne bi se vise dvoumio koji kupiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Slazem se sa hard_rockom. Hard Rocko, kao Rocco Siffredi. :lol3:Elem, sta htedoh reci, probao si SV, definitivno treba da probas i Bandita pre nego sto doneses odluku. A mozda i taj ZR7 valja videti, mada ga ja nisam vozio. Bandita jesam. SV je poletniji, brzi, veseliji. Bandit je masivan i brz, ali ti kada stignes na 7000 obrtaja, ti vec ides 100 km/h. Sta znam, mozda te vise lozi to ubrzanje od 100 do 200 km/h. Probaj, vidi, stavi kacigu, montiraj vizir. Polako i pun gas. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Hvala mnogo na savetima drugari. Gledao sam i zr7 na oglasima ali ipak nekako sam uvek bio pristrasan Suzukiju. Ne znam zasto, razlikuju mi se od ostalih motora. Individualna stvar naravno. Na sv-u sam se obucavao, na s varijanti i nije mi se ni najmanje svidelo. Probao sam u N varijanti pre neki dan na kratko i svidelo mi se dosta toga, sem zvuka V2 motora. Bilo bi dobro da mogu bandit da probam i prelomim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 1 sat, zlig0r je napisao:

bas kao sto rece Darko, bandit se tek posle 7000 probudi. do tada je bas pitoma masina...i daleko od toga da je kilav na ubrzanju...

meni moj Bandit - prva verzija 600,posle Bokilica trosi 5.5l. zamerke koje sam imao: sediste jer je fabricko neverovatno neudobno...pa sam u Nishu pravio drugo. Odmah druga pesma....onda jako tih fabricki auspuh sto sam resio kod Roberta, i guvernal koji meni uopste nije odgovarao pa stavih siri i ravniji...

o SVu ne znam ama bas nista, i ne mogu da ga poredim, mada bih ga vrlo rado prodjirao jer deluje kao zanimljiva sprava

Poenta je sto SV ispucava od samog pocetka, zato je bas dobar dobar na ubrzanju. Bandit je dosta tromiji i kad predje 7K. 5.5l je jace od SV ali to pripisujem masi. ZR7 mi se licno dopada ali nije popularan uopste. Kazu da je razlog taj sto mu je konkurencija veoma jaka, a bas se o njoj i pise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Iskreno bih zr7 odbacio zbog pristrasnosti prema Suzukiju. Kolega jupitet ima sv 2003 koji bi mozda prodao. Ima li neko misljenje o njegovoj masini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja volim taj sklop sa 4 cilindra, kad krene lagano da ubrzava, pa kad predje 8000 obrtaja kad krene onaj ludi zvuk i kad povuce, meni je to izuzetno zabavno bilo, obozavao sam u drugu da ga poteram do crvenog pa treca pa........  uhh sila je Bandit. SV nisam vozio nikad, ali mislim da meni ne bi bio tako interesantan kao Bandit.

 SV manje trosi, laksi i sigurniji za voznju upravo zbog rasporedjene snage u svim rezimima, uz dobar auspuh brutalan zvuk itd...

Troskovi odrzavanja su verujem slicni. Bandit znam da uglavnom ima problema sa korozijom u rezervoaru, zapusi karbove pa bude muka, slavinica za gorivo zna da zeza.

Generalno nema greske ni sa jednim, oba su jako pouzdana, trazi samo dobar primerak, to je doduse igra bez granica kod nas..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Fazer FZS600, samo psssssssssst!
Dvadesetak konja vise. Lep, komotan i udoban.
Drugaciji, originalan i privlacan. Cvrcak kog lako razbesnis.
Magistrala mu je dom. Poteze, a lepo koci.
Kod mene upao preko reda i privukao mi paznju.
Pristrastnost = Ogranicenost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ima smisla, s tim da je i fazer tezi i veci potrosac od oba navedena... Blizi je banditu po voznosti, s tim da je veci. Meni je fazer simpa, njega sam vozao vise nego bandita. Za moj ukus je hornet bolja opcija od fazera, ali sad rasirismo temu. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Ovde i jesmo da razmenimo misljenja i utiske. Samo ova dva modela dolaze u obzir. Bilo bi lepo da ima neki kolega koji je vozio oba modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ja sam vozio oba modela .. ;) .. nisi bili moji, ali sam ih održavao oba i na oba prešao neki broj kilometara jer su bilo od frendova .... :)

Ta dva modela jednostavno nisu usporediva .... kao da pitaš jel bolja sarma ili gulaš ... :lol3:

 

Stil vožnje na ta dva motora nemaju veze jedan sa drugim, kao uostalom i bilo koje drugo poređenje "V" i "inline" mašine, bez obzira na model i marku .. ;) 

 

Oba imaju gotovo isto konjića, samo ih drugačije ispoljavaju ... 

 

Moraš jednostavno znati jel ti više paše voziti "V" mašinu ili "inline" ... i onda ćeš imati odgovor na svoje pitanje .. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

Napisao sam da mi se ne svidja zvuk v motora. A motor ide dobro i nije tezak za voznju. Bandita nisam probao. A zasto ih je nemoguce uporediti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Nemoguće ih je usporediti zbog mašine ... ;) ... zbog različitog odaziva na gas .. zbog različitog načina iskorištenja snage i momenta... 

 

inline mašine su linearnije i fluidnije za vožnju, a V mašine su eksplozivnije i trenutne... i jednostavno je stvar u tome šta tko više voli i preferira .. ;)

 

Za usporedbi bi bili recimo bandit i fazer ako pričamo o inline .. ako me razumiješ .. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja