Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: banovo brdo gornji kraj
  • Motocikl: DR 650, Kawasaki KLE 500

Jel neko imao iskustva sa izradom ovih motorcikala ?

 

Sad se lomim dali da uzmem 1 cilindar 650(dominator,dr,xt...) ili da uzmem stariju suzanu 550 ili xj 600.

 

a01a6e6c8be1d5057013f18905f3e7c5.jpg

 

59e184964cf208f90b35d39b18349ac7--honda-

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Ovako izgleda Diverzija u Scrambler varijanti. Vlasnik je Radare sa XJrider foruma. Ako uopšte spada u Scramblere, ali stvarno je lepo modifikovao.

 

front_fender_brace_3.jpg

front_fender_brace_4.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Ja svaki dan provedem sat dva po oglasima, cekam da naleti nesto tipa cb250...odlucih se za manju kubilazu iz finansijskih razloga kasnijeg odrzavanja, rege i potrosnje, kako bih ga pored Bandita zadrzao kao motor za po krugu..pre 10ak dana mi sto se kaze ispred nosa  izlete cb400... 

plan mi je na kraju zavrshiti sa ovako necim:

051b1267e078eed4fbc81a415cc2ec8b--honda-motorcycles-custom-motorcycles (1).jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Prvo se sam sa sobom moraš dogovoriti šta želiš dobiti kao krajnji rezultat ... :takoje:

 

ali kao smjernicu treba uzeti to da scrambler nije ni cross motor ni cestovni motor, odnosno i jedno je i drugo .. toje cross motor kojem su poboljšanje vozne karakteristike po cesti ili cestovni motor kojem su poboljšane offroad karakteristike ... Odlikuju ga visoko postavljeno okrugko prednje svjetlo, ravno sjedalo, visoki blatobrani (ali ne cross blatobrani), široki ravni guvernal, offroad gume.. auspuh dignut negdje gore .. :) ... i nekako više od dva cilindra ne idu u tu šemu .. :)

 

Ali naravno, to je tvoj motor i radiš od njega šta ti želiš, a ne šta ti pišu neki likovi po forumu .. ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Kao što i kolega @strasilo reče, prvo se moraš dogovoriti sam sa sobom da li želiš funkcionalni scrambler ili samo "nešto što liči na nešto" i što ćeš upaliti jednom mesečno do kafića. U realnosti današnjice - funkcionalni scrambler ti jednostavno ne treba :) Ljudi su to klepali 60-tih i 70-tih godina jer jednostavno nije bilo namenskih MX ili dual-sport motora koji bi im omogućili da se vozaju i takmiče po raznim vrstama terena. U tu svrhu su od klasičnih motora za ulicu pravili scramblere tako što su skidali sa motora sav višak da bi smanjili masu, ojačavali ram, dizali prednji blatobran, stavljali viši i širi korman, menjali prenos jer krajnja brzina tu nije bila bitna, obavezno dizali auspuh pod rep da bi imali odgovarajući klirens itd... Namenskih MX guma u to vreme nije ni bilo već su se koristile "trail" gume poput ovih:

 

pirelli_mt43_pro_trail_pair_1.jpg

Evo kako je to izgledalo u stvarnosti:

 

what-makes-a-scrambler-3.jpg

 

hqdefault.jpg

 

S obzirom da danas imaš ogroman broj modela motocikala koji su u funkcionalnom smislu svetlosnim godinama ispred originalnih scramblera za ono za šta su namenjeni, teško je ne zaključiti da bi ti u stvari da praviš "nešto što liči na nešto" :) Lično mislim da je u tom kontekstu onda potpuno svejedno šta ćeš iskoristiti kao osnovu. Možeš praviti "scramblera" i od Hayabuse... Bitno je samo da se držiš osnovnih principa - oljuštiti sav višak, auspuh pod rep, obavezno staviti žičane felne sa dual sport, trail ili MX gumama, prednji blatobran dignut par centimetara iznad gume, širi i viši korman, skraćeno ravno sedište.

 

Ovo na primer po meni NIJE scrambler već samo lepo prerađen motor za izložbu (funkcionalnost makar i zamišljena mu je u drugom planu):

 

051b1267e078eed4fbc81a415cc2ec8b--honda-motorcycles-custom-motorcycles (1).jpg

 

Felne su neodgovarajuće, nema prednji blatobran (što znači da bi ga u blatu mogao voziti celih 15 metara, pre nego što sam sebi kažeš "Alah' se zajebah!"), auspuh ide ispod agregata što opet znači da bi ga na prvom većem kamenu otkinuo) itd...

 

S druge strane ovo jeste scrambler i u funkcionalnom i u vizuelnom smislu iako se radi o komecijalnom motociklu:

 

mg6_my15_scrambler_cwmm_rhs%20copy.png?w

 

Ovo takođe:

 

scrambler-motorcycle-jack-pine.jpg

 

Srećno sa projektom.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: banovo brdo gornji kraj
  • Motocikl: DR 650, Kawasaki KLE 500

Imam jos par nedelja dok traje renoviranje radionice da razmislim. Nekako bih da napravim vise offroad masinu ali sa 4 cilindra :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

pao juce pazar, kupljen motor za ubijanje vremena preko zime... Honda CB400N, 1981 godiste...kad krenem u slatke muke prerade, otvoricu temu kako tece...
22730139_10213501720712383_6522243095516

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

I ja bi ovako kompletan motor pre restaurirao, nego u kobasice. Poligon za brusilicu je nesto rashodovano, vec dovoljno unakazeno da bi se vraćalo u original.

Ali jbg. u neku ruku, svi u ovoj moto prici imaju svoju vrtesku, pa je na kraju u toj razlicitosti i lepota!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

taj motor ce dobiti vise ljubavi i paznje nego sto je dobio za zadnjih 10 godina...a to da li je ce na kraju tebi, djuri, peri ili nekom sedmom biti "nakaradan"...mislim da smo to vec apsolvirali...stvar ukusa...

ja kupio, ja sekao, ja napravio kako meni pase i kako se meni svidja...

meni ni jedan od ovih CB400N nije nakaradan. i veoma uzivam u tome da neko uzme, i napravi svoj trip...no razliciti smo zar ne? ;)

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Triumph speedmaster , Honda CX500

pa bolje da se prepravljaju cb 400 ili cb500 ili cb750 nego da se unisti savrsena honda tog vremena cbx 1000 sa 6 cilindra koja je i pritom dosta retka da se nadje  ... mozda je cb500 4 i cb 750 najpopularnije za prepravku tog tipa ili bmw iz 70 - 80 r60,r80 r100 i za njh najvise mozes naci delove na ebay za modifikaciju ..... jos da ima kickstart to je pun pogodak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

@orlovi, taj CBX1000 je potpuno druga prica u odnosu na ono o cemu je tema ovde... a da ne spominjemo cenu, delove i ulozena sredstva u motore sa mojih slika i tvoje. pa sva 4 sa slika zajedno ne vrede ni polovinu tog CBXa...i prerada i  motor su odnos nebo i zemlja...

pa sve ne mogu da se otmem utisku, da si zalutao u temu, jer scramblere ne volis, ali kad si vec ovde ajde da pokusas i da mi objasnis kako ustvari to sto ja radim za sebe nista ne valja i uz to je ruzno...

svako dobro...

 

@nislija84ja bih najsretniji bio da sam nasao nesto jos starije od ovog CB400N, i da ima i kikstart i zicane tockove, ali nema - a ako i natrci - cena je daleko bila van moje mogucnosti. No bice i ova hondica super prica...

 

ovo je trenutna situacija u radionici/garazi, levo cb400n, i desno gpz305 drive belt, koji smo pazarili pre mesec dana i krenuli u preradu u isti fazon...bice ovo zanimljivo cekanje proleca;)

 

IMG_20171026_064602_463.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Triumph speedmaster , Honda CX500

Super momci samo cepajte svoju pricu i sta se vama svidja... ja sam skoro zavrsio svoj cafe racer od Honde cx500 i gledao sam posto je to "old school bike" da ne stavaljam ni diode ni digitalne satove na njemu da sve bude "kako nekad" ... Puno pozdrava .... i jedan moj savet sto ja nisam uradio na s mojim motorom a trebao sam ... kad sam imao vec kompletnu sliku kako izgleda motor i sve delove da sam ga sklopio probao provozao par kruga da vidim da li je sve ok pa onda rasklapanje i farbanje ... a ne ja sve ofarbao sklopio i na prvoj voznji pocne da pusta semenig na vodenoj pumpi i sad me ceka skidanje motra koji je ofarban zamena semeniga pa montiranje opet pa ako se nesto osteti opet farbanje .... Prvi projekat mora skola da se plati ....

Pozdrav ...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
8 hours ago, orlovi said:

Ovako nesto,moze.Ali ove gornje fotografije...No coment...

418653_518878531476157_808828621_n.jpg

Auu brate koliko si ti omašio temu. Meni je baš ovo nagrđivanje motora iako je skupo. Frankenštajn. Podseća me na one amerčke "custom" šopove u kojima budže čopere, kićene i zlaćene, ili one (opet američke) kič kamione krstarice.

U svakom slučaju skrambler nije. Ni u naznaci. Doduše legitimno je ne voleti skrambler, ili ne znati šta je to.

 

13 hours ago, zlig0r said:

01.jpg

 

 

04.jpg

Ovako nešto kad vidim da neko vozi prva asocijaci ja mi je "šmekerica". Nebitna je tržišna vrednost. Nebitno što su izduvi nisko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Meni se ovo čini kao zanimljiv projekat, samo mi se ne sviđa kada se previše oguli sa motora pa ima previše praznina kao na nekim slikama od gore.

Ali ovde staviti novo sedište, korman, gume, prefarbati limariju u neku mat crnu sa belim detaljima, ili u bež pa onda nabaciti braon sedište, to bi zbilja moglo lepo izgledati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Suzuki bandit 600

Iskreno treba se držati nekih pravila kada su u pitanju prerade motora, ali pozdravljam prerade koje stvarno dobro izgledaju na oko (ne bitno je dali je top auspuha gore ili dole). U lepezi prerada nailazio sam stvarno na mnogo nakaradnih rešenja i nagrđivanja izgleda. Pošto sam jedan od onih koji vole da prerađuju motore znam koliko je teško svima udovoljiti (to je prosto nemoguće naravno) zato se držite nekih svojih ciljeva i pre prerade uvek dobro osmislite šta vam je za činiti. Pozdrav za sve koji prerađuju. Pozdrav i za sve koji komentarišu prerade ali bi ipak da vidim i neko njihovo delo a ne samo prazne reči i sveznanje koje prosipaju kojekude.

Prerađivač

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja