Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki zzr 1200

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

ovo mi je omiljeni motor koji bih pod 1 kupio, samo kada bih imao para za njegovo održavanje, registraciju  i putovanja koje on zaslužuje , a ne da idem 6 km na posao sa njim.

Ovako sam osuđen na 2 puta manjeg kawu.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

Ja bih bogami morao probati blackbird i uporediti. :) Generalno blackbird je bolje na ceni, generalno hondina zavrsna obrada bolja, po prici neverovatno miran motor bez vibracija, jedino sto se nekima ne svidja Dual CBS kocenje.

 

I da, paznja na mokrom asfaltu.

 

 

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Kad već trolujemo čoveku temu, dok ne naiđu admini...

Posedovao sam dva ZZR-1100 u životu i prešao nešto manje od 30.000km.  Duži niz godina je to bio best buy u Srbiji za nekoga mojih gabarita (i prohteva). Ozbiljna snaga, ubrzanje, obrtni momenat i smešno mala potrošnja, u odnosu na sve ostalo što pruža. Onda sam jedno popodne probao CBR-1100XX. Jooj razlike, drastične. XX je duži, niži su i dalji heblovi, dosta se udobnije sedi na ZZR-u s obzirom da su ista kategorija. ZZR je klasičan kawasaki screamer, kako rastu obrtaji tako raste i fun factor, adrenalin, erekcija i sve što uz to ide, dok XX ima toliko jak mid-range da skoro da nema orgazma u crvenoj zoni. Skoro... Međutim, ogibljenje, raspored težine, upravljivost, kočenje, prebacivanje težišta, je TOLIKO kvalitetnije na XX-u, da ne mogu ni da se uporede. ZZR ne daje nikakav feedback šta se dešava s prednjim točkom, i ne prašta, dok XX možeš i žmureći. Ni jedan nije za oniže i slabašne, daleko je asfalt. 

    E sad, vidim da ZZR-1200 ima sličnu filozofiju prednjeg kraja, pa će to biti ultimate sport touring maccina, s naglaskom na touring i visoke putne proseke, dok XX i dalje zove Mandušića Vuka. Brojke kažu jedno, a uživo je stvar malo drugačija.

Valja probati, valja živeti punim plućima

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Falkensee
  • Motocikl: Kawa zzr1200, ZRX1100

Zzr nije nikako za pocetnike. Nema nikakvih el pomagala, po meni to je ono sto treba da bude motor. Za razliku od modernih koji naguraju po 200ks i onda ugradjuju elektroniku da ti smanje snagu. Znaci stari bajk sa mladjim godistem. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Trebamo biti realni, većina nas nema mogućnosti niti je sposoban da iskoristi mogućnosti motocikla do 100 konja. Da budemo iskreni pre svega... Za mašine tipa ZZR1100, XX, itd, nema diskusije :) Možemo da diskutujemo iz dosada ili ličnih uverenja. To je.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Falkensee
  • Motocikl: Kawa zzr1200, ZRX1100
pre 38 minuta, Alekre je napisao:

Trebamo biti realni, većina nas nema mogućnosti niti je sposoban da iskoristi mogućnosti motocikla do 100 konja. Da budemo iskreni pre svega... Za mašine tipa ZZR1100, XX, itd, nema diskusije :) Možemo da diskutujemo iz dosada ili ličnih uverenja. To je.

Pa nije sve u brzini, ovi motori su pravljeni da ih peglas po auto putu 150-200kmh.a veruj mi neces se osramotiti ni na track day ;) to ti je kao sportski cruiser. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Lepo je kad {sa saputnikom} hoces munjevito da preteknes par auta na putu a da nemoras da saltas brzinu-dve dole, e to omogucava masina od 1000-1200ccm, sa puno konja i momenta,  samo zavrnes gas i ode.....

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
2 minutes ago, Biker-Boy said:

Lepo je kad {sa saputnikom} hoces munjevito da preteknes par auta na putu a da nemoras da saltas brzinu-dve dole, e to omogucava masina od 1000-1200ccm, sa puno konja i momenta,  samo zavrnes gas i ode.....

Srecom vozim solo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
9 hours ago, Nebojša S said:

ovo mi je omiljeni motor koji bih pod 1 kupio, samo kada bih imao para za njegovo održavanje, registraciju  i putovanja koje on zaslužuje , a ne da idem 6 km na posao sa njim.

Ovako sam osuđen na 2 puta manjeg kawu.. 

Pa idi okolnim putem od 26km. :D

Inače ja sam svojevremeno bio zaljubljen u ZZR1400 ali vremenom (čitaj: kad sam porastao :D) sam shvatio da je to em neadekvatna mašina za moje potrebe em graciozna kao patuljasto prase pa sam se odlučio za Versysa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Takodje ugladjen max-turer u Suzuki izvedbi, gsx1250fa... Manje napadan od kawe, udobniji i za put primereniji... Takodje sposoban da odrzava veliku prosecnu brzinu... Kod zzr1200 mi se svidjaju gabariti, muska masina! Ne pitaju te ni da sednu na tako nesto, postovanje sa distance!

O kraljici svih motora, neverovatne mirnoce rada i ciklistike da ne govorim...

Zastarela samo po godistu, agilnost i performanse bilo kojeg super turera danasnjice, "reper" i domaci zadatak, CBR-XX naravno...

 

66127063_506884370081189_2524809697618296832_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Iz istog razloga zbog kojeg se svi sport tureri velike zapremine polako sa trzista povlace... Trazi se komfor! Promenili se prohtevi a fabrike prate...

Ili kupujes veliki adventure za put ili RR raketu.. Nema izmedju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nemaju više funkciju, zastareo koncept. Krajnja brzina više nije stvar prestiža. Za sve što nije autoput, sport tourer ima vrlo malo aduta u odnosu na Multistradu, GS-a, KTM-a...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Falkensee
  • Motocikl: Kawa zzr1200, ZRX1100

Pre ce biti da je nedostatak marketinga. I cruiser-i su pravljeni za auto put pa ih ima jako puno po gradovima na zapadu. Narocito se loze na Harley, sta ce ti ta mrcina u gradskoj guzvi? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1975 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Imao sam zzr-a 1100 C1 model, (crni naravno) pravi muski motor, za to vreme brutalno snazan i brz, a bogami i danas je za respect,  jedina mana mu je bilo ogibljenje i mozda malo kocnice, verujem da je na sledecim modelima to ispeglano, za 12oo-ku ne sumljam da je mehanicki odlicna tj unapredjena, izgled mi je diskutabilan...meni licno upropascen, konkretno mislim na svetlosnu grupu, kompletno napred i nazad, kao i tablu, izgleda mi jeftino, lici mi na Kineski maxy skuter...e, sad, kolegin u crnoj boji izgleda odlicno tako da moze da bude i do boje samo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
3 hours ago, Moped said:

Pre ce biti da je nedostatak marketinga. I cruiser-i su pravljeni za auto put pa ih ima jako puno po gradovima na zapadu. Narocito se loze na Harley, sta ce ti ta mrcina u gradskoj guzvi? 

Ljubiteljima cruisera performase najčešće nisu bitne, u pitanju je life style. U vreme kada su sport-toureri bili na vrhuncu, malo šta od ostalih motora je išlo dobro i isto tako ležalo...sada svi noviji tureri, bilo GT ili enduro i idu i leže i koče, a uz to su udobniji i upotrebljiviji. Čak i ovo malo njih koji su ostali na tržištu, ne ubijaju se od prodaje.

A da su ostavili trag, jesu itekako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Falkensee
  • Motocikl: Kawa zzr1200, ZRX1100

Evo ko je mene cekao vise od 2 meseca :) plan je bio da idem mopedom kuci ali sam zaboravio kljuceve... sutra cemo se voziti 

20200408_151432.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja