Jump to content

Moto Zajednica

Mala pomoc...

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova

E ovako pre par dana sam se vozao sa drustvom svi imamo A1 kategoriju i 17god i planiramo za A2 da polazemo, ali tema je bila koji motor kupiti. Uglavnom mi smo otisli na kros trke i videli jednu husqvarnu fc250. Mi naravno otisli na net proverimo specifikacije motora i pise 46ks i 101kg ako se ne varam. I mi smo tu poceli razmisljati da li je moguce taj trkacki motor bez svetla zmigavaca nogara itd pretvoriti u legalan supermoto i da li bi to spadalo u A2 kategoriju? Sta bi sve trebalo promeniti i da li papiri od motora dozvoljavaju da se registruje?(verovatno bas nisam najstrucniji u izrazima valjda se razume) Tema je verovatno zanimljiva ahaha i ne znam da li se spominjala do sada, nije bitno koliko bi para bilo nego samo da li je moguce...hvala unapred

 

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gs500

Sto se tice tehnickih stvari (pretvaranje u legalan motor), to ostavljam majstorima, bilo bi zanimljivo cuti sta sve treba da se odradi :):):)

 

A sto se tice da li bi spadalo u A2 kategoriju, mislim da ne bi, zbog odnosa snage motora i mase motora. Ukoliko ima 46ks, to mu dodje negde knap 34-35kw. Problem nastaje u odnosu, za A2 kategoriju ona ne sme da iznosi preko 0.2 kw po kilogramu. Sto znaci da bi za motor cija je snaga 35kw, njegova masa trebalo biti minimum 175kg.

 

Iskusnije kolege, ispravite me ako gresim :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

I ako je moguće, mislim da će ti trebati mnooogo vremena (i para ali rekao si da nisu problem), verovatno ćeš do tad steći uslov i za punu A kategoriju bez ograničenja, pod uslovom da ne izgubiš volju za motorima da tad, a živci će svakako da ti se razlabave od te avanture :) šalim se, imaš hiljadu drugi opcija, nađi motor u solidnom stanju i uživaj, pretpostavljam da nemaš obaveze i probleme tipa žena, deca itd.. ne kompliju sebi život bez potrebe, sam će se zakomplikovati kad dođe vreme :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
8 hours ago, Brus Vejnov sobar said:

Sto se tice tehnickih stvari (pretvaranje u legalan motor), to ostavljam majstorima, bilo bi zanimljivo cuti sta sve treba da se odradi :):):)

 

A sto se tice da li bi spadalo u A2 kategoriju, mislim da ne bi, zbog odnosa snage motora i mase motora. Ukoliko ima 46ks, to mu dodje negde knap 34-35kw. Problem nastaje u odnosu, za A2 kategoriju ona ne sme da iznosi preko 0.2 kw po kilogramu. Sto znaci da bi za motor cija je snaga 35kw, njegova masa trebalo biti minimum 175kg.

 

Iskusnije kolege, ispravite me ako gresim :)

Sve lepo receno, i kako jeste, dodao bih samo jos jednu prepreku AMSS homologacija, ukoliko je motocikl iz uvoza i treba da se registruje po prvi put, mora proci taj pregled a pri tom pregledu oni po br sasije i modelu motocikla izvlace podatke iz baze : godiste, ccm, kw, maksimalnu brzinu, tip vozila....tu onda nastaje problem ako g afabrika ne kategorise kao vozilo koje moze da ucestvuje u soabracaju.

Cak i da moze da se izvrsi prepravka vozila, sto je poznato nasem zakonu, morate izvrsite atest itd itd, sve to oduzima mnogo vremena i novca i mozda cak bude i neuspeh.
Ukoliko se odlucite ipak da to radite, krenite detaljno od AMSS-a, tehnickih pregleda itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja