Jump to content

Moto Zajednica

Honda Dominator paljenje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

U pitanju je honda dominator 650 1994 godina.

Imam problem sa paljenjem,nekad kad pritisnem taster alnasera,malo.se javi i zablokira,kao da je slab akumulator(nov orginalni provjeren),na drugi pritisak zavregla normalno(bez ikakvih cudnih zvukova)i upali.

To se desava na svaki 5x

paljenja,sta bi moglo biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Frajlauf , ako nista drugo bar ga skini i za par milimetara skrati oprugu koja drzi rolnice na okupu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
9 hours ago, Grnca said:

Frajlauf , ako nista drugo bar ga skini i za par milimetara skrati oprugu koja drzi rolnice na okupu.

Zar frajlauf ne prokliza, pa anlanser vrti, a motor ne. Ovde, kako sam razumeo, anlanser zablokira.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Moze li biti do samog alnasera,posto kad zavergla nema nikakvih cudnih zvukova,ne proklizuje frajlauf,a posto je kod njega automatski dekompresor mozda do toga,

Ne zbnam.sta prvo da skidam i provjeravam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ja sam imao problem sa cetkicama anlasera nekad je verglao nekad si morao da ga cuknes da zavergla a kraju se nije javljao uopste. A pocelo je tako sto nekad nije hteo da upali na dugme.

 

Proveri prekidac copave da on ne prekida kolo i na kvacilu isto imas prekidac moze i on da zeza.

 

Ja bi prvo krenuo sa ovim "jednostavnijim" stvarima pa bi za kraj ostavio frajlauf posto moras da skines delu da bi to proverio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Ma da provjeriti alnaser i struju,pa ici do frajlaufa,ako nista mogu oprugicu skratiti,motor je 94god i niko nije to dirao,

Javim sta je bilo,a ako.je imao slican problem nek me nasavjetuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
12 hours ago, mradomir said:

Zar frajlauf ne prokliza, pa anlanser vrti, a motor ne. Ovde, kako sam razumeo, anlanser zablokira.

Imas i situaciju kad (pu-pu-pu daleko bilo) jedna rolnica pukne pa ponekad kad se lose namesti zablokira, a hoce i kad su popustene rolnice- radi radi pa prc.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Imam isti problem, samo što moj motor neće uopšte da zavergla. Stisnem dugme, i kao da počne da okreće radilicu, al ne okrene ni pola kruga i stane. Proveren akumulator - dobar, proveren anlaser - dobar. Kad skinem svećicu - vrti mašinu ko blesav, a sa svećicom neće. Ja sam zaključio da mi je crko onaj automat dekompresora na bregastoj il klackalica tzduvnog ventila na koju taj automat deluje ( ono proširenje na klackalici ) . Sad ni sam ne znam šta da mislim. Skidao sam one poklopce preko ventila ( za štelovbanje - sve deluje da je u redu . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Odvrni onaj veliki šraf na levoj dekli, pa gedorom vrti radilicu, da vidiš da li ti dekompresor radi.

Jesi li otvarao anlaser, da ga očistiš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Cuo sam da i taj automatski dekompresor zna praviti problem kad se pali,zapravo on.kad ode cuje se,pa ga neki ljudi vade i onda zna praviti problem sa verglanjem.nekad,bar sam tako cuo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
13 hours ago, mradomir said:

Odvrni onaj veliki šraf na levoj dekli, pa gedorom vrti radilicu, da vidiš da li ti dekompresor radi.

Jesi li otvarao anlaser, da ga očistiš?

Skini prednji desni cep za stelovanje ventila i vrti polako radilicu kroz cep na dekli levoj, gledaj da li ta desna klackalica otvara ventil - dooobro gledaj treba da ga otvori dva puta, jednom puno otvaranje i odma zatim ide drugo koje je vrlo diskretno i cesto ga u frci ni nevidis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Fraj lauf nema veze sa ovim simptomom, dekompresor mozda mada mora da pali i bez njega uz vece opterecenje start sistema. Najveci problem alnaser, cetkice, kolektor, lezajevi, eventualno probijanje nekog polja na rotoru, samim tim je manja izlazna snaga, a ako ima 2 cetkice i stane na to polje, onda nece ni da krene. Skini rotor i odnesi kod majstora koji rade busilice itd. Oni imaju neku elektromagnetnu alatku koja to pokaze. Merenje unimerom ti moze dati lazne podatke, ako ne valja, onda motanje. postoji i mogucnost nekih promena u CDI uredjaju i ima mnogo rano paljenje pri startu. Tu nema popravke. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Akumulator proveren u servisu za akumulatore, anlaser nošen kod autoelektričara u servis, gde je otvoren, pregledan očišćen ( nije trebalo ništa da se menja ) . Probao i sa akumulatorom od kola. Al kad skinem svećicu onda se motor zavrti . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 4 sati, Arakis je napisao:

Očigledno ti previsoka kompresija ;)

 

 Moguće :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Kako proveriti da li radi dekompresor,i sta gledati kad otvorim poklopac masine

Promenio član ktm600
Greska u slici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja