Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Aprilliu Caponord - zima 2018/19

Recommended Posts

• Drug član, 1977 postova

Sumirao sam i tumbao.

Hiljade sati na oglasima.

Vratio veliki kredit, uzeo mali za nameštaj koji ističe zime 2018.

To da se pripremi i podmiti žena. Ali već je za.

Potrošnja, održavanje, registracija nije problem, sabrao sam se, nemam vremena za vožnju.

Odvozim 2-3 000 km godišnje. Jednom u mesec dana. Malo.

Ako kupim gume, lanac, lančanike, diskove, mislim da će mi trajati jedno 10 godina.

Zato kad idem negde hoću like a Boss.

Još malo stavljam na oglase Suzuki GS 500.

Imam u rezervi MZ-251.

Ovo pišem kao neku vizuelizaciju, da materijalizujem, novogodišnja odluka.

Motor mora biti jednim delom enduro.

Dva cilindra.

Žičane felne.

Masivan.

Jak.

Visok. 

Dovoljno brz za obilaženje.

Za dvoje velikih, i buraza da povezem.

Da ima "vau" efekat na parkingu i u društvu.

Realne cene. 3-4K €

(Možda Varadero, ali nema željene felne.)

Caponord.

Po-mo-zi bo-že!

• Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Zainteresovan, 525 postova
  • Motocikl: ex KLE 500, FZ6 S, MZ TS250/1

Ove godine je prodat plavi Capo u okolinu Bijeljine. Vlasnik je bio čovjek iz Koviljače koji radi u Brčkom.

Dugo je bio na PIK (BiH) oglasima. Bila ti je to dobra prilika...

• Zainteresovan, 905 postova
  • Motocikl: KTM 660 SMC & Honda VFR 800 RC46

Moj covek! :takoje:

Ne mislim na to da Ti "uvalim" mog Caponorda nego na to oko kriterijuma i odabira.;)

I ja sam se, od pocetka potrage za ovakvim motociklom, okomio na Apriliju i nisam se pokajao ni jednog momenta. Verujem da neces ni Ti.

Meni je boja bila presudna i uspeo sam naci odgovarajucu. Svidja mi se i bela ali te su od 2006 pa na dalje, vise novaca u igri.:ups:

To sto hoces da je kupis u SRB nije losa ideja jer mislim da su ubedljivo najjeftiniji Caponordi ovde. Da sad prodam moj motor ne mogu za te pare uvesti isti, potpisujem.

• Podržavam 2

Juče sam nešto progledao.

Sad imam neki cilj, smisao bajkerskog delovanja.

Možda nema smisla ali imam 4% skupljene gotovine za sad.

Mene to itekako raduje, imam plan.

Kad prodam sadašnji motor idem na malo preko 50%

Mene greje i raduje.

Videćemo i šta sudbina nosi i koliko je jaka volja čoveka.

• Podržavam 4

Uvek sam hteo da te zovem Barbara. Tako mi je to ličilo na tebe. I sebe sam video kao većeg i lepšeg ako si ti Barbara, možda moja Barbara. Nisam se ljutio kad loše pričaš o meni. Ni kad moje poklone razdeliš nepoznatoj deci. Ni kad ne odgovaraš na poziv, ili poruke. Kad tek, tek ponekad po nekoj drugarici kažeš da te nasmejalo i oraspoložilo moje pismo. I da ti nisam dosadan nego, eto, nikad nećemo biti zajedno. A mali trag koji ostaviš, taj tračak nade, to je ono što me podigne iznad Olimpa i onda gledam male i obične ljude i pomislim koliko više sreće imam ja. Na tako malo.

Ukradem slučajno dodir tvog ramena dok igramo jamb kod naše drugarice. I kao slučajno baš mi smo u paru. I ja ti dodajem kockice u tvoju ruku. I opet ukradem dodir. I ti to znaš, i vidim to po tvom osmehu koji hoćeš da sakriješ i da ne priznaš. Svi su jeli čokoladu koju sam tebi doneo i svi su znali to.

I prođu dani a tebe nema. Znam da si s njim i znam da možda nije lepo da strpljivo čekam svoj plen jer znam da je on samo čovek, mladić i da će napraviti grešku. On nije ja. A kad pogreši ja ću biti tu. I sad sam tu. Mali cvet zapakovan u roze kutiju sa tvojim imenom Barbara, od njega si očekivala, a dao sam ti ja. I znaš to Barbara. U mekdonaldsu te posmatram dok jedemo sladoled sa prelivom od jagoda. Obožavaš ga i ja to znam. I ti znaš da znam i da te poznajem tako dobro. Da si mi misao. I to ti godi i osećaš kako popuštaš.

Želim te Barbara i više jer si neodoljiv plen. Lovina koja se sreće jednom u životu. Zlatna srna, neuhvatljiva i mistična. Amerikanci bi rekli daleko iznad moje lige. A ja, ja sam lovac. I imam tvoj trag. Još uvek slab, i jedva primetan, toliko slab da ga niko drugi ne bi pratio i davno bi odustao. Ali ja ne. Na tragu sam ti Barbara i to što ne sklanjaš ruku odmah nego tek koji sekund kasnije mi govori da želiš biti uhvaćena, da želiš biti ukroćena i da želiš da te lovi lovac najbolji od svih.

I nikad ti nisam rekao stihove:

Seti se toga dana
Ne zaboravi
Neki čovek je stajao u tremu i
Viknuo tvoje ime
Barbara
A ti si po kiši k njemu potrčala
Radosna prokisla očarana
U njegov zagrljaj pala
Seti se toga Barbara.

A mogao sam. Za tebe sam Barbara imao ceo svet, ti samo poželiš. I već sam ti nedostajao. I korak kojim si bežala malo si skratila. I ja sam to znao. I susreti koji su bili slučajni, bili su slučajno češći.

Juče si se tako nasmejala, tako slobodno, tako veselo kad si me videla u drugom busu, jedno naspram drugog. I samo za tebe tako sam blesavo mahao da su svi putnici u oba busa to primetili. Na liniji 65. I ti si bila srećna.

Jedan po jedan, društvo za jamb je odlazilo. Ja sam naravno kao i uvek tražio razloge da ostanem zadnji. A ovaj put ti si mi pomagala u tome. I ja sam ovaj put znao. Odigrali smo sami još jednu partiju i kockice su letele po malom stanu na trećem spratu na Karaburmi. Lampa je pravila senke a ti si svoje lice krila iza uvojaka. Smešila si se. Video sam, to si htela nevešto prikriti. Pomerio sam kosu sa tvog lica a ti si, TI SI, krenula ka meni i tad sam osetio tvoje usne. To je bio naš prvi poljubac. Trenutak taj, kratka sekunda u ogromnoj večnosti, ta mrva, atom trajanja, to je ono što se pamti u okeanu vremena. To su čestice života. Sve ostalo su praznine između.

Izvini Barbara što sam postao drukčiji posle nekoliko meseci. Što nisam imao onoliko volje i pažnje za tebe. Ne znam ko je kriv, znam da sam to ja. Znam da sam izgleda samo neko ko je dobar lovac, predobar, a posle lova... Nema više lova.

I bolje je što više nismo zajedno. Imamo nešto zajedničko, taj trenutak u vremenu. To je ono što pamtim, to bih voleo da ti pamtiš, to iščekivanje, tu noć kad smo ostali sami.

Desanka je rekla, i svaka joj čast:

Ima više draži
Ova slatka strepnja, čekanje i stra`.
Sve je mnogo lepše donde dok se traži
O čemu se samo tek po slutnji zna.

Ti si sad udata, vidim slike, i srećna si, imaš dvoje dece i bili ste u Španiji ovo leto.

A ja?

Ja sam planirao, Barbara, da kupim Apriliu Caponord i mislim, osećam da sam joj na tragu.

Za godinu, najviše dve.

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 9

• Vazlan(Zlatko), 181 postova
  • Motocikl: Aprilia SR50R,BMW R1100RT

Podrzavam te u kupovini Capo-a.Ja sam vlasnik jednoga i slazem se sa Simonom69 do poslednje reci.Kada je kupis mislim da ce ti posle prve voznje izmamiti osmeh.Razmisljao sam da ako budem menjao motor posle Capo-a odluka to je strasno teska odluka.Za taj novac za koji se prodaju kod nas mislim da ne mozes dobiti bolji motor.

• Podržavam 1

Mozes gumu da joj potrosis ovako:

DSC_3250.JPG

Mozes da sidjes sa asfalta :

DSC_3879.JPG

Mozes da odes daleko :

DSC_4202.JPG

A mozes se i potrkati :

20170625_234917.jpg

• Podržavam 4

Годину дана после....

Немам више кредит, што је добро, Сузуки још није у огласима, нешто ми мрско јер у штеку имам тек 30€...

Али још тиња нада....

До Нове Године!

Идемо, кад може Звезда...

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Да направим резиме.... па не знам.... чак ни на море ове године нисам ишао.... Регистровао Сузуки и ауто, ћерка на матурску екскурзију,  смањена плата, неки лимарски радови на ауту, свадбе, бабине, славе, ма немам појма. А да, био сам и један дан у Новом Саду. 

И гребао сам гребе,  ништа.

Радује ме да нисам променио мишљење у вези мотора. Још увек хоћу Априлију Капонорд. Можда се и смирим што се тиче мењаже ако је то икоме било икад могуће.

• Drug član, 2864 postova
  • Motocikl: GSXR600

Ma samo sam hteo malo da se nasalim ovom nasom mukom. Mada ako si to sve pokrpio sa onih 3% nista nije nemoguce pa ni GSA da cucne do nove godine

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 371 postova

А да завршиш за вариоца и окушаш срећу међ' Германским племенима? Можда после тога купиш и БМВ.

• Podržavam 1

Нажалост и то је једна од опција. Или можда не нажалост. Учим немачки интензивно већ 10 месеци, уз оно из школе мислим да  имам довољно. Чекам ово од Нове године па да арбајтујем нешто незахтевно,  возач, ложач, сервисер  итд. 

Нисам мислио ником рећи, али тамо, кад си сам, неки оду па рентирају разне ствари (;)) а ја бих прву ствар изнајмио ГСА, један дан око 150 еврића,  (ко три молдавке ....:jee:) и да видим шта је то бре..

• Sviđa mi se 1

U Junu sam prodao moj Caponord i ostao na VFR800RC46. KTM SMC mi je tu uvek, docekuje i ispraca ostale motore ali ne ide od mene.

Kupio ga je momak iz Dobanovaca koji je u medjuvremenu dobio posao u Austriji i odselio. Mislim da ce je morati prodati ako ne bude mogao tamo da je vozi na nasim tablicama.

Veoma mi nedostaje taj motor, "osakacen" sam bez njega. Pokusavam da nadjem ponovo nesto sto ce mi pruziti zadovoljstva kao sto je pruzao Caponord ali ne ide. Sve to sto bi proslo je 7000 eura pa na vise. Probao sam par motora trazeci sledeceg ( ST1300 PanEuropa, BMW R1200RT, BMW R1200GS 06...) i ni jedan nije zadovoljio. Da mirujem malo sa VFRom i skupljam kintu za Caponorda 1200, Super Teneru, ili Caponord 1000 Rally Raid ;)

• Podržavam 1

• Никад не једи жути снег!, 262 postova
  • Motocikl: Јамаха ФЈР 1300

Moj bata (@papaja) prodaje svog Kaponorda ovih dana... Pozajmio mu Jadranku da je zajase malo na nedelju dana i posle toga stavio Apriliju na prodaju ;). Poslednja recenica u oglasima glasi "moze zamena za FJR" :yamaha:

Боли.. све ме боли....

Само их слажем у огласе које пратим, ко дете сличице.

Повећао сам залиху на 41€...

Све иде по плану, вратио кредит, скупљам паре, лепи Нордови ма огласима... Још месец дана.

• Podržavam 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja