Jump to content

Moto Zajednica

U Monterej na večeru

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

NAPOMENA: Klikni na fotografiju da bi je uvećao.

 

Naš kolega forumaš RSVMillenian ima fenomenalan posao. Klijent mu plati let iz Čikaga do Los Anđelesa, hotel, klopu i ostale troškove. RSVMillenian ode u klijentovu fabriku da obavi testiranje nekakve elektronske opreme koju klijent pravi.  Tamo obori klijenta na testu, vrati se za Čikago, pa ga mesec dana kasnije klijent ponovo dovede u Los Anđeles plaćajući mu opet sve troškove, da bi ga RSVMillenian ponovo oborio na istom testu.  Treći i jubilarni put, nesrećni klijent ponovo dovodi RSVMilleniana u Los Andjeles, s' nadom da će se ovaj konačno smilovati i pustiti ga prođe taj test, bez koga proizvodnja ne može da počne.  Dal' zbog toga što je klijent konačno otklonio sve greške u proizvodu, ili zato što mu je dosadilo da stalno dolazi u Kaliforniju gde mu nedostaju Čikaški snegovi, kolega RSVMillenian ovaj put dade klijentu prelaznu ocenu.

 

Od kada je prvi put posetio Kaliforniju, pričao sam mu o fenomenalnoj Ruti 1, krivudavom putu koji ide od Los Anđelesa ka San Francisku, pa dalje ka severu Kalifornije. Prethodne dve posete Los Anđelesu bile su prekratke da bi imali vremena za takvu vožnju (RSVMillenian je bio prezauzet obaranjem klijenta na testovima), jer da bi se odvezli do San Franciska i nazad kako treba, uzelo bi nam bar dva dana.  Nadali smo se da ćemo za vreme njegove treće i jubilarne posete Kaliforniji imati dovoljno vremena i provozati se ovim čuvenim i prelepim putem.

 

Al' ne lezi vraže...  Na mom poslu iskrsnuše problemi, a i RSVMillenian imade više posla ovaj put nego što je predvideo.  I tako, od planirana dva dana, opet nam ostade samo jedan.  Nedovoljno da se provozamo Rutom 1. Ili možda dovoljno?

 

Jutro, četvrtak, 10. april, spremanje doručka en la casa de Motoholic:

279939879_LQVLf-S.jpg

 

Ja (levo) i RSVMillenian, u mom raskošno opremljnom stanu, u koji sam se nedavno uselio:

279939919_ouRNm-S.jpg

 

Moj mlađi brat Miroslav je svoju fudbalsku karijeru započeo u F.K. Zemun, tako da se kod mene za doručak uvek zna: jedem 'leba i parizer, Zemuna sam simpatizer:

279939970_QR6PE-S.jpg

 

Zaključivši da ne možemo da se provozamo Rutom 1, ja u'vatih da završim još nešto oko posla, reko' otićićemo na neku kraću vožnju kasnije.

279940020_chYCi-S.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

12 popodne... Posao je završen; gde bi mogli da odemo na vožnju?  Hmmm...  Pa u stvari, teoretski možemo da odemo do Rute 1, al' to podrazumeva solidan tempo vožnje... i moramo da se vratimo na vreme jer RSVMillenian ima sutra avion za Čikago... Hmmm... Stalno mu pričam o toj Ruti 1...  Ko zna kad ponovo dolazi u Kaliforniju, pustio je klijenta da prođe na testu ... Ne moramo do San Franciska, možemo do Montereja, dotle je i najbolji put... A možda se i vratimo na vreme da stigne na avion ;D

 

Pokret! Od dva ponuđena motora, RSVMillenian bira manjeg GS-a:

279940067_FmeBf-S.jpg

 

Mada bi se po stilu vožnje reklo da je mislio da je na svojoj Apriliji :D :

279940115_6iWa5-S.jpg

 

Izlazak iz Los Anđelesa, Autoput 101-Sever:

279940153_NKDQY-S.jpg

 

Odmah po izlazu iz grada stajemo da nalijemo benzin u motore, a kafu u sebe:

279940201_yXD4j-S.jpg

 

Napustivši i poslednje predgrađe Los Anđelesa, nastavljamo istim autoputem, koji je kao i svaki autoput malo dosadan, al' bar ima lep pogled.

279940250_kj9tk-S.jpg

 

279940288_PBrFb-S.jpg

 

Brza, ali opuštena vožnja. RSVMillenian se divi cveću pored puta. Odakle se finansira održavanje ovog cveća saznaćete malo kasnije.

279940330_spKAt-S.jpg

 

I dalje Autoput 101-Sever; znak kaže "Prijavite pijane vozače, pozovite 911"

279940364_34py2-S.jpg

 

RSVMillenian kaže da mu se svideo Ge-esić

279940413_iLA3Z-S.jpg

 

Evo jedna slika na kojoj se vidimo obojica; ja sam desno, RSV je levo:

279940441_naUio-S.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Približavamo se gradiću Moro Bej (Morro Bay), koji je udaljen 210 milja (~338 km) od mog stana u L.A.-ju...

279940477_ujKtc-S.jpg

 

Malo iza Moro Beja stajemo da sipamo gorivo, i pojedemo po sladoled na ovoj plaži:

279940637_GsCBu-S.jpg

 

279940512_bwZk9-S.jpg

 

Bile su tu i neke tete koje su se švrćkale okolo, al' nismo imali vremena da se pozabavimo njima...

279940545_N8ZFa-S.jpg

 

279940595_q5mc8-S.jpg

 

U ovom gradiću takođe završavamo sa autoputom i izlazimo na – Rutu 1!!!  Ali pre nego nastavimo, pada toplije oblačenje jer je ovaj put tik uz okean, a samim tim i hladniji.

279940681_r3vw7-S.jpg

 

Baj baj četiri trake i kamioni, helou dve trake skoro prazne, okean i krivine...

279940707_2WMNk-S.jpg

 

RSV-u se put odmah svideo, pa je dodao gas, prestigao me, prestigao ovaj auto, i krenuo u juriš ka krivinama...

279940735_hqBZN-S.jpg

 

"Hmmm.. Mislim da sam mu rekao da na pravcu vozimo sporije da ne privlačimo pažnju određenih drugova na sebe", mislih u sebi dok sam posmatrao ovog momka koji se igrao sa zmajem na plaži.

279940775_D7eCM-S.jpg

 

"Ili sam možda zaboravio da mu kažem", pomislih kad uvideh da smo upravo premašili 150 km/h.

279940815_ucgiW-S.jpg

 

Odmah iza prve krivine u susret nam dođe neobični crno-beli auto. Čim smo projurili pored njega, primetih u retrovizoru da koči, pravi polukružno, i kreće za nama upalivši na krovu nekakva šarena disko-svetla.  RSV stade pored puta da sačeka ovaj auto; stadoh i ja.  Fin gospodin izađe iz kola; kaže hoće da pita nešto RSVMilleniana. Da li RSV zna koliko je ovde ograničenje?  RSVMillenian mu odgovori da naravno da zna – 100 km/h.  "Tačno!", reče fini gospodin, i uruči RSVMillenianu pohvalnicu za dobro poznavanje propisa:

279940872_XyUEs-S.jpg

 

Oduševljen, RSVMillenian onda dade ovom finom gospodinu $273 kao donaciju za fond održavanja cveća pored Kalifornijskih puteva.  Iz meni nepoznatih razloga, gospodin meni nije tražio donaciju, no ja se zbog toga nisam naljutio jer sam prošle godine uplatio tri ovakve donacije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Pozdravismo se sa ljubaznik čikom, i nastavismo dalje.

279940917_NHiMu-S.jpg

 

Još malo i stižemo do brda i planina, a samim tim i najinteresantnijeg dela Rute 1...

279940958_jyQea-S.jpg

 

RSVMillenian levo, Pacifik desno...

279941025_Nyd9f-S.jpg

 

Prelepa obala Kalifornije...

279941086_BBSFz-S.jpg

 

Slike su malo mutne jer sam sve slikao iz pokreta...

279941135_sSAiL-S.jpg

 

Zatim ubrzo – prvi uspon, a sa njim i krivineeeee!

279941174_oYZ8C-S.jpg

 

Okean levo, planine desno, krivine u sredini. Ima li šta lepše?

279941221_kqd6f-S.jpg

 

Prijatno sam iznenađen kako su dobro ispale ove slike, s' obziroma da sam vozio kroz krivine jednom rukom, a drugom slikao RSVMilleniana *iza* mene:

279941276_sPabw-S.jpg

 

279941329_VEFHh-S.jpg

 

279941371_pHdA4-M.jpg

 

279941418_2djde-S.jpg

 

Pacifik...

279941441_edJRD-S.jpg

 

...i Ruta 1 koja vijuga tik uz njega...

279941475_K6Yab-S.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Vožnja obalom Kalifornije u malom crvenom kabrioletu je san mnogih Amerikanaca; evo jednog kome se san ispunio:

279941503_9ydME-S.jpg

 

Kratka lekcija iz fotografije: kada slikate *prema* suncu, slike će biti malo žnaru i bez boja:

279941522_Z8396-S.jpg

 

A kad slikate na suprotnu stranu od sunca, onda će izgledati lepše:

279941551_rgcH9-S.jpg

 

Samu vožnju ovim putem je teško opisati. Vozim ovuda jednom mesečno, i svaki put se oduševim kao da mi je prvi put.  Miris mora, vijugav put, prelep pogled i sa leve i sa desne strane... Jednostavno me zaboli vilica od osmeha koji mi ne silazi sa lica. Od Moro Beja, gde smo sišli sa autoputa, do Montereja, naše odrednice za danas, ima nekih 125 milja (~200 km) najlepših predela cele Amerike.

279941584_TyrMF-S.jpg

 

I dok se sunce polako spušta u okean, i senke drveća pored puta postaju sve duže, približavamo se zalivu Monterej, gde se nalazi i istoimeni gradić...

279941611_BkM4Z-S.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ujahasmo u grad, i pronađosmo parking u blizini ulice Keneri Rou (Cannery Row). Zašto baš tu, objasniću ubrzo...

279941643_3775n-S.jpg

 

Sunce je već zašlo, i dnevna svetlost je polako počela da nestaje. Napravismo predah na korzou pored okeana...

279941722_P6JEF-M.jpg

 

279941749_jfTpK-M.jpg

 

A pošto je ovo turističko mesto, gde je okean tu su i prodavnice suvenira, pa se RSVMillenian izgubi u jednoj od njih dok ja ostadoh napolju da slikam 'tice...

279941771_ZCMsD-S.jpg

 

Ova mi je dozvolila da joj se približim na jedan metar; da imam bolji foto aparat slike bi bile baš do džadža:

279941803_crXDq-S.jpg

 

279941838_aYpBW-S.jpg

 

Zatim krenuh da pronađem RSVMilleniana, i nađoh ga u prodavnici zastava i grbova. Naravno, odmah potražih srpska obeležja i nadjoh nas između velesila kao što su Palestina, Tanzanija i Sejšeli...

279941889_wfoRp-S.jpg

 

Zatim mi pažnju privuče polica sa zastavicama, i kad ugledah ovo zamalo padoh u nesvest:

279941939_3yMhF-S.jpg

 

Zastava države koja ne postoji već, koliko, 16-17 godina?  U nekoj bezveze prodavnici u malom kalifornijskom mestu!  Naravno da sam je kupio. ;D

279941978_HQFLw-S.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Šetnja plažom...

279942055_gt8mC-S.jpg

 

A zatim klopa u nekom fensi restoranu koji nam je preporučila teta od koje sam kupio zastavicu...

279942091_4d3of-S.jpg

 

Za one koji ne znaju šta u Americi znači "fensi restoran", evo ukratko prevod: sirotinjske porcije po bogatim cenama. :D  Al' dobro, klopa je bar bila ukusna, a i pogled valjda doprinosi ceni:

279942134_ijRNG-S.jpg

 

E sad Keneri Rou (Cannery Row)...

279942164_oo9aR-S.jpg

 

Ulica koja je ime dobila po pogonima za kozerviranje ribe (keneri), od kojih više nema ni traga ni glasa – ostalo je samo ime – a koja je danas načičkana restoranima, noćnim klubovima i kafićima. Zašto je ova ulica interesantna?  Zato što se ovde jednom godišnje okupljaju najveće face moto sporta. Razlog? Četiri milje (~6 km) udaljena trkačka staza Laguna Seka (Laguna Seca), gde se svake godine održava Moto Grand Prix.

279942236_ShyZS-S.jpg

 

Nikija Hajdena ovaj put nismo sreli. :D

279942266_baGcC-S.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Noć je već uveliko pala, i vreme je bilo da – se krene nazad za Los Anđeles. ;D  Da, ništa od spavanja ovde, RSVMillenian mora da 'vata ujutru avion za Čikago.  Menjamo se motora, i krećemo za L.A.

279942296_2ED7W-S.jpg

 

Moram da primetim da je RSVMillenian odlično izveo ovo oko zamene motora.  Preko dana dok je bilo toplije, vozio je manjeg GS-a koji nema vetrobran, a uveče kad je temperatura pala čak i do 3 stepena Celzijusa, prešao je na velikog GS-a sa vetrobranom...

279942323_L5Qwb-S.jpg

 

...dok sam se ja na malom smrzao k'o da ne kažem šta... :D  Al' dobro, ko mi je kriv što sam zaboravio da ponesem postavu za jaknu...

 

Put nazad nas je vodio ne uz okean već kroz unutrašnjost, jer je tako brže.  Držali smo dobar tempo, a onda u sred neke šumetine RSV mi signalizira da stanemo. Veliki GS je prijavio problem sa kočnicama.

 

Zaustavismo se pored jedne usamljene bandere, jer drugog svetla u krugu od 10 milja nije bilo, a ja naravno baterijsku lampu nisam poneo.

279942349_HHqjy-S.jpg

 

Proverih nivo tečnosti za kočnice – izgleda OK. Proverih creva - nigde ništa ne curi. I prednje i zadnje pločice su OK; čak su zadnje zamenjene prethodne nedelje. Hmmm...  Kratkom test vožnjom ustanovim da je problem sa zadnjom kočnicom; pulsira kao da je ABS aktiviran.  Prednja radi OK.  Ništa, zaključim da je verovatno ABS senzor na zadnjem točku trokirao pa se pali i kad treba i kad ne treba. To ne možemo da popravimo u sred noći tu gde smo, pa nastavljamo dalje, s' tim što se RSVMillenian ostatak puta neće oslanjati na zadnju kočnicu već samo na prednju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Sledi par sati vožnje kroz takvu hebenu hladnoću kakvu nisam skoro osetio, dok je RSVMillenian uživao u grejačima za ruke i velikom vetrobranu...

279942385_mFvk9-S.jpg

 

Zaustavljamo se na 80 milja (~129 km) od L.A.-a da se uz pomoć čorbe (RSV) i kajgane i kafe (ja) ugrejemo.

279942431_kTaJt-S.jpg

 

Poslednja deonica puta nas vodi preko Tehačapi planina (Tehachapi Mountains).  Tačno 16 milja uspona, hebeno hladnog, zatim planinski prevoj Tihon (Tejon) na nadmorsoj visini od 1275 metara, i onog trenutka kad smo počeli da se spuštamo od prevoja temperatura je počela da raste.  Što smo se spuštali bliže prema Los Anđelesu, to je bilo sve toplije, i kad smo prošli pored table "Dobrodošli u Los Anđeles" temperatura je bila čak prijatna za vožnju.

 

U moju garažu smo se uparkirali tačno u 3:30 posle ponoći.  Putna statistika: 655 pređenih milja (~1054 km), za ukupno 10 sati i 10 minuta u sedlu.

279942450_gPmwP-S.jpg

 

Ono što brojke ne mogu da pokažu je količina zadovoljstva kojom nas je ovaj izlet ispunio.  Iako smo imali samo jedan dan umesto planirana dva, ipak smo odvezli najbolju deonicu Rute 1, i proveli se do džadža.  Posebno mi je drago što je RSVMillenian konačno imao priliku da se provoza obalom Kalifornije, o kojoj ga redovno smaram.  Kaliforniju napušta sa lepim uspomenama na krivudave puteve, palme i more kojih će uvek moći rado da se seća kad god bude čistio sneg ispred svoje kuće u njegovom voljenom Čikagu.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja