Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko polaganja

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Scooter

Nov sam i trebam da kupim skuter,e sad koja dozvola meni treba za taj motor,skuter ima 49cc 4kw moze da ide 90 km/h,citao sam za am kategoriju pise da kubikaza ne sme da prelazi 50cc i da snaga ne sme da bude veca od 4kw,al pise da motor ne sme da ide brze od 45km/h,ako polozim za am da li cu imati problema za policijom ili moram polagati za a1,i da skuter je trajno registrovan na bele table,prilikom prepisa oculi morati svake godine registrovati motor,posto neko kaze da ne vazi vise te bele table i ta trajna registracija,hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha tdm 3vd

posle prepisa ces morati svake godine da uzimas osiguranje za taj motor. A sto bi ga prepisivao jeftinije ce te izaci na malu tablu a niko ti nece praviti problema sto ga nisi prepisao

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

Nije problem kategorija nego registrcija, ako motor ima stare(bele) tablice moras d ga preregstrujes na nove (zute), ali ce verovatno da ti traze potvrdu da doneses da motor ne moze da predje 45km/h koju izdaje proizvodjac, 90% motora od 50ccm mogu da idu preko 45, jos uvek policija to ne kontrolise kao sto to rade u inostranstvu, tako da ako uspes da ga registrujes na zute mozes sa AM kategorijom da vozis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gs500

Iskreno preporucujem da odmah polazes za a2, tako ja trenutno radim. Jeste malo jaca cena, ali ima ogromne prednosti. Vec tokom samih casova ces moci da vozis duze ture, dobices osecaj za tezi motor i uvek ces imati tu opciju da biras da li ces jacu kubikazu od 49ccm, pride ce polaganje za druge kategorije biti jeftinije. Ja, na primer, nemam B kategoriju. Time sto polazem za a2, kada budem polagao za B, moracu da slusam samo 5 casova teorije i da vozim 30 casova, sto je 10 casova iliti desetak-dvanaest hiljada manje, sa sve teorijom dodje negde na dvadeset hiljada jeftinije.

 

P.S. Na kraju krajeva, ako budes pozajmljivao motor od nekog drugara da ga provozas malo, sa a2 je malo lakse nego sa am :), pride ce polaganje za druge kategorije biti jeftinije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja