Jump to content

Moto Zajednica

MZ es 175/2 projekat "bobber"

Recommended Posts

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

morao sam veruj mi,imam klip....ni jedan lezaj mi ne valja,znaci svi se cuju, uzas...luft u lezaju na radilici donde,katastrofa...sad cu sve to da zamenim lepo, i semeringe sve, sklopim ocistim i nov motor...

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

...u ovo leziste, na levoj strani masine stoji znate vec,onaj deo sto je sa kanalima na sebi, u toj rupici ispod sam nasao polomljenu oprugicu...da li tu treba da ide i neka kuglica, pretpostavljam zbog zlebova ili ne??
e330c36c44882ed9e05d7704ed6507ca.jpg6410768b57888e721545c78f6ef69073.jpgc007fe9f6ed5b2523298b3900ce14036.jpg

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da tu ide kuglica koja upada u žljebove na valjkastom biraču brzina i drži motor u određenoj brzini ili leru. Zato ti je i lupao menjač. A razočarao si me zbog toga što si rotor diname stavio na onaj zupčanik, taman da se namotaji oštete poa da posle i njega moraš da menjaš. Rotor se uvek umota u neku krpu i stavi u neku kutiju il posudu da se ne bi oštetio ! 

    

22cbd44bbf9f6ad26ab363a133cdb77d.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

...uglavnom pazim na takve delove, medjutim njega sam poslednjeg ubacio u kutiju,to je sve sada poredjano na stolu,jedno pored drugog, oprano sve osim dekle...i evo vidim razumes se dosta u problematiku,kazi mi da li lezajevi za menjac moraju da se nameste namenski za njega ili mogu da kupim takve lagere u slobodnoj prodaji u mom mestu??

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ležajeve možeš da kupiš gde god hoćeš, ali moraju biti u kvalitetu koji zahteva fabrika ( možeš da kupiš i na pijaci od rumuna, ležajeve predviđene za točak od ručnih kolica, pa se raspadnu posle tri dana ).  Na primer za radilicu ti idu ležajevi u kvalitetu C 4 koji se teško nalaze kod nas. Na tvoju sreću, ima ljudi koji godinama donose delove za MZ -a i kod njih možeš naći bukvalno sve što ti treba. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

nisam toliko strucan,za radilicu sam siguran da to mora da bude kvalitet i po pravilu,to cu sve uzeti kod naseg druga Zokija, nego me cisto zanimalo da li i ovi na menjacu moraju da budu po nekom standardu,jer kazem nisam steucan po tom pitanju..na kraju ja sve to moram da kupim tako da sve ce ici kod Zokija...kome da se obratim za radilicu oko zamene klipnjace??

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

kako mogu da izvadim ovaj lager mali sto je zatvoren od iza??i da li je ova viljuska za brzine mnogo ostecena posto je dosta nekako usecena?? 110b6e811680bafbdd23d2aa8e60001c.jpg548d03338d236928fbe29664eaaf377b.jpgae398e8810af842d90884dca90887111.jpgb1fe2c3f45ece2328827f5c40d4ffeb5.jpg

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Ugrijes blok oko lagera plinskom lampom, okrenes i kucnes blok od neko drvo, on sam ispadne. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Stavi deklu na neki jaaaak izvor toplote! Mozes je grejes plinskim brenerom i lezaj ce sam da ispadne kad se dekla dovoljno ugreje. :)

Viljusku menjaj, proveri menjac jesu sve povrsine zupcanika ok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

eee to se nikada ne bih setio, a logicno, naravno... ...ali nemoze sve da se zna, hvala na savetu..zupcanici su mi svi ok, gledao sam ih..

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Inace C3 i C4 nije bas oznaka kvaliteta lezaja. Nego je "mera" laicki receno, klasa tolerancije i zavisi od mesta primene i namene. Zazori "na hladno" su veci sto je klasa veca. Tako je C4 predvidjen za vecu temperaturu i broj obrtaja. 

Na MZ moze ba radilicubda se stavi i C3, nece praviti problem. S tim da ti je moja preporuka za brend, NTN, Timken, KOYO. Fag je ok, ali ako imas mogucnosti, kupi nesto od gore navedenih. Nije velika razlika u ceni. Ima ih Optima iz NS.

E sad, za izbijanje lezaja je mozda najbolja opcija da grejes deklu u rerni. Ako je grejes let lampom (brener i slicni gorionici) onda se greje lokalno i postoji mogucnost da se plasticno deformise na nekom mestu. A to moze posle da napravi ogroman problem. Kad je ugrejes, ako lezaj ne ispada (mada 99% da ce ispasti), njega ohladis tako sto naslonis neki komad metala samo na njega (tipa cekic, veliku gedoru) da se samo on ohladi i skupi.

Srecno!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

evo uspeo da izvadim i mali lager i na radilici, grejao sam fenom za auto, svuda okolo po malo i uspeo... .. na oba lezaja sam prometio sa strane oznaku C3f.. neznam da li je to menjano nekada, ali eto ti su lezajevi. 6a3b8a3913e759ef2d571c31b1bb03a9.jpg7a64876486164a2f068797d22dab4237.jpg

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Kod mene u MZu su KOJO lezajevi svi, ima ovde jedan clan foruma koji moze da posvedoci kako se menjaju lezajevi za 3-4h sa sve rasklapanjem masine i skidanjem sa rama, pa sve to nazad i vozi kuci. U njegovoj se garazi to odigralo par puta.. :D  * Grejao dekle brenerom, nikad nisam imao problem ni oko vadjenja ni oko vracanja nazad*

C3 su sasvim ok lezajevi za radilicu, moja preporuka su KOJO jer su u odnosu cena/kvalitet sasvim ok! :) a i ne menja se to svaki dan! :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

šumi, to je ekstra ali si vec to radio i znas gde sta kako,kad jednom otvoris i vidis, to je to... ali ja nisam do sada nikad rastavio, polako da nesto ne zeznem. znanje oko toga imam, nije da nemam.. nego dok ga ja sad sastavim i sledeci put nije problem..kad vec znas kazi mi da li opruga koja je sa kuglicom fiksator,jaca ili slabija otp...???

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Odgovor na to pitanje moze ti dati Lisac, ili neko ko cesce sklapa/rasklapa MZ-a, po meni treba da bude dovoljno jaka da drzi kuglicu na mestu(u urezu na biracu) a pri tom dovoljno slaba da kad je pritisne birac da potone u predvidjenu rupicu na safu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za tebe, pošto si iz Sokobanje...sve ležajeve možeš da nadješ u firmi Lagerton koja se nalazi u Nišu. Verujem da svi banjski majstori ležajeve uzimaju tu. Šalju AKS-om

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

E pa ljudi, naisao sam na problem koji sam pretpostavljao da cu da imam,kakav sam baksuz...po "novim" pravilima o registraciji vozila ja moj motor ne mogu da registrujem,nikako...e sada,sta raditi dalje

 

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

...hvala ti na savetu ali ja nemam nista od njega sto je fabricko...viljuska nije njegova,sediste, blatobrane, far, rezervar,masku,nistaaaa....

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ma atestiraj ga,k'o da je to problem.

Trazis saglasnost od MZ fabrike da pravis prepravku,napravis tehnicki nacrt sa svim proracunima,potpise ti inzenjer,radove opise i potpise atestiran varilac,prikupis fiskalne racune za sve naknadno ugradjene delove koji su uredno homologovani,platis jos par taksi drzavi,agenciji za bezbednost i instituciji koja ce vrsiti pregled pa ga posle registrujes,samo to nista vise.

Izvini brate na malo sale u ovoj muci :neznam: sve bi ovo imalo smisla da se krece u serijsku proizvodnju ali mogli su pojednostaviti pojedinacne prepravke,radilo se to i ranije i uredno pregledalo i registrovalo.

Ja ovo vidim kao zatupljivanje naroda,nema sta da mislis,u banku po dugogodisnji kredit pa se vozi novim motorom,za hleba mozda ostane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

Bas si me ubedio druze.. ...ma nema nista od nase drzave, ja znam da je to sve moglo pre lako da se resi, ali sada malo teze(nemoguceeeee).. Nego imam ja plan, srbi smo mi, sve se resava...nego moram da nadjem jedan ram, i sve cu da sredim, ne odustajem od ovoga sto sam zamislio, videces..kad mogu ovako da nas kecaju,i da se mucimo,neka tako i bude, dusu ne mogu da nam uzmu...izaci cu ja na ulicu sa njim pa makar se okrenuo naglavacke

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja