Jump to content

Moto Zajednica

MZ es 175/2 projekat "bobber"

Recommended Posts

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

iii posle duzeg vremena, evo da se javim drugari..... bio sam malo u "inostranstvu" da i ja vidim nesto van nase drzave,sta se radi i kako se radi..sto se tice masine moje, nista nisam dalje radio ali planiram da pocnem ovih dana i da ga konacno zavrsim ovog leta, nadam se.. pozzz

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

krecem sa radom na motoru...ima li neko voljan da mi kaze od cega mogu da napakujem iglicu u karburatoru, to jest da nadjem samo nju ako mogu, da ne kupujem ceo karb ako je moguce...vec sam pitao cini mi se to ali nisam nasao...i ima li neko semu za struju za ovaj motor??

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ima da se kupi samo nova iglica - javi se članu " Jigoro Cano " . Evo ti šema instalacije - ista je i za 175 i 250 ccm . 

 

 

ger_pl_Kabelbaum-fur-MZ-ES-175-2-ES-250-2-TROPHY-mit-Blinker-mit-farbigen-Schaltplan-1192_2.jpg

MZ-ES-175-2-250-2-Kabelbaum-Kabelsatz-Nachbau-incl.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

hvala ti puno,ovo ce malo da olaksa posao, nema sta... pretpostavljam da kod njega ima sve od delova jel?

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

evo imao sam malo vremena da se poigram sa zadnjim branikom i pokusao sam da napravim nogostope ili kako se vec pravilno zovu, neznam.... neki savet ili kritika?? d404e8206b6ab9bc706b77a8f89fc8f3.jpg9b573a5617d073bc9edc535401e3e3a8.jpg

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Zadnji blatobran - OK, ali ti nogostupi ( držači za noge ) mi deluju mnogo široko i mnogo nisko. Bojim se da ne počnu da kače za asfalt kad uđeš u neku krivinu, a onda može i da se padne lako ( na većini motora se ti nogostupi prave na sklapanje tako da u slučaju kačenja se pomeraju na gore, a kod tebe su fiksni ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

pa bas sam o tome i ja razmisljao,da mi ne kace za asfalt ali probao sam vise na gore da ih namestim,mnogo mi je nezgodan polozaj nogu, savijene su dosta, ja sam visok ...ne mogu sad da ga probam da vidim da li ce da kaci..obarao sam ga u mestu,poprilicno i mislim da nece da kaci, mislim... a sirinu ne mogu da prepravim, jer mi smetaju dekle za noge jer je dosta nisko...neznam kako to da resim drugacije...zato sam pitao za savet iskreno

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Po meni branik bar ovako kako si slikao ima prostora za popravku. Prvo deluje mi presiroko, po meni za bobber bi trebalo da ide iz gumu. Ako planiras neku siru gumu umesto ove onda će da bude ok. Druga stvar duzina, nekako mi je u bbober fazonu kraci blatobran. Trebalo bi da mu kraj bude negde u vertikalnoj liniji osovine. To naravno nije prakticno jer će verovatno da zabacuje vodu ali ovo svakako nisu ni prakticni motori, ves nesto za svoju dusu.

 

p.s . Ja ovih dana dogovaram kupovinu motora takodje za project bobber pa me interesuje od cega ti je ovaj zadnji blatobran jer je generalno dobar za prepravke, vidim na njemu oznaku od MZ ali mozda si je ti zalepio ? 

 

Samo nastavi , svkako ovakvi projekti se više puta prepravljaju, doradjuju, ovek neke nove ideje, zato je i zanimljivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

Lemy, branik je sa njega, original ali sam ga ja isekao i skratio,gumu naravno planiram siru, tako sam ga i skratio, za gumu 130 80 16 kako planiram tako da stoji tacno uz gumu. duzinu sam ostavio toliko jer se premisljam oko zadnjeg sedista,cisto vizuelno, pa da imam prostora da stavim ako se resim (zbog tehnickog ako uspem da prodjem ovako), mada to cu videti vec...ovako nesto treba da izgleda sediste zadnje.. af0142cbf2b8140bada69f0d1a69e60d.jpg

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

e ovako treba da izgleda, na to sam mislio. Bice to sve dobro, samo resi nogostupe da se ne omlatis na probnoj voznji :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

ljudi da li neko moze da mi kaze kako i gde da promenim nick pored slike,. nigde nema opcija za to, nervira me ovo celo ime i prezime...

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Promena nick-a je bila moguća u starom softveru ali su uvedena ograničenja zbog zloupotreba. Da li novi softver to dozvoljava ili ne nije mi poznato ali se na promenu Nick-a iz ugla uređivačke politike ne gleda blagonaklono. Članovi Foruma treba da znaju sa kim komuniciraju a sam Forum ne treba nikoga da dovodi u zabludu.

 

Mi u MZ Svetu nismo imali takvih slučajeva, znamo se onoliko koliko je svako od nas ovde prisutan pa nam nick i nije važan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

ma ok je, malo me nervira samo sto mi je sve spojeno..hteo sam ili da razdvojim ili da malo promenim, a i stiker bi narucio pa ce mi biti bezveze da mi stoji sve na nalepnici.. ali sta je tu je

 

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber
Kaži Dejane koji bi nick želeo da imaš?
ako vec mogu da promenim neka bude "bobber_man"

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

e pa ovako sad,juce sam resio da pregledam cilindar i posle malo poliranja unutra, cisto da skinem naslagu rdje koja je tu bila (vodenom smirglom 2000) jer je cilindar skinut odavno, i stoji tako, uocio sam da na njemu ima nekoliko linijica u donjem delu, da li ce to da mi pravi neki problem, jer u sustini i ja znam da to ne treba da bude tu ali sad...sta mislite?? b9966e3ee1ccc062d1c39527c5f79392.jpg

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ovako na slici deluje da ne bi trebalo da bude problema. Ali, slika je slika, najbolje bi bilo da ti odneseš taj cilindar negde gde rade mašinsku obradu motora, pa da ti majstori to pogledaju i premere, pa će ti oni reći. Tih nekoliko riseva ne deluju problematični, ali pošto je motocikl dosta star, moguće i da je cilindar malo pohaban, a te dve stvari zajedno već mogu da naprave problem . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

pa sad,to bi bilo najbolje resenje....tako ce i da bude, uradicu i cilindar i stavim sve novo, predihtujem celu masinu i to je to..kad sam vec sve zapoceo, neka bar bude kako treba..samo da se za sve to sakupi para...nego "nek je zdravlje" , bice sve, ne žurim..hvala na savetu

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nisam rekao da mora da se obrađuje, nego da odneseš da ga majstori premere jer imaju i stručnost i odgovarajući alat za to. Pa ako treba - onda ga radiš, ako ne treba onda možda samo karike ili klip sa karikama. Odneseš cilindar, klip i karike , majstori to premere i kažu ti šta treba, ako treba da se buši - kažu ti na koju specijalu može ( da bi kupio odgovarajući klip i karike ) i onda znaš na čemu si . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

prolazim ovako za sada, sa ovim cilindrom, nije opasno nista,namontirao nove karike,sredio karb(iglica i ociscen), danas je u planu da ga upalim posle skoro 15 god .. pa cemo videti, nadam se da ce sve proci kako treba...

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bobber-man, 52 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: MZ es 175 bobber

živ je ljudi, žiiiiiivvv.... 🤣..... doduše malo mi lupa u menjac nešto čini mi se i nema taj rad bas koji treba ali biće sve to sredjeno...kao dete sam neko..

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja