Jump to content

Moto Zajednica

Zveckanje/lupkanje u motoru

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

Pozdrav ljudi, od skoro je pocelo da mi se cuje neko lupkanje ili zveckanje u motoru dok je motor hladan, kad se zagreje sve super radi, ulje je sipano motul 5100 10w40 pre 3 4000 km, ali su mi karburatori prelivali pa je moguce da ima goriva u ulju, da li je moguce da se zbog toga cuje posto je redje ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Kako inače može da se vidi da li meša gorivo i ulje kod 4T motocikla? Jel to ozbiljan kvar? Jel se manifestuje nekako u performansama agregata?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

kad sam kupio motor meni je prelivao karburator i osecalo se gorivo u ulju, verovatno ne valja zato sto se razredi i nema dobro podmazivanje (moje misljenje), motor je iso normalno kao i posle zamene ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

Ne znam, ne razumem se u mehaniku, tako mi je reko jedan "majstor" i ja vama prenosim, neke gumice su se iskidale i gorivo je ulazilo i kad treba i kad ne treba, onde gde iglica treba da zatvori nije zatvarala i kad je motor ugasen napuni se onaj deo iznad klapni, kad dam gas otvori se klapna i gorivo sidje u ulje, tako mi je receno e sad da li to moze ili ne starno ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

Bile su pokidane gumice na nekom situ u karburatoru i tu je pustao gorivo, a ovo lupanje nadam se da nije nista ozbiljno, ali sutra dolazi majstor da pogleda pa cemo da vidimo sta ce da kaze, mada sam sipao neko lose gorivo u motoru i u autu pa je i auto lose radio dok nije potrosio to gorivo, ali motor i dalje tako radi, pa cemo da vidimo sta je i kako je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja