Jump to content

Moto Zajednica

Honda VFR750 RC36/2 1995

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Pozdrav kolege forumasi,

 

Uzeo sam prosle gore pomenutog Vfr-a,imam sledeci problem.

Kada otpustam kvacilo,pocinje da hvata normalno i onda pri kraju motor blago zatrese i kvacilo naglo uhvati kao da sam samo pustio rucicu.

Kada je motor hladan to i nije toliko primetno ali kako se zagreva sve je izrazenije pa je u gradskoj voznji bas nezgodno.Ne smem u gradu da krenem sa jacim gasom jer se plasim da mi se ne otme motor.Inace ide jako dobro,ne proklozava mi kvacilo,na otvorenom putu nemam nikakvih problema.

Da li je neko imao slican problem i kako ste ga resili.Hvala svima unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako je kao na cbr-u a verujem da jeste ispod hidraulicnog klipa kvacila sa donje leve strane motora imas metalnu sipku 20ak cm duzine, istu izvuci, ispoliraj i vrati gde je bila, premazi istu tovatnom mascu pre vracanja...

Zameni DOT4 tecnost u kvacilu i lepo odzraci, ako sve ovo ne pomogne zameni ulje u masini...

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Tacno tako je i na Vfr-u kako si opisao,znam na koju sipku mislis pa cu uraditi kao sto si napisao.

DOT 4 tecnost sam menjao pre ~4000km pa cu je za sada ostaviti.

Hvala Nenade na savetu,javljam da li ima promena cim pre.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zna ta sipka da kaci koje kude, patinira i blago korodira pa mesto lepe i glatke povrsine ima reljef koji tare kroz prolaz.. Njen je hod svega par milimetara.

Sto se tecnosti tice moguce da je losa, ja sam u kocionom sistemu posle dva dana koriscenja morao da isperem nemacku SCT mannol, kupio litar da zamenim u skuteru i hondi, sve kocnice postale mekane i bez "ujeda", katastrofa losa tecnost...

Ferodo, k2 od jeftinih vrse posao vrhunski, castrol, valvolin malo skuplje i isto toliko bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Tek juče se našlo vremena da se otvori desna dekla i malo pregleda kvačilo koje je inače počelo pre neki dan i da proklizava.

Lamele su odlične, sve su oko 3mm debljine, u fabričkim tolerancijama, inače granica potrošenosti je 2,5mm, jedino su opruge kvačila malo popustile, potisna ploča takođe kao nova.

Korpa iako ima tragove ukopavanja pod prstima uopšte nije tako strašna.

Sve u svemu, očistili smo lamele i ploče između, oprugice zamenili i evo ga radi kao sat.Niti proklizava niti trese pri kretanju.

 

vfr1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja