Jump to content

Moto Zajednica

Istekla registracija 9h i zaustavljen

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Potpuno uveren da mi registracija ističe danas, ponavljam poslodavcu danima da je petak poslednji dan, krenem ka tehničkom pregledu pa na posao.

U Karađorđevoj me zaustavlja kolega motociklista koji je vozio pored mene, samo za razliku od mene nije inženjer već saobraćajni policajac.

Vozeći pored pita me da li sam registrovan, samouvereno kažem da mi danas ističe registracija i da sam krenuo na tehnički. Kaže stani tu sa strane. Vadim saobraćajnu, vozačku, on pokazuje na nalepnicu a tamo piše 28.09.2017. Pristojan momak, vidim da mi veruje da sam zaista bio u zabludi, pita što ne registrovah prethodnih dana, šta da mu pričam, išao kolima kad padala kiša, i dok žena bila bolesna pa sam vozio dete u školu... ma samo rekoh da zbog vremena nisam koristio motor.

Pitam za kaznu kolka ide, kaže 6-20k, ma pare se zarade i potroše, mene zabrana interesuje. Ne ide ni da mu ponudim neku novčanicu jer i on mene ceni kao poštenog i ispravnog momka (čini mi se).

Rastadosmo se pozdravom, uze čovek podatke sa saobraćajne i vozačke... Na kvarno sam prevezao motor do tehničkog pregleda, ovaj put znajući da mi je istekla registracija, odradim tehnički ali ne radi sistem i ne mogu da završim registraciju, čekam da im neko nekad sredi internet ili šta već.

Ostaje nada da možda ipak neću popiti zabranu, ali i ako bude ne ostaje ništa drugo nego da se ne vozi. Malo boli što kako stižu kazne to ide u proleće umesto odmah sad na zimu...

 

Sent from my mobile device using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

nema ništa od toga. Ako bude piši žalbu.

 

pozovi se na

Pravilnik I  Zakon o bezbednosti saobraćaja pri sačinjavanju Zapisnika o prekršajnoj  prijavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kod nas se desavalo da kada ljudi kazu idu na teh. da registruju isto uzmu podatke i na kraju dana provere,ako je zavrsena reg. ne pisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ako ipak zavrsis kod sudije za prekrsaje,radi se sporazum o priznanju,platis kaznu i ne ide dozvola,naravno ako nisi kaznjavan u poslednje dve godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Hvala na ovim, za mene, odgovarajućim vestima. Nema veze što je polisa važila još par sati kada registracija nije. Ako se završi na novčanoj kazni, odlično, pare se daju zaraditi.

Sent from my mobile device using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Za auto znam da nema zabrana. Drugar skoro imao slicnu situaciju samo je bio neregistrovan nedelju dana. Isao u neku policijsku stanicu da naprave sporazum. Sve sto je dobio 6000din kazne. Obojca smo se iznenadili. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Za isteklu reg. nalepnicu predvidjena je novcana kazna od 6.000 do 20.000 dinara, 2 kaznena poena i BEZ ZABRANE.
Po pravilu, trebao je da ti napise zapisnik na licu mesta i da ti ga uruci, imas osnov za zalbu.
Sporazum o priznanju prekrsaja mozes da uradis kada dobijes poziv od Suda i sa tim pozivom odlazis u Policijsku stanicu kojoj pripadas po mestu prebivalista, a uslov da bi mogao da uradis sporazum je da si potpisao zapisnik bez primedbi i da nisi ispunio bonus od 2 sporazuma.
Zabrana ide samo kad je vozilo neregistrovano, bez tablica, odjavljeno, tek uvezeno....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mene zaustavili pre desetak godina i slična stvar, samo je meni bila istekla vozačka par meseci ranije. Pita me kako nisam produžio - kažem mu da zaista nisam gledao, znam da mi kolima ističe 17 avgusta, al vozačka se produžava na deset godina - ko će to da zapamti. Pita me gde radim - kažem mu nigde jer mi je dinkić otero firmu u stečaj pa sam bez posla. Čovek me pusti. Sutra ujutru odem i produžim dozvolu i popodne vidim istog policajca , priđem mu , pozdravim ga - pita me on dal se znamo? Pa reko, juče si me zaustavio - bila mi istekla vozačka ( nije me prepoznao jer sam sad bio sa motorom, a prethodni dan sa kolima ) pa si me pustio - i pokažem mu dozvolu da vidi da sam je produžio - čisto da vidi da sam je produžio. Mislim da je i njemu bilo drago kad je to video ( predhodnog dana nije ništa zapisivao, al za svaki slučaj ) . 

  Ako si zapamtio policajca - možda da ga potražiš da vidi da si produžio registraciju . 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
18 hours ago, ivica744 said:

Ako ipak zavrsis kod sudije za prekrsaje,radi se sporazum o priznanju,platis kaznu i ne ide dozvola,naravno ako nisi kaznjavan u poslednje dve godine

Едит: Годину дана колеза, у последњих годину дана :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mene je pandur iz presretaca pre 4 godine upisao u neki tefter, tako da nikad nisam platio kaznu za tih 142km/h na Ibarskoj...

 

Hocu da kazem, ne brini se previse, mislim da od toga nema nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin
On 29.9.2017. at 19:03, tomamega je napisao:

To se zove maler. A verujem da kolega nije zaustavljen uopšte u prethodnih godinu dana :)


:mobilizator:

Dok su bile stare tablice iskusni saobracajci su znali po broju u kom periodu je koji auto registrovan, odnosno u kom mesecu je bio koji broj i te su zaustavljali, znam provereno, ima mnogo vece sanse da ubode onog ko nije produzio reg. Sa brojevima na tablicama motora je mozda i sada tako ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
10 hours ago, Biker Q said:

Dok su bile stare tablice iskusni saobracajci su znali po broju u kom periodu je koji auto registrovan, odnosno u kom mesecu je bio koji broj i te su zaustavljali, znam provereno, ima mnogo vece sanse da ubode onog ko nije produzio reg. Sa brojevima na tablicama motora je mozda i sada tako ne znam.

To se prvo uci u mom poslu hehehehhe :D
Pa i sad sa novim tablama mozemo od prilike da znamo, posto kombinacije idu u slovima a br ostaje dok slovna kombinacije ne dodje na YY, npr. BG1030-AA, AB, AC...BA, BC...., tako okvirno znamo kad u kom mesecu je koji br. registrovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 9/29/2017 at 6:15 PM, Throttle Addict said:

a uslov da bi mogao da uradis sporazum je da si potpisao zapisnik bez primedbi i da nisi ispunio bonus od 2 sporazuma.

A da li se gledaju kazne u prethodnih godinu dana?

Ako se gledaju, da li se računaju samo kazne kod sudije ili i one plaćene u roku 8 dana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Kad je to tek pocelo da ss primenjuje bilo je reci da lice nije kaznjavano u zadnje 2 godine, i kad se izvlaci podatak za lice da li je kaznjavano tu se navode sve kazne.
Sad ne mogu sa sigurnoscu da ti kazem da je to i dalje tako jer stalno nesto menjaju.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja