Jump to content

Moto Zajednica

Poginuo član foruma Bogi40 (stradao kao pešak)

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Preksinoć je u selu Donji Ljubeš (kod Aleksinca) poginuo Pešić Bogoljub (zvali smo ga deda Bogi). 

Bogi je ce svoj život proveo na točkovima (bio profesionalni vozač), a motor je aktivno vozio šesdesetak godina. Duže od četrdeset godina je svakodnevno krstario na svom BMWu R90 (bio mu prvi i jedini vlasnik do kraja).

Bogi je vozio veoma aktivno bez obzira na godine i prelazio je po desetak hiljada km po sezoni. Vozio brzo i oštro i nikada nije imao udes niti ogrebotinu.

Pre neku godinu krenem ja sa jednim drugarom na trodnevnu turu do Banja Luke i svratimo usput do Bogija (da tog drugara upoznam sa Bogijem).

Pijemo kafu a Bogi pita gde idemo. Kažemo gde smo krenuli a on pita može li sa nama. Što da ne?

A on kaže: Sačekajte samo da obujem čizme. I za par minuta smo bili na putu.

Na motoru su mu uvek bili koferi sa beophodnim stvarima za par dana vožnje, osnovni alat, vreća, podmetač, šator.

Sa njim uglavnom putovala i supruga Zorica (poslednjih godinu dana zbog bolesti retko bila na motoru).

A Bogi poginu kao pešak u blizini svoje kuće.

Dok se vraćao iz šetnje zaustavi se (sa suprotne strane puta) auto i vozač ga zamoli da mu objasni gde se ide za jedno naselje.

Bogi prišao do tog auta i dok je objašnjavao naiđe auto iz suprotnog pravca i pokupi ga. Bacio ga dvadesetak metara dalje (a ograničenje 50km/h)?

Na tom mestu put prav, bez drveća i bez prepreka, sumrak, ali vidljivost odlična.

Nije mi jasno kako neko ne uspori kada vidi zaustavljen auto na putu ispred sebe i čoveka pored auta?

Inače vozač bio dečko od dvadeset i dve-tri godine u Roveru i odmah pušten kući?

Nije pošteno od Boga da deda Bogi ovako završi.

Neka mu je laka zemlja i neka su mu široki putevi nebeski!

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Upoznao sam deda Bogija prosle godine.  Odmah sam pozeleo da ako dozivim njegove godine, penzionerske dane provodim slicno kao i on. Gospodin motorciklista, izuzetno prijatan ,blag, nenametljiv .Slushao sam njegovu motorciklisticku pricu , inpresionirao me u svakom pogledu. Razmenili smo telefone , ja sam prosle godine radio u Donjem Ljubesu i cesto odlazio motorciklom. Obecah da cu obavezno svrati kad budem u Vitkovcu. Sad mi je uzasno zhao sto ga bolje nisam upoznao.. 

Bogi nek Ti je laka zemlja i neka su Ti široki putevi nebeski!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Bogija smo na večni počinak otpratili kako dolikuje.

Iza krsta je povorku predvodio bogijev metalik plavi BMW R90, (ovog puta je njime upravljao Bogijev sin).

Uz njega još dva motora.

A kovčeg nosila od kuće do groblja nosili naizmenično prijatelji motociklisti.

Na ispraćaj došli motociklisti iz cele Srbije.

Dok su sveštenici na grobu obavljali svoje običaje i dok je kovčeg spuštan u raku, bogijev BMW je par metara dalje brundao poslednji put. 

Nakon sahrane biće konzerviran i ostavljen kao uspomena na jednog izuzetnog čoveka.

20170930_140903.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 9/29/2017 at 12:57, štampar je napisao:

Покој му души,греота да се тако заврши живот!

 

Шта је рекао ''дечко из Ровера'',придржавао се ограничења брзине и обраћао пажњу на пешаке?

RIP.

 

Čuo sam se danas Žikom, prosto je za neverovati šta se sve dešava svakodnevno i bukvalno na svakom koraku, šta ti ljudi misle čineći pogibeljno, a skore sve je tako i gotovo svi čine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Nažalost kao drugu temu na ovom forumu, na kome sam jutros otvorio nalog imam jaku potrebu da se i ovde oprostim od moga rodke Bogoljuba.. Par dana pre nego što je Bogi nesrećno nastradao , mama mi je pričala o njemu ( ona je inače iz tog sela ) , kako je kao mlad krenuo da vozi i sta sve ...u njemu sam video motoristu koji bi hteo da bude , verujem da je svima ista zelja, da sa toliko godina i dalje voze motor.. Par dana posle mi je regla da je poginuo.

Rodjo, počivaj u miru.❤ :(

Ps: U tom selu na mtoru ove godine poginuo jos jedan mlad momak,Stefan sa 22 godine , a pre 4-5 Dule , koji je takodje bio mlad momak.. Znam da Bogi nije tako..ali velika tuga za sve njih tamo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja