Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem motor do 35kw

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki V Strom Dl 1000

Kupio bih motor do 35 kw prednost imaju motori tipa touring yamaha tdm prva verzija ili tome slicno hvala unapred. 

I bio bi pozeljan neki savet posto kupujem prvi ozbiljniji motor 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3107 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

TDM ima više od 35kw, fabrički... Imaš  soft enduro suzuki freewind 650,kawasaki kle 500,bmw 650 do 2000 godišta, Aprilia Pegaso ( 36 kw)... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki V Strom Dl 1000

Pa ne znam druze vidjao sam na polovinim automobilima onaj tdm stari buljko ili kako vec sa dva okrugla fara registrovan na tipa 28 il 32 kw sad ne znam da li je neka prevara ili

A uzeo bih neki motora tog tipa posto sam 190 cm i da bi mi super sport i naked bili majusni

Hvali na savetu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki V Strom Dl 1000
Pre sat vremena, shoyyka je napisao:

TDM ima više od 35kw, fabrički... Imaš  soft enduro suzuki freewind 650,kawasaki kle 500,bmw 650 do 2000 godišta, Aprilia Pegaso ( 36 kw)... 

E hvala druze samo ne zna gledao sam freewind on mi je ovako lep ne big nesto sto lici na krosera vise bih neku street varijantu ali ipak ponavljam problem je sto sam 190 i sport motori me brinu kako ce mi stajati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3107 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 4 sati, Marcus96 je napisao:

Pa ne znam druze vidjao sam na polovinim automobilima onaj tdm stari buljko ili kako vec sa dva okrugla fara registrovan na tipa 28 il 32 kw sad ne znam da li je neka prevara ili

A uzeo bih neki motora tog tipa posto sam 190 cm i da bi mi super sport i naked bili majusni

Hvali na savetu 

Da,registruju se oni na smanjen broj kw,ali sve više se kontrolišu,neće u AMS-u da izdaju potvrdu na smanjen broj kw...imaju ljudi sve više problema...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Freewind je, rekao bih, ooodlična makina za 'prvi ozbiljniji motor'. Ja se sit navozah ove godine, a nikad pre toga nisam. Obišao sam sve što sam poželeo, prešao 10 000km lagano, gotovo bez ikakvog problema. A toliko je lak za vožnju... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki V Strom Dl 1000

Ne znam moracu bolje da se raspitam ali misli da je to za one koji do sada nisu registrovani u srb a za vec registrovan mislim da nece biti problema mada videcu ali moram reci da mi je zapao za oko. 

Reci mi kako si bio zadovoljan sa njim i dali si ima bulja tj 850 stariji il nesto novo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3107 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Slušaj ovako:verovatno imaš A2 pošto birkaš do 35kw,kao i ja...do skoro sam vozio čopere,naravno do 35 kw,imao sam udes 16 maja ove god. ne mojom krivicom...kad sam posle ležanja u bonici otišao u SUP da dam izjavu,pitaju imaš kat.,rekoh imam A2...odma su pojurili za kompjuter i gledali marku,snagu,odnos...zato kažem,pripazi...i ja bi TDM-a...ali i freewind odlično završava posao i uživanje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Prvi motor koji sam kupio sinu za A1 je bila Honda Varadero 125. Ja sam tada vozio TDM 850 4TX (`1999-o) i bukvalno je bio iste velicine/visine (imam negde i sliku). Kada smo poceli da gledamo motor za A2, nadjemo jednog Freewind-a, sin postavi svoj Varadero pored njega, a Freewind za 2 broja manji, kao mladji brat. Sediste jedno 10-ak cm nize u odnosu na tlo. Uz to i uzi, ma sav nekako delovao malecak. Sin je moje visine, oko 185-186 cm, krupan, ne debeo. Probaj prvo da sednes na njega pre odluke o kupovini.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki V Strom Dl 1000
pre 45 minuta, LuckyVladano je napisao:

Prvi motor koji sam kupio sinu za A1 je bila Honda Varadero 125. Ja sam tada vozio TDM 850 4TX (`1999-o) i bukvalno je bio iste velicine/visine (imam negde i sliku). Kada smo poceli da gledamo motor za A2, nadjemo jednog Freewind-a, sin postavi svoj Varadero pored njega, a Freewind za 2 broja manji, kao mladji brat. Sediste jedno 10-ak cm nize u odnosu na tlo. Uz to i uzi, ma sav nekako delovao malecak. Sin je moje visine, oko 185-186 cm, krupan, ne debeo. Probaj prvo da sednes na njega pre odluke o kupovini.

Hvala na savetu moracu malo da se pozabavim ali misli da cu pre kupovine probati nekoliko motora pa da vidim koji mi najviše odgovara, a da li je jos neko imao problema sa tdm da ga registruje na 35kw 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ako ces tdm na 35kw,gledaj samo one koji su vec regostrovani na nase table. Ako ih ima da su uvezeni a bez tablice il tako nesto,to izbegni. Ako je vec registrovan onda je sve ok i moze da se vozi dalje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki V Strom Dl 1000
Pre 11 sati, milos-v je napisao:

Ako ces tdm na 35kw,gledaj samo one koji su vec regostrovani na nase table. Ako ih ima da su uvezeni a bez tablice il tako nesto,to izbegni. Ako je vec registrovan onda je sve ok i moze da se vozi dalje

E hvala puno druze tako sam i cuo od drugara i poznanika da ne bi trebalo da bude problema sa vec registrovanim u svakom slučaju hvala na potvrdi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

    Ja sam zimus (za Novaka) kupio TDM-a 1992 3VD, najstariji tip, okrugli farovi, registrovan na prigusenu snagu od 28,5 kW prethodno poreklo je Svajcarska. Imao je nase tablice vec 8 godina. Nikakav problem ako je motocikl ranije vec uvezen i bio registrovan kod nas. Prevod i odjava tablica bivseg vlasnika u drugom gradu kao i vadjenje novih tablica u mom gradu zimus prosla je bez zastoja. U medjuvremenu je istekla postojeca registracija i zbog manjka novca sam profulao rok od mesec dana za obnovu registracije, morao sam u avgustu vratiti zimus izdatu talicu i saobracajnu. Opet sam jesenas u septembru kupio novu tablicu i saobracajnu bez ikakvih problema, prosao tehnicki, platio, novu tablicu zasrafio. Vozi marshall, ugledni ste i primerni i motor i vozac.

    Problem imaju ovi sto sada uvoze a po novom se prima uvoz samo iz EU (Svajcarska, Amerika, Australija, Japan itd nisu EU pa su TEHNICKI NESAOBRAZNI). Vid-vid...?! Nemaju pojma ti Svajcarci i ostali. Doduse Japanci proizvode motocikle po jednom standardu za EU, po drugom za Svicu, po trecem za SAD... pa tako i prodaju NOVE po svetu. Ako neko pojedinacno pokusa da uveze polovnjak iz Japana danas, zavrsice u ludackoj kosulji. Nasi ljudi imaju grdne probleme. t.j ocarinjene i sve oporezovane polovne motocikle nasi NECE DA IM REGISTRUJU AKO SU UPRAVO UVEZENI IZ SVAJCARSKE (Amerike, Australije, Japana), a to traje oko dve godine.

    Ako gledas vec vazeci registrovane motore kod nas ili mozda sa isteklom registracijom ali NASOM, neces imati ni P od problema.

    Jamaha TDM 850 3VD je odlican izbor, ako nije najbolji kompromis prohodnosti i mogucnosti motanja po asfaltu, nosenja tereta, trajnosti, mogucnosti odrzavanja (u nasim uslovima!!!), ali onda je sigurno medju najboljim koncepcijama na koje sam ikad seo. Bicu bezobrazan pa tvrditi da je mozda i najbolja koncepcija i platforma uopste ikad napravljena. Nemam nameru ni zelju vise da menjam motor uopste. Vazi za 3VD (postoje meni znani razlozi). Imam 58 godina i vozim motore vise od 40 godina. Srecno sta god da odlucis. Postoji samo rizik kod kupovine polovnjaka KAKAV KOMAD ZAKACIS. Otvoris oci, posavetujes, razmislis....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja