Jump to content

Moto Zajednica

Kolega na Novom Beogradu nocas 25.9.

Recommended Posts

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Pozdrav drustvo,

 

Nocas oko 2h se vracah gajbi i na raskrsnici Bul. Mihajla Pupina i Antifasticike borbe vidim udes. Prethodno sam blejao na Nbgd-u, videh hitnu pomoc koja lagano bez zvucne signalizacije prolazi. Rekoh, nista hitno. No, u povratku svatih da su tu bili. 

Koliko sam uspeo da vidim u par sekundi prolazenja, u pitanju je crvenkasta yamaha sa izduvima sa obe strane, neki kao sport touring, izvinjavam se ne znam modele i nazive tih tipova motora. Napred u ulici Antif. borbe stoji neki auto sa sva cetiri migavca, da li je ucesnik, ocevidac ili prijatelj, ne znam. Ono sto je dobro je sto sam video kacigu kraj motora, motor je totalno unisten.

 

Ako dozvolite, i sam znam tu raskrscnicu kao vrlo incidentnu, 99% je oduzimanje prednosti. Nadam se da ce kolega da se brzo oporavi i da ce moci na napise, ako je na forumu, uzrok. 

 

Inace, ono sto me je podsetilo pisuci ovu temu i ta raskrnica (jer na njoj to najcesce primenjujem, takva je prosto protocnost i talas semafora) jeste safety tip za prolazenje kroz ovakve i sl. raskrnice kada nam je zeleno, a to je da je uvek bolje "slepati se" uz neki auto pa zajedno proci kroz raskrsnicu jer debili koji skrecu levo cesto motor ni ne primete ili smatraju da su brzi i sl. neke filozofije umesto da ceka dok nije cisto, a kola opet vide, uoce i sacekaju pa je tako sigurnije nego biti u gapu tj. nekom medjuprostora izmedju kola kada ovi nervozni sto idu levo koriste tih 20-30m. Cisto eto nekim mladjim, pocetnicima i sl. ljudima savet koji vrlo cesto cuva glavu. 

 

Puna podrska kolegi, ako neko nesto zna, neka napise.

Srecne kilometre zelim, vidimo se na drumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ja uvek na raskrsnicama i kruznim tokovima koristim druga vozila kao stit. Da li je to autobus, tramvaj, auto, nebitno, ali uvek nekako stanem i vozim da sam zasticen sa desne strane. Tj. kad god situacija to dozvoli.

Kolegi zelim brz oporavak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

prolazio sam sinoć oko 3 tuda autom,prizor je bio dosta gadan...kaciga je stajala sa strane,motor dobro uništen,nedaleko stajao neki karavan razbijen napred desno tako da je bilo oduzimanje prednosti najverovatnije.Nadam se da je momak ok!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja