Jump to content

Moto Zajednica

Merenje brzine iz ruke?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Sad, da li sam ja utripovao ili šta, elem ovako je bilo: 

         Približavam se "Gazeli" iz pravca Nbg. i ispred mene nešto nema saobraćaja. Odvrnem gas malo jače, kad uočim na sredini mosta, pored ograde, stoje dva mlada policajca i pričaju. U momentu se jedan od njih okreće , podiže i usmerava ka meni kao neki veći mobilni tel. Tog oblika i veličine. Prozujim pored njih, gledam u retrovizor, on nešto pogledao u "to" i nastavljaju da pričaju. 

         E sad. Kopka me da nije to neki novi "radar", tj. merač brzine. Ima li neki saobraćajac motorista medju nama da nam malo to pojasni? Ili je klinac samo snimao, možda, panoramu? Al opet, šta ću ja u kadru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Nismo bas toliko napredovali :)
Firma Telix iz NS proizvodi radare, na njihovom sajtu mozes videti kako izgleda rucni radar, poprilicno su gabaritniji od bilo kog telefona i tableta.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
pre 11 minuta, Throttle Addict je napisao:

Nismo bas toliko napredovali :)
Firma Telix iz NS proizvodi radare, na njihovom sajtu mozes videti kako izgleda rucni radar, poprilicno su gabaritniji od bilo kog telefona i tableta.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

 

Hvala Throttle. Sad mi je lakše :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Nema na cemu, koliko sam upucen nismo dobijali radare takve generacije, nas oprema Telix. U zadnjoj turi smo dobili dodatnu opremu za nocno snimanje na standardni radar T Laser i to je to.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 1 minut, Throttle Addict je napisao:

Nema na cemu, koliko sam upucen nismo dobijali radare takve generacije, nas oprema Telix. U zadnjoj turi smo dobili dodatnu opremu za nocno snimanje na standardni radar T Laser i to je to.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Tek je ovo korisna informacija :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Mislim da kod nas moraju da zaustavljaju, inače se ne bi cimali da ustaju iz sedišta i mašu šargarepicama svaki put...

 

Inače se prema nama ophode maksimalno tolerantno, kao da smo duhovi...

Skoro sam na putu Zemun Borča malo zavrnuo gas pošto sam mislio da sam prošao mesto gde obično čekaju... međutim ipak naletim na njih malo niže (išao dobrano preko stotke), i kad videh ovog da izlazi iz kola i maše, taman mislim da li da kočim ili šta, kad provalim da on mene potpuno ignoriše i zaustavlja auto iza koji je išao možda 70kmh..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@.milke. A gde si ih video na puti Zemun-Borca?

Ja znam da stoje posle petlje za iskljucenje ka Borci kad prodjes petlju i nastavis ka Ovci. Odmah tu na spustanju sa petlje. Na drugom mestu ih nisam vidjao. Sad me zabrinu malo . Svako jutro tuda idem na posao (nbg) i nikad bas ne vozim 50 ( niko nikada mislim da nije tu vozio 50) i Gsp vozi brze  .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 21 minuta, Astral je napisao:

@.milke. A gde si ih video na puti Zemun-Borca?

Ja znam da stoje posle petlje za iskljucenje ka Borci kad prodjes petlju i nastavis ka Ovci. Odmah tu na spustanju sa petlje. Na drugom mestu ih nisam vidjao. Sad me zabrinu malo . Svako jutro tuda idem na posao (nbg) i nikad bas ne vozim 50 ( niko nikada mislim da nije tu vozio 50) i Gsp vozi brze  .

Ma ja inače uvek vozim od pančevačkog ka Zemunu, a tada sam išao od Zemuna pa sam nekako pobrkao i naleteo tačno na njih.

Niko na tom putu ne vozi 50, tako da im je snimanje tu sigurica da ispune kvotu.

Samo mi nije jasno zašto se nekad ne premeste?  Iznenadili bi sve i mnogo bi bolje prošli sa punjenjem budžeta.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Motor se ne snima jer je tablica pozadi a 90% vozaca ne staje, i jednostavno niko nije lud da se bakce dzaba.
Ne moramo da zaustavimo, jedini razlog zasto tako radimo jeste sto kad radimo sa pozivima stanica bude puna baba i deda sa stakama koji voze kola 2.0 3.0 pun gas po naseljima itd :D 

Desava se da kad zaustavljamo ne stanu ili skrenu pre nas, tad ide redovno poziv jer radar bez problema na 200-300 metara jasno zumira tablicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

A sto se tice pozicije gde snimamo, ne pitamo se mi, a kad nam dozvole da stanemo gde mi hocemo, onda snimimo prave prekrsaje 80kmh+
Ja sam licno u NS platio kaznu, leteo sam ravno 60kmh :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 44 minuta, Throttle Addict je napisao:

Motor se ne snima jer je tablica pozadi a 90% vozaca ne staje, i jednostavno niko nije lud da se bakce dzaba.
Ne moramo da zaustavimo, jedini razlog zasto tako radimo jeste sto kad radimo sa pozivima stanica bude puna baba i deda sa stakama koji voze kola 2.0 3.0 pun gas po naseljima itd :D 

Desava se da kad zaustavljamo ne stanu ili skrenu pre nas, tad ide redovno poziv jer radar bez problema na 200-300 metara jasno zumira tablicu.

Eto, mene do sad niste zaustavljali, ali da jeste verovatno bih stao, mučenik...

Sad posle ovog tvog posta i još nekih komentara od ranije, mislim da ću samo da gledam da bezbedno prozujim pored vas.  :D

 

A je li moguće okrenuti radar i snimiti motor od pozadi kada on prođe?  Koliko je to realno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Veoma realno, bilo je slucajeva da kolega zaboravi da ugasi Ramer (radar koji sam snima) i snimi 4 poljaka na motorima, i na kraju ih zaustavili pred granicom....

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
17 minutes ago, .milke. said:

Eto, mene do sad niste zaustavljali, ali da jeste verovatno bih stao, mučenik...

 

 

Bas naprotiv, ja licno stajem prvi, kad sam regularan tj ispravan, zasto bih se brinuo, a zaustavljali su me i van Srbije, gde mi nije neka vajda sto sam "kolega". :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
13 hours ago, Throttle Addict said:

Nema na cemu, koliko sam upucen nismo dobijali radare takve generacije, nas oprema Telix. U zadnjoj turi smo dobili dodatnu opremu za nocno snimanje na standardni radar T Laser i to je to.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Da li to nocno snimanje moze da se vrsi u uslovima mrklog mraka i da snimi tablicu? Van grada ,bez ulicnog osvetljenja ,kada farovi direktno bacaju u kameru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Koliko sam ja cuo da bi se okrenuo radar da snima otpozadi treba kao posle neko obrazlozenje da se napravi zasto je snimano otpozadi itd tj zasto se radar okretao ?
Ovo je neka informacija koju sam ja dobio pre par godina takodje od uniformisanog lica.
Koliko sam razumeo ova praksa se zaobilazi jer valjda posle bude komplikovano za objasnjavati.

Msm ne znam ja sam mozda lud ali evo ja prvi ne jurcam sa motorom i gledam da bezbedno vozim ali recimo kada sam se vracao sa Zlatibora vrlo cesto na deonicama gde je ogranicenje 60km/h isao sam brze . Nije to bilo sad ne znam koliko brze ali dovoljno za kaznu. Recimo 80/90km/h

Uglavnom prekoracenje od +30km/h .
U naseljenom mestu nije ta prica ali opet...
E sad ja cu mozda ispasti glup ali koja je svrha motora ako ja uzmem i idem iza automobila koji ide 60km/h . Em se nagutam njegovog dima,em ne smem da zaobilazim jer ako zaobidjem idem brze.
Nekako mi sva ova pravila u poslednje vreme guse sustinu voznje motora.
Ne pravdam jurcanje i pricam o nekim "normalnijim" prekrsajima ako se tako moze nazvati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Realno policija nas tolerise, pogotovo za brzinu. I dok je tako super. 

Divljanje treba sankcionisati u naseljenom mestu, a moze se i obicim posmatranjem primetiti ,ne treba radar.. pozdravljam policajce na motoru oni ne diraju osim ako nisi bas indijanac u saobracaju,a onda i treba da pisu.. mozda se dozovemo pameti?!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Do sad samo pozitivna iskustva sa motorom i policijom. Sa kolima su me kaznjavali i uvek su bili u pravu. Realno se vozi ko da smo divljaci ..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Radare koje koristimo, T Laser i Ramer mogu da snimaju vozila u odlasku i bazdareni za to.
Ne moramo da pravdamo brzinu snimljenu u odlasku, cak nekad i radimo akcije sa snimanjem u odlasku jer uglavnom svi tad stisnu po gasu.
A sa ostatkom posta se slazem u potpunosti, moja putna brzina je slicna, 80kmh-140kmh (autoput uglavnom i preticanja).
Niije problem brzina koliko je problem ko vozi i kako vozi, uletanje u makazice itd itd

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd
17 hours ago, Astral said:

@.milke. A gde si ih video na puti Zemun-Borca?

Ja znam da stoje posle petlje za iskljucenje ka Borci kad prodjes petlju i nastavis ka Ovci. Odmah tu na spustanju sa petlje. Na drugom mestu ih nisam vidjao. Sad me zabrinu malo . Svako jutro tuda idem na posao (nbg) i nikad bas ne vozim 50 ( niko nikada mislim da nije tu vozio 50) i Gsp vozi brze  .

 

Kolega, posto ja svaki dan idem tuda, na potezu Zemun-iskljucenje za Borcu jos uvek nisam video ni jednu patrolu u bilo kom pravcu. Kada se prodje iskljucenje za Borcu i nadvoznjak Kovilovo ima blago spustanje i tu sa desne strane se ustekaju u siprazju i snimaju. Druga lokacija je dalje kad se nastavi ka Pancevackom, prodje se ona velika krivina na desno i onda ide jedan dobar pravac. Na tom pravcu stanu na ostrvo i snimaju obe strane.

 

I retko, ali sam ipak video par puta, presretac u vidu Mitsubishi ASX-a.

 

Inace, u BG-u momci u plavom nece da vas zaustave ako idete ispod 70kmh, jer namestaju radare da snimaju preko 70 iz razloga sto za prekoracenja od 20+kmh pisu "veliku prijavu", a do 20kmh, mandatne kazne. I onda uglavnom nece da se zezaju sa tim, osim kad stigne direktiva za nultu toleranciju.

Kamere po BG isto snimaju od 70kmh. Svako dobro :cirka1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja