Jump to content

Moto Zajednica

BMW 1150RT ulje iz mjenjača kap...kap..kap

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda PCX 125

Pozdrav,
Razvio sam problem sa curenjem ulja iz mjenjača prije jedno mjesec dana. Ulje je kapalo, ne značajno, ali je kapalo iz selektora (senzora) brzine. Majstor skinuo, senzor pun ulja, a semering koji se nalazi ispod pušta. Semering zamijenjen. Ulje zamijenjeno. Senzor brzine radi, odnosno pokazuje koja je brzina.
Danas vožnja, nakon vožnje pogled ispod... opet kap...kap iz istog mjesta.
Ima li iko ideju o ovome? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda PCX 125
19 minutes ago, bdada said:

Ako je osovina na koju naleze semering dobila zljeb mozda bi pomogao stari trik sa skracivanjem opruge semeringa.

Da, majstor je spominjao mogućnost žljeba na osovini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
Pre 4 sati, zeljo99 je napisao:

Ipak je malo skuplji.

Ja sam bio veoma ozbiljan, u zelji da ti pomognem. Znam iz iskustva sta se sve radi da bude jeftinije (primer, semering radilice do korpe orginal kosta oko 3000d i traje bar 100000km a ima tih dimenzija i za 400d i traje samo do kuce.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda PCX 125
3 minutes ago, Dane Deda said:

Ja sam bio veoma ozbiljan, u zelji da ti pomognem. Znam iz iskustva sta se sve radi da bude jeftinije (primer, semering radilice do korpe orginal kosta oko 3000d i traje bar 100000km a ima tih dimenzija i za 400d i traje samo do kuce.

Naravno, shvaćam... mogu reći da nije bio najjeftiniji. Naručio u hrvatskoj. Kako rezonujem, ili je ponovo loš semering ili je žlijeb na osovini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Birač brzina ima ležaj, šajbnice, ...ima tu šta da se podešava a i pohaba vremenom, može da dobije ekscentični i aksijalni hod i onda semering ne može toliko da pokrije. Tu nema neke vrtnje  da bi se pojavio kanal  čak i od skrućenog zaptivača, mada je sve moguće, možda se pojavila i neka korozija. Za razliku od semeringa agregata, na menjaču BMW-ovi i nisu neki i mogu se staviti bolji. Preporučujem silkonske koji su fleksibilniji i manje podložni krućenju, sa duplom usnom i možda u drugoj debljini ili visini, kako ko podrazumeva, pregledaj da li postoji neko oštećenje i probaj drugom dimenzijom da ga preskočiš, a dodatno stezanje kao zadnju opciju jer je premali prečnik, pogotovu ako nije silkonac. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja