Jump to content

Moto Zajednica

Gubi snagu HONDA NSR :(

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Vec polako pocinje da me nervira jer malo malo pa se kvari i verovatno ce ici ili u delove ili u otpad ako ovako nastavi. Naime kada upalim motor sve normalno radi prima gas kao lud i nekih 5-6 minuta voznje motor ludi bukvalno je preosetan na gas razvija brzinu kao lud i onda od jednom izgubi snagu jedva da se vuce po put ne prelazi 60km/h a brzinu razvija jedino ako prebacim u vecu brzinu drugacije nikako i onda ponekad u voznji se desi da opet povrati snaku i to se bukvalno oseti na gas kad kao lagano povuce i onda kada dodam gas od jednom tacno se oseti razlika i nakon nekog vremena ponovo izgubi snagu i ide kao skuter. E sada ja licno sumnjam na RC ventil ali pregledao sam elektroniku sve lepo radi pomera sajle bez problema. sad ne znam sta bi drugo moglo da bude kompresija je odlicna. novi klip stavljen pre neki mesec. Primetio sam da kada se to desava motor promeni zvuk kada ide kako treba da ide onda ima blago dublji zvuk. dok kad izgubi snagu kao da se malo plice cuje. Motor u oba slucaja normalno dize obrtaje s tim sto kada ima snaku onda malo brze i oseca se ubrzanje dok kada da tako kazem izgubi snagu podize dosta laganije obrtaje i skoro da bukvalno bruji na prazno a jako slabo ubrzava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR
Pre 1 sat, konstruktor je napisao:

Резултат слика за lamela nsr 125

Vrlo moguce, jer mi se desava da po nekad nece da odvoji menjac kad pritisnem kvacilo tacnije kad stajem i pritisnem kvacilo do kraja zadrzi malo u brzinu pa tek onda odvoji. Ili kada je hladan motor ugasi se i ako pritisnem kvacilo do kraja samo trzne motor kao da ubacujem bez kvacila. ma da opet ne znam koliko su u pitanju lamele. Mislim da su lamele uvek bi brzo dizao obrtaje samo sto bi slabije vuka a u mom slucaju na primer vuce dobro, dobro dize obrtaje i od jednom zamrzne i ni makac. i posle je jako kilav na gas. e sada to sam zaboravio da napisem primetio sam da u ovim hladnijim danima motor bolje prima gas nego kada je vrucin, ma da sam od pre par dana poceo da koristim ipone 100% sinteticko ulje za pravljenje mesavine a pre toga sam koristio obicno ipone ulje mislim da je polu sintetika.

 

ipone 2t ulje koje sam pre koristio:

scoot-city-2t-engine-oil-1l.jpg

ipone 2t koje sada koristim:

huile-moteur-ipone-scoot-run2-100-synthe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Do ulja nije sigurno.Malo je tesko ovako na daljinu konstatovati kvar pogotovo sto su tvoji opisi ponasanja motora   krajnje nejasni i konfuzni.Ako dize obrtaje u oba slucaja a desi se da nema snage tj. kako kazes da motor vrti u prazno onda je sigurno ili lamela proklizala ili ti glavi sajla kvacila.Simptomaticno je to sto ti se to desava posle nekoliko minuta rada,a to daje totalno drugu mogucnost kvara.U tom slucaju je vrlo moguce da ti je dovod goriva los,prvo proveri slavinu goriva,crevo od slavine do karburatora a ako imas filter goriva i njega,ali pre svega toga probaj provozati motor sa otvorenim cepom rezervoara.Hoce da se desi da zbog loseg cepa napravi vakum u rezervoaru.Nizak  nivo goriva u karburatoru moze da dovede do gotovo istih simptoma.Krajnja varijanta je sto rece kolega Hard sam karburator.U svakom slucaju proveri sve ovo a i pokusaj da malo bolje objasnis simptome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Evo da napisem ponovo. Znaci prvo paljenje ujutru u podne bilo kad kada je motor hladan. narednih 5-6 minuta prima gas kao lud bukvalno kako se dodaje gas tako se oseca ubrzanje i onda od jednom samo utuli znaci bukvalno se dodaje gas obrtaje jedva da dize jedva da ide, ubrzava jedino ako se promeni u vecu brzinu na jedva malu uzbrdicu ali bukvalno jedva malu uzbrdicu ne zeli da doda gas ni malo. i onda se desi da u toku voznje ponovo primi gas. bukvalno se oseti kad trzne ( dobije snagu) i onda opet nekih par minuta ide kao nezdrav. e sada sto se karburatora tice desavalo mi se da na dnu karburatora ima jedna cevcica i da mi na njoj kaplje gorivo da li je moguce da je do vakuma? ili ima previse gorivo ? ma da bi u tom slucaju trebala bolje da ide,valjda. ali to kapljanje se ne desava cesto vec povremeno, ja sam ispod repa motora stavio jednu malu flasicu i u nju sproveo crevo sa te cevcice u flasicu cisto da bih video da li se u voznji desava isto i po nekad nakapka toliko da pokrije dno flasice. E sada postoji jos jedna verovatnoca da je u pitanju karburator jer mi je majstor koji je zadnji put sredjivao motor stavio crevo od slavine rezervoara do karburatora nesto manjeg preseka. bukvalno da je ista rupica na crevu i na cevcici za dovod goriva na karburatoru tako da je to on bukvalno na silu i jedva namestio. To crevo nije nista mnogo manje nego prethodno samo je bukvalno istog precnika kao i cevcica za dovod goriva. Mesavinu goriva i ulja sam kao i uvek pravio na 2% tako da mislim da to nije problem. Na lamele sam sumnjao i ja ali sam shvatio da mozda nisu. a sumnjao sam iz razloga jer po nekad kada stajem desava mi se da motor nece odma da odvoji menjac kada je u prvoj brzini vec podje jos mozda pola tocka pa tek onda odvoji motor od menjaca.

 

Ostavicu vam konkretan primer gubitka snake:

 

-Kada ide kako treba:

Na poljskom prasnjavom putu sa mojih 60kg, Prva gas druga i bukvalno vrcne repom.

-Isti slucaj kada izgubi snaku:

Bukvalno samo podje i nista. i ne dostigne ni trecinu brzine kao u proslom slucaju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR
Upravo sada, Prangi16 je napisao:

Pogledaj karburator imao sam isti problem dok nisam ocistio 

Da li si skidao celu masinu ili si karburator iscupao iz gornjeg dela motora? posto je jako nepristupacno doci do njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Ja Sam imao gotovo isti problem, doduse sa drugim motorom. Gumene lulice karburatora su bile ostecene, I'll karburator nedovoljno ubacen, kada we she ugreje vazduh dodatno ulazio her je she mekse. Mozda njih da prekontrolises I stoji li she dobro sa filterom vazduha

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Sve oko karburatora je ok sto se tice creva,filtera i sl. e sada ne znam kakva je unutra situacija. Ma da se u toku voznje kada se pusti gas pojavljuje puckanje u auspuhu i blagi trzaj. tako da je sigurno nesto oko karburatora ipak ce morati kod majstora pa cemo videti sta je tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja