Jump to content

Moto Zajednica

14. MotoGp Aragon 2017

Recommended Posts

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nije izgledalo naivno. Bio sam siguran da će Pedrosa da odustane od preticanja. Posle mu je mahnuo (pokazao prst?). Da nije Rossi u pitanju pomislio bih nije ga očekivao, ovako...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
14 hours ago, BRACO said:

 a pogotovo kad znas da su sinovi od glavnog zajebanta rosijevci.

...čuo sam da krivi poguban uticaj škole na dečiji razvoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nego kad smo već kod obožavanja Rossi-a..   zemo iz Kanade, kad je čuo za lom potkolenice, postovao na FB:

"Jel u Srbiji dan žalosti?" 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Rossi-a na stranu... 

Ova buka oko KTM-a mi je malo detinjasta. Može gomila miliona da ih dotera do povremenog 6. mesta ali do petljanja za titulu... Možda nikad al ne pre 5 godina. Vidite kolko je Ducati-u trebalo da ima regularno par vozača u vrhu. Ono sa Stonerom je bila anomalija.

S toga sumnjam da MM razmatra KTM ozbiljno. Yamaha, Ducati... možda. 

 

Rossi bi mogao da odigra jednu sezonu u KTM za kraj. Red Bull bi ga zatrpao parama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Verovatno da Rosijev ugovor sa Monsterom iskljucuje tu mogucnost.

 

Da nisam gledao strmoglavi uspon Red Bull Renault-a u F1 ne bih mislio da je izvodljivo. 

 

Jasno mi je da moraju kilometri i gigabajti da se nakupe da se sve skocka i ne znam da li i koliko pomaze iskustvo iz Moto 3 (ne verujem previse) ali Ducati je kuburio sa parma u toj eri razvoja dok ovi bas i nemaju finansijske probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
10 hours ago, severian said:

Rosi će za kraj odigrati jednu sezonu za VR46. Njihovu prvu u GP klasi.

Lako moguće.

Jel se zna kad ulaze? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ja sam nesto ubjedjen da onde nema vise ni d od dukatija na koji je on dosao..da mu je to bila greska da, i to dupla, prvo sto je uopste presao na nesto na sta je stoner vec uveliko pizdio a druga sto je iskoristio sve svoje resurse da od njega naprave nekog polu-japanca kojeg ćale điđi dorađuje raznim krilima itd.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
pre 3 minuta, BRACO je napisao:

Ja sam nesto ubjedjen da onde nema vise ni d od dukatija na koji je on dosao..da mu je to bila greska da, i to dupla, prvo sto je uopste presao na nesto na sta je stoner vec uveliko pizdio a druga sto je iskoristio sve svoje resurse da od njega naprave nekog polu-japanca kojeg ćale điđi dorađuje raznim krilima itd.

Zasto polu-japanca? Nije tehnologija koja se koristi u motogp (samo) japanska, niti japanci imaju tapiju na tehnoloska resenja. Masine su redni cetvorocilindrasi kod Yamahe i Suzukija, a V kod Honde. Ducati i KTM takodje koriste V. Sto se ostatka motocikla tice, vecinom su evropski proizvodi - Brembo, Marchecini, Bosch, Magneti-Marelli, Ohlins... Sta su japanski motocikli bez evropskih proizvoda? Da li bi bili na tom nivou gde su danas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Zar Japanci nisu iskopirali tehnologiju dvotockasa od DKW i BMW tamo negde proslog veka , i napravili ovo sto je danas uz pomoc njihove avio industrije koja je bila zabranjena posle WW2 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

@lalajko 

Mislio sam prvenstveno na ram kao osnovu a bogami evo i motor. A  da nista ne mora pokazuje WP na ktm..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

@Milky

 

Kad kazes 'japanac' za ovu vrstu motocikala odmah se misli na alu ram 4 cilindra e sad sto je bmw napravio njemackog japanca :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ah to vec istorija i ja joj ne vjerujem, evo ovde jedni pisu bacili ovi a drugi pisu bacili oni bombu na markale i sve to 30km od mene i ja i dalje ne znam ko je a kamo li od '45-te sta se sve izmjenjalo..samo ovo cega smo svedoci. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
1 hour ago, BRACO said:

Pa imao bi vjerovatno i on u ovoj fazi sa điđijem i raznim krilima  umjesto jeremije.

 

 

Aaa @to crank, sta velis ti?

Bi, bi... ali se bio debelo osramotio nakon što je kenjao kako će za razliku od Stonera on  da sredi Ducati za par minuta (80sec ako dobro pamtim)... a mnogo mu je stalo do veličsnstvenosti tako da ostajem pri ne pipanju govnjivom motkom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
pre 2 minuta, to crank je napisao:

Bi, bi... ali se bio debelo osramotio nakon što je kenjao kako će za razliku od Stonera on  da sredi Ducati za par minuta (80sec ako dobro pamtim)... a mnogo mu je stalo do veličsnstvenosti tako da ostajem pri ne pipanju govnjivom motkom.

Ja mislim da je reč osramotio isuviše blaga da se opiše taj događaj. Lossi i Jeremy Burgess ekipa koja sve što pipne pretvara u zlato omalovažavaju beskrajan prirodni dar CS27 i kažu da će za tih 90sec da podese motor i stvar je gotova. Ako mene neko pita ja bih rekao da je Lossi jedva živu glavu izvukao sa tog motora. Meni je njega vrlo često i žao jer njegova marketinška mašinerija mu je stavila takvu omču i teret oko vrata koji on jednostavno od dolaska 99 u Yamahu ne može da ponese. Da nije toga mislim da ne bi bilo toliko prepucavanja ko je Lossi, 10-ta titula, i ostala s**nja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Moj ceo problem sa sektom je marketinška mašinerija koju su babo i Dorna konstruisao oko njega. Ljubav prema motorima i trkama se oblatila milionima morona koji pre Rossi-a ni za točak nisu znali koji na sva usta na sve strane polivaju govnima ljude koji od malih nogu rizikuju živote da ostvare san koji mnogi ne smemo ni da sanjamo.

Kad čujem nekog Rossoskorojevića kako zaziva padove oponentima dođe mi da kupim Rossi lutku i da je bodem iglama.

 

Inače sam blage naravi :grr:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ovo sa SKY timom mu je i posao donekle, uveren sam da će da bude ziher Yamaha. Honda mu ne bi dala motor da mu život zavisi od toga, Suzuki i Kawa su mu ispod renomea, KTM (možda) sponzorski konflikt, Ducati ne bi pipnuo ni motkom za skok, Aprilililija...

 

Biće interesantno i sa vozačima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja