Jump to content

Moto Zajednica

Kazna iz Italije

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 55 minuta, strasilo je napisao:

Sa ulaskom u EU neće imati problema jer (recimo) HR nema podatke o prekršajima načinjenim u Italiji, isto kao ni SLO ... a između SLO i ITA nema provjere .. Sa druge strane, ako ga ovdje za plaćanje tereti rent a scooter, a ne direktno policija (čitaj država) neće imati problema niti ako ga zaustavi policija u ITA .. Ali ako ga za novčanu kaznu i prekršaj tereti direktno policija (čitaj država) onda će imati problema ako ga u ITA zaustavi žandar i morat će platiti kaznu u punom iznosu na dan zaustavljanja ... 

SBR još uvijek nije u EU (sreća vaša :D ) i dok je tako, mislim da ovi iz ITA mogu samo pisma slati i to je to ... ;) ... nama u HR je po tom pitanju koma ... većina država EU (ali ipak ne sve) imaju potpisane sporazume o naplati prekršajnih kazni, pa ti se prije ili kasnije naplati sve .. 

 

tacno , ali je doktor pomenuo da mozda ode trajektom Bar Bari , a tamo itekako ima provere ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
E ovo stvarno nisam mogao da ne citiram i ne prokomentarišem. Znači ovo je u redu i ispravno i svi tako treba da se ponašamo, da vozimo 200 i pišamo po kamerama, radarima, zakonima, kaznama, pandurima, po celoj Evropi i svetu? I pri tom su oni koji rade svoj posao da bi nama (ili nekim normalnim ljudima) sačuvali glavu na putu i da se ne bi ginulo na putevima ko u ratu, pri tom su oni DEBILČINE, i CIGANSKA nacija i šta već još... Baš se pitam šta smo onda MI u takvoj priči? 
Pa majku mu ako si napravio prekršaj plati ga, kriv si, i treba da te zaboli po džepu da sledeći put paziš da ne napraviš isti prekršaj! Što reče@Savan malo je i 350e, em si kriv em se još "praviš" lud pokuvaš drugog da zajebeš i namestiš ga da plati tvoju kaznu (u ovom slučaju rent-a-car agenciju). Na forumu hiljadu tema sa nezgodama i neprijatnim situacijama na putu, kako bez posledica, tako i sa lakšim i težim ishodom a na žalost i sa fatalnim. I u svim tim temama se pljuju ONI, zato što su oduzeli prednost, nisu pogledali na retrovizor, nisu dali migavac, nisu poštovali ograničenje brzine, pričali telefonom itd itd... A kad gledamo istu priču iz drugog ugla onda smo MI face, baje, radimo šta hoćemo i ne može nam niko ništa jači smo od sudbine.
Zato nam tako dobro i ide, a kažu neki za dve godine biće još mnogo bolje.
 

E druze aj nemoj da mi glumis tu neku finocu i nevinpst molim te. Ti vozis tvoj motor po ogranicenju i sve po ps-u?
Koliko vas popilo pamet to je neverovatno. No necu da zalazim dalje u diskusiju sa takvima poput tebe.



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Evo ovako...

Odlucio sam da platim kaznu, iako prekrsaj nije bezbednosni i napravljen svesno, vec potpuno slucajno...kretao sam se zutom trakom, videci da i drugi motori to rade...pomisljajuci da je dozvoljeno kretanje motorima zutom trakom (u nekim zemljama je dozvoljeno), ali su izgleda lokalci samo znali gde su kamere.

Nije u pitanju jedna vec 2 kazne, u istoj ulici, jedna pre podne, a druga uvece, isti dan.

Malopre sam bio u banci i platio, 88,42€ puta 2, kao i bankarska provizija 2150din puta 2...tako da to sve skupa izadje oko 195€.

Glavni razlog zbog cega sam odlucio da platim je to sto planiram da idem brodom Bar-Bari sledece godine, i ulazak u zemlju je u Bariju, tako da nemam mogucnost da se vratim ili odustanem, ukoliko krene preslisavanje na granici...narocito ako je povratna karta rezervisana tek za 7-8 dana.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 3 sati, SHeLLe je napisao:


E druze aj nemoj da mi glumis tu neku finocu i nevinpst molim te. Ti vozis tvoj motor po ogranicenju i sve po ps-u?
Koliko vas popilo pamet to je neverovatno. No necu da zalazim dalje u diskusiju sa takvima poput tebe.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Amin. I ja se isključujem iz teme ..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

@doktor  Ispravna odluka. Uradio si tako da te ne boli glava a za dvesta evrića ... svakog zaboli ali i brzo prođe. Neće ti biti lakše od toga, ali evo i ja sam im se napomenuo rodbine za to što ti oteše pare.

Sada bi mogao i da zaključaš temu koja je (kao i skoro svaka druga) izašla iz okvira početnog pitanja. Dok to ne uradiš da i ja isturim svoju zadnjicu :).

 

Ovde sa jedne strane šatro legalisti @Savan , @AndjeoPakla  sa druge strane šatro buntovnici @Gajo Sevojno , @SlobodanR1 , @SHeLLe  sa treće nedefinisani - i možemo da se delimo tako do mile volje ali to ne menja suštinu - svi smo u istom čabru i SVI smo OPORTUNI kada su kazne u pitanju.

 

Tako radim, tako i mislim - čovek treba da je odgovoran spram svojih postupaka što podrazumeva i moguće negativne posledice (npr. plaćanje kazne).

ALI !!

Nemam ja problem nešto da platim. Imam problem sa pitanjem šta "dobijam" kada u Srbiji platim kaznu. Da li sam (u)platio za:

A) Unapređenje saobraćajne infrastrukture ; Fond za pomoć nastradalima u saobraćajnim nesrećama ; Saobraćajnu edukaciju dece u osnovnoj školi ; ....

ili sam platio za:

B) Održavanje skupog i neefikasnog aparata ; 250 majmuna na jednom mestu plus 50 000 njihovih rođaka i prijatelja raštrkanih na državnim jaslama (čitaj, grbači naroda) ; Razne droce (pardon, starlete tj. savetnice) ; Kurte i Murte po fiktivnim agencijama i kvazi ustanovama ; ....

 

U Srbiji, teorijski, 30% novca od kazni ide lokalnim samoupravama. Na šta ga one troše ?

Kako se raspoređuje preostalih 70% ? Koliko ide gde treba a koliko ide kome treba ?

 

A kada je plaćanje kazni u inostranstvu u pitanju, mogu oni i bez naše crkavice. Ako je moguće izbeći, sevap je ne platiti. A ko voli da maže dupe dupe debeloj guski - OK, svako ima svoj fetiš.

Tamo se tek uzima ozbiljna lova. I tamo, veći deo kolača ide na održavanje birokratskog aparata. Jedino što se za jedan deo para transparentno zna za šta se koristi. A koje su cifre u igri ...

 

Poslovično disciplinovani Danci (koji više voze bicikle nego kola):

Every single day, the Danes put six million dollars in the police fines (March 10, 2017).

 

Selo na periferiji Njujorka:

A total of $405,611,768 was collected in 2015 from tickets issued in New Jersey

 

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

@drs U životu nisam ništa šatro, ponajmanje buntovnik..niti šatro niti pravi...Ali kad se prosipa "šatro" pamet i kad se već palamudi, da ti kažem nešto konkretno..U našem pravnom sistemu postoji osnov za ublaženje kazne sve do oslobađanja od iste po institutu "pravne zablude", tj. ako opravdano nisi znao niti mogao da znaš da je neko djelo kažnjivo, što se ocjenjuje na sudu, pa bi nrp. u nekoj vrsti žalbe možda i uspio, jer mislim da i italijanski sistem poznaje taj institut jer imamo vrlo slične pravne sisteme...Što znači u konačnosti, da bi čak i zakonski možda a prije svega i pravedno sigurno bilo da se ova kazna ne plati...Jbt vidi kako brzo od šatro buntovnika dođoh do šatro pravnika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
[mention=1793]doktor[/mention]  Ispravna odluka. Uradio si tako da te ne boli glava a za dvesta evrića ... svakog zaboli ali i brzo prođe. Neće ti biti lakše od toga, ali evo i ja sam im se napomenuo rodbine za to što ti oteše pare.
Sada bi mogao i da zaključaš temu koja je (kao i skoro svaka druga) izašla iz okvira početnog pitanja. Dok to ne uradiš da i ja isturim svoju zadnjicu .
 
Ovde sa jedne strane šatro legalisti [mention=32893]Savan[/mention] , [mention=20477]AndjeoPakla[/mention]  sa druge strane šatro buntovnici [mention=26509]Gajo Sevojno[/mention] , [mention=38522]SlobodanR1[/mention] , [mention=37331]SHeLLe[/mention]  sa treće nedefinisani - i možemo da se delimo tako do mile volje ali to ne menja suštinu - svi smo u istom čabru i SVI smo OPORTUNI kada su kazne u pitanju.
 
Tako radim, tako i mislim - čovek treba da je odgovoran spram svojih postupaka što podrazumeva i moguće negativne posledice (npr. plaćanje kazne).
ALI !!
Nemam ja problem nešto da platim. Imam problem sa pitanjem šta "dobijam" kada u Srbiji platim kaznu. Da li sam (u)platio za:
A) Unapređenje saobraćajne infrastrukture ; Fond za pomoć nastradalima u saobraćajnim nesrećama ; Saobraćajnu edukaciju dece u osnovnoj školi ; ....
ili sam platio za:
B) Održavanje skupog i neefikasnog aparata ; 250 majmuna na jednom mestu plus 50 000 njihovih rođaka i prijatelja raštrkanih na državnim jaslama (čitaj, grbači naroda) ; Razne droce (pardon, starlete tj. savetnice) ; Kurte i Murte po fiktivnim agencijama i kvazi ustanovama ; ....
 
U Srbiji, teorijski, 30% novca od kazni ide lokalnim samoupravama. Na šta ga one troše ?
Kako se raspoređuje preostalih 70% ? Koliko ide gde treba a koliko ide kome treba ?
 
A kada je plaćanje kazni u inostranstvu u pitanju, mogu oni i bez naše crkavice. Ako je moguće izbeći, sevap je ne platiti. A ko voli da maže dupe dupe debeloj guski - OK, svako ima svoj fetiš.
Tamo se tek uzima ozbiljna lova. I tamo, veći deo kolača ide na održavanje birokratskog aparata. Jedino što se za jedan deo para transparentno zna za šta se koristi. A koje su cifre u igri ...
 
Poslovično disciplinovani Danci (koji više voze bicikle nego kola):
Every single day, the Danes put six million dollars in the police fines (March 10, 2017).
 
Selo na periferiji Njujorka:
A total of $405,611,768 was collected in 2015 from tickets issued in New Jersey
 
 
 
 

Au Al si ga razvukao, od jedne (2) obične saobracajne kazne :)

Ajde da pazimo kako vozimo da ne pravimo kazne a ako ih već napravimo da prihvatimo odgovornost i krivicu a potom platimo načinjenu 'štetu'. Bez da potezemo neka pitanja gde idu te pare i šta dobiješ za to jer realno ne dobiješ ništa sem da možeš da nastaviš dalje sa životom iskustvom (manje prijatnim)bogatiji. Ima ceo aparat iza tog pitanja gde idu te pare i šta biva da njima a mi pocinioci prekršaja nismo deo tog aparata. Sem možda jednom u par godina kad smo u prilici da napravimo razliku a to je bilo nedavno pa opet kroz par godina i tu smo rekli šta smo rekli tako da je i ta priča završena.

Sam pao, sam se udario, sam ustao i idemo dalje. Energija treba za druge stvari.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
13 minutes ago, SlobodanR1 said:

@drs U životu nisam ništa šatro, ponajmanje buntovnik..niti šatro niti pravi...Ali kad se prosipa "šatro" pamet i kad se već palamudi, da ti kažem nešto konkretno..U našem pravnom sistemu postoji osnov za ublaženje kazne sve do oslobađanja od iste po institutu "pravne zablude", tj. ako opravdano nisi znao niti mogao da znaš da je neko djelo kažnjivo, što se ocjenjuje na sudu, pa bi nrp. u nekoj vrsti žalbe možda i uspio, jer mislim da i italijanski sistem poznaje taj institut jer imamo vrlo slične pravne sisteme...Što znači u konačnosti, da bi čak i zakonski možda a prije svega i pravedno sigurno bilo da se ova kazna ne plati...Jbt vidi kako brzo od šatro buntovnika dođoh do šatro pravnika

Slažem se  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Ja priznajem da sam najgori i najveci olos i ne placam nikom nista kad god ne moram i dok ne dotera caru do duvara.
A zaboravi a napisem onom strucnjaku iz Peetrovac na mlavu da sam bezao zimus dva puta policiji u ukraini kolima , i redovno se svadjam na granicu cim krenu nesto da mi palamude i nisam preplasen kao pojedini
A i da mu kazem da njegov kraj poznajem izvaredno i mentalitet ljudi tamo. Osim nekoliko ali citaj tim slovima nekoliko ljudi nemam nikakav respekt za ljude iz te okoline iz razloga sto tamo nema karaktera jbg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Pošto sam ja mašinac i pravne nauke poznajem onoliko koliko umem da razumem ono što pročitam, a kolega pravnik (?) iz Bijeljine je pomenuo

Institut Pravne Zablude

bilo bi interesantno da pravnici daju neko pojašnjenje praktične primene ovog načela u praksi; kada se možemo pozvati na zabludu u slučaju saobraćajnih prekršaja.

 

Prema zakonu o prekršajima, dva člana se bave terminom zablude:

 

Stvarna zabluda Član 21.

Nije odgovoran za prekršaj učinilac koji je u vreme izvršenog prekršaja bio u neotklonjivoj stvarnoj zabludi. Stvarna zabluda je neotklonjiva ako učinilac nije bio dužan i nije mogao da izbegne zabludu u pogledu neke stvarne okolnosti koja predstavlja obeležje prekršaja ili u pogledu neke stvarne okolnosti koja bi, da je zaista postojala, činila postupak učinioca dozvoljenim.

Pravna zabluda Član 22.

Nije odgovoran za prekršaj učinilac koji je u vreme izvršenog prekršaja bio u neotklonjivoj pravnoj zabludi. Pravna zabluda je neotklonjiva ako učinilac nije bio dužan i nije mogao da zna da je takav postupak zabranjen. Ako je zabluda bila otklonjiva, učinilac se za učinjeni prekršaj može blaže kazniti.

 

Ja bih, onako laički, zaključio da u slučaju Doktor vs  Komunalna Policija Rima nema osnova za primenu načela. Ono opet, nisam školovan za tako nešto pa bi valjalo čuti šta o tome kažu pravnici; šatro ili ne, valja čuti mišljenje; tome forum i služi.

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Zabluda je nešto sasvim drugo. Nepoznavanje zakona te ne štiti od posledica primene istog i to je tako u svim pravnim sistemima na svetu. Uhvatili te u Turskoj sa paketom vutre ili u USA da nisi platio porez isto ti se piše, znao ti njihove propise ili ne.

Ako je platio, da vidim i te doktore da plate nešto :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 13 sati, strasilo je napisao:

S obzirom na tvoju lokaciju, nemoj mi reći da je problem sa parking servisom nastao u Barbarigi ?  .. :D 

Barbarigi,praktično po celom jadranu.......interesantno je , da kada je opština potraživala naplatu kazne parkinga, nije se ništa desilo.Dok nije ovlastila advokatsku kancelariju u Sloveniji (ako me sečanje dobro služi, "prodala " jim potraživanja ), e onda su cifre letele u nebo.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 7 sati, doktor je napisao:

Evo ovako...

Odlucio sam da platim kaznu, iako prekrsaj nije bezbednosni i napravljen svesno, vec potpuno slucajno...kretao sam se zutom trakom, videci da i drugi motori to rade...pomisljajuci da je dozvoljeno kretanje motorima zutom trakom (u nekim zemljama je dozvoljeno), ali su izgleda lokalci samo znali gde su kamere.

Nije u pitanju jedna vec 2 kazne, u istoj ulici, jedna pre podne, a druga uvece, isti dan.

Malopre sam bio u banci i platio, 88,42€ puta 2, kao i bankarska provizija 2150din puta 2...tako da to sve skupa izadje oko 195€.

Glavni razlog zbog cega sam odlucio da platim je to sto planiram da idem brodom Bar-Bari sledece godine, i ulazak u zemlju je u Bariju, tako da nemam mogucnost da se vratim ili odustanem, ukoliko krene preslisavanje na granici...narocito ako je povratna karta rezervisana tek za 7-8 dana.

e baš šteta, jer da nisi platio, ova tema bi lako "prebacila" 1000 stranica... a i maske bi padale......:)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
Just now, bmw said:

Barbarigi,praktično po celom jadranu.......interesantno je , da kada je opština potraživala naplatu kazne parkinga, nije se ništa desilo.Dok nije ovlastila advokatsku kancelariju u Sloveniji (ako me sečanje dobro služi, "prodala " jim potraživanja ), e onda su cifre letele u nebo.....

U Barbarigi je bespravna naplata parkinga, ali love u mutnom, pogotovo kod stranaca koji se nemaju vremena zajebavati po HR sudovima .. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 1 minut, strasilo je napisao:

U Barbarigi je bespravna naplata parkinga, ali love u mutnom, pogotovo kod stranaca koji se nemaju vremena zajebavati po HR sudovima .. 

pa slično kao što je ilo kod nas u Ljubljani, dok nije neko zapeo "na smrt" i isterao slučaj na sudu do kraja (bila neka žena pravnica)....e onda su se gradske vlasti "pokrile ušima" i kazne za pogrešno parkiranje su ponovo postale snošljive....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
2 minutes ago, bmw said:

pa slično kao što je ilo kod nas u Ljubljani, dok nije neko zapeo "na smrt" i isterao slučaj na sudu do kraja (bila neka žena pravnica)....e onda su se gradske vlasti "pokrile ušima" i kazne za pogrešno parkiranje su ponovo postale snošljive....

Ma Barbariga je specifična ... Tamo je čak i sam grad Vodnjan (na čijoj je općini i Barbariga) dozvolio besplatno parkiranje na svim gradskim zelenim površinama jer su napravili neki pravni zajeb i dali nekoj privatnoj firmi koncesiju na naplatu parkinga .. I ovi sad legalno naplaćuju parking na ilegalni način .. :D ... i uglavnom sve što dođe na sud, pada u vodu, ali pare okreću na stranim tablicama i strancima koji to plaćaju jer se ne žele zajebavati po sudovima dok su na godišnjem ... Ma katastrofa..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Aj i ja kratko posto sam 6 godina radio samo medjunarodne stete iako ovO za sad zvuci kao grad Rim Vs kolega. Neko je pomenuo bitnu cinjenicu da li te tereti drzava tj grad za kazneno delo manjeg znacaja, onda postoji mogucnost da to bude javno pravo ili je rent platio pa trazi naknadu stete- - privatno pravo. Da te tereti nj preduzece za parking usluge bilo bi ponovo privatno pravo.....Ovaj slucaj dzaba raspravljate po domacem pravu i nasim institutima. Zalba i osporavanje, zablude, i svi ostali pravni  instituti se rwgulisu po pravu Italije. Eventualno bi samo moglo da se tuzi i postupak vodi pred domacim nasim sudom. Po talijanskom pravu..... moguce je da postoje i neke konvencije ili ugovori sa talijanima ili eu ili shengenom. uglavnom svuda postoji postupak dokazivanja nevinosti pitanje je samo roka pokretanja postupka i cene u evrima i poznavanja stranog prava i odlicno baratanje jezikom ili stranog advokata i odlicno baratanje evrimA ..... :) Kod nas kada dobijete kaznu pokrecete postupak protiv samog sebe, prema zakonu o prekrsajima, koliko god to cudno zvucalo, i dokazujete suprotno zatim pred sudom ili drugim organom...

 

tako da ovde ima nekoliko instituta pitanje merodavnog prava, merodavnog suda, merodavnih pravnih instituta, a ponajvise mogucnosti naplate i posledica, pa bih ja u tom smislu procenio odluku kolege kao najjeftiniju, koliko god bila skupa. Sto se povecanja cene tice opet ne poznajemo njihovo pravo, ali ako u kaznenom pravu postoje odredbe o nekoj posebnoj kamati osim zakonske zatezne .....drzava kao i nasa ima razlicite institute za naplate kazne a kod nas se vrlo lako moze izreci zatvor umesto novcane kazne,  jer ne zaboravimo, radi se ne o dugu vec o kazni tj prekrsaju....

 

Postupanje suprotno saobracajnim propisima se u medjunarodnom i domacem pravu svake drzave ceni prema materijalnom pravu drzave gde je prekrsaj izvrsen.

 

pozz....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Komunalci kad uteruju za prekrsaj na zelenoj povrsini preti kazna, drz organ te juri a u prekrsajnom postupku mozes da dokazujes krivicu. Kad ti parking servis podnese predlog za izvrsenje zbog ne placanja dnevne karte, radi se o "dugu" po mavodnim opstim uslovima adhezionih ugovora koje zakon regulise, pa je to privatno pravo bez obzira sto se radi o Jkp, i tu se raspravlja po potpuno drugim zakonima i pravilima.....ja sam pokusao da od grka naplatim ujed psa preko ambasade smatrajuci posto je opstina odgocorna za stete od divljih pasa , poslao sam sto dopisa opstini a ambasada je odgovorila da je to za njih privatno pravo sto i jeste. Opstina ne odgovara cak sam i preko avusa pisao zahtev..... ostaje mi samo da odem u grcku i tuzim tamo jer u Srbiji ovaj postupak po mpp ne moze da se vodi jer je nj sud iskljucivo nadlezan... da su grci pisali kaznu.... razmislio bih o placanju ;)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja