Jump to content

Moto Zajednica

Kazna iz Italije

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Dodjem kuci sa voznje od par dana, a saceka me kazna, tj. 2 kazne iz Italije, iz Rima.

U aprilu smo bili na par dana u Rimu i iznajmili smo skutere i vozali se po gradu. Obe kazne su identicne, samo sa razlicitim vremenom, pre podne i uvece, na istom mestu...u pitanju je prolazak nekom zonom, trakom ili slicno gde nije dozvoljeno. Iznos od preko 80€+troskovi placanja preko banke po kazni. Kako vreme prolazi, ako se ne plati odmah, iznos se uvecava.

Da li neko ima iskustva sa kaznama iz drugih zemalja, narocito iz Italije...kada smo mi sklopili te ugovore da nam stizu kazne iz inostranstva?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Uuups ! Ne verujem da mi imamo takav ugovor. Da si bio sa našim tablicama pojeo vuk magarca. Ovako su oni ujurili rental agenciju a tebe preko podataka iz pasoša koje si im ostavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Drugar je pre desetak godina u Mađarskoj uhvaćen radarom zbog prebrze vožnje. Policajac mu dao račun na koji je trebao u naseljenom mestu da plati kaznu - nije platio.  Iduće godine iznajmimo autobus da nas vozi na sajam motora u Budimpeštu, odemo na Kelebiju zbog manje gužve, damo pasoše na pregled, vrati se carinik, ne možemo da uđemo dok ovaj ne plati kaznu. Sakupimo novac da bi platili kaznu ( drugar nije imao dovoljno ), platimo kaznu- OK možemo dalje, al drugar ne može - mora da se vrati u Srbiju, pa tek sutra može da ide u Mađarsku tako da smo mi otišli na sajam, a on ostao da hvata neki prevoz za N. Sad.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Mene Austrijanci jure vec godinu dana za 180€, slali preporucena pisma postom, posle slali u policijsku stanicu u mestu u kom zivim, jos nisam platio, povecavaju iznos i ne odustaju. Policija u mom mestu mi rekla da ne moram da platim ali imam rizik da ako me nekad zaustave u Austriji da ce da mi naplate na licu mesta. Mogu da zivim sa tim rizikom, 20 godina prolazim i vozim kroz Austriju i nikada nisam zaustavljen.. Inace radnja se odvija u EU, relacija Austrija - Belgija. Tebi sa Srpskim tablicama mogu da pljunu pod prozor, ja cak razmisljam da registrujem motor u Srbiji i da teram i ne jebem zivu silu, muka mi je vise od lopuza.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Imaju neki site gde moze da se proveri slika...nisam lose ispao...sa svim mogucim objasnjenjima. U principu, svodi se na to da sam vozio kroz zutu traku. Ima detaljno objasnjenje sta se radi ukoliko ne platim...potrazuju preko advokata ili neke kompanije u zemlji boravka prekrsioca, kad isteknu rokovi za placanje.

Tablice nisu bile srpske vec italijanske (od rentala).

U principu, najvise me zanima da li moze da se desi da proveravaju na granici, posto planiram da idem sledece godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
pre 28 minuta, doktor je napisao:

najvise me zanima da li moze da se desi da proveravaju na granici

 

Na koju granicu mislis? Madjarsku, HR ili SLO? Za ove tri ne verujem da ce ti iko ista pitati. Ali ako budes isao avionom direktno za Italiju, tu mozda moze neko da te proveri sa njihovom bazom. Jednom mi se desilo da sam stigao do beca sa podignutom tablicom ispod repa. I nikom nista. Jednom me Slovenac carinik pitao sto mi je tablica ispod repa, ja kazem, sama se podigla od zadnjeg tocka. Spustim je rukom i nikom nista. Doco, opusti se ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 hour ago, K_A_W_A said:

 

Na koju granicu mislis? Madjarsku, HR ili SLO? Za ove tri ne verujem da ce ti iko ista pitati. Ali ako budes isao avionom za Italiju, tu mozda moze neko da te proveri sa njihovom bazom. Doco, opusti se ;) 

Prvenstveno mislim mislim na Bari, brodom. Nesto se mislim za neku turu sledece godine, pa reko da ne bude vracanje pre vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
pre 2 minuta, doktor je napisao:

Prvenstveno mislim mislim na Bari, brodom. Nesto se mislim za neku turu sledece godine, pa reko da ne bude vracanje pre vremena.

Pa ako se bas i desi da si kod njih u bazi podataka da im dugujes neku cifru, ti ili im plati tih 80e uz negodovanje da nemas pojma o cemu se radi ili se lepo vratis, pa odes Jadranskom magistralom odozdo (preko Trsta) Ako ti se bas tu voza ;)  Pa nisi ti nikog ubio, nisi ti nista ukrao, nisi ti neki kriminalac. Ej, Italija, zemlja gde je i nastala mafija ;) Opusteno samo :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Od tih pretnji da će da idu preko advokata ili uterivaca dugova, nema ništa, priče za malu decu. To su previše male cifre da bi se neko oko toga zamarao, meni bi uterivali dugove na taj način da mogu.. Samo se opusti i uzivaj i sakrivaj pisma od žene ako si oženjen. Mene samo žena može da natera da platim, kad počne da zvoca

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 2 sati, severian je napisao:

Zanimljivo, moje iskustvo je sasvim drugacije. Koje god je to bilo?

Ko što napisah gore - pre desetak godina - možda i koju godinu više . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

U papirima koje si potpisao potpisao prilikom rentanja sigurno postoji klauzola po kojoj imaju pravo da te jure i da si odgovoran za bilo koji preksaj koji napravis. A jurice te sigurno preko advokata/suda, naravno da ne mozes da ih "pobedis", jer si pristao na te uslove iz ugovora (znam iz iskustva).

Moj topli savet ti je da lepo platis koliko treba i budes miran, ako vec planiras opet da putujes na tu stranu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition
Pre 7 sati, doktor je napisao:

Da li neko zna sta se desava ako se ne plati...stave te u neku bazu, pa te preslisaju prilikom sledeceg ulaska?

Sad ako nije prekasno - mislim na vreme za žalbu - napiši tu žalbu i argumentiraj, da si stranac i da nisi znao šta je to žuta traka itd., pa da je moguće da si vozio i po toj traci i da ne bi, ako bi znao da se nesme...  Možda uspiješ.  Ali ako te odbiju, onda plačaj tu kaznu. Ako nečeš, onda če te za neko vreme sigurno staviti u sistem na tako zvanu crvenu listu i kad  ponovo ulaziš u Shengen - a sad se svako provjerava redom - možeš naiči na velike probleme. Neče te pustiti dalje, može ti se desiti, da dobiješ i zabranu ulaska u države Shengena itd. A države u kojima je uveden Shengen su Grčka, Italija, Francuska, Španija, Portugal, dalje  Austrija, Slo, Mađarska, Češka, Slovačka, Poljska, Latvija, Litva, Estonija, Finska, Švedska, Danska, Njemačka, Belgija, Luxemburg, Holandija itd., maltene čitava Europa osim Hrvatske, Romunije i Bulgarije, koje tek trebaju da ulaze. Zato pazi, ako si jednom u tom sistemu u bilo kojoj državi (ako se nalaziš i ulaziš u nju) možeš imati problema kod bilo kakve kontrole. Ja bih, da sam na tvom mestu ( ako nije prekasno) najpre napisao ugovor - žalbu  i sačekao na odgovor. Ako prođe - prođe. A ako ne, onda plačaj i miran si gde god se  posle nalazio. Srečno !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 3 sati, Gajo Sevojno je napisao:

Od tih pretnji da će da idu preko advokata ili uterivaca dugova, nema ništa, priče za malu decu. To su previše male cifre da bi se neko oko toga zamarao, meni bi uterivali dugove na taj način da mogu.. Samo se opusti i uzivaj i sakrivaj pisma od žene ako si oženjen. Mene samo žena može da natera da platim, kad počne da zvoca

druže grešiš i to debelo...ta kazna od 80 eura jako brzo postane 350+ eura, ako ne i više.....naime kada oni ovlaste neku advokatsku kancelariju za zastupanje, pa onda ta kancelarija lupi svoje troškove (koji znaju biti uveliko preko te kazne) i na kraju eto belaja...a tek ako ta kancelarija "otkupi" te kazne " na gomilu" za sitne pare, pa onda ona poteruje te kazne sa troškovima naravno od počinitelja....

Kod nas su plačali po 150 eura na kaznu od 25 eura zbog pogrešnog parkiranja i to od "parking servisa" u Hrvatskoj.....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@Maxster Nije prekasno...imam jos par dana dok cifra ne poraste. 

Imam saznanja sa vise strana da su ljudi pravili slicne prekrsaje sa nasim tablicama i nista se nije desilo.

Medjutim, niko nema iskustva sta se desava u ovom slucaju...gde je prekrsaj napravljen sa njihovim tablicama i pri tom imaju sve podatke, a i ovo sto sergio kaze, potpisana je saglasnost prilikom rentiranja.

@bmw dobro si procenio...ako se ne plati u okviru svih ponudjenih rokova, cifra je oko 385€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Znam slučaj u kome se baš Italijani ipak uredno, preko našeg suda, naplatili. Bilo je skupo i bolno samo za gonjeno lice, ne i za drugare koji su savetovali.

 

Pozdrav!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 hour ago, Singularitet said:

Znam slučaj u kome se baš Italijani ipak uredno, preko našeg suda, naplatili. Bilo je skupo i bolno samo za gonjeno lice, ne i za drugare koji su savetovali.

 

Pozdrav!

Podeli malo detalja ako mozes...koji prekrsaj, sta se desavalo i kako se zavrsilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Tvoj slucaj se ipak razlikuje od prekrsaja sa srb tablicama u eu drzavama. Za ovo drugo stojim iza izjave da se na dolazi na bilo kakvu listu, narocito ne crvenu sengensku. Bar ne za "male" prekrsaje poput tvog.

 

U tvom slucaju izvesno znaju da si pocinilac ti, pa ili da u ime svih nas istrazujes :D ili da ipak budes racionalan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Jesi li dao kreditnu karticu za rental ? ako jesi , ionako ce da skinu , vecu cifru verovatno ...

 

da sam ja , platio bi to dok je 80 , da se ne razmisljam , pogotovu ako planiras Bar Bari ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Pozdrav Doktore.
Citam tvoj post i nikad do sad nisam cuo da je neko tako dobio kaznu a da je iz srbije. Jedina mogucnost je ta sto si rentao skuter i dao svoj pasos i karticu.
Dok sam ziveo i mlatio po nemackoj mnogo puta me klepila ona njihova kamera za prekoracenje brzine u naseljenom mestu ali nikad nisam dobio ni jednu kaznu, bio zaustavljan od raznih policija u nemackoj ali mi nikad niko nista nije pomenuo. Sa drugim autom sam 2012 onaj potez iz slovacke prema pragu vozio 180-200 i gotovo da me svaka kamera pozdravila i koliko puta sam prelazio granicu u eu, nikad me nisu zaustavili za to niti mi je neko pomenuo. U italiji nisam platio neku putarinu pre 2-3g nista ne stize ni dan danas da platim, u rumuniji su me klepili pre 3-4mes debilcine sa radrom iz auta i nisam im platio, presao granicu posle nekoliko sati. Ono sto sam saznao za rumuniju da moze da se desi da ako te uhvate ponovo u toj regiji i provere mogu da ti naplate kaznu. Ali kazu nase kamiondzije koje idu cesto da imaju kazne od pre 10god i da ih niko nije cimao zbog toga.
Za tvoj slucaj ne znam sta je pametno. Ja sam ti naveo moje slucajeve sa srpskim tablicama
Ono sto znam da nasi koji rade u Eu obicno idu iz srbije sa odmora i nekoliko dana po njihovom povratku dodje i razglednica sa uplatnicom. Ali njima je auto i adresa na eu
Mozes da se pravis lud i ne platis ili da jednostavno alalis tih 80e i skines s k....
mozda stvarno funkcionise a mozda i zabari love u mutno. Ciganska je to nacija, rumuni im braca



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
13 hours ago, doktor said:

Podeli malo detalja ako mozes...koji prekrsaj, sta se desavalo i kako se zavrsilo.

Nemam previše detalja. Pre 2 ili 3 godine je poznaniku stigla čestitka za saobraćajni prekršaj iz Italije. Iskulirao je čestitku pa mu je na kraju stiglo preko našeg suda ali nekoliko puta veći iznos. Ne mogu da se setim prekršaja ali znam da ga je načinio svojim vozilom sa srpskom registracijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ovo je zanimljivo. 'ajde, nađi detalje... potpuno odudara od mog ličnog i nekoliko iskustava ljudi koje znam, pa bi bilo značajno da znamo šta se tačno desilo, da vidimo imamo li samo sreće kada ništa ne dođe, ili je ipak neka specifičnost prekršaja tvog poznanika u pitanju, kao ovo kod druga dotora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja